Unia Europejska

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za przystąpieniem Polski do UE?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Chris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 października 2002
Posty: 202
Rejestracja: 19 października 2002

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2004, 17:52

BIGGI pisze:
Philby pisze:Miejmy nadzieje ze beda z tego same korzysci
OJJ nie wydaje mi sie, patrz post DRIVE wyżej...jak cie to nie przekonuje to moge ci jeszcze dorzucic kilka....dziesiąt punktów na NIE :wink: .....ale co tam...najwazniejsze ze zgadzamy sie co do najlepszej druzyny piłkarskiej, jaką jest JUVE of course, a UE i tak nas nie podzieli co do tej kwestii :o
To co tu wypisujesz razem z Drive woła o pomstę do nieba. Ja jestem za wstąpieniem, choć wiem że unia to żaden raj. Potrzebne jest wkroczenie na ścieżke liberlaizacji gospodarki, a Unia daje nam po prostu nowe możliwości.
Poparłeś argumenty Drive, więc przykładowo podaj jakiś dokument o tym, że Polska straci niepodległość.
Albo ten wykup polskiej ziemii. Wszysyc Niemcy tylko czekają na to, aby wg przemyślanego planu wykupić nasz kraj. Na pewno.
Mieszkam blisko grnaicy i zuważyłęm że nasi zachodni sąsiedzi intersują się wieloma straymi pałącami. Jacyś smieszni politycy mówią że wykradają nasze zabytki. Tylko ze Niemcy robią tam piękne hotele i wytworne restauracje, dają miejsca pracy Polakom. A co Polacy robili z tmi budynkami?? Przez długie lata nie kiwnęli palcem, a pałace są w stanie opłakanym.


Juve per sempre!!!
bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2004, 18:20

Ja jestem ZA! Dlaczego za, ponieważ sytuacja w Polsce jest tak "świetna" w polityce, godpodarce i w ogóle we wszystkich dziedzinach, że po wejściu do UE gorsza być nie może, za to może będzie lepiej...


Obrazek
Juverulez!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 sierpnia 2003
Posty: 606
Rejestracja: 08 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2004, 19:30

Drive pisze:Ja w sumie to sama nie wiem, zresztą jestem niepełnoletnia więc nie mam zdania. Jednak uważam, że Polska jeszcze nie powinna kandydować do UE. Są zalety wstąpienia, są też wady. Ja wad dostrzegam więcej...

M.in.:
*bezpowrotna utrata niepodległości,
*systematyczny wzrost podatków,
*zniszczenie polskiego rolnictwa,
*pozbawienie Polaków własności,
*eksport bezrobocia do Polski,
*podejmowanie decyzji przez eur. parlament...

To ogólnie, chyba nie muszę niczego charakteryzować?
BUahahhaa, no ludzie nie wy3mam!!!! ALE LOL ROQ...... buahahha. utrata niepodległości.... export bezrobocia........ pozbawienie własnosci..... zniszczenie rolnictwa..... BUAHAHAHHAHA, chyba Lepper ci dyktował te punkty????
JA jestesm ZA- nie mamy koncepcje na panstwo polskie- za PRL-u kazdy chcial do zachodniej, to teraz jest szansa i czemu by jej nie wykorzystac?


Obrazek
BVB

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 września 2003
Posty: 295
Rejestracja: 05 września 2003

Nieprzeczytany post 01 maja 2004, 00:02

no to witamy w Uni ...

mamy przerąbane


El_chico_a_Coruna

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2003
Posty: 563
Rejestracja: 24 września 2003

Nieprzeczytany post 01 maja 2004, 09:52

No to witam w Unii Europejskiej! :D

Nie dajcie sie zadnym lepperom :? i giertychom :? omamic, ze Unia to zlo, bo mieszkam w niej od kiedy pamietam i jest dobrze :wink:

I jeszcze jedna uwaga do polskiego myslenia - skonczcie z ta roszczeniowa postawa!


Dziadek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2004
Posty: 146
Rejestracja: 04 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 maja 2004, 10:52

El_Chico_La_coruna moge cie teeraz odwiedzic bez paszportu. No i zobaczcie nikt nie mówi ze Polska straciła swoją Niepodległość. Pamiętajmy że jesteśmy Polakami, mówimy po Polsku i ofcourse we are a polish :lol: :lol:


RadeKas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2003
Posty: 1200
Rejestracja: 12 lipca 2003

Nieprzeczytany post 01 maja 2004, 11:30

Unio juz jestesmy ! :D

Bardzo sie ciesze... naprawde. Chcialem tego, wiem ze to jest to czego nam potrzeba. Wiadomo ze nie bedize od razu super dobrze, ale Unia to proces. Proces ktory wymaga czasu. Ale efekty przyjda. A ja mam radosc z tego ze na wlasne oczy widze zdarzenia o ktorych dzieci beda sie uczyc przez stulecia...


srali muszki będzie wiosna
Chris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 października 2002
Posty: 202
Rejestracja: 19 października 2002

Nieprzeczytany post 01 maja 2004, 12:57

Myślę, że teraz trzeba podjąć dobrą decyję w w yborach parlamentarnych.
Hiszpania mało korzyści czerpała by z Unii, gdyby nie to, że rządził nią pracowity,nowoczesny i odważny premier - Aznar. Grecy przykładowo są w Unii juz wiele lat, a to wciąż kraj słabo rozwinięty.
Wydaje mi się, że Zapatero w Hiszpanii też zmarnuje lata pracy ekipy Aznara. Nowy premier zbudowął swoją popularność na dość populistycznych hasłach i lękim społeczeństwa przed teroryzmem.
Poza tym jest socjalistą, a w dzisiejszym świeice nie ma kraju, który rozwijałby się szybko będąc rządzony prze komunistów. Francja czy Niemcy mają coraz większy problem z rozwojem gospodarczym. W Anglii jest co prawda u władzy Partia Pracy, ale poczynani Ton'ego Blaira pokazują że polityka socjalna to wcale nie jego domena. Zreszą tam porządek swego czasu zrobiła Margaret Tacher. Chiny też chyba ciężko brać pod uwagę. Niby szybko się rozwijają, ale należy pamiętać jaki potencjął ludnościowy ma to państwo. Poza tym jak się porówna stan życia przeciętnego Chińczyka z Amerykaninem to przepaść jest nadal ogromna.
Moim zdaniem tylko rozsądni politycy są w stnaie wykorzystać akcesję Polski do UE. Jeśli do włądzy dojdzie Lepper to zepsuje tak dużo, że nawet w dłuższym okresie czasu trudno będize odczuć jakąś poprawę.
A tak w ogóle żałuję, że Polska nie leży gdiześ w Ameryce Północnej. Wtedy ewentualne członkostwo w NAFTA przyniosłoby wielki wzorst gospodarczy i poprawę warunków życia, a wszystko to bez tego zabawnego patosu towarzyszącemu Unii Europejskiej.


Juve per sempre!!!
El_chico_a_Coruna

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2003
Posty: 563
Rejestracja: 24 września 2003

Nieprzeczytany post 01 maja 2004, 13:51

Dziadek pisze:El_Chico_La_coruna moge cie teeraz odwiedzic bez paszportu.
Polecam Hotel Plaza w A Corunii :wink:

Chris pisze:Hiszpania mało korzyści czerpała by z Unii, gdyby nie to, że rządził nią pracowity,nowoczesny i odważny premier - Aznar. Grecy przykładowo są w Unii juz wiele lat, a to wciąż kraj słabo rozwinięty.
Aznar byl premierem od roku 1996, czyli obejmowal stery krajem, gdy Espana byla w Unii juz 3 lata i naprawde wg. mnie sie sprawdzil!
Boje sie, ze Polska. podobnie jak Grecja "przeje" pieniadze z Unii :?
Zrobcie wszystko by byly one wlasciwie zainwestowane, a nie przeznaczone na zwiekszenie rent i emerytur!


Rybeq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 597
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 01 maja 2004, 18:13

Grecja postawila na renacjonlazizacje (jak Lepper) i juz ten przyklad pokazuje ze to kretynizm.


[']rybeq[']
20.II.2003-3.III.2005
cos sie konczy, cos sie zaczyna.
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 02 maja 2004, 18:06

Chris pisze:Myślę, że teraz trzeba podjąć dobrą decyję w w yborach parlamentarnych.
Problem w tym, ze dobej decyzji podjac sie nie da... 8)
Zreszą tam porządek swego czasu zrobiła Margaret Tacher. Chiny też chyba ciężko brać pod uwagę.
Maggie, Maggie what had we done, to England :D ?


Maggie Del Piero

Qualità Juventina
Qualità Juventina
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lipca 2003
Posty: 682
Rejestracja: 22 lipca 2003

Nieprzeczytany post 02 maja 2004, 22:02

Dionizos pisze:
Zreszą tam porządek swego czasu zrobiła Margaret Tacher. Chiny też chyba ciężko brać pod uwagę.
Maggie, Maggie what had we done, to England :D ?
Sorry czy to do mnie w jakimś celu???
Ja to tam Angli nie lubie ani jezyka angielskiefo fuj taki pospolity :D
a Unie puki co nie przyniosła mi żadnych kożyści a przecierz przy wejściu miał być raj na ziemi ta Polska a tu nic..... :twisted: euro nie leci z nieba, powietrze nic sie nie zmieniło;) kurcze no nie ma co ;p


Najtańszy Show na jaki stać ten utytłany w szmirze świat ....
x_men_1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 października 2003
Posty: 701
Rejestracja: 26 października 2003

Nieprzeczytany post 02 maja 2004, 23:03

Czy wy nie czujecie tego innego powietrza to już nie jest zwykłe powietrze , to już jest unijne powietrze .
A tak na serio , to ja jestem i byłem na NIE . Co ta unia moze nam dać ? Żeby mieć nowe miejsca pracy trzeba być wykształconym bo cepów oni tam nie wezmą , a w polsce zanczna część bezrobotnych ma wyksztrałcenie podstawowe , z czym do ludzi . Jak wynika z wypowiedzi rządzących to tylko będziemy dostawać pieniądze , ale nikt nie powie że do unii trzeba będzie wpłacać co miesiąc hajs .
A najgorsze jest to że wilu polaków chce jak najszybciej wporowadzic Euro , pytam sie po co ? Przez Euro ceny będą tylko droższe , a nic nam to nie da .
Aha i zmiany w kraju mogą wywołać politycy z rządu tego kraju ,a unia ma tu nieiwle do powiedzenia , bo jeśli znalazł by sie ktos kto myslał by o Polakach i przeprowadzał dobre reformy , to wszystko by się szybko zmieniło .


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 03 maja 2004, 00:02

Ja jestem za ze wzgledu na to ze moze wreszcie zobaczymy wieksza liczbe Polakow w klubach zagranicznych w koncu jestesmy juz w unii i nie bedzie nałozonych ograniczen juz na Polske.Moze jakis Polak w Juve hehe :D


Martinblack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 125
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 maja 2004, 01:04

cybul pisze:
BIGGI pisze:Prosze....o to Wasze podróze do USA.....

Administracja amerykańska praktycznie wyklucza możliwość zniesienia wiz dla Polaków podróżujących do USA, mimo wzywającej do tego i uchwalonej w czwartek rezolucji Sejmu.

"W obecnym okresie Polska nie spełnia wszystkich niezbędnych wymagań, aby uczestniczyć w programie uchylenia wiz wjazdowych do USA" - powiedziała PAP rzeczniczka Departamentu Stanu, Kelly Shannon.
hmmm z tego co wiem USA nie jest w unii :wink:

jesli chodzi o unie, to glosowalem ZA, a dlaczego? pozwolcie, ze skopiuje moja wypowiedz z innego forum, gdzie tez jest topic o unii :P :

"Znam osobę, ktora rzucila LICEUM w Polsce wyjechala do Anglii i po roku przebywania tam, kształcenia języka, pracy w domu towarowym dostała pracę za biurkiem przy komputerze, mimo iż widziała go tylko kilka razy w życiu. firma wysłała ją na kurs komputerowy i sama dokształciła za swoją kasę, bo po rozmowie kwalifikacyjnej wiedzieli po prostu, że muszą ją mieć w firmie. Minęło już 6 lat od kiedy tam jest, ma już chyba z 6 z kolei pracę przy biurku ........bo po prostu....jak jej cokolwiek nie odpowiada (głupia koleżanka, zarozumiały szef, niepasujący dojazd itp ) to się zwalnia, idzie do urzędu pracy, wybiera odpowiadające jej oferty, dzwoni, idzie na kilka, kilkanaście rozmów kwalifikacyjnych i później to oni do niej dzwonią, a zawsze 2, 3, 4 pracodawców oddzwoni.
A co do tego ma USA.. zreszta słyszałem kiedys wypowiedz przeciwnika Unii z LPR - (autentyk) "Polska za namowa USA wszedła do bandytów zachodnich by móc obkradac razem z amerykanami inne państwa..."


Ta...ja wiem jak jest w Unii mieszkałem przez 3 lata w Londynie - i prawde mówiac czytając te wszystkie wypowiedzi - w stylu mistera Giertycha - musze dojsc do wniosku ze wiekszosć nie ma zielonego pojecia o tym wszystkim. Jakby ktos nie wiedział do Polska nie zaczeła od razu od Kopenchagi czy - od 1998 roku kiedy zaczeły sie faktycznie negocjacje - lecz od 1990, gdzie zaczeła dostawac dotacje róznego rodzaju od państw zachodnich.. np. najbardziej znany Phare. i jak ktos mówi takie cos :
Drive pisze:Ja w sumie to sama nie wiem, zresztą jestem niepełnoletnia więc nie mam zdania. Jednak uważam, że Polska jeszcze nie powinna kandydować do UE. Są zalety wstąpienia, są też wady. Ja wad dostrzegam więcej...

M.in.:
*bezpowrotna utrata niepodległości,
*systematyczny wzrost podatków,
*zniszczenie polskiego rolnictwa,
*pozbawienie Polaków własności,
*eksport bezrobocia do Polski,
*podejmowanie decyzji przez eur. parlament...

To ogólnie, chyba nie muszę niczego charakteryzować?
to tylko się zardzewiałą zyletką pociać....

*bezpowrotna utrata niepodległości, - Dziewczyno niepodległosci sie nie traci w wyniku wstapienia do Unii - chociaz nie.... jak wstapimy do unii to razem z USA stworzymy nowe państwo z granicą na uralu....

*systematyczny wzrost podatków - zdecydowanie tak.. co roku o 30 %.... w roku 2005 podatki beda wynosiły 50 % z naszych dochodów w 2006 80 % a w 2010 bedziesz musiała oddac państwu ponad 200 % tego co zarobisz... :wink:

*zniszczenie polskiego rolnictwa - od dnia 1 maja wszystkie swinie krowy konie itd maja zostac rozstrzelane.. a budynki gosp. wysadzone..... jednak spokojnie - na pomoc mozna wezwac talibów Leppera.....

*pozbawienie Polaków własności - jasne ja to piszać siedze obok Anglika który chce wyniesc mnie z mojego, tzn juz jego domu....

*eksport bezrobocia do Polski - gorzej- eksportuja bezrobotnych do Polski... w uni jest ok 13,8 mln osó bezrobotnych ale i to daje nam jakies powody do radosci przeciez bedziemy mieli teraz ok 53 mln ludzi w państwie

*podejmowanie decyzji przez eur. parlament... - tak wszystkie decyzje podejmuje parlament - jak bdziesz chciała posiac sobie ogródek - naturalnie juz nie twój to najpierw złoż podanie o to w parlamencie europejskim...zeby lepiej było popros leppera o blokowanie mówicy w Brukseli....

A na przyszłość poczytaj taka broszurke o wdziecznym tytule - traktat nicejski......


ODPOWIEDZ