HipHopowa strona Forum.

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 22:43

ja slucham polskiego hh z przekazem wwo, pono, tede, zipera :wink: :wink: :wink:


Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 22:47

Jak dla mnie CD Eminema jest swietne, jest jak wiekszosc z was mowi lepsze od The Eminem Show, ale do poprzednich CD sie nie moze rownac... Najlepsza piosenka wg mnie jest LIKE TOY SOLDIERS strasznie mi sie to podoba, ENCORE i MOSH tez bardzo mnei wciagaja... ogolnie cala CD jest swietna...


CHcialbym wsyzstkim polecic nielegal 2Paca --> LOYAL TO THE GAME 2004 jest to swietna CDka... Slucham jej teraz na okraglo... Jest na prawde dobra.... CHWALA 2pacowi!! Zawsze w moim sercu!


A tak chcialbym was spytac jaka jest wasza ulubiona piosenka Polska i zzagraniczna (chodzi oczywiscie o HipHop) Jak dla mnie nie ma rownych piosenka VIEIO&PELE - TO DLA MOICH LUDZI i ABRADAB - RAPOWE ZIARNO, a z zagrancznych oto czywiscie 2Pac - CHANGES i 2PAC -RUNNIN'


PEACE!
WESTSIDE 4 EVER!


Łucja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 30 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 23:13

Po pierwsze odesłałem Cię do tekstu Comy - Ocalenie. W takim razie prosze teraz ja:

5-10-15
[Pezet]
Wycieczka po nocnych klubach, stoi sztuka z koleżanką
Letni upał, niezły ubaw, śmigam z pełną coli szklanką
Dalej druga z mocną Warką, obok jeszcze cały karton
Chce wyjść z gadką, ale słucham patrz na tamtych mają auto
Poszła duba, nie warto, gruba małolata bluzga
<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, niezły towar, przydał by się jeszcze browar
Z mózgu woda, chowam się, po co czas marnować, chyba śnię
Tuż obok na schodach słyszę słodki śmiech
Miła osoba, spoko biust, ma seksi usta, trafia w gusta
Bez obaw podbijam, ładna buźka, spox makijaż, mija moment patrzę
Kończę cole zacznę zaraz, twarz jej roześmiana
Wypijemy za nas mała, mam hajs akurat
Umili nas czas Black Curant, spadaj proszę
Dla mnie dzisiaj będzie proszek lub gruda
Chwila, chwila, kumam, spoko mała już mnie nie ma
Ilu miało ją tego wieczoru długo by wymieniać

Ref.:
[Mes]
Ej laleczko czemu to tak miało by być
Że czuła byś wstyd gdybym chciał cię...
Ja robię to tylko po to, bo znam się na klientkach
I lubię na ciebie patrzeć jak jesteś uśmiechnięta x2
[Pezet]
Tydzień później ten sam scenariusz, na posadzce marmur
Fury, <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, w akwarium rybki
Po kilku chwilach znam już wszystkich i mam tu cycki
To działa na mnie jak valium, jak trzy dni w parku rozrywki
W barku Cin-Cin, Blue Bols, jeden szybki ubot w kuchni
Jedna laska mówi mam dziś urodziny, świeczki zdmuchnij
Barek jest już pusty, ja chciał bym być trzeźwy
Chce dojść do werandy, trochę się rozluźnić i orzeźwić
Przy sangri czuje guczi enwi, to mała z przed tygodnia
Mówi do mnie strzała, fajnie dziś wyglądasz
O co comon zaraz, w tle gdzieś leci Letniak
Skąd ta zmiana, jej podoba się mój dres i metka
Śmierdzi mięta, wiesz jak by tego było mało
<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ma 14 lat, mógłbym kręcić z jej mamą

Ref.
[Mes]
Pole 5-10-15, a 15-20
Różnice 6 lat, nie mogę tego znieść jak
Polują te siksy, klęska jak peksy, Sajgon i Bagdad
Aśka, Zuza, Kaśka, Karolina, Magda
Lubię twoją młodość i ten wczesny seks baby
Lubię twój głos i twój krzyk jak West Krawen
Zejdę na ziemię choć mówiłem tyle razy (co?)
Problemem jest twój wiek, nie to że jesteś byle bazyl
Azyl, jeden wieczór, dwa i dobranoc
Jesteś za młoda jak córka Tonego Soprano
Disco dance, piguły w klubach z koleżanką (co?)
Takie są jak plankton, nie widzisz mnie, widzisz banknot
Siedzę u ciebie, mówię zapnij bluzkę, popraw włosy
Twój stary wcześniej wrócił z pracy
Ej dobra dosyć, rzygasz po jednym piwie
Łatwo cię upić, nie należysz do dziwek
To raczej słaby cień grupis
Wiem lubisz dużą prędkość jak konkord (jak co?)
I lubisz dużo gadać jak słonko jak Max Kolonko
Piętrowe łóżko, twoja siostra śpi na górze
Nie śpię dziś na dole, sprawdzę jakość tych łóżek

Ej laleczko czemu to tak miało by być
Ej laleczko, zmiana
Ej laleczko czemu to tak miało by być
Ej laleczko
Ej laleczko czemu to tak miało by być
Ej laleczko, zmiana

Bardzo fajny ten pezet - ja bym ten tekst walnął do podręcznika :wink:
A tak wogóle to sam teraz widzisz, że takie wybieranie nie ma sesnu :wink:

A teraz co do Szymborskiej:

Znów wybierasz najgorszy tekst, bo nawiązuję on do Biblijnej Wieży Babel. Ale ok. Zakładam, że znasz jej historię - Niepokorni ludzie chcą "na skróty" dostać się do nieba budując bardzo wysoką wierzę sięgającą do chmur, chodziło im z tego co mi się wydaję aby pokazać najwyższemu, że mogą się z nim równać. Bóg się wkurzył (piszę łatwuitko tak żebyś załapał :wink: ) i pomieszał ich języki co spowodowało, że prace nie zostały ukończone. Teraz nawiązanie do Wisławy - Chociażby pierwsze pytanie:
- Która godzina? - Tak, jestem szczęśliwa,
czy ostatnie, które jakby zamyka utwór
"To stare dzieje, ostrze przeszło
nie natruszająśc kości. - Nie ma za co,
mój drogi, nie ma za co. - Nie wiem
i nie chcę wiedzieć, która to godzina
"
Bohaterowie nie rozumieją się, a raczej NIE CHCĄ, zadają sobie pytania nie otrzymując na nie odpowiedzi, i tak wkółko (nawiązanie do Wieży Babel - mówią "innymi językami")
Poza tym są paradoksalnie nieczuli chociaż są sobie bliscy - tu też motyw Wieży Babel, a również obecnych czasów, gdzie w pędzie po sukces czy pieniądze zatracamy to co najważniejsze.

Jest tu też chyba motyw feministyczny:
- Która godzina? - Tak, jestem szczęśliwa,
i brak mi tylko dzwoneczka u szyi,
który by brzęczał nad Tobą, gdy śpisz.
- Więc nie słyszałaś burzy? Murem targnął wiatr,
wieża ziewnęła jak lew, wielką bramą
na skrzypiących zawiasach. - Jak to, zapomniałeś?
Miałam na sobie zwykłą szarą suknię
spinaną na ramieniu
Szymborska pokazuje tu nieczułość owego mężczyzny, który głuchy na szczere wyznania kobiety opowiada o błahostkach.

Przez niezrozumienie i zbytni egoizm dwoje bliskich sobie ludzi postanawia się rozstać, a przecież tak niewiele było im do szczęścia potrzebne.

Jak dla mnie to nawiązanie tytułu - swoista wskazówka Szymborskiej, której chyba niedostrzegłeś, jest mistrzostwem świata.

Aha nie cheatowałem, ale i tak pewnie jakieś wątpliwości będą nachodzić twój umysł, jak chcesz to ci wyśle ksero świadectwa z oceną "6" z j. polskiego. A i źle trafiłeś, bo akurat utwór Szymborskiej recytowałem na ogólnopolskim konkursie w Tarnowie (co prawda inny, lae przy okazji sporą jej utworów przeczytałem).
Pozdrawiam


nopone

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2003
Posty: 79
Rejestracja: 13 lipca 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 23:36

może założymy odrebny temat o nazwie Liryczne pojedynki i tam się pobawimy w walke na słowa i interpretacje :P

PANIE i PANOWIE! sznowna komisjo ... ble ble ble mam zaszczyt przedstawić państwu pierwszą debiutancą walke naszego nowo powstałego KLUBU! przedstawiam waaaaaaaaaaaaaam dzisieeeejszy pojedynek !


Lucid_Dreamer versuz Wajron


:D


myśl. wierz. marz. miej odwage - Walt Disnay ;)
Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 23:41

Zinterpetujcie mi ten pierwszy tekst który podałem :lol: :lol:
W sumie drugi też możecie ajk Wam się nudzi :D.
http://www.juvepoland.com/forum/viewtop ... 638#132638

W teksty Tilla nie da się łatwo wgłębić:).

PS: jak coś więcerj z tego wszystkie wyjdzie założe osobny topic iwydziele psoty ( mam nadzieje że już ich nie usune :wink: ).


Bad_Magick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2004
Posty: 299
Rejestracja: 21 lutego 2004

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2004, 01:06

1. Wieża Babel Wisławy Szymborskiej jest w wykazie tekstów w programie nauczania języka polskiego. Ktoś powie, że wszystko co w szkole to jest beznadziejne. Tekst jest trudny, problemem nie jest sam brak porozumienia, ciekawa jest tez kompozycja, ale wszystkim, tym z wysokim i tym z niskim IQ polecam przeczytanie go razem z całym tomikiem poezji (bodajże Widok z ziarnkiem piasku) lub doczekanie się analizy na języku polskim.

2. Coma. Zespół rockowy, jedne z najlepszych koncertów w Polsce. Wiem bo byłem. Niestety nie da się ludzi "rozbujać" samymi piosenkami jak Ocalenie, Czas Globalnej Niepogody czy Pierwsze Wyjscie z Mroku. Do repertuaru trzeba dołożyć np "Skaczemy" i wcześniej wspomnianą "dziewczynkę". Przy okazji dodam, że wokalista wygrał tegoroczny festiwal piosenki aktorskiej, to o czymś świadczy.

3. Do samego rapu czy hip hopu, tu sie przyznaje ze nie potrafie trafnie rozgraniczyc tych pojec nigdy nic nie mialem. Ale jak slysze teksty tych wszystkich amerykanskich raperow, albo totalnie idiotyczne(w wiekszosci, choc sa wyjatki) teksty Eminema to mnie az cos trafia. Wiem, ze ta muzyka, jeszcze chocby za czasow 2paca czy nawet Notoriusa potrafila cos przekazac, a teraz ? Ok, wierze ze istnieje dalej scena undergroundowa, ale kto ma do niej dostep ? Oczywiscie jakby ktos chcial to by do niej dotarl, ale wiekszosc o ktorej tu mowa karmi sie tym co leci w stacjach typu MTV. Przeciez ponad polowa tekstow to dzielo Pharellla WIlliamsa....
Noi tak jak już ktoś zauważył...te teledyski to tragedia. O każdej godzinie można w telewizji zobaczyć nową niemiecką rewelacje Sido z jego Fuffies im Club lub tez Neue Deutsche Welle, albo 50 cent , Snoop Doga, Banksa i kilu innych posrod golych "lasek" czyli P.I.M.P.
Ktos powie ze to nie wina tworcow, tylko nadawcow. To ja sie pytam: po co taki teledysk to tych utworow ? Nie sa w stanie przyciagnac sluchacza tekstem ? To zakrawa pod Aguilere z jej Dirrty(swoja droga z Redmanem) i coraz ostrzejszy wizerunek Britney, ktore w ten sposob probuja zdobyc popularnosc.
Jesli ktos slucha tego rapu/hip hopu to ja nic do tego nie mam, dopoki bedzie mi w stanie udowodnic ze to czego slucha ma jakiekolwiek przeslanie. I zeby nie bylo ze jestem stronniczy to to samo odnosi sie takze do muzyki rockowej czy metalowej.
o nie jest tak, ze jeden rodzaj muzyki niesie przeslanie a drugi nie. To zalezy od doboru wykonawcow z okreslonego rodzaju muzyki. I to wlasnie TEN WYBOR nalezy do kazdego z nas i ona na wszystkim rzutuje.


Łucja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 30 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2004, 01:48

Co do poezji to gorąco polecam te stronki :
http://www.poema.art.pl/
(tu link do poezji http://www.poema.art.pl/site/sec_3.html)
i
http://xh.nesti.pl/
Naprawde dobre serwisy, przede wszystkim dużo utworów.

A z tego co mi się wydaję to pierwszy raz można było "Na wieży Babel" przeczytać w tomie "Sól" ok 40 lat temu (nie wiem kiedy dokładnie).
Skolei "Widok z ziarnkiem piasku" to taki "the best of" :wink:.
Ja nie rozumiem jak można nie znać dzieł naszej noblistki, przecież to nie jest takie rudne usiąść i poczytać. Nie rozumiecie? To przeczytać jeszcze 3 razy, a jeśli dalej wiersz jest za trudny to faktycznie poszukać jakiejś interpretacji, przeczytać ją i wtedy jeszcze raz wiersz już ze zrozumieniem. Nie zawsze to co jest takie łatwe i na wyciągnięcie ręki jak Harry Potter czy teskty hh (większość, nie wszystkie) jest lepsze.

Faktycznie koncerty Comy są świetne (jestem z Łodzi - i wszystko jasne :wink: ) A Roguc (wokal) jest genialnym tekściarzem., a studiuje w filmówce krakowskiej (na 90% nie chce mi się sprawdzać)
Bad_Magick - ładny podpis, cieeeekawe czyj :wink:


wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2004, 11:37

Lucid_Dreamer pisze:A teraz co do Szymborskiej:Znów wybierasz najgorszy tekst, bo nawiązuję on do Biblijnej Wieży Babel. Ale ok. Zakładam, że znasz jej historię - Niepokorni ludzie chcą "na skróty" dostać się do nieba budując bardzo wysoką wierzę sięgającą do chmur, chodziło im z tego co mi się wydaję aby pokazać najwyższemu, że mogą się z nim równać. Bóg się wkurzył (piszę łatwuitko tak żebyś załapał :wink: ) i pomieszał ich języki co spowodowało, że prace nie zostały ukończone. Teraz nawiązanie do Wisławy - Chociażby pierwsze pytanie:
- Która godzina? - Tak, jestem szczęśliwa,
czy ostatnie, które jakby zamyka utwór
"To stare dzieje, ostrze przeszło
nie natruszająśc kości. - Nie ma za co,
mój drogi, nie ma za co. - Nie wiem
i nie chcę wiedzieć, która to godzina
"
Bohaterowie nie rozumieją się, a raczej NIE CHCĄ, zadają sobie pytania nie otrzymując na nie odpowiedzi, i tak wkółko (nawiązanie do Wieży Babel - mówią "innymi językami")
Poza tym są paradoksalnie nieczuli chociaż są sobie bliscy - tu też motyw Wieży Babel, a również obecnych czasów, gdzie w pędzie po sukces czy pieniądze zatracamy to co najważniejsze.

Jest tu też chyba motyw feministyczny:
- Która godzina? - Tak, jestem szczęśliwa,
i brak mi tylko dzwoneczka u szyi,
który by brzęczał nad Tobą, gdy śpisz.
- Więc nie słyszałaś burzy? Murem targnął wiatr,
wieża ziewnęła jak lew, wielką bramą
na skrzypiących zawiasach. - Jak to, zapomniałeś?
Miałam na sobie zwykłą szarą suknię
spinaną na ramieniu
Szymborska pokazuje tu nieczułość owego mężczyzny, który głuchy na szczere wyznania kobiety opowiada o błahostkach.

Przez niezrozumienie i zbytni egoizm dwoje bliskich sobie ludzi postanawia się rozstać, a przecież tak niewiele było im do szczęścia potrzebne.

Jak dla mnie to nawiązanie tytułu - swoista wskazówka Szymborskiej, której chyba niedostrzegłeś, jest mistrzostwem świata.

Aha nie cheatowałem, ale i tak pewnie jakieś wątpliwości będą nachodzić twój umysł, jak chcesz to ci wyśle ksero świadectwa z oceną "6" z j. polskiego. A i źle trafiłeś, bo akurat utwór Szymborskiej recytowałem na ogólnopolskim konkursie w Tarnowie (co prawda inny, lae przy okazji sporą jej utworów przeczytałem).
Pozdrawiam
No dobra powiedzmy, że trafiłem na złego przeciwnika :P
Mam nadzieję, że ta udana interpretacja Szymborskiej wynikła tylko z twojego wysokiego IQ, chociaż zdania które układałeś są troche, hmm może nie "forumowe" ? :twisted:

Zostawmy ten temat bo zaraz będą kartki, że odbiegamy od HH do poezji Szymborskiej 8)

PEACE ! :P


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
fredi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 września 2003
Posty: 174
Rejestracja: 20 września 2003

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2004, 19:47

No płyta Eminema "Encore" bardzo mi się podoba ciekawa nutka dla wyjadaczy hip hopu.. fajne kawałki to Just Lose it, Ass Like That, Yellow Brick Road, jeżeli ktoś lubi hh koniecznie musi tego posłuchać... Polecam także Agenda Squad - "długa droga" ciekawy album :)


Obrazek
PROmilky
Juventus Turyn - Tobie Chwała na wieki !!
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2004, 14:08

No tak Eminem ma nawet spoko ta płytka ale współczuje Eminemowi ponieważ zna go każde dziecko podobnie jak Peja którego uważam za polskiego Eminema. Najbardziej denerwują mnie tacy kolese pytam czego słuchasz?? a Ci mówią HH no to ja bardziej szczegółowo a oni Mezo Jeden Osiem L porówajcie sobie piosenke Mezo - Mezokreacja do np: kawałków Molesty bardzo mi to ciężko przyznać ale w Polsce teraz nawiększy rozgłos ma Hip Hop (jeżeli można to tak azwać) Komercyjny są to według mnei rymy robione na siłe , brak przekazu itp


Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2004, 18:07

Pelson pisze:No tak Eminem ma nawet spoko ta płytka ale współczuje Eminemowi ponieważ zna go każde dziecko podobnie jak Peja którego uważam za polskiego Eminema. Najbardziej denerwują mnie tacy kolese pytam czego słuchasz?? a Ci mówią HH no to ja bardziej szczegółowo a oni Mezo Jeden Osiem L porówajcie sobie piosenke Mezo - Mezokreacja do np: kawałków Molesty bardzo mi to ciężko przyznać ale w Polsce teraz nawiększy rozgłos ma Hip Hop (jeżeli można to tak azwać) Komercyjny są to według mnei rymy robione na siłe , brak przekazu itp


Musze to skomentowac bo bym nie wyrobil..... Nie porwnuj GENIUSZU EMINEMA do jakiegos PEJI!! Peja to kicz! Komercha! Rymy bez przekazu 0 prawdziwego HipHopu... spiewa o tym ze jest biedny a ma kupe kasy... Ledwo zleciala na niego fala krytyki to spiewa piosenke "CO CIE BOLI, ZE RYCHU PEJA MA DZISZ SZANSE UCZCIWIE ZAROBIC" wiec niech sie zastanowi kim tak na prawde jest!! Peja to dno!

Eminem to geniusz. Moze i slawe uzyskal dzieki temu ze jest bialy, ale jego rymy i sposob przekazu sa na prawde powalajace. Eminem nie boi sie powiedziec tego co mysli a dodatkowo robi to w taki sposob ze kazdy chce tego sluchac. Wypowiada sie na temat WOJNY W IRAKU przy czym OCZERNIA BUSZA ale robi to w komiczny sposob (Mowie o piosence MOSH) Eminem ma talent a przede wszystkim pomysl. Jego teledyski sa zabawne ale i maja zawarty w sobie sens. Oczywiscie Em ma rowniez bardzo ciekawe powazne teledyski takie jak THE WAY I AM albo STAN itp.

Eminem podobnie jak 2PAC (Chwala mojemu idolowi) nie boi sie mowic prawdy i speiwa o prawdziwych zdarzeniach i prawdziwym zyciu. 2PAC zawsze spiewal o swoim zyciu o tym jak wyszedl z GETTA DO SLAWY i wcale nie bal sie tego powiedziec, wiedzial ze jest bogaty i nie ukrywal tego, nie mydlil oczu innym, byl dumny z tego ze z niczego doszedl do czegos! Eminem ma podobny styl chociaz nie do konca.... Jednak na pewno laczy ich to ze 1 i 2 byli i zawsze beda bardzo popularni, ze mieli pomysl na to co robili oraz ze zawsze nie bali sie mowic prawdy!

Wiec nie wmawiaj mi ze jakis tam PEJA z Poznania jest POLSKIM EMINEMEM!!!! Bo dla mnie to jest smieszne w tym momencie.....

MEZO, 18L, ASCETOHOLIX, LIBER, OWAL/MCDWA --> Zanim Ktos nazwie to HipHopem to sie zastanowi... Gdzie tutaj chociaz minimum HH? Nie ma... POP z RYMEM tak to mozna nazwac... Rymy bez sensu byle lecialo... melodia? jak z DISCO POLO... sens? przekaz? BRAK.... To nie jest HipHop....

Zeby nie byc goloslownym --> najbardziej pouczajaca piosenka HipHopowa... moze stara ale wciaz zywa.... LIROY - I CO DALEJ... Z tego powinno brac sie przyklad.... Chociaz Liroy z biegiem czasu stal sie komercyjny i pogorszyl sie w swoich tekstach... zapamietam go zawsze od tej lepszej HipHopowej strony...


Moze ogolnie na zakonczenie powiem tak: POZNANSKI HIPHOP (nie mam uprzedzen do tego miasta ale taka jest prawda) to nie HIPHOP to porazka.... Jedynie dobzi sa i beda... i chwala im za to 52 DEBIEC... na nich nie ma mocnych i POZNAN jest ICH!

POZDRO!


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2004, 18:11

Slim pisze:
Pelson pisze:No tak Eminem ma nawet spoko ta płytka ale współczuje Eminemowi ponieważ zna go każde dziecko podobnie jak Peja którego uważam za polskiego Eminema. Najbardziej denerwują mnie tacy kolese pytam czego słuchasz?? a Ci mówią HH no to ja bardziej szczegółowo a oni Mezo Jeden Osiem L porówajcie sobie piosenke Mezo - Mezokreacja do np: kawałków Molesty bardzo mi to ciężko przyznać ale w Polsce teraz nawiększy rozgłos ma Hip Hop (jeżeli można to tak azwać) Komercyjny są to według mnei rymy robione na siłe , brak przekazu itp


Musze to skomentowac bo bym nie wyrobil..... Nie porwnuj GENIUSZU EMINEMA do jakiegos PEJI!! Peja to kicz! Komercha! Rymy bez przekazu 0 prawdziwego HipHopu... spiewa o tym ze jest biedny a ma kupe kasy... Ledwo zleciala na niego fala krytyki to spiewa piosenke "CO CIE BOLI, ZE RYCHU PEJA MA DZISZ SZANSE UCZCIWIE ZAROBIC" wiec niech sie zastanowi kim tak na prawde jest!! Peja to dno!

Eminem to geniusz. Moze i slawe uzyskal dzieki temu ze jest bialy, ale jego rymy i sposob przekazu sa na prawde powalajace. Eminem nie boi sie powiedziec tego co mysli a dodatkowo robi to w taki sposob ze kazdy chce tego sluchac. Wypowiada sie na temat WOJNY W IRAKU przy czym OCZERNIA BUSZA ale robi to w komiczny sposob (Mowie o piosence MOSH) Eminem ma talent a przede wszystkim pomysl. Jego teledyski sa zabawne ale i maja zawarty w sobie sens. Oczywiscie Em ma rowniez bardzo ciekawe powazne teledyski takie jak THE WAY I AM albo STAN itp.

Eminem podobnie jak 2PAC (Chwala mojemu idolowi) nie boi sie mowic prawdy i speiwa o prawdziwych zdarzeniach i prawdziwym zyciu. 2PAC zawsze spiewal o swoim zyciu o tym jak wyszedl z GETTA DO SLAWY i wcale nie bal sie tego powiedziec, wiedzial ze jest bogaty i nie ukrywal tego, nie mydlil oczu innym, byl dumny z tego ze z niczego doszedl do czegos! Eminem ma podobny styl chociaz nie do konca.... Jednak na pewno laczy ich to ze 1 i 2 byli i zawsze beda bardzo popularni, ze mieli pomysl na to co robili oraz ze zawsze nie bali sie mowic prawdy!

Wiec nie wmawiaj mi ze jakis tam PEJA z Poznania jest POLSKIM EMINEMEM!!!! Bo dla mnie to jest smieszne w tym momencie.....

MEZO, 18L, ASCETOHOLIX, LIBER, OWAL/MCDWA --> Zanim Ktos nazwie to HipHopem to sie zastanowi... Gdzie tutaj chociaz minimum HH? Nie ma... POP z RYMEM tak to mozna nazwac... Rymy bez sensu byle lecialo... melodia? jak z DISCO POLO... sens? przekaz? BRAK.... To nie jest HipHop....

Zeby nie byc goloslownym --> najbardziej pouczajaca piosenka HipHopowa... moze stara ale wciaz zywa.... LIROY - I CO DALEJ... Z tego powinno brac sie przyklad.... Chociaz Liroy z biegiem czasu stal sie komercyjny i pogorszyl sie w swoich tekstach... zapamietam go zawsze od tej lepszej HipHopowej strony...


Moze ogolnie na zakonczenie powiem tak: POZNANSKI HIPHOP (nie mam uprzedzen do tego miasta ale taka jest prawda) to nie HIPHOP to porazka.... Jedynie dobzi sa i beda... i chwala im za to 52 DEBIEC... na nich nie ma mocnych i POZNAN jest ICH!

POZDRO!
Oczywiście masz racje ale troche źle mnei zrozumiałeś albo ja to źle napisałem Peje zna każdy głupi dzieciak podobnie jak Eminema. Moim idolem jest podobnie jak twój Śp . 2Pac i jego mogę nazwać <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> który robi rap od serca nie dla pienieędzy podobnie jak 50 i reszta owszem Eminema bardzo lubie bardzo i denerwuje mnei jak ktoś na niego mów ''Kolorowy Raper''


wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2004, 18:59

Slim pisze:
Pelson pisze:No tak Eminem ma nawet spoko ta płytka ale współczuje Eminemowi ponieważ zna go każde dziecko podobnie jak Peja którego uważam za polskiego Eminema. Najbardziej denerwują mnie tacy kolese pytam czego słuchasz?? a Ci mówią HH no to ja bardziej szczegółowo a oni Mezo Jeden Osiem L porówajcie sobie piosenke Mezo - Mezokreacja do np: kawałków Molesty bardzo mi to ciężko przyznać ale w Polsce teraz nawiększy rozgłos ma Hip Hop (jeżeli można to tak azwać) Komercyjny są to według mnei rymy robione na siłe , brak przekazu itp

Musze to skomentowac bo bym nie wyrobil..... Nie porwnuj GENIUSZU EMINEMA do jakiegos PEJI!! Peja to kicz! Komercha! Rymy bez przekazu 0 prawdziwego HipHopu... spiewa o tym ze jest biedny a ma kupe kasy... Ledwo zleciala na niego fala krytyki to spiewa piosenke "CO CIE BOLI, ZE RYCHU PEJA MA DZISZ SZANSE UCZCIWIE ZAROBIC" wiec niech sie zastanowi kim tak na prawde jest!! Peja to dno!

Eminem to geniusz. Moze i slawe uzyskal dzieki temu ze jest bialy, ale jego rymy i sposob przekazu sa na prawde powalajace. Eminem nie boi sie powiedziec tego co mysli a dodatkowo robi to w taki sposob ze kazdy chce tego sluchac. Wypowiada sie na temat WOJNY W IRAKU przy czym OCZERNIA BUSZA ale robi to w komiczny sposob (Mowie o piosence MOSH) Eminem ma talent a przede wszystkim pomysl. Jego teledyski sa zabawne ale i maja zawarty w sobie sens. Oczywiscie Em ma rowniez bardzo ciekawe powazne teledyski takie jak THE WAY I AM albo STAN itp.

Eminem podobnie jak 2PAC (Chwala mojemu idolowi) nie boi sie mowic prawdy i speiwa o prawdziwych zdarzeniach i prawdziwym zyciu. 2PAC zawsze spiewal o swoim zyciu o tym jak wyszedl z GETTA DO SLAWY i wcale nie bal sie tego powiedziec, wiedzial ze jest bogaty i nie ukrywal tego, nie mydlil oczu innym, byl dumny z tego ze z niczego doszedl do czegos! Eminem ma podobny styl chociaz nie do konca.... Jednak na pewno laczy ich to ze 1 i 2 byli i zawsze beda bardzo popularni, ze mieli pomysl na to co robili oraz ze zawsze nie bali sie mowic prawdy!

Wiec nie wmawiaj mi ze jakis tam PEJA z Poznania jest POLSKIM EMINEMEM!!!! Bo dla mnie to jest smieszne w tym momencie.....

MEZO, 18L, ASCETOHOLIX, LIBER, OWAL/MCDWA --> Zanim Ktos nazwie to HipHopem to sie zastanowi... Gdzie tutaj chociaz minimum HH? Nie ma... POP z RYMEM tak to mozna nazwac... Rymy bez sensu byle lecialo... melodia? jak z DISCO POLO... sens? przekaz? BRAK.... To nie jest HipHop....

Zeby nie byc goloslownym --> najbardziej pouczajaca piosenka HipHopowa... moze stara ale wciaz zywa.... LIROY - I CO DALEJ... Z tego powinno brac sie przyklad.... Chociaz Liroy z biegiem czasu stal sie komercyjny i pogorszyl sie w swoich tekstach... zapamietam go zawsze od tej lepszej HipHopowej strony...


Moze ogolnie na zakonczenie powiem tak: POZNANSKI HIPHOP (nie mam uprzedzen do tego miasta ale taka jest prawda) to nie HIPHOP to porazka.... Jedynie dobzi sa i beda... i chwala im za to 52 DEBIEC... na nich nie ma mocnych i POZNAN jest ICH!

POZDRO!
Cytuje całą wypowiedź Slima, bo to odnosi się do wszystkiego co napisał 8)

Jeżeli wg. Ciebie w polskim rapie nie ma nic z prawdziwego hiphopu, bo Peja ma kupe kasy, a śpiewa o biedzie, bo Ascetoholix gra disco polo (oczywiście nie mówie, że tak nie jest) to prawdziwy rap już dawno zginął, lub raczej bym powiedzial, że żyje jeszcze gdzieś w undergroundzie każdego kraju.

W dzisiejszym rapie nikogo nie interesują już biedne dzieciaki, które dają ciala za dolara, czy rodziny co żebrają w metrze.
Wczoraj oglądałem na MTV PL program o miliardach amerykańskich raperów, aż nie chce mi się pisać co mają, bo mniej czasu zajełoby mi napisanie czego nie mają. Maibachy (chyba tak się nazywa to auto) ma nie tylko Rydzyk, bo i Nelly, Ja Rule i spółka mają te cudeńka warte 300 tys. dolarów, ogromne wille, tłum gołych dziewczyn no i te carskie Cristale warte 1.300 $ za butelkę, które leją się litrami na podłogę w czasie teledysków takich gości jak Lil Jon i reszta. Jeden gość powiedział tam, że te Cristale leją się na podłogę, bo to pokazuje, że pieniądze nie grają żadnej roli w życiu raperów - a gówno prawda! Wg. mnie oznacza to, że taki Cristal to dla nich nic, ba! 10 wylanych na podłogę Cristali wartych 1.300$ za butelkę to dla nich jak bułka w sklepie szarej jednostki.
Forsa jest wszędzie, a ja dalej się zastanawiam - dlaczego w polskim rapie śpiewa się, że 'Nie ma co do garnka włożyć" skoro tacy pacjenci jak wspomniany Owal, czy Mezo, jeżdżą <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> autkami, nie wspomne już o kasie wydanej na super ciuszki...


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
Pawciosss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 maja 2004
Posty: 669
Rejestracja: 02 maja 2004

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2004, 19:41

Moze ogolnie na zakonczenie powiem tak: POZNANSKI HIPHOP (nie mam uprzedzen do tego miasta ale taka jest prawda) to nie HIPHOP to porazka.... Jedynie dobzi sa i beda... i chwala im za to 52 DEBIEC... na nich nie ma mocnych i POZNAN jest ICH!
Muszę Cię szczerze zawieść. Na podstawie kilku "MC" masz opinię o naszym HH :? :shock: Mnie wkurza to całe hip-hopolo oczywiście ,ale nie będziesz nazywał nim cały Poznański HH.

Bardzo często ludzie mylą pojęcia - hip-hopolo z hh komercyjnym.
Hip-hop oczywiście jest komercyjny ,no ale chłopaki przecie chcą zarobić.
Jak ktoś ma sukces to od razu się na niego narzuca. Oczywiście są przypadki ,gdzie wiara nazywając swoją muzykę HH ,a nagrywa balladę.
Sprzedaję się teraz shit niestety :( Mogą oni sobie te serenady sprzedawać ,ale niech nazywają swoją muzę innym stylem ...
Niektórzy może nawet tacy źli nie są ,ale wydają płyty ,w którym prawdziwy HH jest rzadkością. Kasa, kasa, i jeszcze raz kasa.
Może panowie ,by chociaż coś z siebie dali i pomyśleli o wstydzie jaki sobie przynoszą :?

Poznański HH - o ile pamiętam - http://www.poznan.hip-hop.pl

Co do Ema ,geniusz tyle można powiedzieć. Udowadnia to we wszystkim.
Jedyna piosenka ,która mnie rozbiła z Encore to My 1st song. Czemu?
Tego się nie da słuchać jak się ma na głowie słuchawki (zgadnijcie o co mi chodzi) ;)
Marshal wyśmiewa wszystko na co ma ochotę i z czego ma możliwość.
Czasami w jego teledyskach pokazywane problemy ,o których trzeba pamiętać. Ma taką popularność ,że wszystko czego sięgnie zamienia się
w złoto. Zasłużył sobie na to.


Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2004, 21:08

Musze to skomentowac bo bym nie wyrobil..... Nie porwnuj GENIUSZU EMINEMA do jakiegos PEJI!! Peja to kicz! Komercha! Rymy bez przekazu 0 prawdziwego HipHopu... spiewa o tym ze jest biedny a ma kupe kasy... Ledwo zleciala na niego fala krytyki to spiewa piosenke "CO CIE BOLI, ZE RYCHU PEJA MA DZISZ SZANSE UCZCIWIE ZAROBIC" wiec niech sie zastanowi kim tak na prawde jest!! Peja to dno!
Jezuu Chryste Panie!!! o czym ty mówisz??? to kto według ciebie jest lepszy od niego?? gdzie tu widzisz komercje??? czy to ze sprzedal ponad 50tys. plyt to to juz jkest komercha??? przeciez to jes prosty schemat - nagrywasz płyte - sprzedajesz dużo płyt - trzeba sie z tym liczyć nikt nie wyda płyte po to by chodziła po blokowiskach...
jeśli byś dokładnie słuchał jego piosenek to bys sie natknał na:
"Zmieni się najlepsze, coś innego ci opowiem"
zanim wydał płytke nie był bogaty - nie wiem jak mozna nie rozumiec tak prostych rzeczy, że ogromnych pieniedzy dorobił sie po wydaniu płyty i graniu koncertów! peace
pozdro!


ODPOWIEDZ