HipHopowa strona Forum.

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2004, 23:34

Pisze nowy post bo za duzo cytowania bym mial ;-)


Wiec tak:

1. Eminem byl jest i bedzie geniuszem

2. Peja dla mnie to totalny kicz, zna go kazdy i mysli ze jak poslucha paru jego piosenek to od razu jest HH i slucha HH.... A guzik prawda... Poza tym PEJA... dla mnie to jest nikt... Jak dla mnie on nic saba nie reprezentuje i nikt mnie nie przekona do jego "wartosci" gdyz ta dla mnie nie istnije... wymieniac powodow moge mase... niektore juz wspomnialem wczesniej

3. Moze sie myle co do Poznanskiego rapu, albo jestem dziwakiem ale jedyne co mi z POZNANIA wchodzi to tylko 52 DEBIEC bo chlopaki wieca co robic i wiedza jak to sie robi... i Robia to dobrze.... Wypowiadam sie tylko na temat tego kiczu ktory wpajaja ludziom jako HipHop... a wiekszosc wlasnie plynie z Poznania... MEZO LIBER ASCETOHOLIX OWAL czy to nie POZNAN? tak to wlasnie POZNAN... I jesli w POZNANIU istnieja lepsze zespoly HH badz lepsi wokalisci HH to chwala im za to ale niech w koncu pokarza tym PSEUDO ARTYSTA kto rzadzi w POZNANIU bo jak narazie to wlasnie tacy jak MEZO opanowali to miasto... a szkoda...

4.Prawdziwy HipHop w Polsce caly czas istnieje i wciaz zyje wsrod nas... 3ba tylko wiedziec gdzie go szukac a nie jest on tylko w podziemiach znajdziemy go wszedzie jak chocby VIENIO&PELE, OSTR, WSZ/CNE, PIJANI POWIETRZEM, FENOMEN, ENDEFIS i wiele wiele innych nawet kontrowersyjny ŁONA i ABRA DAB... to sa postaci ktore kreuja ten prawdziwy krwisty HIP-HOP! Dodajmy do tego jeszcze caly ZIP SKLAD i jest juz z czego wybierac

TEDE - wg wielu totalne G, a nie prawda facet ma pomysl i swoj styl robi HARDCOROWY RAP i jest w tym najlepszy w Polsce... jak dla mnie TEDE jest wporzo....

5. Jednak uwazam ze HipHop w Polsce wciaz sie zmienia... dazy do stylu z USA... Dla jedych to dobrze dla innych zle... ja preferuje GANGSTA RAP wiec np tacy raperzy jak NELLY mi nie odpowiadaja jednak mam dla nich respect.... WU TANG CLAN z EASTSIDE to bylo cos.... chwla EASTSIDE za to... tak samo BEASTY BOYS - jesli ktos nazywa EMINEMA kolorowym raperem niech sie zastanowi bo jak wtedy nazwac BEASTY BOYS? 4 kolorowych swirow? nie sadze... znacznie przyczynili sie do rozwoju HipHopu...

Ogolnie w USA HipHop coraz czesciej laczy sie z POPEM.. powstaje R'n'B ma to w sumie jakies swoje rozwiazanie jednak jak wspominalem wole GANGSTA RAP i WESTSIDE wiec preferuje ten styl jednak nie mowie ze nie mam podziwu i respektu dla reszty raperow... po prostu ja wybralem ten styl... styl SW TUPACA SHAKURA i tym sie kieruje....


Przekaz w HipHopie.... W dzisiejszej erze HIPHOPOLO w Polsce trudno trafic na dobry tekst z moralem... kiedys bylo inaczej... jednak nie zapominajmy o wciaz dobrych teksciarzach i freestlowcach takich jak wlasnie OSTR i WSZ.... dopoki zyja tacy jak oni prawdziwy HipHop w Polsce nie zginie a i mam nadzieje ze jeszcze pokarze wszystkim PSEUDO RAPEROM gdzie ich miejsce...

TO TYLE!
PEACE!


Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 06:00

1. Eminem byl jest i bedzie geniuszem
zgadzam sie, ale ja wole 50 centa
TEDE - wg wielu totalne G, a nie prawda facet ma pomysl i swoj styl robi HARDCOROWY RAP i jest w tym najlepszy w Polsce... jak dla mnie TEDE jest wporzo....
Tede jest bardzo dobrym raprem - dwa nielegale dj buhha to wszystko potwierdziły i według mnie on ma styl i sie go trzyma...
ja preferuje GANGSTA RAP wiec np tacy raperzy jak NELLY mi nie odpowiadaja jednak mam dla nich respect.... WU TANG CLAN z EASTSIDE to bylo cos.... chwla EASTSIDE za to... tak samo BEASTY BOYS - jesli ktos nazywa EMINEMA kolorowym raperem niech sie zastanowi bo jak wtedy nazwac BEASTY BOYS? 4 kolorowych swirow? nie sadze... znacznie przyczynili sie do rozwoju HipHopu...
ja również prefereuje Gangsta Rap
Najpierw jedno Nelly - to nie jest raper, Ja Rule to samo, który mysli, że jest mega gansgsterem bo chodzi na imrezki i sobie spiewa rózne piosenki - Pop gwiazdy
Dla mnie wzorem jest G-Unit ( chyab znacie :wink: ?), 2 Pac czy 50 Cent, którzy nie mówią wszystko o swojej przeszłości. Ja sądze, że 50 cent za pare lat dorówna 2pacowi bo płytki, które juz słuchałem są świetne!
pozdrawiam...niech żyje hip hop


KOPEĆ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2003
Posty: 251
Rejestracja: 12 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 17:36

[quote="Slim"][quote]1. Eminem byl jest i bedzie geniuszem[/quote]


Z tym sie chyba każdy zgadza bo Eminem jak załapie zajawke to pojedzie w każdym wałku takim floł że wszyscy wymiękają...
Encore - płyta przednia.





[quote]2. Peja dla mnie to totalny kicz, zna go kazdy i mysli ze jak poslucha paru jego piosenek to od razu jest HH i slucha HH.... A guzik prawda... Poza tym PEJA... dla mnie to jest nikt... Jak dla mnie on nic saba nie reprezentuje i nikt mnie nie przekona do jego "wartosci" gdyz ta dla mnie nie istnije... wymieniac powodow moge mase... niektore juz wspomnialem wczesniej[/quote]




I już widze że kolega nie docenia jednego z lepszych raperów...
I nie chodzi mi tu wcale o jego teksty i tą całą rozpowszechnioną przez media komercje w stylu Głuchej Nocy czy Jest Jedna Rzecz...
Ale stary trzeba zauważyć co Rychu przeszedł w życiu... On miał chyba najtrudniejsze dzieciństwo z wszystkich polskich raperów, bo do braku pieniędzy(na co głównie narzekali Zipy) On miał problemy rodzinne, nie miał matki, ojciec pił i w koncu zmarł... ja Go bardzo doceniam za to do czego w życiu doszedł i nie rozumiem ludzi takich jak Ty, którzy śmieją się że Peja to jest szit...
To jest przecież reprezentant Poznania... A nie jakieś tam Meza Ascetoholixy i inne pajace...
A o 3 Wymiarze to ja już nic nie pisze bo każdy prawdziwy fan rapu wie o co be...





[quote]3. Moze sie myle co do Poznanskiego rapu, albo jestem dziwakiem ale jedyne co mi z POZNANIA wchodzi to tylko 52 DEBIEC bo chlopaki wieca co robic i wiedza jak to sie robi... i Robia to dobrze.... [/quote]




Żebyś zmienił zdanie wystarczy żebyś posłuchał pierwszej płyty Dębca...
Tragedia...




[quote]4.Prawdziwy HipHop w Polsce caly czas istnieje i wciaz zyje wsrod nas... 3ba tylko wiedziec gdzie go szukac a nie jest on tylko w podziemiach znajdziemy go wszedzie jak chocby VIENIO&PELE, OSTR, WSZ/CNE, PIJANI POWIETRZEM, FENOMEN, ENDEFIS i wiele wiele innych nawet kontrowersyjny ŁONA i ABRA DAB... to sa postaci ktore kreuja ten prawdziwy krwisty HIP-HOP! Dodajmy do tego jeszcze caly ZIP SKLAD i jest juz z czego wybierac[/quote]


Tu sie zgadzam ale nie kumam dlaczego Peje wyśmiewasz a do V&P nic nie masz? Przecież kolesie mają podobne nawijanie... co prawda Oni swoimi bitami wymiatają ale technicznie są słabi ;)
Na temat CNE moge powiedziec tylko... looser :D
FokusRah... moje strony :] pozdro dla nich za to co robią... tylko żeby Fokus nie był takim leniem :]
Fenomen zawsze solidny....
Ostr wiecznie zakręcony pozytywistycznie :D
A do czołówki bym zaliczył Mesa, Pezeta i Flexxipa...
Podwójne i potrójne rymy w ich wykonaniu przyprawiają mnie o katharzis :D
[/quote]


To tyle ode mnie... pozdro


Pawciosss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 maja 2004
Posty: 669
Rejestracja: 02 maja 2004

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 19:30

Andrewtbg pisze: Najpierw jedno Nelly - to nie jest raper, Ja Rule to samo, który mysli, że jest mega gansgsterem bo chodzi na imrezki i sobie spiewa rózne piosenki - Pop gwiazdy
Dokładnie. Nelly to dla mnie też nie jest raper. Śmieszy mnie coś takiego jak nominacja dla niego w HH w EMA :|

SLIM
Możesz nie lubić Peji ,ale na pewno mylisz się ze zdaniem ,że jest on cieńki. Nawija naprawdę dobrze. Mało kto sprzedaję tyle płyt w Polsce nagrywając prawdziwy Hip-hop.
Co do Poznania - Czy ty nie rozumiesz ,że każdy słuchający HH chyba umie odróżnić rap od taniego shitu. A Poznań to nie tylko legale , to też underground. Nie wiem co wogle masz - Gural ,NAS ,Slums Attack ,Green Team i dużo wymieniać ... A Tobie tylko 52 wchodzi? Może za mało płyt się słuchało ;)
Mezo (jeśli można go zaliczać do HH ,choć swoją opinię wielu zepsuło po prostu takimi płytami) przecież nie jest naszym głównym "reprezentantem" ,ale powiem tylko ,że nawet nieźle zdisował Mesa , nie mówiąc już o Numerze. W tych obu disach pokazał ,że HH wcale tak strasznie mu obcy nie jest.

Największy shit w Polsce to oczywiście 18L ,niech oni przejdą od razu na pop ,wtedy nie będą mieli problemów z wytwórnią.
Najbardziej mnie chyba rozbił ich dis ,a raczej taka jakby namiastka.
Powiem tylko tyle :lol:

Co do TDF ,to on jest dobry ,tylko ,żeby jak najprędzej skończył z tymi swoimi bezelami. Buhhy były wporzo i ma wyjść vol.3 tylko ,że tym razem legal.

Szczerze powiem ,że w Polsce się do wszystkiego dopieprzysz. Taki Nelly nagrywa ,w Polsce już by był uznany za hip-hopolo ,a tam ma respekt
u innych. Taka Polska ;)

Aha ,co sądzicie o nowej płycie HG ?


P.S.
Jeśli ktoś ma link do nowej płyty Beasty Boys to czy mógłby mi linka na PW rzucić ? :D


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 19:48

Teraz ja dorzuce swoje trzy grosze na temat naszego rodzimego cienkiego hip-hopu.
Dlaczego jest tak duzo hip-hopu??Dlaczego jest tak duzo ludzi uznajach sie za tzw. hip-hopowcow??Odpowiedz jest dziecinnie prosta: zwyczajnie w swiecie jest moda na muzyke tego typu(jeszcze kilka lat temu byla moda na disco polo i zakladano fancluby Boysow :lol: ).
Smiesza mnie rymy g.... warte. Jakies 18l badz 3-ci wymiar to sa zespoly ktory prezentuja kicz polskiego hip hopu(ich muzyka jest zwana hip-hopolo :lol: dziewczyno jak wino :lol: ).
Wszyscy rymuja a o czym??Otym ze jaraja blanty stukaja panienki i jest super lecz jak nie spiewaja o tym jak im fajnie rymuja o tym jak na swiecie jest zle i takie bla bla bla nie wnoszace nic do zycia.
To nie o to chodzi.Kiedys bylo kilka skladow ktore robily dobra muzyke (az milo bylo tego sluchac) a teraz??''Dla mnie masz stajla'' to jest swego rodzaju orla cien polskiej muzyki ullicznej.
Rozbraja mnie to jak typy z mojej szkoly nosza spodnie z krokiem w kolanach bluzy z kapturem a w kieszeni discman w ktorym leci piosenka w ktorej jest wiedzej przeklenstw niz zdan.Uwazaja ze sa na czasie ze sa super a to wszystko jest wala warte.Najsmiesznejsze jest to ze ludzi kupuja ten szajs :? muzyka ktora jest na czasie ale z ktorej nic nie plynie.
Obecnie nie slucham polskiej muzyki tego typu bo jest nic nie warta.

W prawdziwym hip-hopie nie licza sie zadne Ushery( :lol: ) badz Nelly Kelly( :lol: ).Czarny hip-hop byl jest i bedzie najlepszy a eminem ktory udaje murzyna nigdy do tego poziomu nie urosnie.Tylko czarne kawalki sa warte poswiecenia im czasu maja swoj specyficzny klimat.
Tylko w taki hip-hop moge sie wglebic inne (polskie) kicze mnie nie interesuja

p.s.
Jezyk Francuski bardzo fajnie pasuje do rapu badz hip hopu :)


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
nopone

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2003
Posty: 79
Rejestracja: 13 lipca 2003

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 20:01

DjJuve pisze:Teraz ja dorzuce swoje trzy grosze na temat naszego rodzimego cienkiego hip-hopu.
Dlaczego jest tak duzo hip-hopu??Dlaczego jest tak duzo ludzi uznajach sie za tzw. hip-hopowcow??Odpowiedz jest dziecinnie prosta: zwyczajnie w swiecie jest moda na muzyke tego typu(jeszcze kilka lat temu byla moda na disco polo i zakladano fancluby Boysow :lol: ).
Smiesza mnie rymy g.... warte. Jakies 18l badz 3-ci wymiar to sa zespoly ktory prezentuja kicz polskiego hip hopu(ich muzyka jest zwana hip-hopolo :lol: dziewczyno jak wino :lol: ).
Wszyscy rymuja a o czym??Otym ze jaraja blanty stukaja panienki i jest super lecz jak nie spiewaja o tym jak im fajnie rymuja o tym jak na swiecie jest zle i takie bla bla bla nie wnoszace nic do zycia.
To nie o to chodzi.Kiedys bylo kilka skladow ktore robily dobra muzyke (az milo bylo tego sluchac) a teraz??''Dla mnie masz stajla'' to jest swego rodzaju orla cien polskiej muzyki ullicznej.
Rozbraja mnie to jak typy z mojej szkoly nosza spodnie z krokiem w kolanach bluzy z kapturem a w kieszeni discman w ktorym leci piosenka w ktorej jest wiedzej przeklenstw niz zdan.Uwazaja ze sa na czasie ze sa super a to wszystko jest wala warte.Najsmiesznejsze jest to ze ludzi kupuja ten szajs :? muzyka ktora jest na czasie ale z ktorej nic nie plynie.
Obecnie nie slucham polskiej muzyki tego typu bo jest nic nie warta.

W prawdziwym hip-hopie nie licza sie zadne Ushery( :lol: ) badz Nelly Kelly( :lol: ).Czarny hip-hop byl jest i bedzie najlepszy a eminem ktory udaje murzyna nigdy do tego poziomu nie urosnie.Tylko czarne kawalki sa warte poswiecenia im czasu maja swoj specyficzny klimat.
Tylko w taki hip-hop moge sie wglebic inne (polskie) kicze mnie nie interesuja

p.s.
Jezyk Francuski bardzo fajnie pasuje do rapu badz hip hopu :)
niski pokłon! ale ja bardziej szwedów polecam :D chodz francuzkich podkładów nie pokona nikt :)


myśl. wierz. marz. miej odwage - Walt Disnay ;)
Pawciosss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 maja 2004
Posty: 669
Rejestracja: 02 maja 2004

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 20:02

DjJuve pisze: p.s.
Jezyk Francuski bardzo fajnie pasuje do rapu badz hip hopu :)
Soundkail (kto nie słyszał płyty Soundkail SS ,wielka strata) rządzi ,no i IAM wporzo. A poza tym też niemiecki język fajnie brzmi :]


Juverulez!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 sierpnia 2003
Posty: 606
Rejestracja: 08 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 20:54

No nareszcie se popisze na forum ;).
Osobiście nie przepadam za zagranicznym hh, chociaz cenie Eminema, ale nie słucham go zbyt często /zaleznie jak shuffle go uaktywni w mojej playliscie ;)/. Niemniej jednak fajnie składa no i ogólnie duzy oryginał. Przy okazji gwiazda wielkiego formatu. Szkoda ze stanowi pozywke dla takich Bravo lub innych "fachowych" pisemek.... Osobiście preferuje Ślizg, bardzo mądra gazeta, świetne felietony, bardzo wysoki poziom, 6 PLN i jeszcze z CD. Promują underground,nielegalne akcje eSeLGie rulez. Wracając do tematu to ja nie przepadam za Nellym. Moze dlatego ze nie bardzo mnie kreci dancehall? Nie kce sie sugerowac recenzją w SLG ale tam twierdzom ze jego 2 płyty /który po zlozeniu sie składają w 1dną, czyzby chwyt marketingowy?/ to zadna rewelka. Nie skreslam go, chociaz jak wspomnialem nie lezy mi za bardzo zagraniczny hh.
Dlatego też zainteresowały mnie wypowiedzi dot. PL HH /w końcu HIP HOP DOBRY BO POLSKI :lol: /. Na pewno nie moge sie zgodzic z DJ JUVE który smie twierdzic ze polski hip hop bedzie zawsze nieudaną kalką "czarnej muzyki". Byli też tacy co twierdzili ze wolność jest tylko dla białych.... Chociaz nie dziwie sie takim opiniom jak kolegi, gdyż "zwykły żart to rap, który promują media". Nie ma co ukrywać że "górnolotny" utwór 3ego Wymiaru wpływa na wizerunek i ogólny wygląd polskiego hip hopu. Wiele osób nie zadaje już sobie tego trudu zeby dotrzeć do esencji, prawdziwych brzmień które stanowią podstawe dla niepozerów :). BTW w kazdej kulturze jest pare kiczów, no i statysci którzy sie lansują ze sluchają takiej a nie innej muzyki. Wracając do tematu to polecam Jazzurekcje Ostrego, naprawde kawał dobej muzyki... Reszte postu dokończe w nocy tudziez jutro :).


Obrazek
wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 21:08

Pawciosss pisze:
DjJuve pisze: p.s.
Jezyk Francuski bardzo fajnie pasuje do rapu badz hip hopu :)
Soundkail (kto nie słyszał płyty Soundkail SS ,wielka strata) rządzi ,no i IAM wporzo. A poza tym też niemiecki język fajnie brzmi :]
Nie zapominajmy również o Gentelmenie, choć to już troche bardziej regge zmieszane z hiphopem ;)


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
aleksander1986

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 sierpnia 2004
Posty: 267
Rejestracja: 02 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 21:26

Wiecie co ja wam powiem zgadzam sie Eminem jest geniuszem,ale nie zapominajcie że to Dr.Dre go wyszukał i wypromował.Eminem był drugim
w konkursie tych bitw słownych które sie odbyly chyba w Teksasie.Więc tak naprawde to Dr.Dre jest prawdziwym geniuszem.No ale ja lubie posluchac Eminema,mam nowa plytke Eminema Encore,jest dobra choc lepsze wydal,fajniutki jest utwor Mosh i Just Lose It.W tym 1 krytykuje swoj kraj oraz rzad nawet prezydenta zas w tym 2 jedzie po uczuciach Madonnie i Jakcsonowi.Za to go lubie jest otwarty i szydzi ze wszystkich dookola.
Co do 50 Centa jest nawet dobry(tak apropo jego to jak sie naprawde nazywa 50 cent???),chociaz wydaje mi sie ze lepsze teksty ma Fabolous z grupy G-Unit,z tej samej co nalezy do niej 50 Cent.
Co do polskiego HH to najlepszy jest ten z WLKP czyli 52 Dębiec,Slums Attack itp. .Choć nawet dobre są niektore warszawskie grupy np.Hemp Gru. Jedno zdanko skoro jest to pokoj dla tych co lubieja HH to po co sie wchrzaniaja wielbiciele np. Techno aby krytykowac???


_Jah

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 813
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 21:29

KOPEĆ pisze:Ale stary trzeba zauważyć co Rychu przeszedł w życiu... On miał chyba najtrudniejsze dzieciństwo z wszystkich polskich raperów, bo do braku pieniędzy(na co głównie narzekali Zipy) On miał problemy rodzinne, nie miał matki, ojciec pił i w koncu zmarł... ja Go bardzo doceniam za to do czego w życiu doszedł i nie rozumiem ludzi takich jak Ty, którzy śmieją się że Peja to jest szit...
To jest przecież reprezentant Poznania...
Dokładnie, w zupełności się zgadzam. Ogólnie podoba mi się wypowiedź typka, którego zacytowałem, gdyż chyba tylko do niego, nie potrafiłbym się przyczepić.
Dla mnie rap to najlepszy sposób na relaks. Tyle. Pamiętaj człowieku, Relax w sobie noś;). Odnajduje w nim zrozumienie, daje mi on siły i nadzieje, na lepsze jutro. Trafia po prostu w moje wnętrze i gusta. Dlatego komentarze typu 'słuchacze hip hopu mają niskie IQ' bardzo bolą, a autor tych słów, nie zasługuje na dalszą polemikę w tej kwestii. Tymbardziej, że ma '6' z języka polskiego i automatycznie uważa zapewne, że nikt nie jest w stanie go niczym zaskoczyć. Ja jednak sądze (zresztą podobnie jak to jest w temacie z marią), że głównym tego powodem są jego osobiste skrzywienia, których doświadczył za sprawą potencjalnych odbiorców tej muzyki.
Nie sądziłem, że natknę się na Szwedzki Loop Troop;). Spoko.
2Pac, Eminem, 50 Cent, Nelly, Ja Rule.. pętaki. Już chyba wam się nudzi i nie macie o czym pisać? dosłowanie jakbym słuchał listów od zajaranych małolatów, ktorzy pozdrawiają swoich znajomych w kanciapie, na vivie.
Prawda jest taka, że większość kojarzy tą muzykę od tej zewnętrznej strony. Najgorsza rzecz jest wtedy, kiedy ktoś kto gówno wie, stara się wyrazić w tej sprawie swoje zdanie.
Sfrustrowani przeciwnicy: co Was boli? luźne ubranie? discman w kieszeni? co to w góle za motywy.. jednym słowem, żenada.


Wielkie romanse, żadnych pocałunków, w ogóle niczego. Bardzo czyste! A jednak wielkie. Uczucia, niewypowiedziane uczucia są niezapomniane... La Vecchia Signora, czyli Stara Dama!
Deckreg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 września 2003
Posty: 39
Rejestracja: 26 września 2003

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 21:43

Nie przeczytałem całości, bo mnie słabiło już na początku. Jestem pod wrażeniem interpretacji wiersza Wisławy Szymborskiej, ale do rzeczy... Jesli mam być szczery - Eminem do mnie nie przemawia, nie pasuje mi jego flow, zbyt piskliwy jak dla mnie, to samo Peja - hm... Może i dużo przeszedł, ale nie oceniam ludzi muzyki, pod wzgledem ich przeszłości, a tego co tworzą. Nie chce wymieniać nazw zespołów, które cenie, bo jest tego dużo, ale nie chce się bawić w "Kto da wiecej?". Dla mnie w hip-hopie liczy się nie tylko, aczkolwiek przede wszystkim - przekaz - ale też flow i dopracowanie bit-tekst. Pod tym względem polecam nowy album Hemp Gru - Klucz, wszystko na swoim miejscu, po trzech przesłuchaniach trudno mi rozpisać się na temat poszczególnych piosenek, ale ogólnie oceniam na 5-/6. Dodatkowo poleciłbym krążek Jazzurekcja (jak zwykle OSTR nagrał dobry materiał) i Praktik - Dobra Częstotliwość (spokojne klimaty, lżejsze niż w Eternii, którą bardzo lubię, ale tak samo dobre). Pisze o nowych płytach, które wpadły mi w ręcę, bo jak ktoś słucha, to wie co dobre. Ja tylko poleacam uwadze materiał, w który warto się zaopatrzyć.

PS. Ktoś pisał o Poznaniu i UMC. Polecam finał WBW - Duże Pe vs. Te Tris, tam macie następnego reprezentanta UMC, który wg. mnie jest dobry, aczkolwiek jego płyta jest lekko monotonna.

PS2. Co do wporzo, yo itp. Yo to nic innego jak zapożyczone z amerykańskiej odmiany angielskiego - hej :] a co do składania długich zdań to "wporzo", "siema" itp. stworzył nie Hip-Hop, a stworzyła młodzież różnej kultury.

Na zakończenie cytat z free(z wymienianej już WBW 2004') Te Trisa: "Żałóż duet ze mną, po co Ci Mezo..." i z "Nagłej Śmierci" Mesa: "Tato? Słuchałeś Mezo? Ale będzie przypał jak koledzy się dowiedzą..."

ew. błedy w cytatach prosze wybaczyć, pisałem z pamięci. Pozdro!
Forza Juve :P


stefan590

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2004
Posty: 150
Rejestracja: 24 września 2004

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 22:31

1 Eminem: Jest wielki. Szczególne wrazenie robia na mnie sposoby tworzenia bitu i zgrywania z mowa. Takie stopniowe unoszenie, upowaznienie glosu. To dziala. Nprawde do czegos gosciu doszedl. A jak ktos mowi ze to shit bo puszczaja to na VIVIE to jest dla mnie.... dobra nie chce nikogo obrazic

2 Peja: Ja Peje lubie. Zdania sa podzielone-jedni mowia shit, inni geniusz. Wiele opinii(wiekszosc) jest ze Peja i jego najnowsze plyty sa niebo lepsze od tych starych. Czy jednak naprawde?? Wg mnie to Peja troche stracil na prawodziwosci txtow przez ta pseudo ewolucje. On po prostu zaczal dostosowywac sie do rynku :? i dlatego wlasnie tak wsztyscy go kochaja. Posluchajcie utowrow ze starych plytek. Naprawe polecam." Dlaczego?" jest dla mnie jednym z najlepszych kawalkow HH.

3 Nagly Atak Spawacza: Moze slucha ktos?? :wink: . Dla mnie kolesie sa wielcy. Pewnie zaraz uslysze ze jestem dzieciakiem ktory nie wie co mowi. Ze kolesiom sie nudzilo i nagrali plytke. Otoz nie. Moze i pierwsza plytka "Brat Juzef"(Blad jezykowy zamierzony-taki jest tytul plytki) jest komiczna, ale nawet i w tych txtach mozna doszukac sie naprawde ciekawtch rzeczy. Psycherdyna 97 jest Arcydzielem!! Naprawe posluchajcie tej plyty. "Lawka" "Aleja nr 6 grób numer 4" genialne utowry zlozone przez prostych ludzi. "Pieklo, schody, niebo" ukazuje ich swietnosc. Potem plytka "Zarzyna". Zakrecone txty, ale sa one swietne!! Wsluchajcie sie w to!! jest tam wiele prawd.Oni duzo widzieli. Ucza jak nie wpasc w go**a.Przezyli swoje wiedza jak wyglada klasyczne Poslkie osiedle. Oni widza jak to wszystko robic!!

4 Wiersze Szymborskiej i Lucid: Szymborska jest wielka. Pisze genialne txty, nie dziwne ze ma za nie NOBLA.
Lucid te twoje txty o IQ i wogole sa jakies zalosne....a to z 6 z Polskiego... Ja tez mialem te zasrana 6!! I co?? I nic cie nie zaskoczy?? Idealna interpretacja wiersza Szymborskiej!!BRAWO!! Tylko ciekawe co ci z tego wyszlo i zapamietalo sie?? Fajnie pisze jak kaleka slowna nie?? Tak sobie myslisz... ale dobra koniec szkoda slow.

5 Mezo i spólka :wink: : Dla mnie to jest jedno wielkie takie brazowawe:P i koniec nie mam ochoty o tym pisac.

6: PFK, Fisz, Grammatik: Uwielbiam tych 3 wykonawcow. Nazywani przedstawicielami tzw. "inteligentnego hh". Dla mnie sa geniuszami. Fisz jego zawile txty maja w sobie tyyle.... ogrom czegos takiego. Po prostu prawd i poplatanych zdarzen.
Grammatik: oni sa naprawde rowniez wielcy. Eldo i jego txty to arcydziela. Genialna muza. Nie pisza o zyciu jakis twardych, ostrych txtow. Czesto odwoluja sie do Boga... ale Boga ktory pozwala w cos uwierzyc. Nie we wladce ktoremu mam byc posluszny i wykonywac rozkazy. Tylko Boga, który nas poucza... o Bogu jako refleksjii.
PFK: Oni rowniez zasluguja na najwyzsze uznanie. Magik-artysta, geniusz.Fokus i Rachim niewiele mu ustepuja. Txty i bity-wszystko idealne. Kinematografia jest lepsza niz wiele wiele ksiazek. I to jest swieta prawda.

7 BRX, TEDE: To HH specyficzny. Ma swój klimat. Przyciaga sluchacza. Txty o imprach, o paleniu forsy... o tym wszystkim. Sa dobre. Czasem lubie posluchac takiej muzy. Chociaz Borys robi tez czasem muza naprawde znakomita. Utwór pt. "Dla Em" jest inny i genialny. Pozdro rowniez dla nich.

Wszystkich tych wykonawcow slucham i lubie(Mezo i i spolki oczywysice nie znosze)mimo iz sa to rozne style trzeba wszystkiego sprobowac. I wszytkie te uich txty sa naprawde swietne. PEACE.


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 22:48

Juverulez! pisze: Na pewno nie moge sie zgodzic z DJ JUVE który smie twierdzic ze polski hip hop bedzie zawsze nieudaną kalką "czarnej muzyki".
Niekoniecznie.Przyszlosc jest niepewna i nawet nam moze zdarzyc sie naprawde zdolny madafaka :D :wink:
Chodzilo mi bardziej o czas terazniejszy a fakt faktem ze polski hip hop w dzisiejszym dniu jest kiczem.Przyklady??
''dziewczyno jak wino''-totalny szajs a wymowki goscia ktory to spiewal(mowil ze ta piosenka miala przesmiewac takie zachowania :lol: ) ostro mnie rozbawily.
''dla mnie masz stajla''-hit lata :lol: piosenka ktora ma tak glebokie przeslanie ktorego nikt nie dostrzega.''Orla cien'' wysiada.
dzialalnosc teamu 18L-chlopaki spiewali wspanaile piesni z ich talentem powinni bez problemu dostac sie do koscielnego chorku(fajnie zgrywali kozaczkow o Wojewodzkiego)


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 22:50

Znow sie pelno postow natworzylo ;-) Czuje sie kontrowersyjny jak Eminem :P tyle atakow na 1 posta :P buehehe :P spoko ale do rzeczy:


50 CENT jest wielki, bardzo go lubie, czlowiek potrafi zrobic praktycznie wszystko ze swoimi piosenkami, wielki odkryty i wypromowany przez Eminema raper (oczywiscie przedtem tez nagrywal) ale badz co badz... prosze was wszystkich... ON NIDY NIE DOROWNA 2PACOWI... NIKT NIE DORUWNA TUPACOWI AMARU SHAKUR... jemu sie po prostu nie da dorownac... to niemozliwe.... To jest legenda... to tak jakby ktos powiedzial ze jakis piosenkarz dorownal Elvisowi Presleyowi.... To jest niemozliwe... I chocby ktos byl na prawde doskonaly i bez zarzutu to nigdy nie dorowna 2pacowi... To legenda, wzor nie wiem jak go nazwac moze po prostu 2PAC.....


Co do tego POZNANSKIEGO HIPHOPU.... Przepraszam wszystkich ktorych urazilem...... Jakos mnie nie ciagnie do Poznanskiego HipHopu no nie wiem czemu po porstu wchodza mi inne klimaty.... PEJI nigdy nie bede uwazal za porzadnego HipHopowca.... a z Poznania wchodzi mi tylko 52 DEBIEC.... Wiem ze kazdy kto slucha HH potrafi odroznic KICZ od PRAWDZIWEGO HH.... wierze ze Poznan ma bardzo dobrze rozwiniety UNDERGROUND chwala im za to... ale niech Oni sie pokarza.... Niech POLSKA SIE DOWIE ZE TACY ISTNIEJA... i NIECH ZAGLUSZA TEN CHO*** KICZ!! tylko tyle....

co do NELLYEGO i JA RULE.... nie wiem czy mam ich nazywac RAPERAMI.... rowniez uwazam ze nimi nie sa... ale znow gdybym powiedzial ze nimi nie sa oburzyla by sie czesc ludzi... gdy mowie ze nimi sa to tez oburzaja sie ludzie ;-) wiec nie wiem jak temu zapobiec... ogolnie sam twierdze ze nimi nie sa jednak badz co badz... RESPECT dla nich.... mimo wszystko..... 1 plyta NELLEYGO byla nawet wporzadku... podobala mi sie.... NELLYVILLE (2CD) tez uszla w tlumie ale to co bylo pozniej nie bylo juz RAPEM... juz na NELLYVILLE pojawialy sie popowe kawalki (DILLEMA) JA RULE na swoich 1 plytach reprezentowal dosc dobry poziom jednak pozniej sie popsul......

jesli jednak mowimy o EASTSIDE to potega RAPU na Wschodzie jest nic innego jak slynny klan WU TANG CLAN... 3maja rowny poziom przez te wszystkie lata i nie zwalaniaja z tempa.... czy to solo czy w grupie sa wciaz tacy sami.,.... silni i warci uwagi....



AHA na koniec chcialbym Wam cos polecic (mzoe niekotrzy to znaja wiec niech wtedy podziela sie opinia) chodzi mi o zespol FIRMA.... Krakowski zespol ktory na prawde dobrze zna sie na rzeczy, wspaniale teksty prawdziwe i o wlasnym zyciu... swietne podklady magiczne scratche... po prostu plytka magiczna... Polecam FIRMA - "Z DEDYKACJA DLA ULICY"


POZDRO!
WESTSIDE 4EVER


ODPOWIEDZ