Australian Open: Federer znalazł pogromcę!

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 17:45

Zakończyła się wspaniała seria 26 zwycięstw z rzędu Rogera Federera. Szwajcar, lider obu rankingów ATP, przegrał bowiem w półfinale wielkoszlemowego turnieju mężczyzn Australian Open (pula nagród 14,5 mln dolarów) z Maratem Safinem (4.).


Już przed turniejem mówiło się, że jedynym, który może pokonać Federera będzie właśnie Rosjanin. I faktycznie, ci którzy tak sugerowali mieli rację. Safin wygrał 5:7, 6:4, 5:7, 7:6 (8-6), 9:7.

W czwartym secie Szwajcar, broniący tytułu, miał już piłkę meczową przy stanie 6:5 w tie breaku. Wcześniej prowadził w nim nawet 4:1 i 5:2. Safin potrafił się jednak pozbierać, zdobywając trzy kolejne punkty.

Przed ostatnią partią Federer musiał korzystać z pomocy lekarzy. Przy stanie 1:1 Szwajcar miał trzy breaki, których jednak nie wykorzystał. Takiej szansy z rąk nie wypuścił jednak Safin, który przełamał Federera na 4:2. Chwilę później Rosjanin miał dwie piłki meczowe, ale Federer, jak na mistrza przystało, obronił się i przy swoim podaniu doprowadził do wyrównania 5:5.

Kiedy na tablicy widniał wynik 7:6 dla Safina, Rosjanin przy serwisie Federera miał dwie piłki meczowe, których po raz kolejny nie wykorzystał. Kilka minut później mógł mimo to podnieść ręce w geście triumfu, wygrywając ostatniego seta 9:7.

Mecz trwał 4 godziny i 27 minut. Warto podkreślić wielką dramaturgię spotkania i fantastyczny poziom.

Obydwaj tenisiści spotkali się już po raz ósmy, ale Rosjanin wygrał dopiero po raz drugi.

Przed rokiem Federer pokonał Safina w finale Australian Open. Później jeszcze dwukrotnie wygrywał z nim w turnieju ATP w Dubaju i kończącym sezon Masters Cup. Wszystkie te spotkania rozgrywano na twardej nawierzchni.

Federer zakończył poprzedni sezon - najlepszy w karierze - na czele obydwu rankingów ATP: "Entry System" i "Champions Race". Wygrał 11 turniejów, w tym trzy z czterech zaliczanych do Wielkiego Szlema; Australian Open, Wimbledon i US Open, a także kończący rok Masters Cup w Houston.

Przed nim jako ostatni trzy wielkoszlemowe triumfy w sezonie odniósł Szwed Mats Wilander, który w 1988 roku wygrał Australian Open, Roland Garros i US Open.

Obecny sezon Federer rozpoczął od zwycięstwa w turnieju ATP w Doha (z pulą nagród 1 mln dol.), a tuż przed Australian Open wygrał także pokazową imprezę w Tennis Kooyong Club na przedmieściach Melbourne. Tam pokonał w finale wicelidera rankingu ATP "Entry System" - Amerykanina Andy'ego Roddicka.

W finale rywalem Rosjanina będzie zwycięzca zaplanowanego na piątek meczu pomiędzy Amerykaninem Andym Roddickiem (2.) i Australijczykiem Lleytonem Hewittem (3.).


zrodlo:http://sport.onet.pl

no coz, jakby ktos mi powiedzial przed AO ze federer przegra tobym chyba go wysmial, z drugiej strony wkoncu ta jego seria musiala sie kiedys skonczyc :? safin gral lepiej( z relacji mojego qumpla) to wygral. chyba on jest teraz faworytem w finale


Obrazek
howik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2004
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 18:28

ogladalem ten mecz i musze przyznac ze to bylo cos wspanialego.Federer powoli gra coraz gorzej,nie pokazywal wszystkiego co potrafi.Mecz stal na wyrownanym poziomie.Wogole Federer w tym turnieju nie gral na 100% swoich mozliwosci,musi sie oszczedzac i uwazac na kontuzje :-D Safin jest dla mnie dziwny :D w kazdym secie gral inaczej,ale to i tak wielki zawodnik :twisted: W finale sie spotkaja Safin-Roddick i wygra Safin.Rodick bedzie gral serv and woley a Safin z glebi pola


CLK 320...........350Z
www.butybialystok.za.pl posiadam wiecej modeli
Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 18:44

szczerze powiem, że nie wierzyłem już, że ktokolwiek pokona Federera po tym co pokazał w meczu z Agassim. ( mój ulubiony tenisista - Agassi) Jak oglądałem ten pojedynek z Safinem to stwierdziłem, że to co na Agassiego było dobrym rozwiazaniem to na Safina bylo kiepskim bo wogóle nie wychodziłu mu serwisy. Zawiodłem się troche na nim, bo zawsze kibicuje tym którzy pokanli moim ulubiencom( chyba, że jakis wróg typu milan czy real to już nie:D) Teraz na zwyciezce turnieju obstawiam Safina bo przeciez wygrać z szwajarem to nie lada wyczyn.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 18:46

ciesze sie z przegranej Federera ponieważ kibicuje Roddickowi i to zwiększy jego szanse na wygraną. Uważam że w finale Roddick wygra z Safinem chyba że rosjanin dotrwa do 5 seta wtedy to Marat wygra, ponieważ nawet w tym meczu pokazał że musi sie rozkrecić. W pierwszych setach zarówno Safin jak i federer nie prezentowali wysokiego poziomu dopiero później sie to zmieniło


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2005, 21:07

bartus pisze:chyba on jest teraz faworytem w finale
Co ty zapomniałes O Rodicku?? Jest to Gracz roztawiony z numerem II wiec Ty mi z Safinem nie wyjezdzaj.. Safin gra w kratke i dlatego nie mozna Stawiac Go w Roli Faworyta... A co do porazki to kiedys musiała Nastapic...


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2005, 11:46

Shickit pisze:trwa mecz Roddick-Hewitt 6-4 6-7 3-0 :-D Roddick wierze w ciebie!!!!!!!!
Gosciu wszyscy co maja Internet to moga sobie to sprawdzic a Forum to nie Czat i jestem pewny ze dostaniesz karteczke :wink:

A powracajac do Tematu Tenisa to jak opstawiacie
Wiliams-Devenport!??

Ja obstawiam Wiliams 2-1!


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2005, 12:13

Federer przegrał!!! Super teraz mój ulubiony tenisista Andy Roddick ma większą szansę na zwycięstwo super!! troche sienie spodziewałem tej porażki Federera obecnie najlepszy tenisista świata (dla mnie i tak Andy zawsze będzie najlepszy) przegrywa z Safinem no w sumie Safin to tez bardzo dobry tenisista teraz Roddick wygrywa ( bądź już wygrał z Hewwitem :roll: :wink:


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2005, 12:16

FanJuventusu dzięki za rade aby tutaj tego nie umieszczać a w ogóle to nie jest typer :? a Pelson Roddick przegrywa :? (FanieJuventusu to jest informacja dla Pelsona nie musisz tego czytać :? )


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2005, 12:27

Shickit pisze:FanJuventusu dzięki za rade aby tutaj tego nie umieszczać a w ogóle to nie jest typer :? a Pelson Roddick przegrywa :? (FanieJuventusu to jest informacja dla Pelsona nie musisz tego czytać :? )
CHyba forum jest dla wszystkich i moge sobie czytac co zechce nie sadziesz?? A tak na marginesie to jak to byla informacja do Pelsona to wez Sobie jego gg i pogadajcie na prvie bo nik nie ma zamiaru czytac waszych wypocin....


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2005, 12:32

FanJuventusu pisze:Shickit napisał:
FanJuventusu dzięki za rade aby tutaj tego nie umieszczać a w ogóle to nie jest typer a Pelson Roddick przegrywa (FanieJuventusu to jest informacja dla Pelsona nie musisz tego czytać )


CHyba forum jest dla wszystkich i moge sobie czytac co zechce nie sadziesz?? A tak na marginesie to jak to byla informacja do Pelsona to wez Sobie jego gg i pogadajcie na prvie bo nik nie ma zamiaru czytac waszych wypocin....
napisałęm że jesli nie chcesz to nie musisz a jeśli chcesz to po co mam mu to muwić przez gg zskoro wychodzi na to że czytanie tego sprawia ci przyjemność w przeciwnym wypadku byś tego nie czytał
a no i jeszcze jedno skoro to jest informacja do mnie to czemu nie pogadamy przez gg lub nie napiszasz mi tego na priv'a??
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2005, 12:36 przez Szilgu, łącznie zmieniany 1 raz.


Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2005, 12:36

Nareszcie doczekałem dnia w którym Federer musiał zejść z kortu przegrany.
Safin nareszcie pokazał co potrafi(oprócz rzucania rakietą :lol: )
Licze, że dzisiaj Roddick wygra, chociaż cały czas ta wygrana sie oddala.

Mam nadzieje, ze cały turniej wygra Safin.... 8)

EDIT: I przegrał.. :cry:
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2005, 12:43 przez Wicior, łącznie zmieniany 1 raz.


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2005, 12:38

Shickit pisze:
FanJuventusu pisze:Shickit napisał:
FanJuventusu dzięki za rade aby tutaj tego nie umieszczać a w ogóle to nie jest typer a Pelson Roddick przegrywa (FanieJuventusu to jest informacja dla Pelsona nie musisz tego czytać )


CHyba forum jest dla wszystkich i moge sobie czytac co zechce nie sadziesz?? A tak na marginesie to jak to byla informacja do Pelsona to wez Sobie jego gg i pogadajcie na prvie bo nik nie ma zamiaru czytac waszych wypocin....
napisałęm że jesli nie chcesz to nie musisz a jeśli chcesz to po co mam mu to muwić przez gg zskoro wychodzi na to że czytanie tego sprawia ci przyjemność w przeciwnym wypadku byś tego nie czytał
a no i jeszcze jedno skoro to jest informacja do mnie to czemu nie pogadamy przez gg lub nie napiszasz mi tego na priv'a??
Bo nie mam przyjemnosci rozmawiac z taba na priva a tym bardziej na gg :?


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2005, 12:53

Pelson pisze:bądź już wygrał z Hewwitem :roll: :wink:
No albo przegrał 3;1 w zakonczonym przed chwilka spotkaniu ktore miałe przyjemnosc Ogladac.. I tak Australijski Tenisista zanalazł sie w Finale w ktorym zagra przeciwko Maratow Safinowi.. Teoretycznie wikesz szanse na zwyciestwo ma DSfin ktory jest wiele lepiej zbudowany od swojego przeciwnkika oraz ma lepsze warunki fizyczne ale Hewwit jest jak nazrazie niespodzianka turnieju i mam andzieje ze wygra z Rosjaninem... :wink:


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
howik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2004
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2004

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2005, 13:13

FanJuventusu pisze:
Pelson pisze:bądź już wygrał z Hewwitem :roll: :wink:
No albo przegrał 3;1 w zakonczonym przed chwilka spotkaniu ktore miałe przyjemnosc Ogladac.. I tak Australijski Tenisista zanalazł sie w Finale w ktorym zagra przeciwko Maratow Safinowi.. Teoretycznie wikesz szanse na zwyciestwo ma DSfin ktory jest wiele lepiej zbudowany od swojego przeciwnkika oraz ma lepsze warunki fizyczne ale Hewwit jest jak nazrazie niespodzianka turnieju i mam andzieje ze wygra z Rosjaninem... :wink:
Warunki fizyczne sa prawie takie sae tylko ze Safin jest troche wyzszy i ma lepsze predyspozycje do serwisu,ale hewit tez dobrze serwuje.Sila nie ma duzego znaczenia jak sie chce aby pilka byla szybka i mocna trzeba miec szybki ruch reki :wink: MEcz z Safinem to jedna wielka niewiadoma kto wygra kazdy ma szanse,zalezy kto bedzie mial dzien :wink:


CLK 320...........350Z
www.butybialystok.za.pl posiadam wiecej modeli
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2005, 09:14

No i Zonk :cry: Roddick przegrał :cry: 2 najlepszych tenisistów świata odpadło :!: Finał : Safin - Hewwit :| Szkoda bo mógł Andy wygrać z tym Safinem , szkoda bo niespodzianka :wink: w Finale będę kibicował Safinowi przynajmniej będę miał satysfakcję że Roddick przegrał z najlepszym!


ODPOWIEDZ