Massimiliano Allegri

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8672
Rejestracja: 07 listopada 2007
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 13:36

He he, dokładnie a ponadto co oznacza, że tym składem nie da się grać czwórką z tyłu ? Kolejne ograniczenia naszego wybitnego ćwierćinteligenta.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7095
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 13:52

Przecież Cambiaso to nominalny lewy obrońca. Do tego kałpitan grał pół kariery na prawej obronie więc jak się nie da ?


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1227
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 14:00

Mister chyba zapomniał czym raczył kibiców w Cagliari i Milanie. Trójka to on chyba nigdy nie grał dopóki Conte tego systemu nie spopularyzował.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 15:02

Michael_M pisze:
17 lutego 2024, 14:00
Mister chyba zapomniał czym raczył kibiców w Cagliari i Milanie. Trójka to on chyba nigdy nie grał dopóki Conte tego systemu nie spopularyzował.
Oczywiście, że grywał, zarówno w niższych ligach, jak i sporadycznie w Cagliari. Informacja do zweryfikowania w minutę na transfermarkcie.


Obrazek
zbynek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Posty: 20
Rejestracja: 21 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 15:30

Allegri nie jest i nigdy nie był trenerem, który preferuje ofensywny styl gry. Gra mało widowiskowo, dba o prawidłowy balans w drużynie, nie podejmuje zbytniego ryzyka. Taki już po prostu jest. I zawsze był. Można nie lubić takiego stylu gry, może się on nie podobać, te mecze się ciężko ogląda. Przy takiej kadrze jaką mamy obecnie, to często bardzo ciężko. Ale jednego nie można mu odmówić. Robi dużą liczbę punktów w sezonie i jest w tym powtarzalny. Niezależnie od kadry i problemów zewnętrznych. Pewnie dlatego że kalkuluje. I nie, to nie jest fart jak wielu to mówi. I tak, Allegri zna się na piłce i jest fachowcem czego wielu mu nie przyzna po słowach jakie tu padały.
I teraz kilka pytań (tylko bez niepotrzebnych emocji):
- czy przypominacie sobie kiedy w Juventusie w trakcie dwóch sezonów wchodziło do gry tak wielu młodych zawodników?
- czy przypominacie sobie sezon, kiedy drużyna walczyła o mistrzostwo w lidze robiąc w zasadzie tylko "kosmetyczne" transfery i to w większości zawodników z drugiego lub i nawet trzeciego planu? I to nawet w zimowym mercato gdzie mamy świetne miejsce w lidze i szansę na tytuł?
- powiedzcie mi która drużyna Juventusu była ostatnią, która wg Was grała widowiskowo , wygrywała kilkoma bramkami i odnosiła sukcesy na miarę tego klubu? W lidze i w Europie.

Jestem bardzo ciekawy odpowiedzi. Tylko takich szczerych i rzeczowych. Nie chce mi się już czytać żali na obecnego trenera. Mamy, jak mamy. Są chude lata i trzeba to przepękać.

Bo mi się wydaje, że w momencie w jakim obecnie znalazł się Juventus, i to trwa niestety kilka lat i jeszcze trochę potrwa, właściciele podjęli decyzję o uporządkowaniu spraw organizacyjnych i finansowych przy jednoczesnym jak najmniejszym upadku sportowym. I zatrudnili trenera, który widowiskowy nie jest ale jest gwarantem miejsca w LM i utrzymania z tego tytułu dochodów. Bez których ZGINIEMY. Postanowiono nie bawić się w hazard, ryzykować i rzucać wszystkiego na jedną szalę aby wygrać scudetto tylko na zimno kalkulowano.
Z resztą, zawsze taki był Juventus i dlatego mamy tyle gwiazdek ile mamy, a inni tyle ile mają..

Ja odkąd pamiętam to nie widziałem jeszcze w tym klubie takiej drogi jaką teraz idziemy. A pamiętam dobrze od ostatniego triumfu w lidze mistrzów.
Więcej luzu wszystkim życzę, jeszcze będą fajne momenty w tym sezonie. Pozdrawiam


Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 957
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 16:28

zbynek pisze:
17 lutego 2024, 15:30
Z resztą, zawsze taki był Juventus i dlatego mamy tyle gwiazdek ile mamy, a inni tyle ile mają..
Turbo brednie!


A jakąż to drogą idzie Juventus? Drogą mizerii? Przeciętności? Cała Włoska piłka w zasadzie leży od lat co widać po nazwiskach w klubach i kadrze.
A Juve? Z tego prawdziwego DNA nie zostało już nic. Taki pieróg jak Allegri doi rocznie 9mln za co? <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> od Udinese na własnym stadionie grając tylko mizerną Serie A?
No rzeczywiście! Gdyby nie ten cud z Toskanii to Juventus zapewne już by w okręgówce grał! A nie! Czekaj! WUEFISTA Pirlo wygrał więcej niż to wyleniałe raczysko z Toskanii.


:allegri: na śmietnik
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2580
Rejestracja: 31 maja 2009
Podziekował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 16:44

@zbynek
Ten Allegri, który "robi dużą liczbę punktów w sezonie i jest w tym powtarzalny" ma niesamowity problem, aby pobić wynik punktowy żółtodzioba Pirlo (i to nie jakiś wygórowany wynik, bo 78 oczek). W pierwszym sezonie po powrocie do Juve zdobył olbrzymie 70 punktów, a w ubiegłej kampanii aż 72 oczka. No niesamowite wyniki, a coś czuję, że i w tym roku będzie mieć problemy by przebić amatora Andrzeja (stawiam, że zakończymy ligę z dorobkiem 77 punktów).
Po ostatniej kompromitacji w LM, gdzie nie tylko dostaliśmy od PSG i Benfici, ale także od przepotężnego Maccabi Hajfa i uzyskaliśmy historyczny wynik punktowy w postaci całych 3 punktów po wszystkich meczach grupowych, ten partacz Allegri powinien zostać natychmiastowo zwolniony i mieć zakaz zbliżania się do stadionu Juventusu.
Odnośnie stawiania na taką ilość młodych, to co w tym dziwnego, gdy nasza obecna kadra składa się aż z 11 zawodników z pola urodzonych najpóźniej w 2000 roku, a ponadto ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy i nie sprowadza na życzenie Maxa jakiś podstarzałych bałwanów typu Bonaventura czy Pereyra.
#AllegriOUT


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8672
Rejestracja: 07 listopada 2007
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 17:40

On jest taki powtarzalny, że raz za raz kompromituje nas w pucharach jak i w Serie A. Trener, który kroi 9 mln rocznie to musi być fachowiec ale tutaj dostał za co ? Za sabotaż tego klubu, za rozmienienie go na drobne ?


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7407
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 19:59

Obrazek

Obrazek


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
zbynek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Posty: 20
Rejestracja: 21 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 20:46

Bobby X pisze:
17 lutego 2024, 16:28
zbynek pisze:
17 lutego 2024, 15:30
Z resztą, zawsze taki był Juventus i dlatego mamy tyle gwiazdek ile mamy, a inni tyle ile mają..
Turbo brednie!


A jakąż to drogą idzie Juventus? Drogą mizerii? Przeciętności? Cała Włoska piłka w zasadzie leży od lat co widać po nazwiskach w klubach i kadrze.
A Juve? Z tego prawdziwego DNA nie zostało już nic. Taki pieróg jak Allegri doi rocznie 9mln za co? <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> od Udinese na własnym stadionie grając tylko mizerną Serie A?
No rzeczywiście! Gdyby nie ten cud z Toskanii to Juventus zapewne już by w okręgówce grał! A nie! Czekaj! WUEFISTA Pirlo wygrał więcej niż to wyleniałe raczysko z Toskanii.
A taką drogą idzie, że jak napisał kolega w kolejnym poście jest w kadrze 11 zawodników urodzonych po 2000roku. Nie widzisz tego? To jeszcze przez jakiś czas będzie bolało, zanim zaskoczy na dobre i będziemy znów maszyną. A niedługo będziemy, jestem przekonany.
Włoska piłka klubowa nie jest w takiej złej kondycji jak mówisz, spójrz na zeszły sezon LM. W tym Inter jest jeszcze mocniejszy. To jest cykl zaczęty jakiś czas temu przez Marotte. Nie przez Inzaghiego.
Podłe jest oglądanie takich meczów jak dziś, zgadzam się z Wami. I też mam dość. Ale ja to widzę tak, że jesteśmy mniej więcej w tym momencie jak wtedy gdy zdobywaliśmy 7 miejsce w lidze tuż przed erą Conte. Dużo bałaganu w klubie, przypadkowi piłkarze, wielkie oczekiwania ale finalnie słaby efekt.
Ale mamy już bazę w postaci zdolnej młodzieży, dodamy do tego porządne mercato i znów będziemy konkurencyjni. Przynajmniej mam nadzieję że taki jest plan ;)
Nie wiem czy z tym trenerem. Jak będą wyniki to mi nie będzie przeszkadzało.
Może i Pirlo miał więcej punktów, może i zdobył puchar.. Ale o awans do ligi mistrzów drżeliśmy do ostatnich kolejek. Też nie było dobrze. I też większość chciała zmiany.
Myślę że nikt teraz w klubie nie zmieni trenera. Zwłaszcza że trzeba mu płacić te 9 baniek i po zmianie dalej trzeba będzie to robić plus pewnie z połowę tego komuś nowemu. No chyba że będzie to jakiś kozak (a tylko taka zmiana ma sens) to podobną kwotę. Po sezonie paru fajnych będzie do wzięcia.

Ps. Odpowiedzcie lepiej na pytania, bo jestem ciekaw ;)


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1442
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 21:40

zbynek pisze:
17 lutego 2024, 20:46
A taką drogą idzie, że jak napisał kolega w kolejnym poście jest w kadrze 11 zawodników urodzonych po 2000roku. Nie widzisz tego? To jeszcze przez jakiś czas będzie bolało, zanim zaskoczy na dobre i będziemy znów maszyną. A niedługo będziemy, jestem przekonany.
Uwielbiam argument młodej kadry. Tak jakbyśmy masowo juniorów w bój posyłali. No to fun fact - we wszystkich ostatnich meczach wstydu, tj. z Empoli, Udinese i dzisiaj z Hellasem, wystawialiśmy jedenastki starsze niż rywale. Największa różnica wieku była w przypadku Udinese, ich wyjściowy garnitur był od naszego młodszy o 1,8 roku. Że o jakościowej przepaści między tymi składami nie wspomnę.
zbynek pisze:
17 lutego 2024, 20:46
Podłe jest oglądanie takich meczów jak dziś, zgadzam się z Wami. I też mam dość. Ale ja to widzę tak, że jesteśmy mniej więcej w tym momencie jak wtedy gdy zdobywaliśmy 7 miejsce w lidze tuż przed erą Conte. Dużo bałaganu w klubie, przypadkowi piłkarze, wielkie oczekiwania ale finalnie słaby efekt.
No, tylko że właśnie wtedy w takim momencie zmieniliśmy trenera i to była kluczowa decyzja.
zbynek pisze:
17 lutego 2024, 20:46
Może i Pirlo miał więcej punktów, może i zdobył puchar.. Ale o awans do ligi mistrzów drżeliśmy do ostatnich kolejek. Też nie było dobrze. I też większość chciała zmiany.
No i Pirlo kwalifikował się do zwolnienia. Dowcip polega na tym, że maestro Allegri, inkasując 5 razy więcej szmalu, nie potrafi przez trzy lata ugrać tego, co Pirlo ugrał w jeden sezon, a mimo to żyje sobie w Juventusie jak pączek w maśle. Z tego punktu widzenia, zmiana trenera nie miała absolutnie żadnego sensu. A że Pirlo awansował do LM rzutem na taśmę... Zgoda. Ale na układ tabeli nie tylko nasza gra miała wpływ. Pirlo zdobył 78 pkt. i psim swędem udało mu się wyrwać awans w ostatniej kolejce. W następnym sezonie Allegriemu do lajtowego awansu wystarczyło 70. Czyli tak naprawdę punktowo był regres. W kolejnym sezonie 72. Także ani razu nie wykręcił wyniku Pirlo.


Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 286
Rejestracja: 01 lipca 2012
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 21:49

zbynek pisze:
17 lutego 2024, 20:46
Może i Pirlo miał więcej punktów, może i zdobył puchar..
Nie może, tylko zdobył.
To jest właśnie różnica między faktami, a srebrną czapeczką, mitami, wyobrażeniami, co by było gdyby, co będzie...
- czy przypominacie sobie kiedy w Juventusie w trakcie dwóch sezonów wchodziło do gry tak wielu młodych zawodników?
Pamiętam - średnia wieku I drużyny z 15 ostatnich lat
26.26 Partacz III
25.40 Partacz II
25.00 Partacz I
24.71 Pirlo
26.76 Sarri 
25.03 Allegri V
26.58 Allegri IV
26.21 Allegri III
25.47 Allegri II
27.03 Allegri I
25.60 Conte III
26.30 Conte II
27.76 Conte I
25.45 Delneri
25.57 Ferrara/Zaccheroni
Poza tym co z tego, że wchodzą młodzi? A co takiego dają? Najwięcej goli w tym sezonie Vlaho, Chiesa, Milik, asysty Loca, Makeni, Kostic. W zeszłym sezonie Vlaho, Rabiot, Milik, asysty Kostic, Di Maria, Rabiot.
- czy przypominacie sobie sezon, kiedy drużyna walczyła o mistrzostwo w lidze robiąc w zasadzie tylko "kosmetyczne" transfery i to w większości zawodników z drugiego lub i nawet trzeciego planu? I to nawet w zimowym mercato gdzie mamy świetne miejsce w lidze i szansę na tytuł?
Co to znaczy kosmetyczne transfery? Bo suma niska transferowa to np. sezon 14/15, gdzie Allegri wygrał MW, PW i przerżnął finał LM. Sezon wcześniej Conte wygrał MW i Superpuchar.
- powiedzcie mi która drużyna Juventusu była ostatnią, która wg Was grała widowiskowo , wygrywała kilkoma bramkami i odnosiła sukcesy na miarę tego klubu? W lidze i w Europie.
Pfffff Goal difference
+21 Partacz III
+23 Partacz II
+20 Partacz I
+39 Pirlo
+33 Sarri 
+40 Allegri V
+62 Allegri IV
+50 Allegri III
+55 Allegri II
+48 Allegri I
+57 Conte III
+47 Conte II
+48 Conte I
+10 Delneri
-1 Ferrara/Zaccheroni
Sama SA, bo puchary i PW to jest oddzielna parafia. Na pytanie o sukcesy to jak nie wiesz kto przed Partaczem zdobywał nałogowo MW i PW to widać, że jesteś upośledzonym kontem kolejnego chorego na syndrom allegriowski :/
Nawet legendarna Barcelona Guardioli w LM wygrała 3+ golami 3 mecze, z czego 2 w fazie grupowej, więc puchary są inną w ogóle parafią.


Jak czytam takie wieczne głupie i wyciągane z d... usprawiedliwienia Partacza to dochodzę chyba do słusznego wniosku, że nie ma absolutnie żadnej sytuacji, w której trener miały polecieć, bo odstawia paździerz. Zawsze znajdzie się uczynny lizus z dupochronem - a to młodzi, a to brak transferów, a jak są to muszą się wkomponować, a jak się wkomponują to nigdy nie strzelano tu dużo goli (co już udowodniłem, że to kłamstwo), a że punkty zabrali, a że coś w klubie i musi być spokój...

:facepalm:


Obrazek
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2780
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 22:12

Bart985 pisze:
17 lutego 2024, 21:49

Jak czytam takie wieczne głupie i wyciągane z d... usprawiedliwienia Partacza to dochodzę chyba do słusznego wniosku, że nie ma absolutnie żadnej sytuacji, w której trener miały polecieć, bo odstawia paździerz. Zawsze znajdzie się uczynny lizus z dupochronem - a to młodzi, a to brak transferów, a jak są to muszą się wkomponować, a jak się wkomponują to nigdy nie strzelano tu dużo goli (co już udowodniłem, że to kłamstwo), a że punkty zabrali, a że coś w klubie i musi być spokój...

:facepalm:
Najgorsze, że tylko w Juve w czołówki europejskiej dzieje się taki cyrk. Wszędzie indziej <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> się gościa który zawodzi, bez żalu. A tu <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> wie co się odwala, kompletnie żadnego postępu kolejny sezon. Klub dla którego tylko zwycięstwo się liczy. Tzn. liczyło, bo teraz się cieszymy z top 4 :whiteflag: Po prostu sobie dryfujemy bez celu, żeby trener się bawił za 9mln. On już za to swoje <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> na konferencjach powinien być nie raz na dywaniku, a tu jeszcze myślą, czy nie przedłużyć z nim kontraktu. Ja serio zaczynam myśleć ze on ma jakieś kwity na Elkanna i go szantażuje, nie wiem ruchali się czy coś, bo to nie jest możliwe co się dzieje.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 286
Rejestracja: 01 lipca 2012
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 22:36

Ja w ogóle nie rozumiem tego gadania o TOP4. Czy ktoś tam w klubie ogarnia jak bardzo zmienił się format LM? Że jak dobrze pójdzie to co kolejkę można dostawać Barcę, Real, Bayern i PSG? Po co im ta LM, poza pieniędzmi z którymi i tak nic nie zrobią, kiedy nie potrafi się przekonująco rozwalić dół słabej Serie A? o0

PS. Sprawdziłem jeszcze ilość goli strzelonych, bo GD może trochę przekłamywać
38 po 25 kolejkach, zakładając stabilną stabilność da to na koniec ~57/58 goli Partacz III
56 Partacz II
57 Partacz I
77 Pirlo
76 Sarri 
70 Allegri V
86 Allegri IV
77 Allegri III
75 Allegri II
72 Allegri I
80 Conte III
71 Conte II
68 Conte I
57 Delneri
55 Ferrara/Zaccheroni
Granie na poziomie Delneriego i Ferrary... czego jeszcze potrzeba?
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2024, 22:46 przez Bart985, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2380
Rejestracja: 18 marca 2009
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Nieprzeczytany post 17 lutego 2024, 22:37

Allegri pisze: “Mogliśmy przegrać taki mecz, pomimo sprzyjających sytuacji, jakie mieliśmy w końcówce. Musimy przeorganizować nasze pomysły i określić nasze cele, zbyt łatwo tracimy bramki, a remis jest nam potrzebny, aby lepiej przygotować się do meczu z Frosinone."
https://juvepoland.com/2024/02/17/alleg ... frosinone/

Ten człowiek jest chory psychicznie.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
ODPOWIEDZ