Koszykówka-jak poprawic wyskok??i..wzrost

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Solaris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 201
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 18:32

Witam!! mam pytanie co można robic by urosnąć?? Słyszałem że trzeba jeść dużo sera i pic duzo mleka prawda??
A może jeast jakiś domowy sposob na wyskok niewiem trening fajny
nie chodzi mi o ten przez który można se zniszczyc kolanka :evil:


Iver.pk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2004
Posty: 307
Rejestracja: 12 lutego 2004

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 18:35

Po pierwsze powiedz mi ile masz lat to ci powiem czy jeszcze urosniesz :D
Po drugie bardxo podobny temat o wyskoku byl a ustalilsimy na ze sa rozne sposoby na poprawienie wyskoku-ja proponuje zakupienie obciaznikow na nogi :!:

No to tyle!


Obrazek
Solaris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 201
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 18:38

Mam 12 lat...ile kosztują takie odciaznikii??


Iver.pk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2004
Posty: 307
Rejestracja: 12 lutego 2004

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 18:44

Solaris pisze:Mam 12 lat...ile kosztują takie odciaznikii??
Napewno jeszcze urosniesz wiec nie masz sie co martwic :!: Nie wiem czy jak jestes taki mlody to te obciazniki bede wskazane dla Ciebie bo to jest tak samo jak z silownia-nie powinno sie cwiczyc jak sie jeszcze rosnie :!:

Tu masz linka do tego tematu-tam jest chyba wszysko czego potrzenujesz : http://www.juvepoland.com/forum/viewtopic.php?t=8108

A ile kosztuja to nie mam pojecia :?


Obrazek
Majkel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 listopada 2003
Posty: 310
Rejestracja: 24 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 18:50

to wszystko zalezy ile masz wzrostu :D Ja mam 14 lat i 180 cm - chcialbym jeszcze urosnac i mam nadzieje ze mi sie uda. Chyba nie da sie ustalic wzrotu poprzez wzrtost rodzicow?? aha i jak cos to napiszcie jak nie tylko rosnac ale tez cos przytyc :D. Bo waze malo :( 57 kg. Pozdrawiam


Iver.pk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2004
Posty: 307
Rejestracja: 12 lutego 2004

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 18:54

Majkel pisze:to wszystko zalezy ile masz wzrostu :D Ja mam 14 lat i 180 cm - chcialbym jeszcze urosnac i mam nadzieje ze mi sie uda. Chyba nie da sie ustalic wzrotu poprzez wzrtost rodzicow?? aha i jak cos to napiszcie jak nie tylko rosnac ale tez cos przytyc :D. Bo waze malo :( 57 kg. Pozdrawiam
Ludzie pzreciez wy dopiero dojrzewacie :!: :shock: :!: Nie mozecie teraz ingerowac w swoj organizm :!: Poczekajcie :!: jak bedziecie mieli 17-18 lat to wtedy zacznijcie sie martwic o swoj wzrost i wage :!: Wyluzujcie troszke :)
A tak na marginesie Majkel to jestes cholernie wysoki jak na swoj wiek :wink: Napewno jeszcze urosniesz z jakies 5cm minimum :!:


Obrazek
MediapuntA

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 324
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 19:17

Solar kiedyś takie obciążniki kupiłem 8) Dałem 12 zeta a i tak nic nie urosłem :!: :!: :!: :!: To jest wielkie jedno gó*** :x :x :x


Majkel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 listopada 2003
Posty: 310
Rejestracja: 24 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 19:18

pizmak pisze:Solar kiedyś takie obciążniki kupiłem 8) Dałem 12 zeta a i tak nic nie urosłem :!: :!: :!: :!: To jest wielkie jedno gó*** :x :x :x
No tak ale po 1:
chyba nie kupiles ich jakis genialnych za 12 zeta.
2. One maja poprawic twoj wyskok musisz je tez chyba jakos dobrze stosowac. Ale nie slyszalem zeby cis jakos wydluzaly :D


P!otr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2004
Posty: 248
Rejestracja: 14 listopada 2004

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 19:27

Jeżeli juz stosować obciązniki to musisz ćwiczyć z nimi skoki itp... to jest często stosowane w siatkowce i koszykowce by zwiększyć wyskok i wzrost...


paweł (neo)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2003
Posty: 167
Rejestracja: 29 maja 2003

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 19:34

Wiec tak... czas abym ja sie wypowiedział bo widze ze nie macie zielonego pojecia o wyskoku to nie jest hop siup zropbi wyskok wiekszy o 10 cm ba o 20 czy 30 cm
Po pierwsze masz 12 Lat nie polecam obciazen na nogi!!!! zniszczysz staw skokowy i kolana . Fakt bedziesz wyzej skakał ale przez ile ?? do czasu az cos naderwiesz pozniej niech lekarze maja cie w opiece
Na wyskok skłąda sie dynamika , technika i siła. Zeby wszystko szło ku lepszemu naraz trzeba rozwija te wszystkie elementy a napewno nie nie nabawisz sie kontuzji.Systematycznosc i wytrwałosc to doprowadzi cie do sukcesu czyli pozadnego wyskoku jak mniemam mam najwiekszy wyskok na forum wiec cos o tym wiem.
Majac 12 lat nie polecam siłowni jestes za młody za 2-3 lata juz mozesz zaczas chodzic ale nie przesadzaj z ciezarami.
Narazie duzo moze ci dac Pływanie po perwsze moze pomóc ci w urosnieciu podczas cwiczen wydziela sie hormon wzrostu a jak wiadomo nogi maja jedne z wiekszych miesni dlatego gdy zbudujesz nogi napewno wydzieli sie duzo H.Wzrostu.Oczywscie duzo tu bedzie miała do powodzenia twoja genetyka.
i poczytaj tamtem temat tam jest tez moja wypowiedz... jak chcesz wiecej inf zapraszam na GG


Reggie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 621
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 19:36

Jest jeden sposób na zwiększenie wzrostu, ale z tym musisz iść do chirurga jakiegoś, bo ja się na tym słabo znam. A chodzi o to żeby przeciąć (a może złamać) kości łydki, lub udowe, potem wstawia się nogi w takie specjalne szyny i się zrastają tak że są dłuższe, sam w domu raczej nie próbuj. :D :D :lol: :lol:
A tak na serio to Iver.pk ma rację, masz 12 lat i nie myśl o żadnych głupich metodach, z tego co wiem to rośnie się jeszcze do 18, więc nie ma się z czym spieszyć.


"Ludzie wybierają najczęściej rozwiązania pośrednie, które są najgorsze ze wszystkich, a to dlatego, że nie potrafią być ani całkiem źli, ani całkiem dobrzy." Niccolò Machiavelli
paweł (neo)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2003
Posty: 167
Rejestracja: 29 maja 2003

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 19:40

Rysiek pisze:
A tak na serio to Iver.pk ma rację, masz 12 lat i nie myśl o żadnych głupich metodach, z tego co wiem to rośnie się jeszcze do 18, więc nie ma się z czym spieszyć.

A ja mysle ze rosnie sie do 21 roku zycia


Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 20:07

pizmak pisze:Solar kiedyś takie obciążniki kupiłem 8) Dałem 12 zeta a i tak nic nie urosłem :!: :!: :!: :!: To jest wielkie jedno gó*** :x :x :x
Miales nadzieje na urosniecie, uzywajac obciaznikow na nogi :lol: ??


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 20:11

Dionizos pisze:
pizmak pisze:Solar kiedyś takie obciążniki kupiłem 8) Dałem 12 zeta a i tak nic nie urosłem :!: :!: :!: :!: To jest wielkie jedno gó*** :x :x :x
Miales nadzieje na urosniecie, uzywajac obciaznikow na nogi :lol: ??
No raczej przecierz nawet polacaja obciazniki mowiac... Kup je a urosniesz :| :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :D :-D :-D Ale Koles niezle dowalil ze nie mogłem ze smiechu wytrzymac kupił obciazniki zeby rasnac.. :twisted: No to teraz ci moge powiedziec ze wcale One nie pomagaja a dodam jeszcze ze jezeli bendziesz nosił je w latach kiedy jeszcze rosniesz moze to negatywnie odbic sie na twoim wzroscie.. Tak naprzykład 2 kg na nogi zalecane sa od 18 roku zycia do 18 najlepiej nosic 0,5-1 kg :wink:


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2004, 20:15

W moim temacie który założyłem o wyskoku to było bardzo mało wpisów. A tu Solar zakłada temat i od razu wszyscy się wpisują. Jak ty to robisz??
Dobra ale wracając do tematu. Dzięki Paweł (neo) za wskazówki których mi udzieliłeś w tamtym temacie i za chetną pomoc. A teraz mam jeszcze jedno pytanie. Zakupiłem obciążniki 1,5 na noge. Mam 16 lat, 187 cm. wzrostu. Chcę normalnie ładować do kosza ale mi brakuje. Powiedz mi jakie ćwiczenia mógłbym w tych obciążnikach wykonywać, żeby nie nabawić się jakiejś kontuzji. Bo na razie to tylko zakładam je rano, chodzę w szkole w nich, przychodzę do domu, 10 seri na schodach tam i spowrtem, potem 50 ćwierćskoków i kończe. Poradź mi jakieś dobre ćwiczenia ??


Obrazek
ODPOWIEDZ