Massimiliano Allegri

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1052
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 09:35

Miały być przejściowe sezony. Były, ale zamiast zbudować jakieś solidne podstawy, podcielismy szcze na drabinie i leżymy na dupie z rozwalana drabina. Dzięki fantastycznej grupie nie dość, że przy najlepszych wiatrach, zakładając że sięgamy po rozum i zaczynamy budować, będziemy potrzebować kilku lat na odbudowę, (na powtórkę z 2011 nie liczę)
Przy najgorszych będziemy się w tej dupie urządzać dalej.
Brak strategii transferowej, chaotyczne ruchy, ciągle jakieś afery, do tego Allegri ma ławce. Oby ostatnie 2 tygodnie. Ale posprzątanie tego bałaganu, będzie historycznym wyczynem w historii.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 4004
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 11:09

17 meczy w rundzie rewanżowej 21 pkt punktowanie na poziom 12/13 miejsce w lidze :allegri: Wybitne osiągniecie wybitnego stratega na ławce Juventusu. Szansa na pobicie rekordu 22 pkt z rundy rewanżowej sezonu 09/10 jeszcze są :prochno: Wyszydzany Del Neri z nieporównywalnie słabszą kadrą z wieloma faktycznymi problemami jak czerwone kartki z Chievo czy odpal Melo z Parmą i przede wszystkim kontuzja Faqu miał 27 pkt. Nieosiągalne dla Maxia.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7097
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 11:38

Nikt nigdy w historii nie wydymał Juve tak jak ten buk trenerki. 5 lat(rok na wakacjach, teraz 3 lata i znowu rok na wakacjach) pełnopłatnego urlopu + ciągłego kompromitowania klubu poprzez wywiady bo o boisku wstyd wspominać. Brawo.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6213
Rejestracja: 18 marca 2007
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 12:11

Musimy zachować spokój.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 348
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 12:13

AdiJuve pisze:
13 maja 2024, 11:09
17 meczy w rundzie rewanżowej 21 pkt punktowanie na poziom 12/13 miejsce w lidze :allegri: Wybitne osiągniecie wybitnego stratega na ławce Juventusu. Szansa na pobicie rekordu 22 pkt z rundy rewanżowej sezonu 09/10 jeszcze są :prochno: Wyszydzany Del Neri z nieporównywalnie słabszą kadrą z wieloma faktycznymi problemami jak czerwone kartki z Chievo czy odpal Melo z Parmą i przede wszystkim kontuzja Faqu miał 27 pkt. Nieosiągalne dla Maxia.
Fajnie, że wymieniasz najgorszy okres w sezonie, ale wymień też najlepszy i dodaj go i wychodzi suma punktów potrzebna do bycia w LM ;)


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 1031
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 12:32

Tylko, że gdyby sytuacja była chociaż odwrotna, to jeszcze można by tego argumentu bronić, bo znaczyłoby to, że było ciężko, ale drużyna się podniosła i zaczyna to iść w dobrym kierunku. Tymczasem jest odwrotnie, to znaczy, że przyszłości już tu żadnej nie ma, nie ma żadnej poprawy, stabilizacji. Serio chcemy kolejnego sezonu jak ta wiosna?

Nie ma w tym momencie żadnego argumentu za pozostaniem Allegriego, wyglądamy fatalnie i nie widać żadnego pomysłu żeby to zmienić. Zwycięstwo w Coppa Italia przy tej formie naszej i Atalanty, to byłaby sensacja, choć piłka nie takie rzeczy widziała, bo to jeden mecz. A w lidze zaraz się okaże, że awansujemy do LM fartem tylko dlatego, że łapie się i 5 miejsce co jest bardzo prawdopodobne, skoro nie umiemy nawet wygrać u siebie z Salernitaną.

Sięgnęliśmy dna w tym momencie, a udawanie że jest inaczej, to oszukiwanie samego siebie. I całe szczęście, że była ta jesień taka a nie inna, bo dzięki temu możemy przejść nad tym dnem suchą stopą, inaczej byłaby tragedia. Jeszcze trzy mecze i papa Maks, nie wyobrażam sobie innej sytuacji. Chyba że mamy w tym klubie samych sabotażystów.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 348
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 12:40

Nie ma w tym momencie żadnego argumentu za pozostaniem Allegriego

Obowiązująca umowa ?


Osiągnięty cel i awans do LM?

Wypromowanie kilku młodych + znaczący rozwój kilku piłkarzy np :

Yildiz
Huijsen
Soule ( może nie u Maxa błyszczą, ale sama decyzja o wypozyczeniu i tym że muszą gdzieś grać, jak widać bardzo słuszna)
Jest jeszcze kilku mega fajnych jak Barenechea,Miretti,Iling, czy nawet ten z Sampy Facundo Gonzalez ...Kaio Jorge, Barbieri
Vlaho
Bremer
Loca
Cambiaso
McKenni
Gatti

Awans do Klubowych MŚ

Jednak słaba kadra, mająca braki na pewnych pozycjach, a najbardziej widać to po kreatywnych pomocnikach . Wypadniecie Pogby,Fagiolego

Kilka powodów jak widać jest, ale najłatwiej rzucać hasełka niczym z jakiegoś szmatławca ... Ja nawet nie bronię trenera, bo jestem, za tym żeby sam zarząd zdecydował, ale bawi mnie i to do rozpuku pewne zakrzywianie rzeczywistości i widzenie samych wad, a niedostrzeganie i plusów

Z starej Damy staliśmy się Młodą Panienką i mi fanowi Juve od ponad 25 lat brakowało takiej młodzieży i patrzenia na ich rozwój. Zawsze wymienialiśmy inne kluby i patrz jacy młodzi, a teraz to my mamy mnóstwo talencików :)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7357
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 13:04

Nicram_93 pisze:
13 maja 2024, 12:32
Tylko, że gdyby sytuacja była chociaż odwrotna, to jeszcze można by tego argumentu bronić, bo znaczyłoby to, że było ciężko, ale drużyna się podniosła i zaczyna to iść w dobrym kierunku.
Pierwsze dwa lata po powrocie Maks nabierał na takie coś - słaby start i wybicie z głowy walki o mistrza po 5 kolejkach by później zacząć punktować lepiej i finalnie kończyć punktowo w top4. Teraz sytuacja się odwróciła i nagle niektórzy w szoku, że jak to tak można grać/punktować? Tylko tak na prawdę po prostu suma szczęścia przestała się przeplatać z normą - na jesieni nasze szczęście się skumulowało niemiłosiernie: przepychanie meczów kolanem, po jakiś rożnych, jednej akcji meczu etc a później na wiosnę sytuacja odwrotna - nic nie udaje się przepychać a czasem nawet jak już wyjątkowo jesteśmy lepsi z gry to nie udaje się zdobyć 3 punktów.
Nie gramy jednak ani lepiej ani gorzej niż na jesieni czy rok temu - gramy tak samo i tak samo wygrane polegają najczęściej na szczęściu a porażki najczęściej wynikają z tego jak słabo wyglądamy jako zespół.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8673
Rejestracja: 07 listopada 2007
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 13:34

Cymbał zniszczył Milan, teraz zniszczył Juve. Mam tylko nadzieję, że odrodzimy się szybciej niż Milan, który wiele lat pływał w kale i nie mógł trafić do brzegu. Tu musi być rewolucja i chyba tak będzie a ten cep powinien zostać personą non grata w Turynie. My byliśmy ostatnimi frajerami, których nabrał i zniszczył przez co jesteśmy przestrogą dla innych. Życzę mu wszystkiego najgorszego w życiu zawodowym choć on niestety nie musi się tym przejmować bo dzięki nam całą resztę życia może spędzić na jachcie. Nigdy nie myślałem, że aż tak można znienawidzić człowieka związanego z Juventusem. Mam go <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> dość, jełopa bez krzty klasy i honoru.


Obrazek
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2948
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 15:08

MRN pisze:
13 maja 2024, 13:34
Cymbał zniszczył Milan, teraz zniszczył Juve. Mam tylko nadzieję, że odrodzimy się szybciej niż Milan, który wiele lat pływał w kale i nie mógł trafić do brzegu. Tu musi być rewolucja i chyba tak będzie a ten cep powinien zostać personą non grata w Turynie. My byliśmy ostatnimi frajerami, których nabrał i zniszczył przez co jesteśmy przestrogą dla innych. Życzę mu wszystkiego najgorszego w życiu zawodowym choć on niestety nie musi się tym przejmować bo dzięki nam całą resztę życia może spędzić na jachcie. Nigdy nie myślałem, że aż tak można znienawidzić człowieka związanego z Juventusem. Mam go <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> dość, jełopa bez krzty klasy i honoru.
Dokładnie. Najlepsze jest to, że zwykły kibic już podczas pierwszej kadencji widział co to za dzban, a osoby ze świata piłki zatrudniły go jeszcze raz. Tyle straconych lat. Obyśmy teraz z trenerem trafili, bo możemy długo wygrzebywać się z tego szamba.


Gontar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Posty: 28
Rejestracja: 23 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 17:39

Oldfan pisze:
13 maja 2024, 12:40
Nie ma w tym momencie żadnego argumentu za pozostaniem Allegriego

Obowiązująca umowa ?


Osiągnięty cel i awans do LM?

Wypromowanie kilku młodych + znaczący rozwój kilku piłkarzy np :

Yildiz
Huijsen
Soule ( może nie u Maxa błyszczą, ale sama decyzja o wypozyczeniu i tym że muszą gdzieś grać, jak widać bardzo słuszna)
Jest jeszcze kilku mega fajnych jak Barenechea,Miretti,Iling, czy nawet ten z Sampy Facundo Gonzalez ...Kaio Jorge, Barbieri
Vlaho
Bremer
Loca
Cambiaso
McKenni
Gatti

Awans do Klubowych MŚ

Jednak słaba kadra, mająca braki na pewnych pozycjach, a najbardziej widać to po kreatywnych pomocnikach . Wypadniecie Pogby,Fagiolego

Kilka powodów jak widać jest, ale najłatwiej rzucać hasełka niczym z jakiegoś szmatławca ... Ja nawet nie bronię trenera, bo jestem, za tym żeby sam zarząd zdecydował, ale bawi mnie i to do rozpuku pewne zakrzywianie rzeczywistości i widzenie samych wad, a niedostrzeganie i plusów

Z starej Damy staliśmy się Młodą Panienką i mi fanowi Juve od ponad 25 lat brakowało takiej młodzieży i patrzenia na ich rozwój. Zawsze wymienialiśmy inne kluby i patrz jacy młodzi, a teraz to my mamy mnóstwo talencików :)
Są dwie opcje, albo się upiłeś albo jesteś fanem interu


Fino alla Fine
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 348
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 18:02

Gontar pisze:
13 maja 2024, 17:39
Oldfan pisze:
13 maja 2024, 12:40
Nie ma w tym momencie żadnego argumentu za pozostaniem Allegriego

Obowiązująca umowa ?


Osiągnięty cel i awans do LM?

Wypromowanie kilku młodych + znaczący rozwój kilku piłkarzy np :

Yildiz
Huijsen
Soule ( może nie u Maxa błyszczą, ale sama decyzja o wypozyczeniu i tym że muszą gdzieś grać, jak widać bardzo słuszna)
Jest jeszcze kilku mega fajnych jak Barenechea,Miretti,Iling, czy nawet ten z Sampy Facundo Gonzalez ...Kaio Jorge, Barbieri
Vlaho
Bremer
Loca
Cambiaso
McKenni
Gatti

Awans do Klubowych MŚ

Jednak słaba kadra, mająca braki na pewnych pozycjach, a najbardziej widać to po kreatywnych pomocnikach . Wypadniecie Pogby,Fagiolego

Kilka powodów jak widać jest, ale najłatwiej rzucać hasełka niczym z jakiegoś szmatławca ... Ja nawet nie bronię trenera, bo jestem, za tym żeby sam zarząd zdecydował, ale bawi mnie i to do rozpuku pewne zakrzywianie rzeczywistości i widzenie samych wad, a niedostrzeganie i plusów

Z starej Damy staliśmy się Młodą Panienką i mi fanowi Juve od ponad 25 lat brakowało takiej młodzieży i patrzenia na ich rozwój. Zawsze wymienialiśmy inne kluby i patrz jacy młodzi, a teraz to my mamy mnóstwo talencików :)
Są dwie opcje, albo się upiłeś albo jesteś fanem interu
Dobrze, to wskaż mi gdzie się mylę i co napisałem nieprawdziwie.


Nie odniosłeś się merytorycznie, a atakujesz personalnie jak dziecko.


Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 286
Rejestracja: 01 lipca 2012
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 18:19

Po co nadal karmicie multikonciarza i prowokatora? To samo na chacie, jak sobie czasem przeglądam (-‸ლ)


Obrazek
Gontar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Posty: 28
Rejestracja: 23 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 18:20

Oldfan pisze:
13 maja 2024, 18:02
Gontar pisze:
13 maja 2024, 17:39
Oldfan pisze:
13 maja 2024, 12:40
Nie ma w tym momencie żadnego argumentu za pozostaniem Allegriego

Obowiązująca umowa ?


Osiągnięty cel i awans do LM?

Wypromowanie kilku młodych + znaczący rozwój kilku piłkarzy np :

Yildiz
Huijsen
Soule ( może nie u Maxa błyszczą, ale sama decyzja o wypozyczeniu i tym że muszą gdzieś grać, jak widać bardzo słuszna)
Jest jeszcze kilku mega fajnych jak Barenechea,Miretti,Iling, czy nawet ten z Sampy Facundo Gonzalez ...Kaio Jorge, Barbieri
Vlaho
Bremer
Loca
Cambiaso
McKenni
Gatti

Awans do Klubowych MŚ

Jednak słaba kadra, mająca braki na pewnych pozycjach, a najbardziej widać to po kreatywnych pomocnikach . Wypadniecie Pogby,Fagiolego

Kilka powodów jak widać jest, ale najłatwiej rzucać hasełka niczym z jakiegoś szmatławca ... Ja nawet nie bronię trenera, bo jestem, za tym żeby sam zarząd zdecydował, ale bawi mnie i to do rozpuku pewne zakrzywianie rzeczywistości i widzenie samych wad, a niedostrzeganie i plusów

Z starej Damy staliśmy się Młodą Panienką i mi fanowi Juve od ponad 25 lat brakowało takiej młodzieży i patrzenia na ich rozwój. Zawsze wymienialiśmy inne kluby i patrz jacy młodzi, a teraz to my mamy mnóstwo talencików :)
Są dwie opcje, albo się upiłeś albo jesteś fanem interu
Dobrze, to wskaż mi gdzie się mylę i co napisałem nieprawdziwie.


Nie odniosłeś się merytorycznie, a atakujesz personalnie jak dziecko.
Jesteśmy Juventusem doczłapanie się ledwo do lm to żadne osiągnięcie. Każdy zespół z wyższej półki już dawno by zwolnił trenera po takich wynikach. Allegri nie wypromował żadnego młodego zawodnika, jeśli już to zrobił to Juventus Next Gen. Nie wspominając już o tym, że pod Allegrim żaden zawodnik się nie rozwinął, no może Burger, reszta zaliczyła ostry zjazd odkąd ten pachoł wrócił na ławkę.


Fino alla Fine
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 348
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 18:36

Co ty za głupoty wypisujesz

To co jak jesteśmy Juventusem to zawsze mamy wygrywać ? Kadra niestotna? Doświadczenie? To jakiej jakości mamy graczy? Co to za myślenie ?

Piszesz Allegri nikogo nie wypromował, ale to właśnie pod jego wodzą mamy najmłodsze Juve w historii, to on ściągał Chiese w 60' minucie, gdzie kwiczeli kibice, że jak on Federicoi traktuje. No kto wchodził w jego miejsce?? Yildiz .... Kto dawał szanse grać Mirettiemu, gdy nawet mu nie szło? Ilingowi ?

Piszesz żaden zawodnik się nie rozwinął ... No wypisałem ci wyżej, kto się rozwinął .. ale widzę nie dociera, nawet ok niech będzie, że nie jestem obiektywny .. ale nawet transfermarkt to stwierdza i to wyraznie, że spora liczba zawodników się właśnie rozwineła i wartość wzrasta i to mimo słabszych wyników

Skończę na tym, bo widzę, że pewni kibice żyją w takiej bańce, że żadne fakty,liczby nie przemówią. Mimo wszystko Forza Juve i następny sezon zapowiada się MEEEGAAA ciekawie i zobaczymy, kto będzie Nas w nim prowadził :)


ODPOWIEDZ