Skutery

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2007, 20:59

Ostatnio normalnie dostałem bzika na punkcie skuterów :P Już od lat podobały mi się te dwu kołowe pojazdy, ale od niedawna zacząłem myśleć nad kupnem jakiegoś skuterka. Może są tu na forum jacyś maniacy tych pojazdów i będą chętni wymienić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat :wink: Może ktoś z Was jeździ na czymś podobnym do np. tego:
Radi 50QT
Dosyć tanie, wygląda bardzo fajnie. Tylko czy się nie rozsypie po przejechaniu kilkudziesięciu km :think: Ale z drugiej strony, nie stać mnie na kupno jakiegoś dobrego np. Włoskiego skutera...


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2007, 21:13

Jak skuter to tylko Vespa. Przepiękna maszynka, która zwróci uwagę każdego... Żaden skuter nie równa się z tym cudem :P Używana Vespa z rocznika 97 w stanie bardzo dobry jest do nabycia za 3-3,5 tysiąca więc nie takie duże pieniądze.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Tomasz.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2006
Posty: 65
Rejestracja: 31 lipca 2006

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2007, 21:42

Lepiej nie kupować tanich skuterów z bazaru, są niebezpieczne tak jak chińskie samochody... Wg. fachowców lepiej kupić 2-3 letni używany, ale porządnej firmy..


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2007, 16:36

Tomasz. pisze:Lepiej nie kupować tanich skuterów z bazaru, są niebezpieczne tak jak chińskie samochody
Jeżeli chodzi o jakość, niezawodność, itp. to zapewne jest różnica, nie zaprzeczę... ale bezpieczeństwo :?: Wydaje mi się, że to w zdecydowanej większości zależy od samego kierowcy i jego stylu jazdy. A ja nie preferuję jakiejś brawury :whistle:

EDIT:
W oko wpadł mi też ten oto model:
Zipp QUANTUM
Jak dla mnie cudo 8)


darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2007, 20:44

Chciałbym mieć taki sprzęcior. Wystarczy mi nawet simson sr 50 ale nawet na takiego na obecną chwile mieć nie mogę. Teraz jedynie mogę się pochwalić motorynką :smile:


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2007, 12:26

Oj widze ze znalazlem temat w sam raz dla mnie.
Ja jak mam sie pochwalic to niedlugo ide zdawac na karte motorowerowa na motodrom i jak zdam to mam dostac KEE-WAYa F-ACT a wyglada on tak :
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M439332

A i nie radze kupowac tanich skuterkow,poniewaz czytalem kiedys jak kolesiowi oderwalo sie koło z prędkoscia 40km/h.Potem z tego co pamietam pękł mu w pół :P a tu link do tej historii :
http://biznes.onet.pl/0,1554772,wiadomosci.html


Deyvid

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2004
Posty: 148
Rejestracja: 10 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2007, 12:38

Ja na chwile obecną śmigam czymś takim
Obrazek
Ale to jeszcze tylko niedługo bo już niebawem prawko i upragniony samochód :> Jakby ktoś był zainteresowany kupnem takiego modelu to szczerze polecam tylko od razu poproście aby sciągneli w nim blokadę.Bo na początku robi 45 km/h co jest makabrycznym wynikiem xD Mi po sciągnięciu blokady śmiga 85km/h co mnie nawet zadawala.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2007, 15:50

Hyh...skutery. Najlepiej miec kogoś we Włoszech jeśli o te pojazdy chodzi. Tata(był i widział) mowił mi, że tam sprzedaje się takie rzeczy jak w supermarketach, już za 200 euro mozna tam kupic używany skuter. Jest jednak jedno "ale", jeśli kupuje się jakikolwiek motorower czy motocykl z Włoch trzeba uważać na jedno, są strasznie zjeżdżone. Jak Włosi jeżdżą każdy wie... :prochno:

Dać 4500 zł za skuter? No nie wiem, dla mnie to takie duże zabawki, bez urazy, mają jakieś swoje plusy, ale wole te 4500 zł dać na coś takiego: PROSZĘ jak dla mnie lepsze wykorzystanie tej mamony. :) (taka maszynka może ciągnąć do 170 km/h - na stronie piszą nie do końca prawdę)


minimav

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 czerwca 2007
Posty: 250
Rejestracja: 06 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2007, 16:40

@@ up

sam mam aprilie :) ale nie skuter ani motor. zarejestrowany jako motorower (pojemnosc 50) ale wyciangnie nawet 90 :P

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M405332

moj sie rozni tylko tym ze ma miejsce dla pasazera :P


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 08 lipca 2007, 14:30

Własnie wczoraj moi kochani dziadkowie kupili mi skuterek ale nie taki jaki wczesniej mowilem tylko skuter marki Generic a model Cracker.Jak wczoraj nim jezdzilem po asfalcie to spokojnie wyciagał 50 :D.
Wyglada on tak :
Obrazek


CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 08 lipca 2007, 14:38

Simi pisze:Własnie wczoraj moi kochani dziadkowie kupili mi skuterek ale nie taki jaki wczesniej mowilem tylko skuter marki Generic a model Cracker.Jak wczoraj nim jezdzilem po asfalcie to spokojnie wyciagał 50 :D
to przynajmniej masz fajnych dziadków :smile:
ja mam w domu CZ 175, ale nie jezdze tym. jakos nie lubie motorow.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 lipca 2007, 20:54

Simi pisze:Własnie wczoraj moi kochani dziadkowie kupili mi skuterek ale nie taki jaki wczesniej mowilem tylko skuter marki Generic a model Cracker.Jak wczoraj nim jezdzilem po asfalcie to spokojnie wyciagał 50 :D.
Wyglada on tak :
Obrazek
Fajnie :ok: Gratulacje dla wszystkich szczęśliwych posiadaczy skuterów :!: Niestety ja (z powodów finansowych) moje marzenia o tym pojeździe odłożyłem na co najmniej rok :(


momo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 czerwca 2007
Posty: 12
Rejestracja: 19 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 08 lipca 2007, 21:24

DamKam pisze:Fajnie :ok: Gratulacje dla wszystkich szczęśliwych posiadaczy skuterów :!: Niestety ja (z powodów finansowych) moje marzenia o tym pojeździe odłożyłem na co najmniej rok :(
Nie wiem czemu ale bardzo mnie to rozbawilo. :smile:


Obrazek
Obrazek
Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 12 lipca 2007, 15:21

Jeezu nienawidze polskich ulic , duzo piachu itd.Chcialem wam oznajmic ze zaliczylem jedna wywrotke juz :/ Cala ręka zdarta i skuter troszke :(


Wojt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2006
Posty: 439
Rejestracja: 02 lipca 2006

Nieprzeczytany post 12 lipca 2007, 20:37

Ja posiadam Simsona SR50, naprawdę fajna maszyna. Nie wiem czy DamKamowi, chodzi o codzienną jazdę i ogólnie używanie skutera jako głównego środka transportu zamiast np. roweru, czy o pojeżdżeniu sobie czasem dla rekreacji. Jeśli to drugie to polecam pocket bikes, są świetne i kosztują jedynie 500zł. Jesli natomiast to pierwsze to radziłbym używaną Yamahę Aerox. Cudny sprzęt.


From rivers of sorrow, to oceans deep with hope, I have travelled them.
Now, there is no turning back, the limit, the sky. I ask my questions:
Why? What today? When tomorrow?
Won't you join me on the perennial quest?
ODPOWIEDZ