Mercato (LATO 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 7834
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 12:43

Dybala jest póki co spokojnie do zastąpienia. Podobny przypadek do Pogby - problemem nie jest sprzedaż za ogromne pieniądze, tylko ich późniejsze rozdysponowanie. Skala talentu w przypadku Paulo jest ogromna, tylko potrzebne są impulsy do rozwoju, a ja mam wrażenie, że ich ostatnio brakuje. I od trenera, i od partnerów z drużyny, i sam piłkarz chyba częściowo stracił kontakt z ziemią. Dodatkowo od dłuższego czasu mam wrażenie, że permanentny brak prawej nogi jest hamulcem Dybali.

Nie ma co robić tragedii, pierwszy sezon miał świetny, drugi słabszy - takie rzeczy się zdarzają. Ważne, żeby po kroku w tył zrobił dwa kroki wprzód, ale on musi sobie w tym pomóc i środowisko musi mu w tym pomóc. Na pewno w rozwoju nie pomaga fakt, że od przyjścia do Juve Dybala nie ma kogo podpatrywać, bo już teraz na swojej pozycji, mimo swoich braków, jest najlepszy. Nie ma z kim się ścigać. Trener też mu chyba nie pomaga - relacje między nimi są raczej szorstkie, Paulito ustawiany jest bardzo głęboko, zespołowego ciśnienia na wbijanie kolejnych goli nie ma. Trochę aspektów się nawarstwiło.

Póki co puenta jest taka, że podczas ewentualnej nieobecności Dybali możemy stracić bardzo dużo, ale głównie dlatego, że nie ma nikogo innego w jego miejsce, a nie dlatego, że prezentuje jakiś niebotyczny poziom.


Obrazek
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3080
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 12:56

Hmmm, a kim można go zastąpić?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5400
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 13:02

Mbeppe :whistle:


Obrazek
ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 919
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 13:10

Inny typ gracza.
Kicek7 pisze:Dybala trochę nie pasuje do żadnej pozycji w 4-2-3-1. Jeżeli mamy tak grać to poświęcenie go dla Sancheza + Tolisso wyszłoby nam piłkarsko na plus.
Dybala jak najbardziej pasuje do gry za plecami Igly w tym ustawianiu. Co by nie mowic 4-2-3-1 jest ewolucja 4-4-2.


La fidanzata d'Italia
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5297
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 13:15

pablo1503 pisze:
Robaku pisze:Dzisiaj wloskie media huczą - oczywiscie za hiszpańskimi - ze Dybala poweidział,ze chce w czerwcu odejsć, iwec bardzo robi pierwsze podchody pod Paulito...
wszystko fajnie, ale przeciez on zaklepany przez Real i Pereza :rotfl:
Nie wiem co Cię tak naprawdę śmieszy. Z Pogbą było identycznie. Podśmiechujki, napieprzanie się z mediów, kibiców Man U itp... Pogba do Ligi Europy? Hehe, dobre sobie. W życiu nie zrobiłby kroku wstecz, to zbyt ambitny zawodnik. Czas pokazał, że jest inaczej.
[.
śmieszy mnie gadanie hiszpańskich mediów. Ze już w czerwcu odchodzi do Barcy, nie przecze ze odejdzie. Nie przecze, że w czerwcu, tylko jakbys poobserwowal hiszpanskie media to wiedziałbyś jak one są niepoważne ( podobnie jak polski PS, który na okładkę daję Kwiatka i Stocha - którzy w ostatni weekend odnieśli miedzynarodowe sukcesy w swoich dyscyplinach i Kucharczyka, który strzelił dwie brmaki 4 druzynie Eklsetklasy - sukces ten sam nie ma co).
Madryckie gazerty będa pisały, że Perez juz go zakontraktował, zaś katalońskie, że Dybala kocha Messiego i tylko z nim chce grać.


Atalanta 16/12/12 ; Lechia Gdańsk 29/07/15 ; Bologna 19/02/16; Dinamo Zagrzeb 27/09/16; Roma 17/12/16; Napoli 2/04/17; Barcelona 22/11/17; Crotone 26/11/17; Lazio 27/01/19; Atletico 10/08/19; Lecce 29/10/22; Fiorentina 5/11/23; Lille 5/11/24
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1743
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Podziekował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 15:35

Robaku pisze:Dzisiaj wloskie media huczą - oczywiscie za hiszpańskimi - ze Dybala poweidział,ze chce w czerwcu odejsć, iwec bardzo robi pierwsze podchody pod Paulito...
wszystko fajnie, ale przeciez on zaklepany przez Real i Pereza :rotfl:
Jakie wloskie zrodla? Bo przejrzalem okladki lgds, cds oraz tutto i nie ma tam nic takiego.
W Hiszpanii jedynie mundo (linia katalonska) cos stworzylo: tridente + Griezmann/Dybala. Aha i nie jest napisane, zeby to Dybala cokolwiek powiedzial.
News typowy i tendencyjny, ale na forum czlowiek przeczyta ze 'huczo'... :roll:


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 8997
Rejestracja: 19 września 2005
Podziekował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 16:09

Garreat pisze: News typowy i tendencyjny, ale na forum czlowiek przeczyta ze 'huczo'... :roll:
Właśnie. :smile:

To tylko hiszpańskie media. Nie ma żadnych przesłanek, że Dybala miałby odejść. Na pewno nie teraz.

Trochę dziwi mnie wrzucanie przez niektórych Paulo do jednego wora z Pogbą. Gdzie niby Dybala "pajacuje" czy też robi sobie jaja? Nie odnotowałem takich zachowań. Bo co, bo wymyślił sobie cieszynkę czy może coś innego? Z fryzurami nie cuduje, nie flirtuje z innymi zespołami (co robił Pogba czy wcześniej Vidal). Póki co pismaki prześcigają się w doniesieniach o rychłym rozstaniu z Juve - raz Barca, raz Real. Ciekawe. Opamiętają się nieco dopiero po przedłużeniu kontraktu, a skoro wszystkie strony co do tego uspokajają, to nie ma się co brakiem przedłużenia umowy przejmować. Dziwi, że w ogóle podejmujecie taki temat na forum.

A co do sportowej wartości Dybali. Talent niewątpliwie ma, ale nie mówimy na razie o zawodniku nie do zastąpienia. Za pieniądze z niego spokojnie można by wyjść na duży plus. Napastnika rozlicza się głównie ze zdobywania bramek, a ten pod tym względem mówiąc delikatnie nie imponuje. Karne to i inni mogliby strzelać, taka prawda. Zobaczymy w przyszłym sezonie, czy warto walczyć o jego pozostanie w klubie. Fajnie byłoby zrobić z niego ikonę tego klubu, ale jak na razie jego gra pozostawia mieszane uczucia.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7268
Rejestracja: 11 listopada 2007
Podziekował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 16:30

Spinazzola: ‘Juventus a dream’

Młody Włoch w wywiadzie powiedział, że jego marzeniem jest gra dla Juventusu. Najprawdopodobniej już niedługo jego marzenie się spełni. Reszta wywiadu na FI.


jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 247
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 17:13

pumex pisze:Dybala jest póki co spokojnie do zastąpienia.
Z tym spokojnie to bym nie przesadzał. Nie ma obecnie piłkarzy młodszych od Dybali o takich umiejętnościach jak ma teraz Dybala, który potrafiłby jenoczesnie kreować grę i byłby do kupienia za <70 mln euro. Pogba tez był do zastapienia.

CavAllano pisze:Napastnika rozlicza się głównie ze zdobywania bramek, a ten pod tym względem mówiąc delikatnie nie imponuje.
Nie sądzisz, że każdy napastnik, który do nas przychodzi traci swoją skuteczność? Jedynie Tevez jakoś się trzymał. Przypadek? Myślę że to jest tak ustawione żeby bramki rozkładały sie na większą liczbę zawodników, bo takto bylibyśmy bardzo przewidywalni. Zresztą wolę żeby nasi napastnicy strzelali mało ale w ważnych meczach, a nie jak Ronaldo nabija sobie bramki z Las Palmas.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 17:40

Jabym z tym Dybalą nie przesadzał, wiadomo że jest wokół niego dużo szumu, ale szczerze trzeba powiedzieć, że cały sezon prezentuje niezły zjazd. Statystyki nie powalają, a jego gra wygląda gorzej niż statystyki.

Przemawia za nim wiek, ale myślę że gość jest do zastąpienia abstrahując od możliwości sprowadzenia piłkarzy to np : Griezmann, Aguero,Silva.

Oczywiście pytanie czy za kasę z ewentualnego transferu Marotta kogoś o zbliżonej klasie sprowadzi bo z tym jest problem, ale jak pokazał przykład Pogby to może nie być takie oczywiste.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 4332
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 17:48

jpjp5 pisze:Nie sądzisz, że każdy napastnik, który do nas przychodzi traci swoją skuteczność?
Paulo w pierwszym sezonie u nas strzelił więcej niż przez dwa lata w Serie A grając dla Palermo. Higuain spędził w Napoli trzy sezony i wynik strzelecki miał lepszy tylko w ostatnim, a obecnie idzie na zbliżony do tych jakie osiągał w Realu. Także do Teveza można dopisać jeszcze dwóch Argentyńczyków.

Dybala zauważalnie obniżył loty, podobne liczby w Fiorentinie ma Bernardeschi, a nikt nie namaszcza go na nowego Messiego.

Pogba to co innego, nie ma obecnie na świecie piłkarza o takiej charakterystyce grającego na tym poziomie. W dodatkowa trudność w jego zastąpieniu polegała też na tym, że wcześniej odeszli Pirlo oraz Vidal, a Marchisio częściej widzi lekarzy niż kibiców z perspektywy boiska więc nawarstwiło nam się trochę problemów ze środkiem pomocy.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 17:55

Po prostu z Pogbą był ten problem, że Marotta nie miał zaklepanego zawodnika o takiej klasie zanim go sprzedał.

Też nie widzę aż takiego problemu z Dybalą, gość bardzo się opuścił cały sezon gra po prostu słabo i nie ma tutaj wytłumaczenia. Potencjalnie za kasę jaką możemy za niego otrzymać powinniśmy być w stanie kogoś o wpływie na drużynę jaki Dybala miał w poprzednim sezonie.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5297
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 18:29

Garreat pisze:
Robaku pisze:Dzisiaj wloskie media huczą - oczywiscie za hiszpańskimi - ze Dybala poweidział,ze chce w czerwcu odejsć, iwec bardzo robi pierwsze podchody pod Paulito...
wszystko fajnie, ale przeciez on zaklepany przez Real i Pereza :rotfl:
Jakie wloskie zrodla? Bo przejrzalem okladki lgds, cds oraz tutto i nie ma tam nic takiego.
W Hiszpanii jedynie mundo (linia katalonska) cos stworzylo: tridente + Griezmann/Dybala. Aha i nie jest napisane, zeby to Dybala cokolwiek powiedzial.
News typowy i tendencyjny, ale na forum czlowiek przeczyta ze 'huczo'... :roll:
calciomercato.it.
potem dziennikarze Mediasetu podjeli temat, ze niby Dybala przedluza kontrakt, ale od 2 miechów brak.

Napisałem dokłądnie za hiszpanskimi mediami. I sam wyśmialem ten deal


Atalanta 16/12/12 ; Lechia Gdańsk 29/07/15 ; Bologna 19/02/16; Dinamo Zagrzeb 27/09/16; Roma 17/12/16; Napoli 2/04/17; Barcelona 22/11/17; Crotone 26/11/17; Lazio 27/01/19; Atletico 10/08/19; Lecce 29/10/22; Fiorentina 5/11/23; Lille 5/11/24
jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 247
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 19:03

Arbuzini pisze:
jpjp5 pisze:Nie sądzisz, że każdy napastnik, który do nas przychodzi traci swoją skuteczność?
Paulo w pierwszym sezonie u nas strzelił więcej niż przez dwa lata w Serie A grając dla Palermo. Higuain spędził w Napoli trzy sezony i wynik strzelecki miał lepszy tylko w ostatnim, a obecnie idzie na zbliżony do tych jakie osiągał w Realu. Także do Teveza można dopisać jeszcze dwóch Argentyńczyków.
No tak tylko Dybala przychodził do nas jako wschodzaca gwiazda, mysle ze jakby zostal w Palermo na kolejny rok to tez by tyle bramek strzelil. Natomiast Higuain to inna bajka, wydaje mi sie ze zaplacilismy za niego 90mln zeby zblizyl sie liczba bramek do ostatniego sezonu a nie do poprzednich.
Ale do czego chciałem sie odniesc to to ze my raczej stawiamy na roznorodnosc w strzelaniu bramek tzn. duza liczba naszych zawodnikow strzela bramki i do tego moze dochodzic tez to ze jest to liga wloska gdzie ciezko gra sie napastnikom. A wiekszosc zespolow gra defensywnie przeciwko nam.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 8997
Rejestracja: 19 września 2005
Podziekował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Nieprzeczytany post 21 marca 2017, 19:14

jpjp5 pisze:Natomiast Higuain to inna bajka, wydaje mi sie ze zaplacilismy za niego 90mln zeby zblizyl sie liczba bramek do ostatniego sezonu a nie do poprzednich.
Każdy wiedział, że niemożliwym jest powtórzenie wyniku z zeszłego sezonu. Po pierwsze - nie bez kozery to absolutny rekord ligi i nikomu do tej pory nie udało się czegoś podobnego dokonać, po drugie Napoli ewidentnie grało na Pipitę, u nas czegoś takiego nie ma. My Higuaina absolutnie nie sprowadzaliśmy z myślą o lidze, a o zwycięstwie w Europie. We Włoszech to i z Matrim w składzie byśmy pewnie wygrali (nawet jeśli przesadzam to delikatnie).


Zablokowany