Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

ODPOWIEDZ
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 184 razy
Podziękowano: 39 razy

30 kwietnia 2021, 20:13

@Sorek21
Na dzień dzisiejszy nie, ale zobaczymy co będzie za kilka kolejek jeśli w najgorszym scenariuszu nie uda nam się załapać do LM. Zresztą co ma powiedzieć De Ligt, że pakuje już walizki i leci do Barcelony, Madrytu lub Liverpoolu. Klauzula swoją drogą, ale jeśli będziemy musieli ratować budżet (właśnie przez brak Champions League), to oddamy go za tyle za ile do nas przyszedł.

"Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości." - Gianni Agnelli
tOmek8820

Juventino
Juventino
Podziękował: 1 razy
Podziękowano: 5 razy

01 maja 2021, 01:56

Łapy precz od De Ligta. Po każdym (prawie) można w ten drużynie jechać, i to zasłużenie, ale MDL to Nasz skarb już teraz, a będzie jeszcze lepszy.
Spodobała mi się plotka o wymianie CR7 - Pogba.
Nawet gdyby odbyła się bezgotówkowo to dla mnie majstersztyk. Niby to tylko fantasy futbol ale jakby się głębiej przyjrzeć to nie aż takie nierealne...
Do tego Locatelli/Aurar/ktokolwiek lepszy niż Rabiot i Ramsey (🤦) + Benta, Morata z Dybalą z przodu i ktoś to wszystko mądrze ogarnie...
Wiem, fajnie się gada, ale co nam więcej zostało.
FJ!!!
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 59 razy

03 maja 2021, 21:52

Momblano dalej bawi się w strzelanie

Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 8 razy

03 maja 2021, 22:41

Do usuniecia
Ostatnio zmieniony 03 maja 2021, 22:43 przez Hed, łącznie zmieniany 1 raz.
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 8 razy

03 maja 2021, 22:42

Zero konkretów.
On kiedyś z czymś trafił?
Damien

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 56 razy
Podziękowano: 9 razy

03 maja 2021, 22:49

Akurat to nic odkrywczeo, gorzej być nie może. Szkoda go nawet cytować.
kamil-8853

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 0
Podziękowano: 0

04 maja 2021, 08:53

Sorek21 pisze:
03 maja 2021, 21:52
Momblano dalej bawi się w strzelanie

Pewnie chodzi o to że 21 sierpnia Bernardeschi zostanie oddany do innego klubu ? ;)
Swoją drogą ostatnie tygodnie to prawdziwy polik dla całej społeczności Juve.
Pokraczna gra, groźby pod adresem Pirlo od kibiców Juve, upadek SL gdzie twarzą był Andrea, plotki o całkowitej wymianie zarządu i na koniec oddanie Interowi Scudetto
(z całym szacunkiem dla Interu ale to bardziej Juve przegrał ten tytuł aniżeli Inter go wywalczył :sad )

Teraz wypada modlić się o cud i utrzymać miejsce w pierwszej czwórce i dodatkowo trzymać kciuki żeby temat Dollarumy upadł jak najszybciej.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 103 razy
Podziękowano: 103 razy

04 maja 2021, 09:59

Ale co Wy się tak przejmujecie tym scudetto ? Zdobywaliśmy je przez 9 lat i wiadomo było, że prędzej czy później ktoś nas zdetronizuje. Oni postawili wszystko na jedną kartę, u nas jest era wynalazków i odmładzanie kadry, wyluzujcie. Scudetto to olać, mnie martwi postawa w LM z amatorem - trenerzyną, której w tym klubie być już nie powinno. Groźby w kierunku syna Pirlo jak i jego samego z tego powodu to patologia rodem z Ameryki południowej. Może jestem inny ale mnie już scudetto nie grzeje jak kiedyś.
Alessandro Del Piero : Zwycięstwo Juve z interem ? Mam wrażenie, że ten film już gdzieś widziałem... :laugh:
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 11 razy

04 maja 2021, 10:37

Michael_M pisze:
04 maja 2021, 10:21
Everton chce za Kean'a 45-50 mln i PSG jest gotowe zapłacić takie pieniądze i samemu zawodnikowi dać kontrakt na 5 lat.
Jeśli to prawda to odpadamy z tego wyścigu zanim na dobre się zaczął.
Na miejscu Keana sam pewnie wolałbym zostać w PSG, ale jeżeli chłopak z jakiegoś powodu będzie jednak chętny do powrotu do Juventusu, to naszej szansy upatrywałbym w osobie Rabiota, którym Everton się interesuje.
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 14 razy
Podziękowano: 25 razy

04 maja 2021, 11:03

Nie ma co pisać o Scudetto bo przegraliśmy je z kretesem. Można szukać przyczyn bo zapewne jest więcej niż jedna. Brak kreatywności w środku pola w starciach z drużynami grającymi gówno piłkę i stawiającymi autobus to główne przyczyny takiej sytuacji. Strata 2 pkt z Crotone, 5 z Benevento, 2 z Torino, 5 z Fiorentiną...Hellas ciężko ocenić bo to bardzo dobrze poukładana drużyna. Brak straty punktów w tych meczach i bylibyśmy pierwsi albo dalej walczyli z Interem. Kto wie...można sobie gdybać. Strata punktów z farfoclami to główny powód bo porażki z takimi drużynami jak Inter, Milan, Atalanta, Napoli czy Roma/Lazio mogą się zdarzyć i to jest ryzyko wliczone w kalkulacje.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2021, 11:35 przez Michael_M, łącznie zmieniany 1 raz.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 103 razy
Podziękowano: 103 razy

04 maja 2021, 11:15

Nie wiem kto brał w ogóle pod uwagę powrót Keana do Juve co jest praktycznie niemożliwe i to wiadome było od dawna. My go straciliśmy z chwilą jego oddania do Evertonu na dobre, podobnie jak straciliśmy Romero z chwilą jego oddania do Atalanty bez względu na warunki tej transakcji. Zapomnijcie o tych zawodnikach. Pogba jak widać z tapety nadal nie schodzi i nie zejdzie dopóki, dopóty nie zakończy kariery piłkarskiej. Temat Pogby wałkowany jest od 4 lat w trakcie każdego mercato i nie inaczej będzie teraz, to już jest śmieszne wręcz.
Alessandro Del Piero : Zwycięstwo Juve z interem ? Mam wrażenie, że ten film już gdzieś widziałem... :laugh:
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 50 razy
Kontakt:

04 maja 2021, 11:29

Mam wrażenie, że ani Everton, ani PSG nie wiąże jakichś wielkich planów z Keanem. W Liverpoolu i Paryżu mogą liczyć na to, że będzie cenną kartą przetargową (Everton ma chrapkę na Rabiota, a PSG na Dybalę).
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 15 razy

04 maja 2021, 20:04

Byłbym bardzo zdziwiony gdyby spełnione zostały 2 warunki:
a) Chęć powrotu samego Keana
b) Rozsądna kwota transferu

Bo to, że takie 80 melonów euro jest w stanie rozwiać wiele wątpliwości to raczej wszyscy wiemy.
Nawet jeśli PSG nie będzie zainteresowane kupnem (a mogą być zainteresowani jak najbardziej jeśli odejdzie ktoś z trójki: Neymar, Mbappe, Icardi. Strata jednego z nich wydaje się jak najbardziej realna) to podejrzewam, że Everton mógłby się zgodzić na kwotę poniżej 60 melonów tylko jeśli będzie im brakowało pieniędzy z powodu pandemii itd. (to, że my po frajersku sprzedaliśmy tanio to nie znaczy, że każdy sprzeda tak tanio. Gość jest bardzo młody, ma obiektywnie dobry sezon i bardzo duży margines na rozwój w przyszłości).
Co do charakteru to różnie może być za te kilka lat - u nas Dybala do spółki z Westonem i Arthurem też urządzili sobie imprezkę wtedy kiedy nie powinni.
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 9 razy

04 maja 2021, 20:38

Tony Montana pisze:
04 maja 2021, 20:04
Byłbym bardzo zdziwiony gdyby spełnione zostały 2 warunki:
a) Chęć powrotu samego Keana
b) Rozsądna kwota transferu

Bo to, że takie 80 melonów euro jest w stanie rozwiać wiele wątpliwości to raczej wszyscy wiemy.
Nawet jeśli PSG nie będzie zainteresowane kupnem (a mogą być zainteresowani jak najbardziej jeśli odejdzie ktoś z trójki: Neymar, Mbappe, Icardi. Strata jednego z nich wydaje się jak najbardziej realna) to podejrzewam, że Everton mógłby się zgodzić na kwotę poniżej 60 melonów tylko jeśli będzie im brakowało pieniędzy z powodu pandemii itd. (to, że my po frajersku sprzedaliśmy tanio to nie znaczy, że każdy sprzeda tak tanio. Gość jest bardzo młody, ma obiektywnie dobry sezon i bardzo duży margines na rozwój w przyszłości).
Co do charakteru to różnie może być za te kilka lat - u nas Dybala do spółki z Westonem i Arthurem też urządzili sobie imprezkę wtedy kiedy nie powinni.
Wszystko pewnie zależy od tego czy w PSG zostaną wszyscy ofensywni gracze, wtedy Kean jest na dobrą sprawę 5 w kolejce do gry. Odejście któregokolwiek z kwartetu Mbappe,Neymar, Icardi, Di Maria może dać więcej minut dla Keana. Ponadto ważne też kto i w jakiej roli widziałby młodego Włocha w Juve. W którymś wywiadzie jego brat twierdził, że Kean odszedł ze względu na zmianę trenera z Alllegriego na Sarriego, który nie widział miejsca dla Moise. W sumie ma to pewną zasadność z racji powrotu do łaski Higuaina. Ale czy warto ładować w Moise 50mln+ to nie jestem przekonany.

Poza tym zakładając, że Ronaldo zostaje trzeba podjąć jeszcze jedną próbę walki o LM a do tego potrzebni są gracze na już, na topów przed 30 Juve raczej stać nie będzie, stąd wg mnie powinniśmy poszukać jakiś okazji do ściągnięcia 2-3 doświadczonych graczy na wysokim poziomie, którzy przez ten rok/dwa będą gwarantować wysoki poziom. W innym przypadku pozostanie Ronaldo jest bezcelu i kasę z jego kontraktu trzeba przeznaczyć na inwestycję w młodych graczy i budować na przyszłość.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 184 razy
Podziękowano: 39 razy

04 maja 2021, 21:22

@Tony Montana
Polemizowałbym z tym, że tanio sprzedaliśmy Keana. Za 19-latka bez jakichś większych sukcesów (bo kimże jest Moise przy Mbappe, gdy Francuz był w jego wieku) z rocznym kontraktem wzięliśmy 27,5 mln € (czyli tyle ile ponoć chcemy za Ronaldo z kończącą się umową tak, aby w księgach nie zanotować straty). Niestety nie mogliśmy sobie pozwolić na puszczenie go za darmo i jego odejście np. do Interu czy Napoli jeśli nie udałoby się nam dogadać co do przedłużenia kontraktu. Zresztą wyobraź sobie jaki kwik i obelgi otrzymałby na tym forum Paratici gdyby doszło do takiej sytuacji.
"Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości." - Gianni Agnelli
ODPOWIEDZ