Ligue 1

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 19 października 2011, 18:04

A więc temat poświęcony lidze francuskiej która jest IMHO jedną z najatrakcyjniejszych lig a zarazem jedną z najbardziej niedocenianych,mało w polsce spotyka się kibiców francuskich klubów a przecież to nie są jakieś średnie zespoły dostające baty od każdego tylko czołowe Europejskie marki. Lyon co prawda już nie jest tą drużyną która walczyła z potęgami jak równy z równym,brak już takich piłkarzy jak Juninho,Malouda,Wiltord czy Carew,mimo to i tak im życzę jak najlepiej bo to mój najbardziej ulubiony klub we Francji,jest jeszcze bardzo groźna Marsylia i Bordeaux no i budowane za grube pieniądze PSG,choć nie podoba mi się te ciągłe wpieprzanie się szejków do futbolu to ciesze się że akurat padło na PSG a nie na jakieś Premiershitowe Stoke,Blackburn czy inne West Hamy. Podoba mi się bardzo to że mnóstwo tam nieznanych młodych piłkarzy którzy na prawdę robią spore wrażenie (swoją drogą Francja ma młodzież z którą nikt inny w Europie nie może się równać pod tym względem),gra jest szybka,dynamiczna,sporo techniki i pięknych bramek,kto nie ogląda tej ligi to naprawdę zachęcam,bo jest na co popatrzeć.

Wracając do Lyonu,nie mogę się doczekać aż wybudują nowy stadion,przyznam się szczerze że kapitalnie to wygląda i jakoś tak...inaczej od większości stadionów ;P
http://www.grandstadeol.com/media/4/d/3 ... at_mdf.jpg
http://www.grandstadeol.com/media/4/d/3 ... at_mdf.jpg
http://www.grandstadeol.com/media/4/d/3 ... at_mdf.jpg
http://www.grandstadeol.com/media/4/c/4 ... oiture.jpg
http://www.grandstadeol.com/media/4/b/e ... land-5.jpg
http://www.grandstadeol.com/media/4/b/e ... ctive2.jpg
http://www.grandstadeol.com/media/4/b/e ... ctive1.jpg

A tu zwiedzanie w 3D
http://cdn.my-stadium.com/prod/ol/110121/


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 19 października 2011, 18:15

PSG dostało masę kasy i ja też tego nie lubię ale z drugiej strony, My też mamy spore dofinansowanie od Johna :wink: Poza tym, trzeba przyznać, że oni przynajmniej rozsądnie tą forsą dysponują i nie kradną innym klubom piłkarzy tak jak City.

Ja w tej lidze jestem za Marsylią, po części dzięki Deschampsowi i trochę żałuję, że tak marnie im idzie aczkolwiek przyznam, że i ja nie interesuję się zbytnio Lig Ę.

Przyszły stadion Lyonu rzeczywiście fantastyczny.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 19 października 2011, 18:37

Pisząc że kluby francuskie to czołowe europejskie marki trochę przegiąłeś, bo tylko raz w historii klub z tego kraju sięgnął po Puchar Mistrzów, co stawia ten kraj pod tym względem na równi z Jugosławią czy Rumunią, daleko za Portugalią. Natomiast Pucharu UEFA Francuzi nigdy nie wygrali, a udało się to zespołom z Turcji, Ukrainy, Rosji, Szwecji czy Belgii, stąd może wynika to niedocenianie francuskich drużyn. Są jak Ranieri albo Wenger- niby zawsze w czołówce, ale nigdy nic nie wygrywają.
Nie zmienia to jednak faktu że tamtejsza liga jest faktycznie wielką kopalnią talentów i bardzo bym chciał żeby Marotta chociaż jedno oko skierował od czasu do czasu w tamtą stronę.


DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 19 października 2011, 19:09

No fakt,trochę przegiąłem ale taki Lyon jeszcze parę lat temu wcale nie był gorszym klubem od np. Bayernu,Valencii czy Arsenalu - czyli tamtych można powiedzieć potęg. Pamiętne mecze z Realem gdzie Francuzi po prostu grali jak z kosmosu a Real stał jak wryty i patrzył jak Juninho ze spółką wykopuje ich z LM. Monaco w 2004 r. też było smaczną niespodzianką,przecież wyeliminowali wtedy Chelsea i Real,skład mieli świetny no ale później rozkradło ich pół Europy i było po wielkim Monaco :P
Szkoda właśnie że Francuzi nie potrafią (albo nie chcą) zatrzymać swoich gwiazd,wtedy na pewno więcej by znaczyli w europejskich pucharach.

Jeden z moich najbardziej ulubionych meczy:


DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 27 lutego 2012, 19:24

Ligue 1 coraz bardziej zaskakuje, jakoś 2 tygodnie temu Lille przegrało u siebie 4-5 z Bordeaux a w sobotę Lyon zremisował z szejkami 4-4, ogólnie piękny mecz, sporo akcji, zwrotów, zrywów, emocji, na trybunach również głośno - to mi się podoba :D Do dziś żałuję że nie wyciągnęliśmy Bastosa, ale jest mało hajpowany w mediach przez co wielu ludzi nawet nie wie jakie koleś ma umiejętności - kapitalny grajek.

A tutaj skrót jakby ktoś nie widział ->


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 27 lutego 2012, 19:33

Hmmm jedyny zespół, któremu kibicowałem w lidze francuskiej było PSG a to tylko dlatego ,że miałem koszulkę ich zawodnika Raiego. Odkąd pamiętam nie lubiłem ligi Francuskiej (nie wiem może za dużo tam biega czarnych?), ale wydaje mi się strasznie nudna (nieobiektywnie). Gdy szejkowie przyszli do PSG i zaczęli budować drużynę spodobało mi się. Do tego kupili mojego ulubionego piłkarza, który nie gra w Juve czyli Pastore, co skłoniło mnie do kibicowania drużynie z Paryża. Dopiero w tym sezonie obejrzałem pierwszy raz w życiu cały mecz ligi Francuskiej oczywiście z udziałem PSG.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 27 lutego 2012, 20:43

Dobrze stało się, że w końcu Ligue 1 doczekała się swojego tematu na tym zacnym forum :wink:

W ostatnich tygodniach mecze zakończony hokejowymi wynikami o fantastycznym przebiegu mnożą się jak grzyby po deszczu. Powiem arabskich petrodolarów nieco ożywił tą ligę. Poza tym jest to oczywiście kopalnia dorodnych, ciemnoskórych zwykle talentów :twisted:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 27 lutego 2012, 22:10

Mietson pisze:nie kradną innym klubom piłkarzy tak jak City.
Znaczy... co masz na myśli?
To że oferują jakiemuś graczowi większą pensję to chyba normalna biznesowa sprawa. Juventus też co najmniej podwaja zarobki każdego piłkarza jaki tutaj trafia z biedniejszych klubów.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 27 lutego 2012, 22:18

Ouh_yeah pisze:
Mietson pisze:nie kradną innym klubom piłkarzy tak jak City.
Znaczy... co masz na myśli?
To że oferują jakiemuś graczowi większą pensję to chyba normalna biznesowa sprawa. Juventus też co najmniej podwaja zarobki każdego piłkarza jaki tutaj trafia z biedniejszych klubów.
Tylko, że Juventus nie robi tego w taki agresywny sposób. Kiedyś było tak, że jak piłkarz grał w drużynie X a drużyna Y pyta o cenę i pada odpowiedź "50 mln!" to tamci mówią "W takim razie nie kupimy, rozumiemy, że nie chcecie go sprzedać". A teraz zamiast tego jest "Ok!". A jak nie, to zaczynają nastawiać piłkarza przeciwko jego klubowi i się robią takie cyrki jak z Lescottem, Milnerem. Albo Cashley Cole czy Modrić w przypadku Chelsea. Ten drugi na szczęście został w Tottenhamie.

A co do zarobków to owszem, awans sportowy jest związany z podwyższeniem zarobków ale tutaj się daje nierozsądne kwoty piłkarzom co zresztą doprowadza do takiej sytuacji, że całe mnóstwo graczy City ma więcej kasy na koncie a mniej osiągnięć (indywidualnych) na boisku (Santa Cruz, Bellamy......)


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 27 lutego 2012, 22:29

No Juventus tak nie robi, bo Marotta to taki bardziej dobry wujek, ale Lucek... :D


Gość

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 27 lutego 2012, 22:40

Co nie zmienia faktu, że liga ogólnie jest fajna i ciekawa. To kopalnia talentów. Niejaki Adil Rami odszedł do Valencii za 6 mln,a takiego obrońce mieć to skarb. Warunki fizyczne idealna na Serie A. Jakim cudem zarząd nie zwrócił na niego uwagi...a może zwrócił...kto go wie. W każdym razie szkoda. Miewam ostatnio okazje oglądać mecze Ligue 1 i z chęcią zobaczyłbym w Juve obrońce Montpellier - Mapou Yanga-Mbiwa - z nazwiska wiadomo, że czarny :) Gość ma 22 lata, paszport UE. Zaraz jakiś ważniak wyskoczy, że to no name bla bla bla, ale jeśli chcemy pewnego, młodego obrońce, który nie podaje do przeciwnika, zgarnia górne piłki i umie wyprowadzić to to jest odpowiedni człowiek.


DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 27 lutego 2012, 22:44

Ja również na miejscu Marotty mocno zainteresowałbym się piłkarzami biegającymi po francuskich boiskach, mnóstwo tam utalentowanych piłkarzy z których większość dałaby radę we Włoszech jak i w innych Europejskich ligach. Z tym że problem tkwi w tym czy Marotta będzie obserwował francuski rynek i czy ewentualnie będzie w stanie wybrać akurat tego właściwego grajka.


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 28 lutego 2012, 09:28

Mnie tam Lig Ę nie interesuje jakoś wybitnie, jest tam kilka spotkań godnych uwagi ale imo nic ponadto.

A jeżeli chodzi o piłkarzy utalentowanych? Moim zdaniem ich ilość nie powala na kolana a większość to gracze w gruncie rzeczy przeciętni w kontekście wzmocnień Juve.
Na potwierdzenie powyższego stwierdzę że teraz gdy powrót do LM jest naprawdę realny nie zauważyłem sypania nazwiskami z Lig Ę w temacie o mercato jak to miało miejsce w poprzednim temacie, wtedy przewijały się nazwiska Gamejrów i innych Amalfitanów - teraz cisza - czyżby teraz byli już za słabi ? ;)


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 lutego 2012, 11:43

Łoles pisze:nie zauważyłem sypania nazwiskami z Lig Ę w temacie o mercato jak to miało miejsce w poprzednim temacie, wtedy przewijały się nazwiska Gamejrów i innych Amalfitanów - teraz cisza - czyżby teraz byli już za słabi ? ;)
Błagam, dlaczego za słabi? Po prostu znaleźli sobie nowe kluby. Gameiro miał kontrakt do czerwca 2012, a Amalfitano odszedł za darmo. Łącznie kosztowaliby nas 11 mln E. Teraz nie widać takich okazji.

W lidze francuskiej ciągle jest wielu ciekawych zawodników, którzy okazaliby się dla nas wzmocnieniem, ale większość jest na etapie marzeń o Joveticiu, Lavezzim, czy Higuainie.


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 28 lutego 2012, 11:55

Arbuzini pisze:Błagam, dlaczego za słabi?
Nie napisałem że słabi tylko że przeciętni w kontekście wzmocnień Juve jeżeli chcemy coś zwojować w LM.
Arbuzini pisze:W lidze francuskiej ciągle jest wielu ciekawych zawodników, którzy okazaliby się dla nas wzmocnieniem, ale większość jest na etapie marzeń o Joveticiu, Lavezzim, czy Higuainie.
Ja tam osobiście wolałbym jakiegoś uznanego grajka, nawet kogoś z 3 jaka wymieniłeś (nie piszę o szansach na taki transfer - tylko o moich personalnych preferencjach) niż jakiegoś utalentowanego piłkarza z Lig Ę, który nic poza Francją nie pokazał.

A co do okazji o jakich piszesz to wtedy były we Francji, w tym sezonie moga być w Anglii, Portugalii, Hiszpanii czy gdziekolwiek indziej.
To była jednorazowa akcja, nie sądzę żeby się powtórzyła w niedalekiej przyszłości.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
ODPOWIEDZ