Rząd poparł organizację ME 2012 w POLSCE !

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
gustlik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 37
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 02 lutego 2005, 15:49

Antoni Napierski pisze:Dobre!! :D To podsunęło mi pomysł na post o żartach i kawałach :D

Gratuluje bana... Podsunał Ci go własnie ten post :)
Ulisses
tej moderator nie sap tak ...za takie badziewie dajesh bana czlowieq pomysl zanim cos zrobish. Co za kolo :D 11 To jest forum a nie centrum kultury i oswiaty.
Narson

A co Tobie do tego?
kouba


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 05 lutego 2005, 11:42

"Stadion Wisły warto budować na 30 tys. miejsc"

- Wspólnie z panem prezydentem Majchrowskim uznaliśmy, że gdyby nawet Polska nie dostała organizacji mistrzostw Europy w 2012 r., to i tak warto budować stadion na 30 tys. miejsc - powiedział "Gazecie Wyborczej" wiceprezes Wisły Andrzej Pawelec.

Rozbudowa wiślackiej areny trwa już od grudnia. Inwestycję finansuje miasto, które przeznaczyło na ten cel 21 mln zł. Już w lipcu kibice "Białej Gwiazdy" będą mieli do dyspozycji dodatkowo 5 tys. miejsc.

Problem w tym, że w myśl obecnego projektu po zakończeniu przebudowy obiekt mieściłby tylko 21 tys. osób. Wczoraj rano plac budowy wizytował prezydent Jacek Majchrowski, architekt Wojciech Obtułowicz i wiceprezes Pawelec. Panowie poruszyli sprawę powiększenia stadionu do 30 tys. miejsc. Taka pojemność to wymagane minimum, by ubiegać się o współudział w organizacji mistrzostw Europy.

- Pan prezydent nie widzi innej możliwości, jak tylko budowę stadionu na 30 tys. - mówi rzecznik prezydenta Marcin Helbin. - Gdyby dzięki takiemu stadionowi w Krakowie udało się przeprowadzić mistrzostwa Europy, byłoby wspaniale.

http://sport.onet.pl/1020297,1314,31680 ... plina.html

Czyżby nasi sie wzieli do roboty w sprawie ME ? Na to wygląda. Cieszy mnie to ze ktoś zabiera sie już do roboty. Czekam na dalsze informacje dotyczące ME w Polsce ... 8)


wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 lutego 2005, 11:56

paku pisze:"Stadion Wisły warto budować na 30 tys. miejsc"

- Wspólnie z panem prezydentem Majchrowskim uznaliśmy, że gdyby nawet Polska nie dostała organizacji mistrzostw Europy w 2012 r., to i tak warto budować stadion na 30 tys. miejsc - powiedział "Gazecie Wyborczej" wiceprezes Wisły Andrzej Pawelec.

Rozbudowa wiślackiej areny trwa już od grudnia. Inwestycję finansuje miasto, które przeznaczyło na ten cel 21 mln zł. Już w lipcu kibice "Białej Gwiazdy" będą mieli do dyspozycji dodatkowo 5 tys. miejsc.

Problem w tym, że w myśl obecnego projektu po zakończeniu przebudowy obiekt mieściłby tylko 21 tys. osób. Wczoraj rano plac budowy wizytował prezydent Jacek Majchrowski, architekt Wojciech Obtułowicz i wiceprezes Pawelec. Panowie poruszyli sprawę powiększenia stadionu do 30 tys. miejsc. Taka pojemność to wymagane minimum, by ubiegać się o współudział w organizacji mistrzostw Europy.

- Pan prezydent nie widzi innej możliwości, jak tylko budowę stadionu na 30 tys. - mówi rzecznik prezydenta Marcin Helbin. - Gdyby dzięki takiemu stadionowi w Krakowie udało się przeprowadzić mistrzostwa Europy, byłoby wspaniale.

http://sport.onet.pl/1020297,1314,31680 ... plina.html

Czyżby nasi sie wzieli do roboty w sprawie ME ? Na to wygląda. Cieszy mnie to ze ktoś zabiera sie już do roboty. Czekam na dalsze informacje dotyczące ME w Polsce ... 8)
Zabierają sie do roboty, jak nawet nie wiedzą czy przeszli do następnej rundy :lol: :lol: NO ALE JEST SZANSA ! 8)


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 05 lutego 2005, 12:10

Wajron pisze:
paku pisze:"Stadion Wisły warto budować na 30 tys. miejsc"

- Wspólnie z panem prezydentem Majchrowskim uznaliśmy, że gdyby nawet Polska nie dostała organizacji mistrzostw Europy w 2012 r., to i tak warto budować stadion na 30 tys. miejsc - powiedział "Gazecie Wyborczej" wiceprezes Wisły Andrzej Pawelec.

Rozbudowa wiślackiej areny trwa już od grudnia. Inwestycję finansuje miasto, które przeznaczyło na ten cel 21 mln zł. Już w lipcu kibice "Białej Gwiazdy" będą mieli do dyspozycji dodatkowo 5 tys. miejsc.

Problem w tym, że w myśl obecnego projektu po zakończeniu przebudowy obiekt mieściłby tylko 21 tys. osób. Wczoraj rano plac budowy wizytował prezydent Jacek Majchrowski, architekt Wojciech Obtułowicz i wiceprezes Pawelec. Panowie poruszyli sprawę powiększenia stadionu do 30 tys. miejsc. Taka pojemność to wymagane minimum, by ubiegać się o współudział w organizacji mistrzostw Europy.

- Pan prezydent nie widzi innej możliwości, jak tylko budowę stadionu na 30 tys. - mówi rzecznik prezydenta Marcin Helbin. - Gdyby dzięki takiemu stadionowi w Krakowie udało się przeprowadzić mistrzostwa Europy, byłoby wspaniale.

http://sport.onet.pl/1020297,1314,31680 ... plina.html

Czyżby nasi sie wzieli do roboty w sprawie ME ? Na to wygląda. Cieszy mnie to ze ktoś zabiera sie już do roboty. Czekam na dalsze informacje dotyczące ME w Polsce ... 8)
Zabierają sie do roboty, jak nawet nie wiedzą czy przeszli do następnej rundy :lol: :lol: NO ALE JEST SZANSA ! 8)
O ile mi wiadomo zeby przejść do kolejnej rundy trzeba miec jakies konkretne plany bez tego ani rusz, a chyba lepiej jak już budowa jest w toku, jesli sie myle to mnie popraw. ;]


wojtekk03

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 marca 2005
Posty: 70
Rejestracja: 29 marca 2005

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2005, 18:25

12 polskich miast chce gościć finały piłkarskich ME
Dwanaście polskich miast wyraziło chęć organizacji meczów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.
W ciągu najbliższych trzech tygodni zostanie wytypowanych sześć ośrodków, które w przypadku wyboru przez UEFA oferty polsko-ukraińskiej gościć będą uczestników turnieju.
O planach prac związanych z przygotowaniem dokumentacji wymaganej przez UEFA w pierwszej etapie selekcji organizatora Euro 2012 poinformowali w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.
"Trzydniowa wizyta delegacji rządowej i PZPN w Kijowie pokazała, że w stosunku do naszego ukraińskiego partnera jesteśmy nieco w tyle - powiedział prezes PZPN Michał Listkiewicz. - Dlatego dziś spotkaliśmy się z ministrem edukacji narodowej i sportu Mirosławem Sawickim i dokładnie zaplanowaliśmy działania na najbliższe tygodnie".
W ciągu najbliższych trzech tygodni zostanie wyłonionych sześć polskich miast, w których miałyby się odbyć spotkania mistrzostw Europy.
"To jedna ze spraw, w których Ukraińcy nas wyprzedzili. Oni już wiedzą, że mecze ME zorganizują w Kijowie, Lwowie, Odessie, Charkowie i Dnipropietrowsku. W Polsce chęć goszczenia najlepszych drużyn Europy zgłosiły oficjalnie Gdańsk, Łódź, Szczecin, Poznań, Opole, Chorzów, Warszawa, Kraków, Białystok, Sosnowiec, Rzeszów i Wrocław. W czwartek o organizacji Euro 2012 rozmawiać będziemy podczas Konwentu Marszałków, który odbędzie się w Toruniu. W ciągu dwóch tygodni po tym spotkaniu musimy dokonać wyboru pięciu najlepszych ofert i jednego miasta, które będzie pozostawać w rezerwie" - poinformował Listkiewicz.
Wybór zostanie podjęty na podstawie ankiet zgłoszeniowych i dokumentacji przygotowanej przez miasta.
"UEFA dokładnie określa, jakie warunki musi spełniać miasto, w którym mają się odbywać mecze mistrzostw Europy. Wymogi te dotyczą m.in. stadionu, hoteli, parkingów, komunikacji miejskiej, lotniska, bezpieczeństwa, itp." - powiedział przewodniczący zespołu ds. przygotowań i organizacji ME 2012 Adam Olkowicz.
"Wiarygodność składanych przez miasta deklaracji i planów rozwoju będzie dokładnie sprawdzona przez specjalistów" - wyjaśnił Listkiewicz.
Informacje na temat miast, w których mają odbyć się mecze ME, to jeden z elementów liczącej kilkaset stron dokumentacji zgłoszeniowej wymaganej przez UEFA w pierwszym etapie selekcji. Dokumentacja ta, którą dla PZPN będzie przygotowywać firma konsultingowa KPMG, musi trafić do UEFA najpóźniej do 21 lipca.
Oprócz tego, dokumentacja musi zawierać 11 gwarancji rządowych, dotyczących m.in. generalnego wsparcia dla organizacji i przeprowadzenia Euro 2012, wiz, ceł, szeroko pojętych spraw bezpieczeństwa i pozwoleń na pracę dla przedstawicieli UEFA.
"Największym zmartwieniem jest to, że brak choćby jednej pieczątki, jednego podpisu może przekreślić nasze szanse. A są one duże. Eksperci uważają, że kraje z Europy Środkowo-Wschodniej już nigdy mogą nie mieć tak dużej szansy organizacji mistrzostw Europy, jak obecnie" - podkreślił szef PZPN.
Na Ukrainie w promocję idei organizacji Euro 2012 zaangażowanych będzie wiele sław sportu. Lobbować będą nie tylko piłkarze, jak Andrij Szewczenko czy Oleg Błochin, ale także m.in. Siergiej Bubka.
"My też postaramy się wykorzystać gwiazdy polskiego futbolu, m.in. Grzegorza Latę" - dodał Listkiewicz.
Polsko-ukraińską ofertę promować będzie hasło "Futbol łączy ludzi" oraz przesłanie o mistrzostwach Europy w nowej Europie z podkreśleniem chrześcijańskich korzeni i słowiańskiej gościnności obu państw.
Termin składania przez narodowe federacje piłkarskie wniosków o organizację EURO 2012 minął o północy 31 stycznia. Turniej ten, oprócz Polski i Ukrainy, chcą zorganizować również wspólnie Chorwacja i Węgry, a także Grecja, Włochy, Rosja, Turcja i Azerbejdżan.
Procedura wyboru kraju-gospodarza EURO 2012 składa się z dwóch etapów. Na zakończenie pierwszego - 10 listopada tego roku - UEFA wybierze trzy kandydatury, które ubiegać się będą o prawo organizacji turnieju. Gospodarz zawodów zostanie wybrany 8 grudnia 2006 roku.


źródło: onet.pl


I co wy na to? Możemy się pobawić w typowanie miast, jakie mają największe szanse, jeżeli zorganizowalibyśmy finały ME.
Według mnie najlepszymi kandydurami są:
Warszawa - to jest bezdyskusyjne - stolica, największe miasto, kibice piłkarscy, lotnisko, perspektywy na budowe stadionu, infrastruktura
Kraków - myślę, że też w pełni zasługuje na orgaznizacje - lotnisko, kibice, stadion Wisły w przebudowie
Wrocław - nigdy tam nie byłem, ale też wydaje mi się że zasługuje na organizacje, dobra infrastruktura
Gdańsk - mam tu na myśli całe Trójmiasto, bo sam Gdańsk niczym szczególnym się nie wyróżnia, ale Gdańsk-Gdynia-Sopot to by było coś, mają doświadczenie w organizowaniu takich imprez, np Idea Prokom Open w Sopocie - byłem raz i organizacja była świetna; albo ubiegłoroczne Mś dywizji I w hokeju w hali Oliwia(tez coś)
5 miejsce trudno wybrac, według mnie dobra byłaby Łódź - ma piłkarskie tradycje, Szczecin i Poznań też mogłyby być.
Natomiast niestety Chorzów nie ma dużych szans, ponieważ co prawda jest stadion śląski, ale organizacyjnie nie wydaje mi sie to dobra kandydatura, Opole raczej też odpada, Sosnowiec, Białystok też nie. Rzeszów nie wiem, nie znam tego miasta, ale za bardzo nie ma szans, nie znam ich "atutów"
Szkoda, że nie ma Częstochowy :-D w końcu położenia nie mamy najgorszego, wręcz bardzo dobre, kibiców mamy, a stadion też mogliby wybudowac u nas hehehehe
Dobra troche się rozmarzyłem z tymi ME pewnie jeszcze teraz nie dostaniemy organizacji, wątpie w to, chociaż z drugiej strony to dopiero za 7 lat , więc czemu nie? :D


i sie zaczęło SCHOOLTiME :/
FORZA JUVe FORZA ALEX
zlatan_sc

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 237
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2005, 20:26

Opole raczej też odpada, Sosnowiec, Białystok też nie
A niby czemu nie Sosnowiec ? Wyjdzie ze bronie Sosnowca :P ale przemawia za nami kilka faktow:

:puck: najwazniejsza sprawa stadion, puki co nie mamy odpowiedniego obiektu, ale jesli chodzi o budowe to mamy troche latwiejsza sytuacje niz inne miasta. U nas na stadion robi zrzutke kilka miast z rejonu Zagłębia Dąbrowskiego: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin. Stadion bedzie nosil nazwe "Stadionu Zagłębia Dąbrowskiego.

:puck: infrastruktura: dworzec kolejowy, wyremontowany, zreszta jak cale centrum miasta (moze nie cale :P www.sosnowiec.com.pl ;) ), nie mamy tylko zadnego dobrego hotelu (ale o tym nizej), kilka hipermarketow w calym miescie, duza ilosc pubow (tylko na mojej ulicy w samym centrum jest okolo 10 :D ) Z infrastruktura w Sosnowcu nie jest wiec najgorzej.

:puck: drogi :lol: no cuz, pod tym wzgledem wszystkie miasta maja remis, drogi sa do dupy, ale w centrum i w okolicach nie jest zle.

:puck: sąsiedzi. Wlasnie tak, pisalem, ze nie mamy hoteli, ale mamy (niestety:P) Katowice :) W Katowicach znajada sie hotele, lotnisko, duzy dworzec, a Katowice od Sosnowca dzieli zaledwie 10-15 minut drogi 3 pasmowa autostrada, w stanie idealnym. Po drodze kilka hipemarketow i dwa McDonaldy ze slizgawkami :P

:puck: kibice i baza treningowa: dobrych, dobrze wychowanych, doswiadoczonych, glosnych, fanatycznych kibicow u nas nie brakuje, frekfencja zapewniona. ;) (w razie czego pozostaja kibice z innych miast i z... Katowic :P) Baza treningowa miodzio ;) Nie na darmo trenowali u nas Anglicy, Szwedzi itp. murawa w Sosnowcu, zapewne przez sprzyjajacy klimat, zawsze jest w b. dobrym stanie :)

Co do innych miast, Warszawa, Krakow, Gdynia, Chorzow i moze Opole. :)


Obrazek
wloski w alfabecie pisze:Prawdą jest to, że eskimosi jedyną przyjemnością miedzy ludzką na jaką mogą sobie pozwolić jest pocieranie się o nosek.
wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2005, 21:21

Minusy:
:ball: Zła organizacja ogólna

:ball: Miasta musiałyby NAPRAWDĘ przejść ogromnę przebudowę zeby móc organizować spotkanie na kilkanastu tysięcy ludzi! I gdzie ich pomieścić? Jak zorganizować policję, ochronę skoro nie potrafią sobie poradzić z kibicami na stadionie ? :rotfl:

:ball: Gdzie tu jacyś kibice? Popatrzcie na Niemcy - 30-40-50 tys na meczach Bundesligi! Mundial 2006 to będzie widowisko! A nie ... kto u nas przyjdzie na mecze? Dziadki? Dzieci? Hoolsi ? Pewnie będa wyzywac czarnych znając naszą wychowaną młodzież :think:

:ball: Zero opanowania wandalizmu, chuliganstwa, burdów na stadionach. Co dopiero mówić o takiej publiczoności :doh:

:ball: Porównajcie miasta - Rzym:Warszawa; Mediolan-Wrocław; Poznań-Turyn; itd. Które wg. Was bardziej nadają się na przyjęcie takiej odpowiedzialności ?


Plusy:
:ball: Jestem w technikum hotelarskim. W 2012 gdy w Polsce powstanie kilka tysiecy nowych hoteli, specjalnie na okazję ME [o ile wygramy ten wyścig o organizacje] będzie można znalesc spoooro roboty :smile:

:ball: Może nasz kraj stałby się bardziej europejski bo póki co miasta takie jak Łódź wyglądają jak z lat 50tych, a nie XXI wieku ...

:ball: Promocja polskiej piłki w Europie, to niewątpliwe ...

:ball: Napewno gospodarka troche "przytyje", a to ważne dla naszej skromnej Polski.



Poza tym - Włosi genialnie poradzili sobie z kilkuMILIONOWĄ ludnością jaką napłyneła do Rzymu z "okazji" śmieci Jana Pawła II. To moze przesądzić o wyborze Italii na organizatora ME 2012 - świetna organizacja, a nie ciekawie z nią u nas :angry:


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
bianconerio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 123
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2005, 22:51

Moim zdaniem niestety nigdy nieodbeda sie ME poniewaz niema stadionow i niema pieniedzy za ktore mozna bylobyby wybudowac nowe stadiony Gdzie niby te stadiony mialy by byc
1.warszawa
2.krakow
3.poznan
4.lodz i koniec
MOze w katowcach jak tam jest samo bezrobocie albo we wroclawiu na tej wiosce Jeszcze sa wieksze miasta ale one niemaja swoich reprezentantow w pierwszej lidze Chyba reszte stadionow powinni wybudowac ukraincy
Do tego stadion Slaski i zapomiany stadion Stali Mielec ktory miesci 30 tys miejsc a na ktorym jeszcze 10 lat temu grala polska reprezentacja!!
Ja popieram pomysl poniewaz:
1) chocby by zlozyc powazna kandydature cos w polskiej pilce musi drgniec, budowa autostrad, stadionow itp.
2) UEFA jak najbardziej popiera pomysly organizowania wielkich imprez w malych krajach wlasnie po to by mogly sie bardziej rozwijac pilkarsko, na przyklad nie jestem pewien ale najwiekszym naszym konkurentem bylaby chyba Rumunia na spolke z Chorwacja czy jakos tak. Czyli kraje z porownywalna sytuacja jak u nas.

Piszecie zeby Polska sie znow nie osmieszala... A kiedy sie ostatnio w taki sposob osmieszyla??


Pawciosss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 maja 2004
Posty: 669
Rejestracja: 02 maja 2004

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2005, 14:11

Czytam tak te wypowiedzi i aż się dziwię, że albo Poznań dajecie na jednej z ostatnich możliwych miejsc do organizacji lub wogóle tego nie robicie. Przecież do imprezy takiej rangi jak ME potrzebne są przede wszystkim porządne stadiony, których w Polsce jak na lekarstwo oraz cała infrastruktura, co oczywiście znajdziemy w Poznaniu.
Stadiony - Poznań i co dalej? No bo chyba na takie wydarzenie jakim niewątpliwie byłyby ME nie wystarczą przecież stadiony 10 tys. :> Oczywiście są antyki, które pomieszczą znaczną ilość widzów, ale im potrzebna jest renowacja (czyli tak jak wszystkim stadionom w Polsce) Warszawa ma jakby nie patrząc jak narazie dość kiepski stadion, jest w planach stadion narodowy - ok. 30 tys., ale narazie projekt nie wszedł w praktykę. W każdym razie czekamy.
Kraków - myślę, że też w pełni zasługuje na orgaznizacje - lotnisko, kibice, stadion Wisły w przebudowie
Zastanawiałeś się nad Poznaniem jak ewentualnej kandydaturze, ale za to pewnie dałeś Kraków. Otóż - stadion Wisły ma być przebudowany do ok. 18-20 tys. (jak źle podaję, to niech ktoś mnie poprawi), a w samym Poznaniu przebudowa trwa i będzie trwała aż stadion Lecha nie będzie mógł pomieścić 41 tys. (zadaszenie - lux :] ) To jest jeden z tych ewenementów w przypadku, których pomysł nie jest w sferze marzeń i żmudnych projektów, lecz wszedł w życie :) Na kibiców u nas na pewno nie można narzekać w końcu jak trzeba to zabraknie dla nich miejsca na stadionie ...
Myślę, że tradycyjnie sprawdziłby się Chorzów, który po kilku (lub kilkunastu) poprawkach doszedłby do siebie.
Później jeszcze Wrocław, Szczecin i Gdańsk, a reszty szczerze mówiąc nie widzę w tym planie. Chciałbym się mylić. Bo gdyby cały projekt wypalił na pewno dało, by to nam wielkie korzyści. Na stałe byśmy sobie zapewnili w miarę dobre stadony (bo raczej nie spodziewam się takiej zmiany jak w Portugalii), polepszyłby się w Polsce stan wszystkich dróg itp. Duży skok do przodu, bo na pewno w porównaniu do wielu krajów jesteśmy kilkanaście lat do tyłu (dzięki oczywiście komunizmowi, ale to nie temat o tym).No i nareszcie byśmy zorganizowali jakąś imprezę piłki nożnej na szczeblu międzynarodowym w Polsce na co na pewno z upragnieniem czekamy.


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2005, 15:09

Podobno mimo że np. Włochy są lepiej przygotowane aby zrobić mistrzostwa to ME ma się odbyć w krajach europy wschodniej. Kandydatem oprócz nas jest jeszcze bodajże Rosja. Ja jednak to wszystko czarno widze, Polacy zawsze mają słomiany zapał.... No ale nie ukrywam że chciałbym ME u nas.
wErOn pisze:Poza tym - Włosi genialnie poradzili sobie z kilkuMILIONOWĄ ludnością jaką napłyneła do Rzymu z "okazji" śmieci Jana Pawła II. To moze przesądzić o wyborze Italii na organizatora ME 2012 - świetna organizacja, a nie ciekawie z nią u nas :angry:
A ja słyszałem że to co się stało podczas meczu Inter-Milan (wiadomo o co chodzi) może przesądzić o tym że właśnie to nie Włochy zoorganizują Euro...

Jeszcze taki artykulik:

Jeżeli finał piłkarskich mistrzostw Europy 2012 miałby odbyć się w Warszawie, musielibyśmy mieć stadion na 55 tys. miejsc. To mało realne – czytamy w „Życiu Warszawy”.

55 tysięcy miejsc na arenie meczu finałowego wymaga UEFA. Tak duża liczba miejsc wyklucza nowy obiekt Legii, który, jeśli zostanie ostatecznie zbudowany przy ul. Łazienkowskiej, będzie po prostu zbyt mały.

Naczelny architekt Warszawy Michał Borowski twierdzi, że przetarg na budowę tego stadionu ogłoszony zostanie już w najbliższy piątek. ­ Proponujemy wybudowanie obiektu na 35 tys. miejsc. Byłby on całkowicie zadaszony lub miałby dach tylko nad trybunami ­ dodaje Borowski.

W PZPN mówi się, że do organizacji Euro 2012 wmieszali się politycy i opóźnienia z ogłoszeniem przetargu (miał się odbyć w marcu) na budowę stadionu Legii są tego wynikiem. Prezydent stolicy Lech Kaczyński chce jednak koniecznie wybudować stadion przy Łazienkowskiej, gdyż miasto wydało już 16 mln na zakup gruntu.

źródło: onet.pl

No właśnie. Rząd chce tych mistrzostw, miesza się w ich sprawy. Tylko że ten rząd który mamy obecnie jest na finiszu. Niedługo wybory i przyjdzie nowy rząd a co wtedy??? Dużo znaków zapytania. Podobno tez jakieś referendum ma być przeprowadzone czy Polacy chcą ME.... A Pan wieczny optymista Michał Listkiewicz tryska humorem oczywiście :whistle:


Obrazek
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2005, 16:42

leniup pisze:A ja słyszałem że to co się stało podczas meczu Inter-Milan (wiadomo o co chodzi) może przesądzić o tym że właśnie to nie Włochy zoorganizują Euro...
Tak jakby to w Polsce nie dzialy sie takie rzeczy... przeciez u nas z utrzymaniem porzadku na stadionie jest jeszcze gorzej :!:

Co do ewentualnych miast, mysle ze pewniakami sa: Warszawa oraz Krakow... to chyba nic odkrywczego :wink:

I tak na marginesie: czytalem ze podobno Ukraina wyprzedza nas aktualnie jesli chodzi o organizacje tych ME :? Zeby nie bylo tak ze Ukraincy wszystko zrobia a my spapramy wszystko i dzieki nam nie bedziemy wspolnie organizowac tych Mistrzostw :roll:


wojtekk03

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 marca 2005
Posty: 70
Rejestracja: 29 marca 2005

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2005, 17:06

Pawciosss pisze:
Kraków - myślę, że też w pełni zasługuje na orgaznizacje - lotnisko, kibice, stadion Wisły w przebudowie
Zastanawiałeś się nad Poznaniem jak ewentualnej kandydaturze, ale za to pewnie dałeś Kraków. Otóż - stadion Wisły ma być przebudowany do ok. 18-20 tys. (jak źle podaję, to niech ktoś mnie poprawi), a w samym Poznaniu przebudowa trwa i będzie trwała aż stadion Lecha nie będzie mógł pomieścić 41 tys. (zadaszenie - lux :] ) To jest jeden z tych ewenementów w przypadku, których pomysł nie jest w sferze marzeń i żmudnych projektów, lecz wszedł w życie :) Na kibiców u nas na pewno nie można narzekać w końcu jak trzeba to zabraknie dla nich miejsca na stadionie ...
Jeśli chodzi o kibiców, to rzeczywiście jeden z najlepszych dopingów mamy w Poznaniu, ale co do stadionu to nie wiedzialem, że bedzie tam 41 tys. miejsc.
Coś słyszalem o przebudowie ale nie bardzo mnie to zainteresowało. W takim razie zwracam honor :-D
A tak ogólnie to widać że coś się powolutku w tej Polsce zaczyna ruszac. Narazie nieznacznie, ale dobre i to na początek.
Co do Włoch jako organizatorowi to nie wydaje mi się żeby mieli aż takie duże szanse, zresztą Grecja też nie. W Grecji Ateny 2004, we Włoszech turyn :-D 2006, a po drugie ani Polska, ani Ukraina, nie miały okazji takiej imprezy jeszcze organizowac. Mamy szanse, jednak teraz trzeba się ostro wżiąć do pracy! W koszykowce jakos nas wybrali, czemu nie w piłce nożnej? I mamy świetnych, żywiołowych kibicow, a nie to co na Bałkanach (Chorwacja, Rumunia) Na przykład jak ktoś oglądał mecze naszych siatkarzy z Lewski Sofia albo z reprezentacją Bułgarii, to żenada poprostu. 100 kibiców na sali, nikt sie nie interesuje własną drużyną, a co dopiero jak ktoś przyjedzie. A u nas zawsze, na każdym meczu, czy siatkowki czy piłki nożnej(przynajmniej reprezentacja) nawet jak gramy z Azerbejdżanem, to wszyscy kibicują z całych sił. A w takiej Bułgarii reprezentacja nikogo nie obchodzi. Komisja która bedzie wybierac organizatora, powinna wziąć to pod uwagę, bo to jest naprawde ważny aspekt wbrew pozorom.


i sie zaczęło SCHOOLTiME :/
FORZA JUVe FORZA ALEX
ozaru4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2005
Posty: 108
Rejestracja: 24 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 20:20

Z tego co dziś słyszałem w TVP 3 Łódź ( :| ) to na 99% Mistrzostwa zostaną zorganizowane również w Łodzi :roll: :? Czy wy slyszeliscie cos na ten temat i czy ktos wie czy decyzja juz zapadla - czy ME bedą w Polsce :?:
Ostatnio zmieniony 05 maja 2005, 22:03 przez ozaru4, łącznie zmieniany 1 raz.


matt16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 stycznia 2005
Posty: 184
Rejestracja: 27 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 20:29

Jak:

1: Wybudują stadion
2: Dostaną pozwolenie na organizacje
3: Nie bedzie lepszych 'projektów'

to możliwe, że ME będą w Łodzi również ;-)


ozaru4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2005
Posty: 108
Rejestracja: 24 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 05 maja 2005, 20:42

Ze stadionem to ma sie rozumiec... 8) Pozwolenie to pominąłem, bo chociaz Kropiwnicki jest jak ** ***** to na ME powinien sie jakos zgodzic...z tymi 'lepszymi' projektami to moze maly problem ( :D ) . ALe badzmy dobrej mysli :smile:


ODPOWIEDZ