HipHopowa strona Forum.

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
KOPEĆ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2003
Posty: 251
Rejestracja: 12 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2004, 17:09

nie no NAS był tak poryty że aż śmiałem sie do bólu brzucha jak tego słuchałem...

A Slim... nie chodzi mi o szacunek za muzyke tylko o szacunek do Peji jako człowieka :)


_Jah

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 813
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2004, 17:17

Slim pisze: Od czego zaczynalem? Zaczynalem od Liroya, WYP3, Molesty, K44, KOMY... Sluchalem nawet NAS'a ale ich muzyka mnie nie przekonywala... szczegolnie plyta BRAT JUZEF(sic!)....
Nie uznajesz Peji, a przyznajesz się, że słuchałeś Liroy'a? ;). Dziwne. Moim zdaniem między nimi jest spora różnica. Aczkolwiek za żadnym z nich nie przepadam.
ps. Kto to Koma? Mógłbyś mi coś więcej o nim powiedzieć?


Wielkie romanse, żadnych pocałunków, w ogóle niczego. Bardzo czyste! A jednak wielkie. Uczucia, niewypowiedziane uczucia są niezapomniane... La Vecchia Signora, czyli Stara Dama!
Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2004, 17:33

Tak przyznaje sie do tego ze sluchalem LIROYA od czegos 3ba bylo zaczac... Miedzy innymi historia HipHopu to takze muzyka Liroya... Co prawda chyba wszyscy wiedza ze material na swoj pierwszy Album pt "ALBOOM" sciagnal totalnie od CYPRESS HILL'a no ale coz... nagral koles wiele dobrych piosenek tak jak np: "I CO DALEJ" uwielbiam ta piosenke...


Szacunek do Peji jako czlowieka? hmmmm.... do jego muzyki szacunku nigdy miec nie bede i sie do niej nie przekonam..... do Peji jako czlowieka? Bedzie to trudne ale sprobowac moge....

co do NASA.... dla mnie ich teksty to stek przeklenstw... mieli na prawde dziwne teksty.... Nie odpowiadaja mi....

Co do Poznanskiego HipHopu - tak to racja nie lubie go....

No ale moze w koncu pogadamy o tym co kto lubi a nie o tym co kto nie lubi ;-) bo po co sie klocic ;] Chcicalbym poznac wasza opinie na temat FIRMA - "Z DEDYKACJA DLA ULICY" i ABRADAB "Czerwony Albim"

AAAA A CO DO KOMY, to serio nikt go nie kojarzy? nikt nie kojarzy albumo KOMA - AMOK? Oto link:

http://www.vivid.pl/php/plyta_my.php3?s ... r=13049246
POZDRO!


KOPEĆ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2003
Posty: 251
Rejestracja: 12 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2004, 17:36

Firmy nie słucham...
Daba szanuje ale też staram sie unikać... sam nie wiem czemu... ale nowy album jest dobrze zrobiony :)


a jeszcze co do NAS... slyszales piosenki typu Pedał Roman, Uve Kolarz, ZHP albo Dziadek Mietek? Ja przy nich padam ze śmiechu :D


A co do Liroya... też pewien okres życia Go słuchałem :)


Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2004, 17:37

no to lepiej pogadamy o rapie z USA czyli najlepszym 8)
jeśli o to chodzi to ulubieni to
50 cent i jego cała ekipa G-UNIT ( co mozna zauważyć) ,2pac, całe aftermath, N.W.A, Nas, Snoop i wiele innych choc te takie bardziej znane... o innych nie chce mi sie pisac :D
GgGgG G-UNIT!!!!
pozdro


KOPEĆ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2003
Posty: 251
Rejestracja: 12 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2004, 17:42

stary lepiej o polskim Rapie...
Polskie znaczy lepsze :P
Z Ameryki to tylko trawie Eminema, Snoopa, Dre, i Moop Deepa

Ale USA to raczej na baunsing tylko :]


Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2004, 19:14

Mowicie panowie o RAPIE pogadajmy? Spoko to kopalnia tematow i zadko kiedy mozna dojsc do wyczerpania ;]

Bezkonkurencyjny jest dla mnie 2Pac klasa sama w sobie.. nic dodac nic ujac... Cale SHADY RECORDS jak i AFERMATH i DEATHROW RECORDS... Ogolnie cale ZACHODNIE (WESTSIDE) WYBRZEZE....


Nie lubie wytworni BAD BOYS RECORDS (P.DIDDY) i ogolnie nienawidze P.DIDDIEGO.... ale to juz dluzsza historia po czesci chodzi o wojne miedzy gangami BLOODS & CREEPS....

Jestem otwarty na tematy zwiazane z RAPEM zarzuccie temat i jazda :D

Pozdro!


_Jah

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 813
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2004, 22:03

Slim pisze: No ale moze w koncu pogadamy o tym co kto lubi a nie o tym co kto nie lubi ;-) bo po co sie klocic ;] Chcicalbym poznac wasza opinie na temat FIRMA - "Z DEDYKACJA DLA ULICY" i ABRADAB "Czerwony Albim"

AAAA A CO DO KOMY, to serio nikt go nie kojarzy? nikt nie kojarzy albumo KOMA - AMOK? Oto link:

http://www.vivid.pl/php/plyta_my.php3?s ... r=13049246
POZDRO!
Myślałem, że chodzi Ci o innego Kome.. Tego z PWRD powinien znać każdy, gdyż pierwsza płyta białostockiego składu 'Pierwsza Runda' to definitywnie, obowiązkowa pozycja dla każdego słuchacza rapu, w naszym kraju. Album ten wyszedł w roku bodajże 2000, więc długo nieco wcześniej niż wspomniana przez Ciebie solówka, której przyznam się.. nie słyszałem. Bardziej w Białym odpowiadał mi styl 17, z tego względu wolę sięgnąć po Piha, a ostatnio nawet po Tymi'ego. Ale nic to.
Z Polskich albumów ostatnio najczęściej sięgam po epke Tetrisa. Koleś z formacji 'Wiesz O Co Chodzi', który ostatnio robi furorę w hip hopowym światku. Swoje zainteresowanie przyciągnął głównie dzięki, fantastycznej dyspozycji na tegorocznej Wielkiej Bitwie Warszawskiej. Doszedł aż do samego finału, w którym spotkał się z Panem Duże Pe. Finał był genialny, a jedynie wsparcie ze strony sędziów dało możliwość dogrywki, w której ostatecznie zwyciężył Pe. Jednakże Tetris się pokazał, a teraz wydał moim zdaniem, najlepszy nielegal jaki ujrzał światło dzienne w tym kraju. Polecam, kto jeszcze tego nie słyszał.
Amerykańscy faworyci? ATCQ, GangStarr, CnN, Showbiz&A.G., Group Home, BTnH, Mobb Deep, Naughty By Nature, The Roots, Onyx, The Akrobatik, The Alkoholiks, EPMD, Das Efx, MOP, Scientifik, Mathematik, Camp Lo, Wu Tangi (zwłaszcza Reakwon), Talib Kweli, Mos Def, Krs1, Kertis Blow, Big L, Jeru The Damaja, Eazy-E, Jay-Z, Pete Rock, Brand Nubian, Ice Cube, O.C., Rakim, Masta Ace, The Notorius B.I.G...
Francja.. IAM.. NTM.. Cut Killer.. Dj Shadow..
Bob Marley..
Reagge.. Dancehall.. Mixtapy.. Big Up ;).


Wielkie romanse, żadnych pocałunków, w ogóle niczego. Bardzo czyste! A jednak wielkie. Uczucia, niewypowiedziane uczucia są niezapomniane... La Vecchia Signora, czyli Stara Dama!
Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2004, 22:57

No widze _Jah zes prawdziwy wyjadacz RAPU jest :D chwala Ci za to ;] widze ze wiekszosc to EASTSIDE z twojej strony chociaz widze THE ALKOHOLICS sie pojawilo ;] milo wiedziec ze ktos slucha takich zespolow wlasnie jak oni :) wielki + u mnie za to ;] co do MOPP DEEPA to koles jest na prawde nie zly szkoda tylko ze popadl w konflikt z 2Pacem... ale muzke robi niezla.... hmmm a co sadzisz o poczynaniach AFURY? albo np powiedzmy ROYCE DA 59? moim zdanie kolesie tez rowno daja czadu za co im chwala... ehhh ogolnie moglbym wymieniac wiele swietnych wykonawcow ale czasu by nie starczylo :P Jest z czego wybierac... RAP jest bardzo szeroki i ma wielu wspanialych wykonawcow... nawet stary dobry NOTORIOUS BIG byl dobry.... ale nie szanuje goscia za to co sie stalo z 2Pacem.... do konca nie wiadomo czy to przez BIGa zginal PAC czy nie ale BIG nalezal do gangu Creeps... no a pozniej i tak kolesie z Bloods zakonczyli kariere BIGA rok po smierci PACA.... Jednak nigdy sie nie dowiemy przez kogo zostal zabity 2pac... PEACE!


Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2004, 23:05

zgadzam sie. 2 pac wymiata. Mam sporo jego płyt i naprawde jestem zadowolony z nich. Mi najbardziej pdobaja sie: Hail Mary, How long will they mourn me, All Eyez On Me, changes i pare innych.

A co sądziecie o ekpie G-UNIT ???
dla mnie to oni wymataja 8) nie moge sie doczekac nowego krażka, tóry ukaże sie w 2005 roku. Beg for mercy według mnie to klasyk.


_Jah

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 813
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2004, 23:35

Slim pisze:hmmm a co sadzisz o poczynaniach AFURY? albo np powiedzmy ROYCE DA 59? moim zdanie kolesie tez rowno daja czadu za co im chwala...
Afu-Ra.. jak mogłem o nim zapomnieć. Mam wszystkie krążki Gangstarr Fundaction, które zajmują szczególne miejsce w moich głośnikach ;).
Royce De 59.. takie dosyć średnie dla mnie.. bez fajerwerków.
Zdecydowanie wybieram Wschód.. na Zachodzie wszystko jest takie nazbyt 'grube', pod każdym względem. Nie lubię tego. Wolę surowsze, bardziej klasyczne brzmienia.


Wielkie romanse, żadnych pocałunków, w ogóle niczego. Bardzo czyste! A jednak wielkie. Uczucia, niewypowiedziane uczucia są niezapomniane... La Vecchia Signora, czyli Stara Dama!
stefan590

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2004
Posty: 150
Rejestracja: 24 września 2004

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2004, 14:22

Wszyscy mowicie o pisoenkach NAS, ktore nagrali dla jaj.. Takie "Pedal Roman" czy inne... polecam "Lawka" "Czwarty" "Aleja nr 6 grób nr 4" "Akt Laski" "O sobie samym" "100 procent"... najpierw posluchajcie inych piosenek nie tylko tych z serwisow o piosenkach jajcarskich;]

W Ameryce jest dobry rap, jak chodzby Eminem czy 2Pac ale ja za nim nie przepadam za bardzo... wole nasz rodzimy-POLSKI:))


Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2004, 16:44

Andrewtbg pisze:zgadzam sie. 2 pac wymiata. Mam sporo jego płyt i naprawde jestem zadowolony z nich. Mi najbardziej pdobaja sie: Hail Mary, How long will they mourn me, All Eyez On Me, changes i pare innych.
2Paca mam 150CD --> i nie przeginam ;] jak ktos chce to spisem moge zarzucic ;] Fenomen Tupaca polega na tym ze koles potrafil w 10 inut napisac 1 piosenke, zyl po to by tworzyc ;] efektem sa jego posmierntnie wydawane CD z piosenkami ktorych nikt lub wiekszosc nie slyszala gdyz lezaly sobie gdzies tam w kacie ;] i teraz np EMINEM wydaje te utworki oczywiscie jako CD 2PACA....

Moja ulubiona piosenka Paca to CHANGES, KEEP YA HEAD UP, RUNINN', AINT MAD AT CHA, HAIL MARRY, ALL ABOUT U.... no i wiele wiele wiele innych :D on po prostu w kazdej piosence jest swietny :D
Andrewtbg pisze:A co sądziecie o ekpie G-UNIT ???
dla mnie to oni wymataja 8) nie moge sie doczekac nowego krażka, tóry ukaże sie w 2005 roku. Beg for mercy według mnie to klasyk.
mam 3 CDki G-UNIT i uwarzam ze sa swietni z reszta tak jak 50CENT :D


Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2004, 20:28

Slim pisze:
Andrewtbg pisze:zgadzam sie. 2 pac wymiata. Mam sporo jego płyt i naprawde jestem zadowolony z nich. Mi najbardziej pdobaja sie: Hail Mary, How long will they mourn me, All Eyez On Me, changes i pare innych.
2Paca mam 150CD --> i nie przeginam ;] jak ktos chce to spisem moge zarzucic ;] Fenomen Tupaca polega na tym ze koles potrafil w 10 inut napisac 1 piosenke, zyl po to by tworzyc ;] efektem sa jego posmierntnie wydawane CD z piosenkami ktorych nikt lub wiekszosc nie slyszala gdyz lezaly sobie gdzies tam w kacie ;] i teraz np EMINEM wydaje te utworki oczywiscie jako CD 2PACA....
150 CD????!!!! OMG - niezly zbior, jakbym mial z czego sciagnac tez bym tyle mial. :lol: :lol:
ja mam w porownaniu z twoją kolekcja jedyne 30 plytek 2paca :D

PS. Moze zrobimy jakies wymiany plyt ???( tylko nie poczta) np. torrent czy DC ++ na hubie JP
Co Wy na to???


Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2004, 21:22

Andrewtbg pisze:150 CD????!!!! OMG - niezly zbior, jakbym mial z czego sciagnac tez bym tyle mial. :lol: :lol:
ja mam w porownaniu z twoją kolekcja jedyne 30 plytek 2paca :D

PS. Moze zrobimy jakies wymiany plyt ???( tylko nie poczta) np. torrent czy DC ++ na hubie JP
Co Wy na to???
No wiesz nie ma to jak byc maniakem 2Paca :P Co do wymiany to nie wiem czy na Hubie JP byloby to dobre rozwiazanie, gdyz regulamin mowi ze udostepniane sa tylko rzeczy zwiazane z JUVE... wiec raczej odpada.... ale hmmm jakos wymiane mozna by bylo zrobic :D Jestem za :D


ODPOWIEDZ