Wybory Parlamentarne 15 X 2023

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Na kogo będziesz głosować w nadchodzących Wyborach Parlamentarnych.

Czas głosowania minął 20 września 2023, 12:20

Koalicja Obywatelska
35
26%
Trzecia Droga
4
3%
Lewica
12
9%
Konfederacja
69
50%
PiS
13
9%
Bezpartyjni Samorządowcy
2
1%
inna
2
1%
 
Liczba głosów: 137
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 356
Rejestracja: 04 listopada 2022
Podziekował: 3 razy

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 10:54

artur_89 pisze:
24 września 2023, 10:45
MRN pisze:
24 września 2023, 08:30
artur_89 pisze:
24 września 2023, 01:30
Nie lubię pisu, ale bardziej od nich nie lubie Tuska
Czyli jesteś pisiorem, bezsensowne tłumaczenie tym bardziej, że Tusk jako polityk wciąga nosem kaczego i pinokia razem wziętych a ci tak się go boją, że <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> im lata przed debatą z nim. Gardzę kaczym zgredem, gardzę morawieckim i gardzę dudą, atrapą prezydenta, najgorszego w dziejach Polski.
MRN Ty tak na serio? Ile Ty masz lat bo myślałem, że jesteś poważnym gościem. Chyba potrafisz czytać ze zrozumieniem?

Nie głosuje na PO to jestem pisior ja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.. dla mnie koniec tematu.

Ps. Masz racje Kwachu i Wałęsa to byli <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> osobistości pierwszy pijak drugi ćwierć mózg sterowany przez Rząd obcego państwa.

Nie wiem jak można się jarać politykom i mieć w sobie tyle jadu szok. MRN masz minusa.
Zauważ że ciężko z jakimkolwiek wyborcom PO porozmawiać, podyskutować, bo oni WSZYSCY uważają się za lepszych, mądrzejszych i ich racja jest NAJLEPSZA, a każdy kto myśli inaczej to GUPPYYYY


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 11:07

Wnosząc po postach w tym wątku, to stwierdzam, że Kaczor z Tuskiem wcale nie muszą rozniecać waśni między Polakami, oni sami będą sobie skakać do gardeł w imię własnych, wyimaginowanych, tożsamości plemiennych – jedni fanatycznie i bezkrytycznie za „Prawie Sprawiedliwymi”, drudzy w ten sam deseń za POwcami. Dziś wyrzucanie znajomych z FB za sympatie, które nam się nie podobają, a jutro to zapewne będziemy pluć w drugą stronę, a pojutrze będziemy się nawalać sztachetami jak na dobrym weselu członków marginesu społecznego.

Zrozumiałbym to zachowanie, jeśli bylibyście członkami PO lub PiS, wtedy macie żywotny interes w agitacji na rzecz jednych lub drugich.

Hitem w tym zacietrzewieniu jest skomentowanie tekstem „jesteś pisiorem” wyznania jednego z użytkowników, że „nie lubi pisu, ale Tuska jeszcze bardziej”

Jak wspaniale rządzi nasza miłująca partia to widać choćby w sprawie wschodniego sąsiada – bezwarunkowe i darmowe wspieranie Ukrainy, która właśnie nam pokazała, że wcale nie jesteśmy najważniejszym sojusznikiem, gdyż są nimi Niemcy (sic!) - vide „heros wszech czasów, Zełeński, i jego wypowiedzi”. Oddanie za darmo uzbrojenia, choć można było je przekazać w ramach zobowiązań, które Ukra zobowiązałby się uregulować po wojnie. No i oczywiście przewalanie kasy na tzw. „braci” zza wschodu w postaci 500+ i kredytu 2%. Tak, no ale w końcu to jak sami wyznali w momencie skrajnego uniesienia - „słudzy Ukrainy”, jak słudzy, to przecież służą. Nie zapomnijmy "miłościwie panującego prezydenta RP" z tekstem stulecia wygłoszonym na szczycie NATO, cytuję: „Polska nie załatwia nic dla siebie"

Konkurencja, która niektórzy tu tak wspierają z uporem godnym lepszej sprawy, jest równie „wspaniała”, gdyż za ich rządów – tj. koalicji PO-PSL – zawarto skrajnie niekorzystne dla Polski porozumienie z Kacapią na tzw. kontrakt jamalski w roku 2010 dotyczący dostaw gazu, który doprowadziłaby do tego, że gaz od Kacapów musielibyśmy kupować do roku 2037. Tylko interwencja KE, która stwierdziła niezgodność porozumienia z prawem unijnym, zablokowała jego przedłużenie do 2037 roku. Teraz wyobraźcie sobie, gdzie byśmy byli dzięki Tuskowi i Pawlakowi w momencie, kiedy Putin próbuje rozszerzać na zachód granice „Matiuszki Rassiji”, mając paluszki na pokrętle zakręcającym gaz w razie rzucania się Polaczków.

Hitem całej tej POlityki Tuska i Pawlaka jest kwestia do dziś nurtująca specjalistów, mianowicie spostrzeżenie dokonane przez NIK - dlaczego to strona POLSKA zgłosiła tak znaczne przedłużenie okresu dostaw gazu z Rosji. Strona POLSKA, nie Rosyjska.

Drugie pytanie wynikające z raportu NIK, to dlaczego „strona POLSKA nie starała się uzyskać w zamian za przedłużenie dostaw gazu do roku 2037 KORZYSTNIEJSZYCH warunków dostaw, np. obniżenia cen gazu?



Link, gdzie dość precyzyjnie to wszystkie jest opisane: https://demagog.org.pl/wypowiedzi/polsk ... eakcja-ue/

Jątrzą was <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> tekstami, że Polskę wyrzucą ze strefy Schengen (nawiasem mówiąc musiałoby tu być spełnione dwa warunki: (1) jednomyślność państw członkowskich w sprawie wydalenia naszej umęczonej ojczyzny z tej strefy, które byłoby niekorzystne dla samej UE, (2) warunek dużego stopnia zagrożenia bezpieczeństwa całej UE), albo „wyrzucenia z NATO”, co jest o tyle zabawne, że dla USA będziemy stanowić – po otrzymaniu wszystkich zamówionych czołgów obu typów Abrams – filar wschodniej flanki sojuszu, bez którego nie będą oni mieć możliwości manewru na Pacyfiku w razie jakiejkolwiek zbrojnej akcji CHRL przeciw Tajwanowi. Czyli według geniuszy twierdzących, że wyrzucą nas z NATO, Amerykańce zgodziliby się na pozbycie się z NATO państwa, które ma w pierwszym rzędzie stawić czoła potencjalnej kacapskiej agresji i powstrzymywać postępy krasnoarmiejców przez pierwsze 10-14 dni.

Tyle z mojej strony. Macie czarno na białym „prawie sprawiedliwych”, którzy „nie załatwiają nic dla Polski”, a z drugiej POrąbańców, którzy z POłykiem podpisują z Kacapią skrajnie niekorzystne dla Polski porozumienie na dostawy gazu.

Naprawdę chcecie dalej uczestniczyć w tym teatrzyku za friko? Jeśli jesteście członkami obu partyjek, to faktycznie, nie dziwie się, że skaczecie sobie do gardeł, mając w tym interes w postaci – dajmy na to – posadek w razie korzystnego rozstrzygnięcia wyborów. Jeśli zaś robicie to za darmo, no to biednie, chłopcy, biednie.
Ostatnio zmieniony 24 września 2023, 15:15 przez Karowiew, łącznie zmieniany 1 raz.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7420
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 11:07

artur_89 pisze:
24 września 2023, 10:45
MRN pisze:
24 września 2023, 08:30
[...]gardzę dudą, atrapą prezydenta, najgorszego w dziejach Polski.
Ps. Masz racje Kwachu i Wałęsa to byli <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> osobistości pierwszy pijak drugi ćwierć mózg sterowany przez Rząd obcego państwa.
Dodać do tego Bula-Szoguna Komorowskiego i okazuje się, że najlepszy był Zimny Lech, a Polacy w wyborze prezydenta są tak samo fantastyczni jak przy głosowaniach na parlamentarzystów :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 657
Rejestracja: 27 października 2005
Podziekował: 4 razy

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 11:10

jackop pisze:
24 września 2023, 11:07
artur_89 pisze:
24 września 2023, 10:45
MRN pisze:
24 września 2023, 08:30
[...]gardzę dudą, atrapą prezydenta, najgorszego w dziejach Polski.
Ps. Masz racje Kwachu i Wałęsa to byli <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> osobistości pierwszy pijak drugi ćwierć mózg sterowany przez Rząd obcego państwa.
Dodać do tego Bula-Szoguna Komorowskiego i okazuje się, że najlepszy był Zimny Lech, a Polacy w wyborze prezydenta są tak samo fantastyczni jak przy głosowaniach na parlamentarzystów :prochno:
No tak jeszcze szogun.


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 463
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 12:23

artur_89 pisze:
24 września 2023, 10:45
MRN pisze:
24 września 2023, 08:30
artur_89 pisze:
24 września 2023, 01:30
Nie lubię pisu, ale bardziej od nich nie lubie Tuska
Czyli jesteś pisiorem, bezsensowne tłumaczenie tym bardziej, że Tusk jako polityk wciąga nosem kaczego i pinokia razem wziętych a ci tak się go boją, że <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> im lata przed debatą z nim. Gardzę kaczym zgredem, gardzę morawieckim i gardzę dudą, atrapą prezydenta, najgorszego w dziejach Polski.
MRN Ty tak na serio? Ile Ty masz lat bo myślałem, że jesteś poważnym gościem. Chyba potrafisz czytać ze zrozumieniem?

Nie głosuje na PO to jestem pisior ja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.. dla mnie koniec tematu.

Ps. Masz racje Kwachu i Wałęsa to byli <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> osobistości pierwszy pijak drugi ćwierć mózg sterowany przez Rząd obcego państwa.

Nie wiem jak można się jarać politykom i mieć w sobie tyle jadu szok. MRN masz minusa.
Jednak można. W MRN jest tyle politycznej złości, że przypuszczam, gdy ktoś mu powiedział w twarz, że Rudy to szumowina i należy nim gardzi, to wyłapałby przysłowiowego liścia.

Ps. Co do Rudego, to oczywiście tak jest.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8680
Rejestracja: 07 listopada 2007
Otrzymał podziękowanie: 19 razy

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 16:07

Nieee, agresywny nie jestem, do tego nie doszłoby, bez przesady. Są pewne granice, których nie przekroczę. A co do Lecha Kaczyńskiego to był dobrym prezydentem ale zginął niestety nie ten, który powinien. Nawet ojciec Kaczyńskich twierdził że nie wolno temu kaczemu dać władzy bo będzie źle.


Obrazek
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 478
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 września 2023, 22:15

Abstrachujac od osoby mentzena bardzo prosze was o zapoznanie sie z tym filmikiem:


i prosze o komentarz z laski swojej, oprocz mnie nikt chyba nie poruszal tematu pandemii.

I nie chodzi mi o zdanie na temat konfederacji, bo jezeli ktos ma juz jakas opinie to nie bedzie na pewno zmienial przez pryzmat jednego filmiku, Mentzen w tym filmie na yt komentuje raport NIK i o ten raport NIK mi chodzi i o samo podejscie do pandemii.

Filmik zaczyna sie od ~4:00 minuty, wczesniej jest komentarz mentzena, ktory moglby zostawic na koniec.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 4020
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Podziekował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Nieprzeczytany post 25 września 2023, 23:55

Covid obnażył w całość nieudolność państwa. Błędne decyzje zapewne kosztowały niektórych zdrowie a może i życie. To jest największa afera tego stulecia a nie jak twierdził marszałek senatu, że to afera wizowa jest tą największą. Czemu nie zrobił orędzia odnośnie tego jak pis zabierał Polakom dostęp do lekarzy, jak sprawiał, że trzeba było leczyć się zdalnie, jak zmarnował miliardy złotych przez swą "nieudolność" na dodatki covidowe, dla lekarzy, którzy zamiast leczyć ludzi z innych chorób byli nastawieni na branie kasy, oczywiście nie wszyscy bo są jeszcze w tym zawodzie porządni ludzie. To tak po raz kolejny apropo równania pis-=po. Czemu po w tej sprawie nie zadziałało jak z aferową wizową? Ano temu, że sami tę ustawę popierali, sami krzyczeli więcej i więcej obostrzeń, więcej szpitali tymczasowych, więcej szczepionek itd., także nie wypada za długo grzać takiej afery bo jeszcze samemu się oberwie. To jest afera, która bezwzględnie powinna być rozliczona, ale dobrze wiemy, że nic takiego miejsca mieć nie będzie. Ten kraj już dawno przejęli wyborcy otumanieni przez dwie główne partie. Parafrazując pewną księgę "aferkę w oku innej partii widzą ale afery w swoim już nie".


Apropo afer:


Myślałem, że już wszystko "oddali" a jednak jeszcze jest coś do oddania. dobrze, że z ruskimi jest kosa bo by im Pałac Kultury oddali :prochno:


A tutaj przyjaciel wielce nam panujące Dudy bo chyba już nie Dudeńko i pis walczący o dobre imie Polaków:


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 632
Rejestracja: 13 marca 2011
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 26 września 2023, 07:44

Popieram, że to co robiono podczas pandemii powinno zostać rozliczone, choć przyznać też trzeba, że to był trudny czas na podejmowanie decyzji i łatwo stojąc z boku krytykować tych, którzy muszą działać. Pisdzielców powinno się za dużo więcej afer przywołać do tablicy i odpowiednio ukarać. Nie uważam też, że wcześniejsze rządy PO były idealne, bo nie były.
Są to oczywiście istotne sprawy, żeby rozliczać poprzedników za ich ewidentne błędy, ale dla mnie mniej ważne od choćby tego w jakim kierunku będzie dążyła Polska przez następną kadencję i kierunek obrany przez prawicę (Konfederacja i pis) totalnie mi nie odpowiada.
Idąc drogą eliminacji w przypadku gdy nie chcę, żeby rządzili "prawicowcy", ale też żeby zmniejszyć rolę kościoła i przywrócić wcześniejsze prawo odnośnie aborcji zostaje KO i Lewica. Z pozostałej dwójki jednak bliżej mi do KO, więc dla mnie obiektywnie wybór jest prosty.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 632
Rejestracja: 13 marca 2011
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 26 września 2023, 10:36

Wojciech Młynarski
"Kaczy pamflet"

Posłuchajcie, dziewczynko, chłopczyku,
co wam dziś trwożna warga ma wyzna,
w naszym swojskim, domowym kurniku
rozprzestrzenia się kacza wścieklizna.

I choć mówić mi o tym niemiło,
smutną prawdę wyjawić raz pora,
pół kurnika się już zaraziło
od jednego wściekłego kaczora.

A ten kaczor się stroszy i sroży,
w nienawistnym pogrąża się szale,
myśli tak: „Wszyscy mają być chorzy,
a jak nie – to ten kurnik podpalę!

Poszybuje dym prosto do nieba,
błysną ognia czerwone wypustki,
a kurnika żałować nie trzeba,
kurnik to pół niemiecki, pół ruski!”

Wniosek przeto ogłaszam z wigorem,
który sprawy tej dotyczy wątku,
drób ratując przed wściekłym kaczorem,
sypmy ziarno zdrowego rozsądku.

Niech rozsądek przeniknie do mózgów,
sprawi, że chociaż kaczor się piekli,
nikt kaczego nie posłucha bluzgu,
oprócz tych, co się razem z nim wściekli.

Tak czy siak, doczekamy się czasów,
że nasz kaczor bez sławy, bez glorii,
bez przemarszów, pochodni, hałasów
ciężko frunie na łamy historii.

Ktoś podpisze z litości, przez rozum,
bo to iście przyjemność znikoma:
„Oto swojskie, swoiste kuriozum,
wściekły kaczor, żałosny piroman.”


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 4020
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Podziekował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Nieprzeczytany post 26 września 2023, 10:50

unbelievable87 pisze:
26 września 2023, 07:44
Popieram, że to co robiono podczas pandemii powinno zostać rozliczone, choć przyznać też trzeba, że to był trudny czas na podejmowanie decyzji i łatwo stojąc z boku krytykować tych, którzy muszą działać.
Ale za to łatwy czas na robienie wałków :prochno:, do czego poniekąd opozycja przyłożyła rękę głosując na ustawą, która przy normlanym TK byłaby uznana za niekonstytucyjną, a tacy wielcy obrońcy konstytucji :think: Absolutnie to jest kluczowy temat w mojej ocenie, tutaj możliwe, ze działania rządu spowodowały brak dostępu do lekarzy dla obywateli, ponadto sprzeniewierzono ogromne ilości środków w szczególności na dodatki covidowe. Tutaj też wtrącę apropo lekarzy, bo to też jest pomijane często, ale ich postawa nie była żadnym heroizmem jak to media przedstawiały.
Umówmy się politycy głupi nie są, jeżeli robią skok na kasę to chcą by ludzie myśleli, ze to z głupoty, tak najłatwiej sobie to społeczeństwo tłumaczy, chwilę się pośmieję i tak do kolejnego wałka i tak co jakiś czas.
Tutaj taki niby niedrogi przykład: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... niano.html Absolutnie konieczne jest prawo, że urzędnik podpisujący się pod tak absurdalnymi projektami odpowiada karnie całym swoim majątkiem.

Ja idąc podobnym tokiem na wstępie musze odrzucić dwie partię za których żyłem i ich władza w jakiś sposób wpłynęła na mój los stąd pis i po od razu do kosza, partie skompromitowane, partie kłamliwe, przedkładające dobro partyjne na dobro kraju.

U Lewicy absolutnie mi się nie podoba ten trend, że kobiety to mają źle, że są dyskryminowane, po czym dostając pytanie jakie prawa mają faceci, których nie mają kobiety nastaje błoga cisza :prochno: albo potwierdzenie, ze różnic to jednak nie ma. Zero jakiejkolwiek refleksji w tych tematach. Zlepek środowisk lewicowcach komunistów, aktywiszczów i nowomodnych. Z trio Czarzasty, Biedroń, Zandberg w mojej ocenie jedynie ten trzeci jest warty uwagi, ale nie na tyle żeby na niego zagłosować.

Na drugim biegunie Konfa, ale wbrew pozorom dość podobna do Lewicy zlepiona z różnych środowisk bardziej prawicowych światopoglądowo. Mentzen dający podchodzić takiemu ananasowi jak Petru to nie jest dobry lider, co innego ulubieniec @MRN czyli Bosak, chłop w kwestii debat jest jednym z lepszych w gronie polityków.
W perspektywie czasu pewnie będzie ciągnął tę stronę podobnie jak Zandberg przeciwną stronę polityczną. Ale już Korwin NA jakimś patriarchalnym spędzie ... to w sumie standardowy Korwin, akurat co by chłopu nie mówić to po publiczkę mało kiedy robi coś poprawnego, częściej topi partię swoją bezwzględnością w poglądach niż ja wynosi w górę sondaży. Ok część ich postulatów jest dobra, szczególnie gdy trzeba być czemuś przeciwnym to zazwyczaj oni negują te najgłupsze decyzję rządzących, ale podejście gospodarcze to w pewnych kwestia kompletne oderwanie.

TD w pewnych postulatach mogę się z nimi zgodzić, ale psl to jest taka partia jak tylko będzie okazja to wejdzie w koalicję z kimkolwiek się da, byleby by u stołu. Partia głównie po to by ktoś mógł w miarę stabilnie stworzyć rząd, choć Hołownia na pewno może coś niecoś powymyślać. Zasadniczo wzięliby pewnie na pokład każdego kto im choć kilka głosów może przynieść. Bezideowość totalna.

Mi brakuje partii, która będzie miała plan na prawdziwe problemy obecnych młodych ludzi. Te obecne i te długofalowe. Nie widzę w żadnej partii żadnego planu jak rozwiązać problem z demografią Polski, chyba, że już każdy założył, że ten problem rozwiąże się emigrantami co automatycznie dyskwalifikuje wszystkie. Kwestia wieku emerytalnego przy niewydolności zusu, prognozowaniu emerytur jako 25% ostatniej pensji (obecnie to ponad 53%), a widziałem raporty mówiące o mniej niż 20% czyli czytając wprost praca do śmierci. Brak realnej debaty, która jest potrzebna, skompromitowane przez rządy Tuska reformy emerytalne, które były fatalne, przywrócony przez pis wiek emerytalny. Obie te partie są winne obecnej sytuacji. Dodatkowo obecne rozdawnictwo sprawi, ze młodzi ludzi zostaną niewolnikami pracy do końca swych dni. Te pieniądze powinny być przeznaczone na rozwój gospodarki, co w perspektywie czasu poprawi status życia wszystkich obywateli a nie docelowych grup społecznych. Rozdawnictwo aż wylewa się praktycznie z każdej partii.

Także realnie nie ma tak naprawdę na kogo zagłosować, a wybieranie ciągle mniejsze zła, powoduje, ze staje się ono coraz większe :dontknow:


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 463
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 26 września 2023, 11:13

Adi, dziwisz się, skoro ludziom najlepiej jest dać. To jest typowa licytacja, kto da więcej ten wygra.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 632
Rejestracja: 13 marca 2011
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 26 września 2023, 11:33

AdiJuve pisze:
26 września 2023, 10:50
unbelievable87 pisze:
26 września 2023, 07:44
Popieram, że to co robiono podczas pandemii powinno zostać rozliczone, choć przyznać też trzeba, że to był trudny czas na podejmowanie decyzji i łatwo stojąc z boku krytykować tych, którzy muszą działać.
Ale za to łatwy czas na robienie wałków :prochno:, do czego poniekąd opozycja przyłożyła rękę głosując na ustawą, która przy normlanym TK byłaby uznana za niekonstytucyjną, a tacy wielcy obrońcy konstytucji :think: Absolutnie to jest kluczowy temat w mojej ocenie, tutaj możliwe, ze działania rządu spowodowały brak dostępu do lekarzy dla obywateli, ponadto sprzeniewierzono ogromne ilości środków w szczególności na dodatki covidowe. Tutaj też wtrącę apropo lekarzy, bo to też jest pomijane często, ale ich postawa nie była żadnym heroizmem jak to media przedstawiały.
Umówmy się politycy głupi nie są, jeżeli robią skok na kasę to chcą by ludzie myśleli, ze to z głupoty, tak najłatwiej sobie to społeczeństwo tłumaczy, chwilę się pośmieję i tak do kolejnego wałka i tak co jakiś czas.
Tutaj taki niby niedrogi przykład: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... niano.html Absolutnie konieczne jest prawo, że urzędnik podpisujący się pod tak absurdalnymi projektami odpowiada karnie całym swoim majątkiem.

Ja idąc podobnym tokiem na wstępie musze odrzucić dwie partię za których żyłem i ich władza w jakiś sposób wpłynęła na mój los stąd pis i po od razu do kosza, partie skompromitowane, partie kłamliwe, przedkładające dobro partyjne na dobro kraju.

U Lewicy absolutnie mi się nie podoba ten trend, że kobiety to mają źle, że są dyskryminowane, po czym dostając pytanie jakie prawa mają faceci, których nie mają kobiety nastaje błoga cisza :prochno: albo potwierdzenie, ze różnic to jednak nie ma. Zero jakiejkolwiek refleksji w tych tematach. Zlepek środowisk lewicowcach komunistów, aktywiszczów i nowomodnych. Z trio Czarzasty, Biedroń, Zandberg w mojej ocenie jedynie ten trzeci jest warty uwagi, ale nie na tyle żeby na niego zagłosować.

Na drugim biegunie Konfa, ale wbrew pozorom dość podobna do Lewicy zlepiona z różnych środowisk bardziej prawicowych światopoglądowo. Mentzen dający podchodzić takiemu ananasowi jak Petru to nie jest dobry lider, co innego ulubieniec @MRN czyli Bosak, chłop w kwestii debat jest jednym z lepszych w gronie polityków.
W perspektywie czasu pewnie będzie ciągnął tę stronę podobnie jak Zandberg przeciwną stronę polityczną. Ale już Korwin NA jakimś patriarchalnym spędzie ... to w sumie standardowy Korwin, akurat co by chłopu nie mówić to po publiczkę mało kiedy robi coś poprawnego, częściej topi partię swoją bezwzględnością w poglądach niż ja wynosi w górę sondaży. Ok część ich postulatów jest dobra, szczególnie gdy trzeba być czemuś przeciwnym to zazwyczaj oni negują te najgłupsze decyzję rządzących, ale podejście gospodarcze to w pewnych kwestia kompletne oderwanie.

TD w pewnych postulatach mogę się z nimi zgodzić, ale psl to jest taka partia jak tylko będzie okazja to wejdzie w koalicję z kimkolwiek się da, byleby by u stołu. Partia głównie po to by ktoś mógł w miarę stabilnie stworzyć rząd, choć Hołownia na pewno może coś niecoś powymyślać. Zasadniczo wzięliby pewnie na pokład każdego kto im choć kilka głosów może przynieść. Bezideowość totalna.

Mi brakuje partii, która będzie miała plan na prawdziwe problemy obecnych młodych ludzi. Te obecne i te długofalowe. Nie widzę w żadnej partii żadnego planu jak rozwiązać problem z demografią Polski, chyba, że już każdy założył, że ten problem rozwiąże się emigrantami co automatycznie dyskwalifikuje wszystkie. Kwestia wieku emerytalnego przy niewydolności zusu, prognozowaniu emerytur jako 25% ostatniej pensji (obecnie to ponad 53%), a widziałem raporty mówiące o mniej niż 20% czyli czytając wprost praca do śmierci. Brak realnej debaty, która jest potrzebna, skompromitowane przez rządy Tuska reformy emerytalne, które były fatalne, przywrócony przez pis wiek emerytalny. Obie te partie są winne obecnej sytuacji. Dodatkowo obecne rozdawnictwo sprawi, ze młodzi ludzi zostaną niewolnikami pracy do końca swych dni. Te pieniądze powinny być przeznaczone na rozwój gospodarki, co w perspektywie czasu poprawi status życia wszystkich obywateli a nie docelowych grup społecznych. Rozdawnictwo aż wylewa się praktycznie z każdej partii.

Także realnie nie ma tak naprawdę na kogo zagłosować, a wybieranie ciągle mniejsze zła, powoduje, ze staje się ono coraz większe :dontknow:
To, że trzeba skończyć z rozdajnictwem to fakt, bo bez tego tak jak napisałeś w perspektywie czasu zadłużamy się jako państwo, a emerytury będą wynosiły niewielki procent obecnych pensji, albo nie będzie ich wcale. Dlatego bezwzględnie trzeba odsunąć od władzy pisuar, który jak tylko się zbliżają wybory to obiecuje i później rozdaje jeszcze więcej, byleby tylko utrzymać się u koryta...
Oczywiście chciałbym, żeby te wszystkie socjale z marszu wyrzucić do kosza (dodam, że nie mam nic przeciwko pomocy najbiedniejszym w rozsądny i przemyślany sposób, który nie zrujnuje budżetu), ale wiem też że przerwanie ich tak po prostu to polityczne seppuku, dlatego przed wyborami ciężko to obiecać. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że jak KO odzyska władzę i widząc w jakim kierunku to wszystko idzie to w jakiś mądry sposób to przystopuje.
Ehem pisze:
26 września 2023, 11:13
Adi, dziwisz się, skoro ludziom najlepiej jest dać. To jest typowa licytacja, kto da więcej ten wygra.
Też jestem zwolennikiem dawania wędki, a nie ryby.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 4020
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Podziekował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Nieprzeczytany post 26 września 2023, 11:38

Zasadniczo to chyba po ma w programie więcej socjalu niż pis :think:, który już chyba doszedł do ściany ze swoimi pomysłami. Także pokładanie w nich nadziei w kwestii rozdawnictwa wydaje się mocno naiwne.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 632
Rejestracja: 13 marca 2011
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 26 września 2023, 12:26

AdiJuve pisze:
26 września 2023, 11:38
Zasadniczo to chyba po ma w programie więcej socjalu niż pis :think:, który już chyba doszedł do ściany ze swoimi pomysłami. Także pokładanie w nich nadziei w kwestii rozdawnictwa wydaje się mocno naiwne.
Finansowanie in vitro.
"babciowe", dla kobiet wracających na rynek pracy.
600 zł dopłaty na wynajem mieszkania dla młodych.
Kredyt z oprocentowaniem 0% na zakup pierwszego mieszkania.
Druga waloryzacja emerytur i rent, gdy inflacja będzie przekraczała 5%.
Emerytura do 5000zł brutto – bez podatku.
Bon na profilaktykę i leczenie stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do wykorzystania w każdym gabinecie stomatologicznym. Przywrócimy opiekę dentystyczną w szkołach podstawowych.
Podniesiemy wynagrodzenia nauczycieli o co najmniej 30%. Nie mniej niż 1500zł brutto podwyżki dla nauczyciela.
Podniesiemy zasiłek pogrzebowy do 150% płacy minimalnej – czyli od lipca 2024 będzie to 6450 zł. Obecnie to 4000zł.
Podniesiemy kwotę świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego z 500 zł do 1000 zł.

Spisałem tak na szybko, więc może coś pominąłem. Może i jest tego sporo, ale przynajmniej na pierwszy rzut oka wydają się to sensowne "darowizny", czy też pomoce tym, którzy ich najbardziej potrzebują, a co najważniejsze mające na celu przełożenie się na zwiększenie populacji i zatrzymanie młodych w kraju, co uważam za mega istotne w dzisiejszych czasach.
Nie ma tutaj jakiś 500+; 800+ i innych przekupstw, nie sądzisz?


ODPOWIEDZ