Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1602
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 15:09

To raczej ty zmień obiekt westchnień na Real Madryt albo Man. City.
Nie wiem jak można tak narzekać po takim mercato...


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8709
Rejestracja: 07 listopada 2007
Podziekował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 205 razy

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 15:28

A gdzie ja narzekam ? Bo Hernanes mi nie pasuje ? To zdecyduj się czy narzekam na mercato czy na Hernanesa bo walisz na oślep jak Di Marzio..za polecenie MC, Realu - dziękuję...rozważę to ale wątpię aby moje serce zaakceptowało nowego lokatora po 30 letnim zamieszkiwaniu w nim Juve...
Odrób lepiej lekcje zamiast czepiać się bezpodstawnie... ;)


Obrazek
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2113
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 15:33

Za oficjalną opis Hernanesa:
Juventus’ new signing boasts a fine pedigree of scoring and creating goals from a variety of central positions.

Born in Recife, Hernanes is a product of the Sao Paolo youth academy. After breaking into the first-team in 2005, he would find the net 18 times and provide 22 assists across five years, during which he scooped two Brazilian League titles and, on a personal level, two Silver Balls and the Brazilian Footballer of the Year award in 2008.

Impressive performances in South America resulted in a transfer across the Atlantic in 2010 to Lazio, with whom he averaged over a goal every four games, netting 42 times in 156 appearances across all competitions. He also turned provider on 22 occasions for the Biancocelesti, for whom he was deployed in a range of roles spanning from trequartista to deep-lying playmaker.

In comparison to his midfield counterparts in Serie A, Hernanes created almost double the number of chances, averaging 1.68 per match, while also completing twice as many dribbles and retaining possession with greater regularity during his full final year with the Roman outfit in 2012/13 – a season that culminated in a famous Coppa Italia triumph over city rivals Roma.

A move to Inter followed in January 2014, where the 30-year-old continued to be a prominent force in his side’s attacking moves. In 52 appearances for the Nerazzurri, Hernanes provided 10 assists, while getting on the scoresheet on seven occasions, three of which incidentally came against his former club.

He increased his chance creation rate to 1.92 per game during 2014/15, while continuing to show an ability to beat his marker, completing almost twice the average number of dribbles by Serie A midfielders.

Hernanes, who won the 2013 Confederations Cup with the Brazilian national team, will look now to influence games in the final third for Juventus under the stewardship of Massimiliano Allegri, a manager noted for getting the best out of creative men in the middle of the park.
W statystyki samemu mi się nie chce zaglądać. Uwierzę na słowo. Top to nie jest, ale ostatnia łamaga też nie.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1602
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 15:35

,,Posty: 1185
Skąd: Gdzie wisienką na torcie jest Hernanes...''

To mnie załamało.
To Hernanes taki zły? to jest najlepsze mercato Juventusu od wielu lat ale polak zawsze znajdzie jakieś ale...
Odmłodziliśmy skład pozyskując klasowych zawodników, może Marotta wie że samymi młodymi nic nie wygra i postawił na Hernanesa? może nie chcemy być drugim Arsenalem?


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1607
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 15:37

Niedziela, dzien wolny a wy sie z tym durniem kopiecie. :shock:


PS: Ooo widze, ze prowo sie udało i kolega nizej opscil forum na jakis czas. Warto było :prochno: :prochno: :prochno:
Ostatnio zmieniony 06 września 2015, 19:05 przez D-Rose, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8709
Rejestracja: 07 listopada 2007
Podziekował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 205 razy

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 15:42

D-Rose pisze:Niedziela, dzien wolny a wy sie z tym durniem kopiecie. :shock:
Mnie masz za durnia ?


Obrazek
cooler

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2014
Posty: 176
Rejestracja: 25 maja 2014

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 16:17

Ech, dajcie spokój. Oceniać mercato po 2. kolejkach ? :v Podsumowanie i wyciągnięcie wniosków najprędzej przed zimowym oknem.


jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 247
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 16:39

to jest najlepsze mercato Juventusu od wielu lat ale polak zawsze znajdzie jakieś ale...
no z tym to juz przesadziles, blizej mu do najgorszego niz najlepszego.


gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1038
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 17:09

alessandro1977 pisze:
D-Rose pisze:Niedziela, dzien wolny a wy sie z tym durniem kopiecie. :shock:
Mnie masz za durnia ?
Nie tylko on.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 4332
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 18:14

jpjp5 pisze:
to jest najlepsze mercato Juventusu od wielu lat ale polak zawsze znajdzie jakieś ale...
no z tym to juz przesadziles, blizej mu do najgorszego niz najlepszego.
Tak naprawdę ciężko powiedzieć. Jeśli Dybala wskoczy na tevez-level, a Sandro potwierdzi swoją pozycję wśród lewych obrońców to inaczej będziecie ćwierkali. Dwa najdroższe zakupy, które przez lata powinny stanowić o sile tej drużyny. Dwóch topów w jedno okienko to zawsze dobry wynik. Oczywiście sytuacja wcale nie musi wyglądać tak jak wyżej opisałem, ale ja z natury jestem optymistą, a ci piłkarze akurat swoimi umiejętnościami dają podstawy do tego, że nie muszę dodawać "niepoprawnym" ;) .

Inne zakupy też są interesujące. Mandzukicia nie mam zamiaru się czepiać, bo to mimo wszystko ogarnięty napastnik, choć jeśli za rok trzeba będzie zrobić miejsce dla Berardiego to chyba jego typowałbym jako pierwszego do opuszczenia klubu. Mam nadzieję, że Morata zostanie z nami jednak na dłużej i wiąże przyszłość z Juventusem. Hernanes grał już jako trequartista i regista więc jest niezłym zakupem, choć zdecydowanie bardziej widziałbym go jako uzupełnienie składu, a nie jeden z głównych elementów tej układanki, ale tak jak kilku kolegów zauważyło to może ten sezon będzie przejściowy nie tylko pod względem przebudowy drużyny, ale także zmiany ustawienia.


jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 247
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 18:55

arbuzini
no dobra alex sandro i dybala moga byc dobrymi transferami ale sprzedaz llorente, zakup zazy to sa transfery na minus takze mozna powiedziec ze mercato na 0 dla mnie troche na lekki minus ale nie rozumiem ludzi ktorzy mowia ze to nasze najlepsze mercato.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1602
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 19:09

To jest nasze najlepsze mercato ponieważ zastąpiliśmy graczy którzy chcieli odejść i poodchodzili za darmo w rewelacyjny sposób.
Nie sprzedaliśmy Pirlo czy Teveza, oni poprostu sobie poszli.
Zarząd zainwestował w graczy którzy są młodzi, uruchamiamy w końcu grę skrzydłami na którą tak wiecznie psioczyliście.
Obecne mercato to coś podobnego co się działo 4 lata temu.
Przychodzili gracze z ligi włoskiej którzy po 2 latach fatalnych wyników zaczęli wygrywać i to przez długie lata, teraz dzieje się podobny manewr a przychodzą gracze bardziej kreatywni, przebojowi i młodsi z bardzo dobrą techniką, będziemy grać bardziej ofensywnie bo europa tego wymaga a pozostaje bardzo dobra linia defensywna z Buffonem, czego chcieć więcej?
Ponieważ i w ofensywie musi być trochę doświadczenia pozyskaliśmy Hernanesa którego gry nie muszę opisywać bo ci którzy się znają chociaż w najmniejszym stopniu wiedzą jakie ma możliwości a gra u boku takich graczy jak Morata/Pogba/Cuadrado/Sandro/Dybala jest łatwiejsza niż gra u boku tego co miał niepoukładany, nie rozgarnięty Inter.

Zobaczcie normalnie jakie czfaniaki pracują w tym Interze, niesamowite praktyki czfanego directore;)
http://intermediolan.com/news/17734/pie ... nager-2016
komentarze też niczego sobie;)
:rotfl:
Sprzedali Szaqiriego, Hernanesa, Kovacica.
Sporo poświęcili, czy ci co przyszli i ogólnie mercato okaże się strzałem w dziesiątke?
Ostatnio zmieniony 06 września 2015, 19:33 przez sebatiaen, łącznie zmieniany 2 razy.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 1159
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 19:15

jpjp5 pisze:arbuzini
no dobra alex sandro i dybala moga byc dobrymi transferami ale sprzedaz llorente, zakup zazy to sa transfery na minus takze mozna powiedziec ze mercato na 0 dla mnie troche na lekki minus ale nie rozumiem ludzi ktorzy mowia ze to nasze najlepsze mercato.
Zazę chciały kluby z ligi angielskiej w tym Arsenal. Mimo, że też nie podoba mi się ten transfer, to trzeba przyznać, że nie ocenia się transferu zawodnika po 2 meczach, w których nawet nie dotknął murawy. Dajmy mu czas. Może będzie czarnym koniem i strzeli te kilka ważnych bramek, a patrzenie przez kwotę też nie może być regułą, bo jest młody i okaże się, że za rok go sprzedamy za kilkanaście milionów, a w tym sezonie jak wyżej napisałem nam pomoże. Co do Llorente to samo pozbycie się jego pensji jest wielkim plusem. Dał nam dużo i był profesjonalistą, a najwyraźniej Juventus to docenia. Przykłady Teveza i Pirlo są potwierdzeniem.

Ps. są ważniejsze rzeczy od pieniędzy i klub najwyraźniej też tak myśli. Osobiście cieszę się, że klub szanuje zawodników i nie chce mieć niewolników. Llorente, Tevez i Pirlo przyczynili się do naszego powrotu do topu, a klub ich za to nagrodził. Szacunek należy się klubowi i zarządowi.


Wojtek1207

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 210
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 19:15

jpjp5 pisze:arbuzini
no dobra alex sandro i dybala moga byc dobrymi transferami ale sprzedaz llorente, zakup zazy to sa transfery na minus takze mozna powiedziec ze mercato na 0 dla mnie troche na lekki minus ale nie rozumiem ludzi ktorzy mowia ze to nasze najlepsze mercato.
Za sprzedaż Llorente powinien ktoś odpowiedzieć. Tak się nie robi. Zazy ja bym się nie czepiał. Podobno jest jeszcze młody, jak grał w Sassuolo to mi się podobał jego styl, taki młodszy Mandżukić. A z tych wszystkich wyliczeń wynika, że kosztował nas 8 milionów, jednak przemilczę to. Ja trzymam za niego kciuki.
Dlaczego mówi się, że to nasze najlepsze mercato? Według transfermarktu Dybala jest czwartym najdroższym zawodnikiem w historii klubu, Sandro ósmym. To logiczne, że ludzie są pozytywnie nastawieni, zwłaszcza po tym, co już do tej pory pokazał Dybala. To jak prowadzi piłkę przy nodze pozwala sądzić, że to faktycznie może być "drugi Messi". Zresztą, nawet te transfery Llorente i Zazy nie mogą przyćmić tych dobrych. A jeszcze w kontekście Dybali: w końcu możemy rzucić naprawdę dużą kasę za młodego zawodnika. W ostatnich latach tylko przyglądaliśmy się, jak Chelsea kupuje Hazarda, Monaco Rodrigueza, czy Barcelona Sancheza lub Neymara. Teraz my też możemy robić to samo. A ludzie oceniają to okienko pozytywnie, bo te transfery robią nadzieję, że za kilka lat Juventus będzie regularnie miażdżył wszystko i wszystkich. Za dwa - trzy lata z takimi zawodnikami jak Morata, Dybala, Pogba*, Berardi, Sandro, Rugani czy Lemina (oby), będziemy rozjeżdżać piemonckim walcem każdy klub w Europie. I właśnie o tą nadzieję chodzi w tym okienku. Topa nie kupiliśmy, ale kupiliśmy kilku świetnych zawodników, jak nie teraz, to takich, którzy dopiero się nimi staną.
Poza tym, wszyscy zapomnieli, jaki majstersztyk zrobił Marotta z Berardim. Ile za niego zapłacimy za rok? 11 milionów?

*Wbrew powszechnej opinii, Pogba nie odejdzie po Euro, ani rok czy dwa później. No way. :juve:


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 4332
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 06 września 2015, 19:47

jpjp5 pisze:arbuzini
no dobra alex sandro i dybala moga byc dobrymi transferami ale sprzedaz llorente, zakup zazy to sa transfery na minus takze mozna powiedziec ze mercato na 0 dla mnie troche na lekki minus ale nie rozumiem ludzi ktorzy mowia ze to nasze najlepsze mercato.
Jeśli ci dwaj wypalą na miarę swojego potencjału to za dwa lata nikt nie będzie pamiętał o rozwiązaniu kontraktu z Llorente. Tym bardziej, że Lew przyszedł do nas za darmo, ale on sam zapłacił za to niemałą cenę. Dodatkowo Khedira może wreszcie zaleczy te swoje kontuzje i liczę na to, że mądrze wprowadzimy Ruganiego, którego wyrwać nam chciało wiele klubów, co mnie akurat kompletnie nie dziwi - moim zdaniem to jeden z najbardziej utalentowanych młodych obrońców na świecie. Kto by w takim przypadku pamiętał o jakiś marnych 10 bańkach za Hiszpana :P.

Zaza to osobny temat i nie chcę go analizować na podstawie domysłów. Jeśli ostatecznie trafi do nas Berardi to temat zwyczajnie przemilczę. Może sam Simone okaże się lepszy niż go teraz oceniamy?


Zablokowany