Mercato (LATO 2024) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
ODPOWIEDZ
Marcin890124

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2024
Posty: 36
Rejestracja: 17 maja 2024
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 11:08

| Thiago Motta chciałby pracować z Adrienem Rabiotem, a Juventus jest skłonny zadowolić nowego trenera do tego stopnia, że ​​wyłoży na stół € 5,5-6 mln rocznie, aby przekonać Francuza do przedłużenia kontraktu. Odnosi się wrażenie, że nie będzie łatwo go przekonać, mimo że wielokrotnie dawał do zrozumienia, że ​​bardziej interesuje go projekt niż pieniądze. #Juventus

[ @repubblica przez @Pueblo_Juve]

Jeśli to prawda, to ręce opadają. Zaoferować mu 3 mln a jak nie chce to droga wolna. Patrząc na wszystkie jego sezony u nas to w ogóle bym mu nic nie oferował.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2587
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 11:21

jackop pisze:
26 maja 2024, 10:55
Stratę Kjezy za bardzo dobry pieniądz jakoś przełknę (o ile pozwoli to zatrzymać Soule), ale przedłużenie Bagiety już nie :stop:
Pytanie czym jest ten bardzo dobry pieniądz w kontekście zawodnika któremu pozostanie zaledwie rok umowy.
Odnośnie tych info dotyczących przedłużenia kontraktu Rabiota na życzenie Motty, to o ile są prawdziwe, to Thiago chyba na starcie dostanie u ciebie sporego minusa :P


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8680
Rejestracja: 07 listopada 2007
Otrzymał podziękowanie: 20 razy

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 12:27

Największa kolejka jest po Soule i z tego co wiem, może być niestety poświęcony. Atalanta bardzo chciałaby Soule, którego wycenia na 15-20 mln 😃


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1240
Rejestracja: 07 lutego 2020
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 12:35

MRN pisze:
26 maja 2024, 12:27
Największa kolejka jest po Soule i z tego co wiem, może być niestety poświęcony. Atalanta bardzo chciałaby Soule, którego wycenia na 15-20 mln 😃
Atalanta chyba myśli że tak bardzo chcemy Koopa że damy sobie donga w pupę wsadzić. Oby się nie dało na to nabrać. Soule jak chce odejść to do Anglii za 30-40 mln i elo.
Mam nadzieję że Giuntoli pokaże że ma twarda żope.


Gontar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Posty: 29
Rejestracja: 23 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 12:38

Michael_M pisze:
26 maja 2024, 12:35
MRN pisze:
26 maja 2024, 12:27
Największa kolejka jest po Soule i z tego co wiem, może być niestety poświęcony. Atalanta bardzo chciałaby Soule, którego wycenia na 15-20 mln 😃
Atalanta chyba myśli że tak bardzo chcemy Koopa że damy sobie donga w pupę wsadzić. Oby się nie dało na to nabrać. Soule jak chce odejść to do Anglii za 30-40 mln i elo.
Mam nadzieję że Giuntoli pokaże że ma twarda żope.
Jeśli faktycznie musimy się pozbyć Soule to dać do tego 15-20 mln i wymiana za Koopa


Fino alla Fine
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9944
Rejestracja: 19 września 2005
Podziekował: 1 raz

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 12:49

Koop za 60 (za dużo), Soule 15-20 (zdecydowanie za mało) - no ciekaw jestem czy pójdziemy na takie wyceny. Mam nadzieję, że Giuntoli nie pozwoli sobie wejść na głowę. Co do samego Soule to myślę, że jeśli Motta zażyczy sobie jego pozostania to nikt go wcale poświęcać nie musi.

Tak na spokojnie te zapowiedzi/oceny Di Marzio brzmią tak, że nie daję temu wiary, bo niby skąd ta wiedza? Motta z nim rozmawiał przed podpisaniem kontraktu czy co? Nagle taka aktywność, kiedy jego dołączenie do nas rzekomo na ostatniej prostej?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8680
Rejestracja: 07 listopada 2007
Otrzymał podziękowanie: 20 razy

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 17:16

Atalanta zawsze nas dymała ale sam mam nadzieję, że z Giuntolim już im dymanie nie przejdzie. Dziś niechvwygrają i wywalą Romę z LM.


Obrazek
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 1037
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Podziekował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 18:45

Nie chcę wyjść na marudę, bo na razie to tylko plotki. Jednak po pewnym wyczekiwaniu na nowy sezon z prawdopodobnie Mottą u boku, jak słyszę o takich pomysłach, że niby ma mu Chiesa nie pasować, Rabiot za to tak, a Soule można poświęcić, to serio ręce opadają. Oby to tylko na plotkach się skończyło, bo są to tak chore pomysły, że głowa mała. Chiesa może wreszcie odżyć, co już było częściowo widać w tych dwóch ostatnich spotkaniach, to lepiej oddać go za paczkę gruszek, a wydać dwa razy tyle kasy na jakiegoś innego, który może odpali? Rabiot? Facet miał już tyle szans, że wystarczy, zagrał raptem pół roku dobrze przez cały okres w Juve. To ma być ten decydujący zawodnik, który wart jest gigantycznej pensji? Soule oddawać za 15-20 mln, to żart przy obecnych cenach na rynku, gdzie inni w drugą stronę życzyli by sobie drugie tyle. Osobna sprawa to Szczęsny. Jego odejście mogę zrozumieć ze względu na pensję i tylko na nią. Czepianie się akurat jego, że komuś nie pasuje, kiedy to chyba ostatni zawodnik do którego można się przyczepić w ostatnich sezonach, to chyba ponury żart. Jednak jeśli chodzi tu tylko i wyłącznie o pensję, to trudno. Nie kwestionujmy jednak jego poziomu sportowego, bo gdyby reszta grała chociaż na jego poziomie, to nie bylibyśmy dzisiaj tu gdzie jesteśmy.

Jak dla mnie niezbyt optymistyczne te plotki, które mam nadzieję finalnie tylko nimi pozostaną. Szczęsnego ze względu na pensję przeboleję, ale reszta z powyższych to abstrakcja.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8680
Rejestracja: 07 listopada 2007
Otrzymał podziękowanie: 20 razy

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 19:14

No wiesz, każdy chciał Mottę więc to co Pan trener Motta wymyśli i zdecyduje, wszyscy muszą przyjąć z zaciśniętymi zębami ;)


Obrazek
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 707
Rejestracja: 01 września 2006
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 19:23

🔘👀🆕️ “Thiago Motta doesn’t want Chiesa? I say let’s calm down. You have to first train your players. Sometimes players aren’t a part of the project and then you see them in training and they change your mind”.

| Romeo Agresti |🎖


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Elohi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 394
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 20:11

Viking pisze:
26 maja 2024, 19:23
🔘👀🆕️ “Thiago Motta doesn’t want Chiesa? I say let’s calm down. You have to first train your players. Sometimes players aren’t a part of the project and then you see them in training and they change your mind”.

| Romeo Agresti |🎖
Co do Chiesy to pewnie Romeo ma rację. Martwi zachwycenie Rabjo. Już się cieszyłem na rozstanie z bezjajeczną bagietą. Miejmy nadzieje, że Giuntoli zadowoli Thiago dobrymi transferami i pozbędziemy się Francuza.

Swoją drogą - odszedł Sandro, a jeśli odejdzie Szczęsny i Rabjo to zrobi się ogromna luka płacowa pomiędzy Vlaho, a resztą. Spory komin płacowy...


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2500
Rejestracja: 17 maja 2011
Podziekował: 1 raz

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 20:18

Tak patrząc na te kilka meczów Bolonii w tym sezonie i te youtubowe opisy taktyki Motty, to bardziej Vlahović nie pasuje do jego zamysłu niż Chiesa.
No ale to typowe dziennikarstwo na mercato, nie ma co się podniecać, ani tymi negatywnymi newsami, ani tymi pozytywnymi.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8680
Rejestracja: 07 listopada 2007
Otrzymał podziękowanie: 20 razy

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 20:32

Z tym Rabiotem to będzie tak, że zostanie jak zgodzi się na redukcję pensji bo nikt mu nie da tyle ile ma teraz. Vlahović chce zostać i podobno zgadza się na obniżkę, to samo będzie musiał zrobić Rabiot i nikt nie da mu kosmicznego transferu aby tylko zadowolić Mottę, który wie zapewne, że obecnie nikt nie może liczyć na takie kontrakty jakie były kiedyś. Jeżeli przyjdzie Samardzić, Koop to za Rabiotem nawet Motta nie będzie płakał. Uważam, że GIuntoli zrobi dobrą drużynę. Gdyby przyszli Grgorio (już jest), Calafiori, Zirkzee, Thuram (Samardzić), Koop, Zegrova to mogą sprzedawać wszystkich oprócz Bremera.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2587
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 20:47

Nicram_93 pisze:
26 maja 2024, 18:45
Nie chcę wyjść na marudę, bo na razie to tylko plotki. Jednak po pewnym wyczekiwaniu na nowy sezon z prawdopodobnie Mottą u boku, jak słyszę o takich pomysłach, że niby ma mu Chiesa nie pasować, Rabiot za to tak, a Soule można poświęcić, to serio ręce opadają. Oby to tylko na plotkach się skończyło, bo są to tak chore pomysły, że głowa mała. Chiesa może wreszcie odżyć, co już było częściowo widać w tych dwóch ostatnich spotkaniach, to lepiej oddać go za paczkę gruszek, a wydać dwa razy tyle kasy na jakiegoś innego, który może odpali? Rabiot? Facet miał już tyle szans, że wystarczy, zagrał raptem pół roku dobrze przez cały okres w Juve. To ma być ten decydujący zawodnik, który wart jest gigantycznej pensji? Soule oddawać za 15-20 mln, to żart przy obecnych cenach na rynku, gdzie inni w drugą stronę życzyli by sobie drugie tyle. Osobna sprawa to Szczęsny. Jego odejście mogę zrozumieć ze względu na pensję i tylko na nią. Czepianie się akurat jego, że komuś nie pasuje, kiedy to chyba ostatni zawodnik do którego można się przyczepić w ostatnich sezonach, to chyba ponury żart. Jednak jeśli chodzi tu tylko i wyłącznie o pensję, to trudno. Nie kwestionujmy jednak jego poziomu sportowego, bo gdyby reszta grała chociaż na jego poziomie, to nie bylibyśmy dzisiaj tu gdzie jesteśmy.

Jak dla mnie niezbyt optymistyczne te plotki, które mam nadzieję finalnie tylko nimi pozostaną. Szczęsnego ze względu na pensję przeboleję, ale reszta z powyższych to abstrakcja.
Problem jest taki, że nasi włodarze dopuścili do sytuacji gdzie za rok kończą się kontrakty sporej grupie naszych w gruncie rzeczy istotnych zawodników jak: obaj bramkarze Szczęsny i Perin, Chiesa, McKennie, Kean oraz za miesiąc wygasa umowa Rabiota. Nie licząc Moise to w najgorszym przypadku będziemy zmuszeni zastąpić wszystkich tych graczy nowymi piłkarzami, a trzeba pamiętać, że do zmiany taktyki na taką z czterema obrońcami obowiązkowo musi nas wzmocnić podstawowy prawy obrońca (bo Danilo, o którego odejściu też się wspomina to nadaje się najwyżej na rezerwowego), ktoś do pary z Bremerem (o ile nie sprzedamy Brazylijczyka w tym okienku) na środek defensywy oraz przydałby się rezerwowy boczny obrońca najlepiej mogący ogarnąć obie strony. Wiadomo, że należałoby dać szanse Soule, Barrenechea i Huijsenowi, ale znając życie to Giuntoli poświęci ich aby sprowadzić Koopmeinersa. Odnośnie Chiesy to sytuacja z nim jest dość skomplikowana, bo jeśli nie dojdziemy do porozumienia w sprawie nowej umowy (nie wiem czy problemem nie jest to, że Federico chce podwyżki, bo były już takie newsy), to musimy go sprzedać już w tym mercato (ale więcej niż 20-25 mln € za niego nie dostaniemy), bo w przeciwnym razie za rok odejdzie za darmo. Podobnie sytuacja wygląda z McKenniem, który po pierwszym przyzwoitym sezonie w barwach Juve chce dostawać większą pensję.
Teraz bezapelacyjnie trzeba posprzątać skład poprzez rozwiązanie umowy z De Sciglio, odesłanie Alcaraza, wypożyczenie gdzieś Mirettiego, Caviglii oraz może tego Djalo.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1616
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 maja 2024, 21:08

Mając za przykład historię Urbańskiego może Hasa dostanie szansę od Motty? Nawet mają podobny styl gry.


ODPOWIEDZ