Rząd poparł organizację ME 2012 w POLSCE !

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 17:27

Rząd przyjął uchwałę popierającą zorganizowanie przez Polskę wspólnie z Ukrainą piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku - poinformował po posiedzeniu Rady Ministrów podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu Wiesław Wilczyński.


W podjętej uchwale rząd zadeklarował współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej w zakresie organizacji mistrzostw. Minister spraw wewnętrznych i administracji przedstawił gwarancje w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ME.

Rząd uznał natomiast, że na obecnym etapie starań o organizacji mistrzostw jest jeszcze za wcześnie na udzielenie konkretnych gwarancji finansowych.

Kraje chcące organizować mistrzostwa Europy w 2012 roku muszą zgłosić swoje kandydatury do UEFA do 31 stycznia tego roku. W listopadzie zostaną wybrani trzej kandydaci, którzy przejdą do drugiego etapu selekcji. Gospodarz mistrzostw zostanie wybrany w grudniu 2006 roku.

Oprócz Polski i Ukrainy chęć organizacji mistrzostw wyrażają Włochy, Grecja, Rosja, Rumunia, Węgry wspólnie z Chorwacją oraz Szkocja z Irlandią Płn.

http://pilka.interia.pl/news?inf=585370

OK, A wiec czekamy na konkrety ;) Ja mam nadzieje zobaczyc Euro 2012 w POLSCE :!: :twisted:
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2005, 14:57 przez paku, łącznie zmieniany 1 raz.


zlatan_sc

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 237
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 17:48

BUHAHAHA :D No sorki ale jak slysze, ze w Polsce i na Ukrainie, ktora dopiero co wchodzi na sciezke demokracji maja byc organizowane ME do sie nie moge powstrzymac od smiechu. Zostawmy na razie Ukraine. Do 2012 mamy 7 lat, niby duzo ale do tego czasu musimy:

-wybudowac wiele kilometrow autostrad (buhaha)
-wybudowac systemy hoteli i restauracji,
-wybudowac przynajmniej 5-7 nowych stadionow (buhaha) i zmodernizowac przynajmniej 3 (Lech, Wisla, Groclin i moze Legia),
-znalesc na to wszysto pieniadze przy np. chorym i wymagajacym ogromnych pieniedzy systemie zdrowia,
-przeszkolic kilka tys. wolontarjuszy,
itd, itp.

Jak dla mnie organizowanie ME w Polsce jest najwieszkym zartem 2004 roku. Pan Belka i reszta powinni pomyslec o tym, ze w kraju jest bieda i bezrobocie a nie o organizowaniu ME. Fakt, ze przy budowie wszystkich obiektow znalazlo by prace wiele tys. bezrobotnych, ze podczas mistrzostw wiele tys. kibicow zostawi w polskich kasach wiele tys. Euro ale co z tego. Mistrzostwa sie skoncza, kibice wyjada i co? Kto bedzie utrzymywal stadiony, autostrady i hotele? Nie jestesmy potenetatem turystycznym wiec hotele beda staly puste. Tak samo stadiony. I tak zapewne nic z tego nie wypali ale dla mnie chybiony pomysl :?


Obrazek
wloski w alfabecie pisze:Prawdą jest to, że eskimosi jedyną przyjemnością miedzy ludzką na jaką mogą sobie pozwolić jest pocieranie się o nosek.
nookie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 820
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 17:50

Oczywistym jest ze pomysl nie jest do zrealizowania..ale bardzo dobrze ze Polska chce wziac udzial z tym konkursie bo byc moze cztery lata pozniej albo osiem lat to bedzie duzym ulatwieniem jesli bedziemy sie ubiegac o organizacje ME u siebie...wiec jednym slowem cieszyc sie trzeba :wink:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ickers

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2004
Posty: 27
Rejestracja: 08 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 17:57

zlatan_sc pisze:BUHAHAHA :D No sorki ale jak slysze, ze w Polsce i na Ukrainie, ktora dopiero co wchodzi na sciezke demokracji maja byc organizowane ME do sie nie moge powstrzymac od smiechu. Zostawmy na razie Ukraine. Do 2012 mamy 7 lat, niby duzo ale do tego czasu musimy:

-wybudowac wiele kilometrow autostrad (buhaha)
-wybudowac systemy hoteli i restauracji,
-wybudowac przynajmniej 5-7 nowych stadionow (buhaha) i zmodernizowac przynajmniej 3 (Lech, Wisla, Groclin i moze Legia),
-znalesc na to wszysto pieniadze przy np. chorym i wymagajacym ogromnych pieniedzy systemie zdrowia,
-przeszkolic kilka tys. wolontarjuszy,
itd, itp.

Jak dla mnie organizowanie ME w Polsce jest najwieszkym zartem 2004 roku. Pan Belka i reszta powinni pomyslec o tym, ze w kraju jest bieda i bezrobocie a nie o organizowaniu ME. Fakt, ze przy budowie wszystkich obiektow znalazlo by prace wiele tys. bezrobotnych, ze podczas mistrzostw wiele tys. kibicow zostawi w polskich kasach wiele tys. Euro ale co z tego. Mistrzostwa sie skoncza, kibice wyjada i co? Kto bedzie utrzymywal stadiony, autostrady i hotele? Nie jestesmy potenetatem turystycznym wiec hotele beda staly puste. Tak samo stadiony. I tak zapewne nic z tego nie wypali ale dla mnie chybiony pomysl :?
dokładnie tak.Może w 2028 r. :wink:


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 18:00

Cyrk!!!! w Polsce nei ma żadnego stadionu spełniającego wymogi aby można było organizować taką imprezę na Ukrainie jest tylko kilka takich stadionów w Polsce najbliżej jest stadion śląski Stadion Wisły czy Legii może pomieścić jedynie 10-20 tys widzów a na mecze będzie przychodzic około 50 tys widzów!! ponoć mają pieniądze na modernizacje stadionów!! powiem tylko tyle niech Polska się nie kompromituje! :|


Iver.pk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2004
Posty: 307
Rejestracja: 12 lutego 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 18:04

Nie mozemy sie dostac normalna droga do ME to sprobujmy tylnym wejsciem tak :?: :D :D

Co prawda ja nie mialbym nic przeciwko temu ale jest to bardzo malo prawdobodobne :? Tak jak napisaliscie wczesniej jest t zbyt duza inwestycja zeby bylo stac na to nasz kraj mimo "wspacia" Ukrainy. Bardzo malo prawdopodobne bardzo... :?


Obrazek
bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 18:10

wlosi podobno tez chca organizowac te ME i my z naszymi "stadionami" mamy z nimi rywalizowac :?: :| :wink:


Obrazek
Jędruś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2004
Posty: 226
Rejestracja: 21 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 18:19

Polska nie podała wymogom UEFA, Ukraina też szczerze wątpię :? .Głównym powodem są fundusze, jak wiadomo krucho z nimi u nas.


gosciu_Muranista

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2003
Posty: 1008
Rejestracja: 27 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 18:35

ale z drugiej strony to by było coś gościć wielkie zespoły u siebie. Można powiedzieć że częściowo stadiony to mamy bo: jest stadion śląski w Chorzowie,w Poznaniu jest ładny trzeba tylko zadaszenie dać, ma byc narodowy na Łazienkowskiej, Wisła Kraków swój stadion robi. No jedynie problem infrastruktury jest i to duży. Ale gdyby rzeczywiście PZPN myślał o zorganizowaniu ME to rząd też by musiał pomóc i może by wtedy się udało. Bo u nas jest tak że jeśli nie ma przymusu to wszystko może poczekać ale jakby dać warunek że musimy robić to może by coś ciekawego wyszło. Tyle mojego błyskotliwego wywodu. Choć z drugiej strony myśle że Włosi wygrają organizacje ME.


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 19:43

gosciu pisze:ale z drugiej strony to by było coś gościć wielkie zespoły u siebie. Można powiedzieć że częściowo stadiony to mamy bo: jest stadion śląski w Chorzowie,w Poznaniu jest ładny trzeba tylko zadaszenie dać, ma byc narodowy na Łazienkowskiej, Wisła Kraków swój stadion robi. No jedynie problem infrastruktury jest i to duży. Ale gdyby rzeczywiście PZPN myślał o zorganizowaniu ME to rząd też by musiał pomóc i może by wtedy się udało. Bo u nas jest tak że jeśli nie ma przymusu to wszystko może poczekać ale jakby dać warunek że musimy robić to może by coś ciekawego wyszło. Tyle mojego błyskotliwego wywodu. Choć z drugiej strony myśle że Włosi wygrają organizacje ME.
Dokładnie. Popieram w 100% Jak Polak sie uprze to zrobi. A ciekawie by było widziec mecz w polsce na Stadionie Sląskim Włochy-Francja 3-0 8) Jedyny duży problem stanowią drogi, dobrze nam znane polskie drogi sławne na cała Europe :D Może jednak udało by sie przeprowadzic takie zawody w Polsce ? Ja jestem dobrej mysli ;)


bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 20:08

paku pisze:Dokładnie. Popieram w 100% Jak Polak sie uprze to zrobi. A ciekawie by było widziec mecz w polsce na Stadionie Sląskim Włochy-Francja 3-0 8) Jedyny duży problem stanowią drogi, dobrze nam znane polskie drogi sławne na cała Europe :D Może jednak udało by sie przeprowadzic takie zawody w Polsce ? Ja jestem dobrej mysli ;)
no sam juz nie wiem, jak by sie uprzec to jakies stadiony mamy ale krucho u nas z autostradami, rzad przezarl juz 3 dostacje z ue na autostrady. oni daja hajs a u nas sie rozplywa :| cala polska :wink:


Obrazek
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 20:51

zlatan_sc pisze: Fakt, ze przy budowie wszystkich obiektow znalazlo by prace wiele tys. bezrobotnych, ze podczas mistrzostw wiele tys. kibicow zostawi w polskich kasach wiele tys. Euro ale co z tego.
to z tego, że jeszcze byśmy na tym zarobili...
zlatan_sc pisze: Mistrzostwa sie skoncza, kibice wyjada i co? Kto bedzie utrzymywal stadiony, autostrady i hotele?
Autostrady same się utrzymają. Co do stadionów to najwyższy czas, aby powstaly w Polsce porządne obiekty i zapewaniam, że przydadzą i po mistrzostwach.
zlatan_sc pisze:Nie jestesmy potenetatem turystycznym wiec hotele beda staly puste.
jeśli powstaną hotele w takich miastach jak Warszawa, Łódź czy też Kraków to na pewno sobie poradzą...

Ogólnie rzecz biorąc chciałbym, aby te mistrzostwa zostaly zorganizowane w Polsce, ale znajac życie to nie mamy zbyt dużych szans. Oprocz nas i Ukrainy to boju stają Włosi, Grecy i chyba Rosjanie, wiec pewnie, ktoryś z tych krajów nas "wyprze". A szkoda bo byłaby to znakomita promocja naszego kraju.


Dyzio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 52
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 21:10

prawda jest taka ze nic z tego nie bedzie!! wiadomo ze kazdy by chcial zeby w Polsce zorganizować ME, ale pamietajmy o tym ze PZPN od jakichs 10 lat buduje stadion narodowy!!! a na razie jeszcze nie wiedza dokladnie gdzie on powstanie!! Stadion w Chorzowie na upartego można by go dać, ale to jest jedyne co mamy!! w poznaniu stadion jest na ok 20tys moznaby go rozbudowac do jakichs 30 wiecej raczej nie!! w Krakowie jest 10tys, podobno cos maja budowac wiec za jakies 10 lat moze powstana jakies konkretne plany!! do tego dochodza jeszcze autostrady ktorych nie ma a ktore budujemy od 15 lat, hotele to by sie dalo wybudowac bo tym by sie zajeli prywatni inwestorzy jakby wyczuli dobry interes, ale zeby tak bylo to musimy miec co najmniej jeden stadion swiatowej klasy tak na jakies 50 tys (co najmniej) i ze trzy na 40tys!! Mam nadzieje ze dozyje takiej chwili!!


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 21:30

gosciu pisze:Można powiedzieć że częściowo stadiony to mamy bo: jest stadion śląski w Chorzowie,w Poznaniu jest ładny trzeba tylko zadaszenie dać, ma byc narodowy na Łazienkowskiej, Wisła Kraków swój stadion robi.
zapomniałeś jeszcze o stadionie Hetmana Białystok (swojego czasu nawet 30 tysięcy kibiców :D ) <---- <joke> oczywiście 8)

ale tak na poważnie: z czym do ludzi :?: przecież to jest śmieszne. nawet pisać się nie chce. przyjadą kibice z innych krajów i co zobaczą? aż strach pisać. nie ma po czym jeździć (to, co mamy, to nie są drogi nawet). nie ma gdzie nocować. i najważniejsze: nie ma odpowiednich stadionów, no i kasy oczywiście. wiem, że to niby jeszcze 7 lat, ale popatrzcie tylko, przez jaki czas budują w Polsce autostrady (marne kilkadziesiąt kilometrów). no, ale życzę powodzenia...


Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2005, 21:40

Do 2012 wiele czasu, i gdyby udalo sie wygrac, to zaczeli by budowac lub modernizowac stadiony, bo pieniądze by sie napewno zwrocily. W polączeniu z Ukrainą moze sie udac, bo sama Polska niestety nie ma szans. Wreszcie rozwinęła by sie troche piłka w Polsce i moze zaczeli by w nią inwestowac.
Cos pięknego przeciez! Nie chcielibyscie przejechac sie kilka godzin na meczyk Włochy-Francja? Albo jakis podobny? Jak to wypali, jestem na kazdym meczu w Polsce :D


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
ODPOWIEDZ