Nowy Trener

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 1036
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Podziekował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 23 maja 2024, 21:41

Ja tam nie liczę na jakieś fajerwerki w stylu Guardioli. I bez tego ten zespół może grać dużo przyjemniej dla oka. Wystarczy, że piłkarze zaczną grać na swoich pozycjach, będą "gryźć" trawę i nie będziemy myśleć tylko i wyłącznie o murowaniu bramki, a już będzie znacznie lepiej. Czy Motta sobie poradzi? Sam mam spore wątpliwości i uważam, że pod pewnymi względami wybór Conte w tym momencie byłby bardziej odpowiedni, jednak ode mnie dostaje kredyt zaufania i najbliższy sezon traktuję jako przejściowy, by poukładał sobie tą drużynę pod siebie. Liczę na to, że pod długiej przerwie znów będę wyczekiwał na kolejne mecze Juve i zasiadał do nich z przyjemnością, widząc że drużyna się rozwija i zmierza choćby pomału, ale w dobrym kierunku.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 356
Rejestracja: 04 listopada 2022
Podziekował: 3 razy

Nieprzeczytany post 23 maja 2024, 22:05

Taka była radość z Motty, a nagle chyba wielu się zastanowiło i już ten huraoptymizm mocno opadł .. Jak jak każdemu trenerowi daje czas !

Najbardziej szkoda, że Pirlo go nie daliśmy, bo graliśmy ciekawą piłkę. Pamiętam jak był poniżany na forum, z legendy i wręcz idola nagle jackopy z niego błazna zrobiły ... Eh oby nie było tak samo z Mottą, że jak nie będzie cudu, to nagle będą wyzwiska i jakieś mało smaczne ksywki ..

Co do Conte .. Nie wiem jak można narzekać na "betonozę" jaką graliśmy z Maxem, a jednocześnie chcieć Antonio .. On to dopiero gra betonoze i piłkę z lat 80 czy 90 ..

Oby przyjście Motty zwiastowało Calafioriego, bo dawno nie widziałem tak kompletnego, ambitnego i młodego Włocha.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1203
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 24 maja 2024, 07:14

O Pirlo nie wiem czy można się zgodzić, z mojego niewielkiego research'u nie widzę żeby do tej pory Pirlo zrobił jakąś karierę i był łakomym kąskiem na rynku trenerskim.

Powtórzę że Motta jak na kaliber Juve to "kot w worku". Tylko że ten "kaliber" to my mamy już tylko w nazwie. Znów nas zniszczyli aferami, a my im pomogliśmy. Żaden poważny trener nie przyjdzie do takiego burdelu który stworzył zarząd, do tych afer, spraw sądowych, dopingów, hazardów itp. a do tego do dość średnich piłkarzy patrząc na całą kadrę. Zastanówcie się kto z naszych piłkarzy grałby dzisiaj np. w Bayernie? Albo jeszcze inaczej kto z naszych piłkarzy grałby w Juve w ostatnim naszym finale LM Juve - Real. To daje odpowiedź nędzy i rozpaczy jaką obecnie mamy w klubie. Juventus się odrodzi, bo niestety już w "nowożytnej" historii takich odrodzeń było potrzeba parę i to dokonaliśmy.

Patrzmy z nadzieją w przyszłość, bo jest na czym budować i miejmy nadzieję "z kim" budować (Motta).


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2950
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 24 maja 2024, 07:34

Nicram_93 pisze:
23 maja 2024, 21:41
Ja tam nie liczę na jakieś fajerwerki w stylu Guardioli. I bez tego ten zespół może grać dużo przyjemniej dla oka. Wystarczy, że piłkarze zaczną grać na swoich pozycjach, będą "gryźć" trawę i nie będziemy myśleć tylko i wyłącznie o murowaniu bramki, a już będzie znacznie lepiej. Czy Motta sobie poradzi? Sam mam spore wątpliwości i uważam, że pod pewnymi względami wybór Conte w tym momencie byłby bardziej odpowiedni, jednak ode mnie dostaje kredyt zaufania i najbliższy sezon traktuję jako przejściowy, by poukładał sobie tą drużynę pod siebie. Liczę na to, że pod długiej przerwie znów będę wyczekiwał na kolejne mecze Juve i zasiadał do nich z przyjemnością, widząc że drużyna się rozwija i zmierza choćby pomału, ale w dobrym kierunku.
Dokładnie tak. Tu nie wiele trzeba, żeby drużyna grała ładniej i lepiej. Conte zagwarantowałby nam wyniki na już, ale gra mogła by wyglądać tylko trochę lepiej. Oby Motta okazał się dobrym wyborem. Gdyby nie ponowne zatrudnienie wybitnego już dawno byśmy mieli sezon przejściowy za sobą i ukształtowany nowy Juventus.

Elohi Nie jestem za Conte i wiem jakby to wyglądało 😉
Ostatnio zmieniony 24 maja 2024, 08:08 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 1 raz.


Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 203
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 24 maja 2024, 07:41

marcinek pisze:
24 maja 2024, 07:14
dość średnich piłkarzy patrząc na całą kadrę. Zastanówcie się kto z naszych piłkarzy grałby dzisiaj np. w Bayernie? Albo jeszcze inaczej kto z naszych piłkarzy grałby w Juve w ostatnim naszym finale LM Juve - Real.
Odpowiedź - każdy. Każdy pod dobrym trenerem i dobrym sztabem fachowców, którzy potrafią z zawodnika wycisnąć 100% i wkomponować go w drużynę.

Nikt na nas nie liczył w 2011 roku, kiedy Antek nas przejmował. Drużyna była pełna "odpadów" z innych drużyn. Graczy średnich, słabych, zapomnianych, u schyłku kariery (lub takich, co dopiero ją zaczynali). I sezon później po wielu z nich ustawiała się kolejka chętnych. I nagle kibice drużyn, które skończyły pod nami zaczęli narzekać na słabą kadrę, a "nie to co Juventus".

Ten argument o słabych czy średnich piłkarzach zawsze mnie rozwala. W największych klubach, jak Bayern, Real, Juve, City, itd., jesteś tak dobry jak Twój obecny lub poprzedni sezon. I raczej piłkarze z łapanki do takich klubów nie trafiają.


Elohi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 394
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 24 maja 2024, 07:45

Alexinhio-10 pisze:
24 maja 2024, 07:34
Nicram_93 pisze:
23 maja 2024, 21:41
Ja tam nie liczę na jakieś fajerwerki w stylu Guardioli. I bez tego ten zespół może grać dużo przyjemniej dla oka. Wystarczy, że piłkarze zaczną grać na swoich pozycjach, będą "gryźć" trawę i nie będziemy myśleć tylko i wyłącznie o murowaniu bramki, a już będzie znacznie lepiej. Czy Motta sobie poradzi? Sam mam spore wątpliwości i uważam, że pod pewnymi względami wybór Conte w tym momencie byłby bardziej odpowiedni, jednak ode mnie dostaje kredyt zaufania i najbliższy sezon traktuję jako przejściowy, by poukładał sobie tą drużynę pod siebie. Liczę na to, że pod długiej przerwie znów będę wyczekiwał na kolejne mecze Juve i zasiadał do nich z przyjemnością, widząc że drużyna się rozwija i zmierza choćby pomału, ale w dobrym kierunku.
Dokładnie tak. Tu nie wiele trzeba, żeby drużyna grała ładniej i lepiej. Conte zagwarantowałby nam wyniki na już, ale gra mogła by wyglądać tylko trochę lepiej. Oby Motta okazał się dobrym wyborem. Gdyby nie ponowne zatrudnienie wybitnego już dawno byśmy mieli sezon przejściowy za sobą i ukształtowany nowy Juventus.
Sądzisz, że Conte byłby gwarancją Scudetto w przyszłym sezonie? Raczej nie. Pewnie walczylibyśmy jak równy z równym do pewnego etapu z Interem. Ale to już mieliśmy w tym sezonie, po czym przegraliśmy mecz z Interem, morale siadły z czym sobie Allegri nie kompletnie nie poradził.
Jeśli gra ma wyglądać tylko trochę lepiej, a Conte i tak ma się obrazić za sezon lub dwa to ja go nie chcę.


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1054
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 24 maja 2024, 10:20

A ja uważam, że Conte byłby na tu i teraz bardzo dobrym wyborem. Z pewnością, wróciłaby wola walki o każdy centymetr boiska. A jakby się po sezonie obrazil? Niech się obrazi, przyszedłby ktoś kto (nie wierzę że to powiem) dolozylby coś i materiał na poważną drużynę jak za czasów 1 Maxa. Conte Potrafi podnieść morale, potrafi podnieść wartość drużyny. Z Giacka i Pepe zrobił reprezentantów.

Nie mniej jednak cieszę się że sięgamy po kogoś nieoczywistego. Liczę mocno na Mottę. Nie wygramy ligi mistrzów od razu, ale kiedy przyjdzie mecz który trzeba wygrać 3:0, wygramy 3:0, a nie oddajemy piłkę i czekamy


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7363
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 maja 2024, 12:31

Ciekawe że jak Bologna grała z nami to oddała piłkę po 2-0...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1054
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 24 maja 2024, 13:26

Jakbym grał przeciwko Juve też bym im oddał piłkę, wiedząc jak atak pozycyjny kuleje


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 4020
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Podziekował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Nieprzeczytany post 24 maja 2024, 13:29

lenor pisze:
24 maja 2024, 10:20
Nie mniej jednak cieszę się że sięgamy po kogoś nieoczywistego. Liczę mocno na Mottę. Nie wygramy ligi mistrzów od razu, ale kiedy przyjdzie mecz który trzeba wygrać 3:0, wygramy 3:0, a nie oddajemy piłkę i czekamy
No akurat ostatnio to udowodnił, że potrafi z 3-0 spaść na 3-3 z przesłabym, osieroconym przez Allegro klubem


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1054
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 24 maja 2024, 13:40

Nie będę go bronil, ale tu raczej zawiniła koncentracja


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9944
Rejestracja: 19 września 2005
Podziekował: 1 raz

Nieprzeczytany post 24 maja 2024, 14:56

Nie przetłumaczysz. Nic to, że jeden taki mecz im się zdarzył, że mając w końcówce meczu ogromną przewagę nad nami i pewne prowadzenie byli już prawdopodobnie myślami przy świętowaniu po meczu, może to Motta podał 2x do naszych piłkarzy i natchnął Milika do strzału? Może awansował do LM takimi meczami, gdzie by wychodził na prowadzenie i potem je tracił? Wezmą ten jeden przykład z ok. 40 meczów. :facepalm:


Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 958
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 maja 2024, 15:24

Pierwszy raz od lat z niecierpliwością czekam na nowy sezon Juventusu. Przede wszystkim dlatego, że parszywiec z Toskanii już nie skala więcej swoim podłym calma calma. Motta zrobił wynik z Bolonią, której nikt by większych szans na to nie dał. Nie ma też w Juve największego winowajcy całego tego syfu hańbiącego nazwisko Agnelli.
Jeśli tylko nie okaże się w trakcie sezonu, że "tej drużyny nie da się trenować" to dajmy Thiago szansę.


:allegri: na śmietnik
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 351
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 24 maja 2024, 15:25

Motta fajna opcja,ale dość ryzykowna, jak zawsze gdy bierze się kogoś po jednym dobrym sezonie.


Forza Inter
Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 202
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 24 maja 2024, 15:47

Ja się bardzo cieszę z wyboru Motty. Już od marca miałem wrażenie, że będzie naszym kolejnym trenerem i od tego czasu regularnie oglądałem Bolognie. Fakt, że przede wszystkim każdy lepszy, niż Max, bo ten obrzydził mi futbol. Myślę, że TM to dobry wybór, ale nie oszukujmy się w przyszłym sezonie max top 3. Ważne by zarówno drużyna, jak i kibice odzyskali pasję do piłki, a za tym szły również wyniki sportowe.


ODPOWIEDZ