Futbol Amerykański (NFL)-podoba wam się ten sport??

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Solaris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 201
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2004, 11:54

chciałbym usłyszeć opinie na temat tego brutalnego sportu-ale jkaże inteligentnego-futboliści muszą wykazać się inteligencją,spryteco w piłce noznej trochę rzadkie (stąd gra na pamięć itp.)
Tak apropos moim ulubionym zawodnikiem jest Andy Smith


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2004, 11:59

ja jakoś nie mam do czynienia nacodzień, ani od święta z tym sportem, ale bardzo mi się podoba. osobiście kibicuje jedynemu Polakowi w NFL, Sebastianowi Janikowskiemu. chłop ma niezłego kopa i za to właśnie go podziwiam. tak przy okazji, to kiedyś bym chciał spróbować zagrać w futbol amerykański :D

Edit: zgadzam się z Szymkiem. ma ktoś zasady albo linka z zasadami, bo słyszałem, że to jest skomplokowana gra i bardzo trudno je zrozumieć ludziem z Europy...
Ostatnio zmieniony 24 grudnia 2004, 12:03 przez białas, łącznie zmieniany 1 raz.


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2004, 12:00

Ekhm....troche słyszałemo tym sporcie. Często jest o nim mowa w filmach amerykańskich. Bardzo bym prosił aby ktoś zapodał linka lub napisał zasady tej jakże "pięknej" gry :wink:


Solaris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 201
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2004, 12:06

Zasady wcale nie są trudne-albo może tlyko troche je znam... :D
Z tego co wiem to ta gra jest prosta-wkońcu potrafią w nią grać nawet male dzieci...na takim poziomie jaki jest ale.. :D
Gra tak ogólnikowo polega na dalekich podaniach do wolnego gracza a ten jak najszybciej musi "naparzać" do lini i zdobyć punkt,poporostu inka sie kontaktu jeden na jeden-trudne to ale... :twisted:


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2004, 12:39

Jeśli chodzi o NFL to dla mnie się liczy tylko Raiders i Sebek janikowski. Pamiętam ze byli niedawnow finale Super Bowl ale przegrali. Szkoda. A teraz im idzie coś słabo w tym sezonie.
Ogólnie jednak tego nie lubie. Wole moje kochane NBA :D


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2004, 12:46

A Ja gram w Rugby i bardzo mji się to podoba oczywiście eni w jakimś profeionalnym klubie ale z kolegami robimy wypad na boisko bierzemy gałęzie mamy takie grube przywiązujemy to słupków i gramy ale to jest taka gra nei profesionalna gramy tylko żeby się wyrzyć a gdy wracam do domu jestem cały posiniaczony oczywiście nei bierzcie na poważnie że jesteśmy jacyś profesionalni zawodnicy tylko próbujemy znamy troche zasady a jak mamy troche za dużo energii to idzemy się wyrzyć! :wink: :ball:


enbea

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2004
Posty: 140
Rejestracja: 05 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2004, 12:59

dla mnie to jest beznadzijene bic sie o jakies jajo :| tak sie sklada ze na wakacje przyjezdza co roku do mnie taki amerykaniec i co roku bierze ze soba te jajo i raz jak moj kumpel z nim gral to wyladowal na urazowce z potluczonymi zebrami... a wszystko przez to ze biegl z tym jajem a ten amerykaniec wpakowal w niego ze polecial chyba 5 metrow i walnal bokiem w drzewo, az oddychac nie umial...a im sie to podoba i chca to dac na igrzyska.....


ENBEA
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2004, 11:07

Ja na codzien nie mam doczynienia z TYm sportem i nie moge sie za bardzo wypowiadac.. Ale jedno co mi utkwiło w Głowie to te "RASZE " I zucanie sie na przeciwnika , Bardzo to LUbie :P


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
gosciu_Muranista

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2003
Posty: 1008
Rejestracja: 27 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2004, 17:08

dzisiaj na canale+ sport było 30minutowa audycja poświęcona NFL gdzie przedstawili wyniki spotkań i po kolei drużyny omówili bardzo ciekawe to jest. Ale sam sport w sobie jest dośc trudne ze względu na regulamin nawet gry są trudne bo kiedyś kupiłem NFL2000 i od groma klawiszy trzeba było znać a i tak za bardzo nie rozumiałem co ja tam robie. W grze grałem Oakland Raiders i im kibicuje. A oto i zasady:
STADION
Futbol amerykański w amerykańskiej lidze NFL jest rozgrywany na stadionach otwartych (outdoor stadium) oraz krytych (dome stadium). Podczas meczu ligowego na trybunach zawsze zasiada od 60,000 do 105,000 widzów. Budowa nowych i renowacja starych stadionów futbolowych jest finansowana ze składek publicznych oraz z budżetu państwa. W latach 90-tych zbudowano lub przeprowadzono renowację aż 18 stadionów NFL. Przykładowo stadion klubu "Washington Redskins", "Jack Kent Cooke" w Raljon (Maryland) ,został całkowicie zbudowany w rekordowo krótkim czasie 18-tu miesięcy i może pomieścić 80,116 widzów.
...BOISKO:....Rozmiary boiska w lidze NFL od wielu lat pozostają takie same. Długość boiska wynosi 100 jardów a szerokość 53 1/3 jarda. Po obydwu stronach długości boiska znajduje się także 10 jardowa "strefa przyłożeń"(End Zone) tak więc wliczając obydwie "End Zone" całkowita długość wynosi 120 jardów.Boisko jest podzielone wieloma białymi liniami z których każda ma specjalne znaczenie. Obydwa końce długości boiska kończy tzw.end line czyli linia końcowa.Linie boczne to tzw.sidelines.Linie goal lines rozpoczynają "strefę przyłożeń" i znajdują się w odległosci 10 jardów od linii końcowej "end line".Całe boisko jest przecięte na dwie połowy tzw.linią 50 jardową ulokowaną na środku.Oznaczona nazwą drużyny gospodarzy strefa przyłożeń "End Zone", czyli cel gry formacji atakującej ,znajduje się w 10 jardowym polu pomiędzy linią końcową end line a linią goal line.

...Równolegle do goal lines co pięć jardów rozmieszczone są linie nazwane yardlines. Są one konieczne ponieważ pozwalają widzom obserwującym mecz na zorientowanie się jak daleko drużyna atakująca musi podprowadzić piłkę ażeby uzyskać kolejną pierwszą próbę czyli 1st down. co szczegółowo będzie opisane w dalszej części.Konsekwentnie co 10 jardów linie yard lines są numerowane.Ważną regułą do zapamiętania jest to, że jeżeli po wznowieniu gry podanie Q-backa drużyny atakującej jest nieudane (tzw.incomplete pass) gra jest ponownie wznawiana z tego samego miejsca, a nie z miejsca w którym piłka opuściła boisko lub z którego Q-back rzucił podanie.Długie podanie od rozgrywającego Q-backa jest zaliczone (tzw.complete pass) tylko wtedy, jeżeli zawodnik wyłapujący to podanie (receiver) w chwili złapania piłki znajduje się w polu gry (obydwie jego nogi znajdują się na boisku).

BRAMKI..Pośrodku obydwu linii końcowych end line umieszczone są goalposts czyli bramki. Zadaniem kopacza (kickera) jest celne kopnięcie piłki pomiędzy dwa słupki (uprights),co w slangu amerykańskim nazywa się splitting the uprights (rozłupanie słupków). Bramki w NFL są w kształcie procy, czyli tzw. sling-shot design. Na niektórych boiskach szkolnych w USA wciąż jeszcze jednak znajdują się bramki w kształcie litery H. NFL-owska bramka (sling-shot) składa się z wychodzącego z ziemi słupa głównego (zwanego też "rączką") który na wysokości 10-ciu stóp przechodzi w poprzeczkę (crossbar) o długości 18 stóp i 6 cali.Na obydwu końcach poprzeczki wznoszą się słupki (uprights) o długości 20 stóp. Całkowita wysokość bramki (wliczając słup główny) wynosi więc 30 stóp (10+20) a szerokość 18 stóp i 6 cali. Szerokość słupków uprights wynosi od 3 do 4 cali. Słup główny owinięty jest amortyzującym tworzywem w celu zabezpieczenia na wypadek kolizji z graczem. Poza polem gry, w pobliżu słupków,stoją dwa białe słupy (patrz.zdjęcie), na które przed wykonaniem kopnięcia przez kickera specjalny automat zawiesza siatkę, która po wykonanej próbie jest natychmiast zdejmowana. Cała bramka jest przeważnie pomalowana na żółto (lub na biało). Na końcu każdego słupka zawieszana jest wstążka (o rozmiarach 4X42 cali), która służy jako pomoc dla sędziów w prawidłowej wycenie czy kopnięcie jest celne, oraz pokazuje kopaczowi kierunek wiatru.

PIŁKA... Ważnym komponentem w futbolu amerykańskim jest oczywiście piłka (ball). W lidze NFL piłka futbolowa musi być marki WILSON (kompania produkująca sprzęt i ubranie sportowe) i posiadać certyfikat w postaci podpisu komisarza ligi NFL, Paula Tagliabue.Ciśnienie powietrza w piłce powinno wynosić od 12 1/2 do 13 1/2 funta. Piłka wykonana jest z gumowej dętki, znajdującej się w zewnętrznej powłoce wykonanej ze skóry i ma kształt sferoidalny (wydłużona elipsoida). W środkowej części piłki znajduje się osiem białych wypukłych szwów, które poprawiają chwytność piłki zarówno dla gracza rzucającego (QB) jak i wyłapującego (receiver). Rozgrywający (quarterback) umieszcza pomiędzy nimi swoje trzy palce (środkowy,średni i mały), uzyskując w ten sposób perfekcyjny uchwyt. Futbolówka w NFL posiada następujące wymiary: 1.Długość osi - 11 do 11 1/2 cali.2.Długość dłuższego obwodu - 28 do 28 1/2 cali.3.Długość krótszego obwodu - 20 3/4 do 21 1/4 cali.4.Waga - 14 do 15 uncji. W NFL gospodarz meczu na stadionie otwartym (outdoor) musi mieć w "pogotowiu" aż 36 piłek, a na stadionie krytym (dome) 24 piłki. Na stadionach otwartych większa ilość piłek wynika z czynnika pogody (deszcz,śnieg itp.) Sędziowie 90 minut przed meczem dokładnie testują każdą piłkę...

Powinno wystarczyć


juvefc

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 5
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2004, 17:32

a ja kibicuje chicago bears i new england patriots - ( bostonu)
znam troszke zasady - czyli rozumiem gre
super sport - szczegolnie w wykonaniu NE GB Colts
pozdro z chicago
ps.
w srode ide na mecz bullsow przeciwko nj nets
moze juz zagra vince carter??
mamy super miejsca (ja i moj boss)
w piatym rzedzie
mam nadzieje ze bullsy wygraja
ONLY JUVE IN MY HEART


Huciak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 46
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2006, 13:34

http://rapidshare.de/files/14574656/Tough_Guys.wmv.html plecam ten filmik !

Jest to kompilacja zawierajaca najefektowniejsze uderzenia w zawodowej ligi futbolu merykanskiego NFL. Dodatkowo film zawiera wprowadzenie w postaci HAKA - czyli nowozelandzkiego tanca zawodnikow rugby majacego na celu przestraszenie przeciwnika!!!


czas: 3:24 min
rozdzileczosc: 640x480
format: .wmv

źródło- torrent.net (by ki)


Jestem fanem Juve od 1996 roku. Wtedy byłem zafascynowany Ravanellim. A terez jestem zakochany w Juve!
JUVE ALE!!!
ODPOWIEDZ