EL MŚ 06 Norwegia 0-0 Włochy

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 21:42

Marcello Lippi ujawnił listę piłkarzy powołanych na kolejny mecz Reprezentacji Włoch w eliminacjach Mistrzostw Świata przeciwko Norwegii. Zaskoczeniem jest brak w składzie Alessandro Del Piero i Francesco Tottiego.

O prawdopodobnym braku kapitana Juventusu włoska prasa rozpisywała się od dawna, jednak pominiecie Tottiego jest sporym zaskoczeniem. Sugeruje się, że może to mieć związek z zachowaniem kapitana Rzymian, który po ostatnim wybryku otrzymał zawieszenie na pięć spotkań i nie grał aż do ostatniej kolejki Serie A.

Kolejnego powołania doczekał się za to Christian Vieri, który wraca do składu po wielomiesięcznych problemach z kontuzjami. Miejsce w składzie utrzymali: Antonio Cassano i Mauro Eposito oraz Alberto Gilardino. Oznaczałoby to, że selekcjoner "Azzurich" będzie stawiał na młodą linię ataku. Prawdopodobnie dlatego uznania w oczach Lippiego nie znalazł również Vincezno Montella, mający na koncie 21 strzelonych bramek w lidze.

Reprezentacja zbierze się na zgrupowaniu treningowym w Coverciano w poniedziałek a do Oslo wyleci w piątek popołudniu.

Pełna lista powołanych:

Gk: Buffon (Juventus), Roma (Monaco)

D: Barzagli (Palermo), Bonera (Parma), Cannavaro (Juventus), Chiellini (Fiorentina), Grosso (Palermo), Materazzi (Inter), Nesta (Milan), Zaccardo (Palermo)

M: Barone (Palermo), Blasi (Juve), Camoranesi (Juventus), De Rossi (Roma), Diana (Sampdoria), Pirlo (Milan), Zambrotta (Juventus)

F: Cassano (Roma), Esposito (Cagliari), Gilardino (Parma), Toni (Palermo), Vieri (Inter)

http://www.asroma.pl/

###
Co to do cholery ma być? To jest ta Squadra Azzurra która ma wygrać Mistrzostwo Świata? Nie, nie z takimi pachołkami jak Vieri, Grosso, Materazzi, Barone, Blasi, Diana ... Czy naprawde nie ma już we Włoszech lepszych piłkarzy od w/w ? :| Rozumiem, że Lippi wprowadza młodzież ale bez przesady, tu się toczy walka o awans ... jeśli Włosi by się nie zakwalifikowali ... nie chcę mówić :think:

Gdzie Del Piero do jasnej choinki ? :evil:


5 Bianconerich w składzie reprezentacji ... jak tak dalej pójdzie to składem będą rzadzic piłkarze Palermo, a nie mistrza Włoch :pray: Niech Moggi zajmie się kupywaniem Włochów w postaci Barzagliego, Bonery, Gilardino czy Cassano ! :pray:

Edit:
Ja sie pytam, gdzie jest Cristiano Lucarelli? No gdzie to cholery?! Najlepszy strzelec Serie A nie ma miejsca w reprezentacji, w zamian dostajemy Vieriego :angry:
Ostatnio zmieniony 04 czerwca 2005, 22:32 przez wErOn, łącznie zmieniany 3 razy.


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
ossy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2005
Posty: 182
Rejestracja: 11 maja 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 21:51

znowu nie ma Del Piero a mówił że go powoła. i co tu robią te pachołki z palermo? śmiać mi się chce. znowu nie wydą z grupy na mistrzostwach świata, z takimi "zawodnikami".a póki alex jest w formie ja bym go brał


Kluska

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 32
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 21:53

Całkowicie sie z tobą zgadzam. Co to ma być zespół ???? A gdzie Del Piero ???? Jak tak dalej pójdzie to głuwny trzon kadry to będom piłkarze atalanty czy calgarii Wstydz sie LIppi :!: :!: :!: :(


________________

W moim sercu tylko JUVE!!! :-D


P!otr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2004
Posty: 248
Rejestracja: 14 listopada 2004

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 21:54

Gk: Buffon (Juventus), Roma (Monaco)
wydaje mi się że Toldo prezentuje od Romu lepszą dyspozycje

D: Barzagli (Palermo), Bonera (Parma), Cannavaro (Juventus), Chiellini (Fiorentina), Grosso (Palermo), Materazzi (Inter), Nesta (Milan), Zaccardo (Palermo)

Hmm Nest i Materazzi może by odmłodzić obrone.

M: Barone (Palermo), Blasi (Juve), Camoranesi (Juventus), De Rossi (Roma), Diana (Sampdoria), Pirlo (Milan), Zambrotta (Juventus)

Blasi i De Rossi no bez przesady i Zambrotta to chyba w obronie pogra :)

F: Cassano (Roma), Esposito (Cagliari), Gilardino (Parma), Toni (Palermo), Vieri (Inter)

Vieri to na młodziaka nie wygląda juz Dle Piero prędzej... Toni to juz Lucarelli mógł powołac


Kilka niezrozumialych pwołań ale cóź my sms na to wysłac nie mozemy
:wink:


Del Rajko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 137
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 22:00

Nie no ja nie kumam tego.. :doh: Nie wiem dlaczego Lippi nie powołał Alexa. Co w kadrze robi Toni i Vieri? Nie jestem jakimś wielkim fanem Del Piero, ale zawsze dażyłem go wiekim szacunkiem, ciągle tak jest. Dziwie się też Lippiemu :think: Dlaczego go nie powołał? Przecież nie od dziś wiadomo że Marcello ma słabość do Alessnadro!

We still belive Grazzie Alessandro!


piterweg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2005
Posty: 62
Rejestracja: 24 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 22:01

Tylu z Palermo :naughty: :naughty: . A co oni zdobyli scudetto. Bez Delpy :think: :think: :think: . A Blasi to nie wiem po co tam jest. Żeby kliku wykosił. Może jest taka taktyka Blasi pokosi i będzie łatwiej zdobyć bramke :twisted: :twisted: :twisted: . Nie no z tą taktyką to żartowałem :smile: :smile: :smile: . Forza Juve i Squadra Azzurra 8) 8) 8)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2005, 14:01 przez piterweg, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve_10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2004
Posty: 87
Rejestracja: 27 października 2004

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 22:09

A gdzie Del Piero ????:shock::shock::shock: jest w dobrej dyspozycji
zaczą strzelać bramki a Vieri to chyba błąd w druku .
Bużo graczy z Palerom :think: :think: :think:


Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 22:21

rajkochlajko123 pisze:. Co w kadrze robi Toni i Vieri?
Zapomniałeś napisać, że to co robi ta dwójka w kadrze zostanie dla nas tajemnicą, o takich rzeczach nie mówi się otwarcie...
Przecież nie od dziś wiadomo że Marcello ma słabość do Alessnadro!
Widzę że wiesz więcej niż przeciętny kibic, twoja wiedza skupia się na życiu prywatnym piłkarzy... i jak się okazuje także trenerów...
We still belive Grazzie Alessandro!
! :lol:
A co oni zdobyli scudetto.
Czyli jak zrozumiałem, można powoływać tylko piłakrzy Juve, bo zdobyli scudetto?
A Blasi to nie wiem po co tam jest
Powiem Ci, ale w tajemnicy ok? Nie wygadasz się nikomu? On tam jest żeby zagrać z Norwegami w eliminacjach MŚ! Serio!
Żaby kliku wykosił
Skąd takie informacje! Nie posądzaj Manuele o molestowanie płazów...

Hmmm.... Także się zastanawiałem dlaczego nie ma w kadrze Dle Piero, ale z drugiej strony to z jakiej racji miałby tak się znaleźć ? Owszem, porawił formę, ale to nie to samo co kiedyś.
Jeszcze bardziej zaciekawiła mnie obecność niejakiego Vieriego. Zaiste porywa w Serie A :roll:
pozdro


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
ossy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2005
Posty: 182
Rejestracja: 11 maja 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 22:24

fakt że Lippi nie powołał del piero jest oburzający i niezrozumiały. ale rozumiem sytuacje tottiego. pewnie pomyślał że w 2 minucie totti wpadnie w szał zgwałci risse i dostanie czerwoną kartkę, i azzuri będą kończyć w 10. ciekawe czemu nie ma gattuso, może się nie ogolił, ale żeby tylu zawodników z palermo co z juve? paranoja. już lucareli lepszy od toniego. i jeszcze jedno. skoro już tak powoływał to czemu nie powołał słynnego denisa godeasa?


BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 22:28

Od kilku lat powołania do reprezentacji Włoch otrzymuje zbyt duża liczba graczy przeciętnych,przypadkowych,którzy nie są na siłach walczyć o najwyższe cele,a o takie walczą Włosi(przynajmniej starają się).Efekty tego są takie,że Azzuri odpadali z ostatnich większych imprez szybko i w kiepskim stylu.Szczerze mówiąc nie rozumiem poczynań Lippiego,jedynym logicznym wytłumaczeniem jakie przychodzi mi do głowy jest oszczędzanie najwiekszych gwiazd i sprawdzenie innych zawodników,jednak od tego sa mecze towarzyskie a nie eliminacyjne.Ktoś wspomniał o braku Lucarelliego,mnie też dziwi,że nie został on powołany,nie wiem czy jest to zawodnik klasy reprezentacyjnej,ale wiem,że prezentuje wysoką forme i strzela najwięcej goli w lidze,ale Lippi woli swojego pupila sprzed lat czyli Vieriego.Jeśli chodzi o obsade bramki to nie można mówić o niespodziance,Toldo gra dobrze,ale zaraz po ostatnich mistrzostwach Europy zapowiedział zakończenie kariery reprezentacyjnej.
Kadra prezentuje się średnio,ale tak czy tak Włosi powinni sobie poradzić z Norwegami,powiem więcej są na pewno w stanie wygrać eliminacje,jednak jeśli Lippi nie ustabiluzuje składu i nie zrezygnuje z zawodników słabych to nie osiągnie sukcesu na Mistrzostwach Świata.


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 22:29

Nie zrozumcie mnie źle. Mnie nie chodzi o to, że w kadrze są pilkarze Palermo. To jednak pokazuje, że w wielkich klubach włoskich Juve, Milan, Inter jest coraz więcej stanierich a Włochów ubywa. Dlatego Moggi powinien się skupic nad zakupami piłkarzy pochodzących z Wloch i grających w reprezentacji, bo Bianconeri od lat tworzyli Squadra Azzurra, teraz powoli to zanika. W napadzie nie ma żadnego Juventini :płaczę: Czas na Cassano, innej opcji nie widzę :pray:

Pod nosem rosną wielcy gwiazdorzy, a wy szukacie za granicą. Edu, Rosicky, Chivu, Mutu, Kovac ... po kiego ? :think:


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 22:36

Spokojnie. Do Mistrzostw Świata pozostał jeszcze rok, więc na pewno wszyscy piłkarze, którzy znaleźli się w kadrze na Norwegię nie będą mieli zagwarantowanych biletów do Niemiec :roll: . Widać, że Lippi ciągle szuka nowych piłkarzy, którzy wniosą coś pozytywnego do gry. I dobrze. Powoli przychodzi czas na zmianę warty i oczywiste jest, że Lippi musi powoływać młodych graczy. Trochę szacunku do wielkiego trenera, który odnosił z Juventusem wielkie sukcesy. Już zapomnieliście o tym :roll: ? Lippi na pewno nie znalazł się przypadkowo na stanowisku trenera kadry narodowej i po prostu trzeba mu na razie zaufać :roll: .


:roll:
leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 22:43

piterweg pisze:Tylu z Palermo :naughty: :naughty: . A co oni zdobyli scudetto. Bez Delpy :think: :think: :think: .
Jeśli ktoś jest świetny i może reprezentować swój kraj to nieważne czy gra w SERIE C czy w SERIE A. Na takie rzeczy się nie patrzy.

Co do powołań. Jak dla większości są one niezrozumiałe. Oczywiście nie wszystkie. Zbulwersowani jesteście brakkiem Alexa. Ja także liczyłem na to że Del Piero zagra w reprezentacji. Cuż.. no dobrze, gramy młodymi. Ale co do jasnej ciasnej robi tam Vieri. O ile niektóre gazety pisały o zmierzchu wielkich dwóch naspastników włoskich (czyli o Vierim i DP) to teraz DP przeżywa zwyżkę formy, w przeciwieństwie do Vieriego, który po kontuzjach jedzie już tylko na starej sławie. Kompletnie nierozumiem Lippiego w tym wyborze. Dalej. Jest Toni - nie ma Lucarelliego hmmm :? Dalej. Blasi. Niby nasz zawodnik ale ja nawet nie widze go w pierwszym składzie Juventusu a co dopiero Italii. W obronie też jeden zawodnik którego raczej bym w składzie nie widział. A że Tottiego nie ma - bardzo dobrze. Dostał 5 meczy kary, zachowuje się nieodpowiednio. Zresztą nie gra już on tak jak grał kiedyś, to już nie ten sam zawodnik.

Marcelo wykonuje różne roszady w kadrze, do mistrzostw jeszcze trochę czasu. Oby ten turniej w Niemczech zakończył się lepiej niż ten ostatni na azjatyckich boiskach.
Coolfi pisze:
A Blasi to nie wiem po co tam jest
Powiem Ci, ale w tajemnicy ok? Nie wygadasz się nikomu? On tam jest żeby zagrać z Norwegami w eliminacjach MŚ! Serio!
Coolfi nie znęcaj się już tak nad nimi :wink:


Obrazek
matej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 stycznia 2004
Posty: 704
Rejestracja: 04 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 22:53

zacznę od sprawy Del Piero bo to widze że najbradziej burzliwa sprawa w tm temacie. Więc tak od dziecka jestem fanem Del Piero cały czas jest to mój ulubiony piłkarz ale trzeba patrzeć realnie. To że Del piero wraca do lepszej formy to nie oznacza że mu się należy miejsce w reprezentacji :!:

A teraz po kolei pozycjami
Bramkarze - wg. mnie zrozumiałe nie ma co więcej pisac.
Obrońcy - hmm wg. mnie zaskoczeniem jest powołanie Materazziego. Nie jest to obrońca wyjątkowy Inter wcale nie błyszczał w tym sezonie, już bardziej opłacalne jest wzięcie 3 graczy z palermo którzy są już ze sobą zgrani. A Nesta, Bonera, Cannavaro i Chiellini to chyba nic dziwnego.

Pomocnicy - no tu jest wiele zaskoczeń. przepraszam bardzo ale co tu robi Blasi :think: O De Rossim, Barone i Dianie się nie wypowiem bo nie widziałem ich w akcji, widziałem ich może w jednym, dwóch skrótach ale to za mało żeby ocenić jak kto gra.

Napastnicy - Cassano - młody, perspektywiczny niech nabiera doświadczenia, co prawda formą nie błyszczał w tym sezonie. Spodziewałem sie po ninm czegoś więcej niż 9 goli w sezonie. Esposito 16 goli w przeciętnym zespole Cagliari w tym żaden nie stzrelony z karnego. Wg. mnie zrozumiałe. gilardino no to nawet pisa nie trzeba, już gwiazda Serie A. Toni 19 goli - logiczne. I teraz ostatni na liście Vieri :angry: NIe łąpiący się do pierwszego składu Interu. No sory ale nie urzekł mnie w tym sezonie i chyba nie tylko mnie. No i zadziwia brak Lucarelliego :evil:

W skrócie odmładzamy skład. Skłąd jest dobry z paroma nieporozmieniami Vieri, Blasi, Materazzi na pewno by się znalazło paru lepszych na ich pozycje. A na miejsce Vieriego w obecnje formie na pewno: Montella, Del Piero, Totti i paru młodych graczy. No w obwodzie jest jeszcze Chiesa skoro odmłądzamy skład Vierim. :rotfl:


Obrazek
Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2005, 22:59

Widać, że Lippi ciągle szuka nowych piłkarzy, którzy wniosą coś pozytywnego do gry.
Zgodzę się, ale są wyjątki. Taki Vieri dużo do drużyny nie wniesie...
Jeśli ktoś jest świetny i może reprezentować swój kraj to nieważne czy gra w SERIE C czy w SERIE A. Na takie rzeczy się nie patrzy.
Ale patrzy się na stopień trudnosci rozgrywek. Napewno więcej warte jest kilka goli napastnika w Serie A, niż kilkadziesiąt innego w Serie C. To nie to samo, w niższych ligach trzeba naprawdę błysnąć żeby być zauwazonym. Jeśli znajdzie się ktoś odpowiedni to z powodzeniem może grać w reprezentacjii...
Coolfi nie znęcaj się już tak nad nimi :wink:
Niedługo pierwszy piątek. Wyspowiadam się :wink:

pozdro
EDIT
No w obwodzie jest jeszcze Chiesa skoro odmłądzamy skład Vierim.
Wie ktoś czy Ravanelli zakończył reprezentacyjną karirę? A Zola?


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
ODPOWIEDZ