Prace domowe na forum... - zadania tu

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 14 lutego 2011, 14:06

HubsonJUVE pisze:Drodzy koledzy i koleżanki ... :-D

Czy ktoś z was mógłby mi pomóc? Chodzi o to że w środę piszę(dość ważny) sprawdzian z chemii i nie czaję pewnych rzeczy. Sprawdzian będzie obejmował tematy:

Mol i masa molowa
Objętość gazu w warunkach standardowych/niestandardowych
i
Obliczenia chemiczne dotyczące reakcji w warunkach standardowych i niestandardowych

Przysiadłem nad tymi tematami od soboty i co nieco już kojarzę, jednakże nie jestem orłem z chemii, więc potrzebuję małych wskazówek/porad typu: "to tak a nie tak", "tu tyle tego, tu tyle"...
Więc gdyby ktoś chciałby mi pomóc proszę o kontakt na PW bądź GG. Sprawdzian, jak już wspomniałem, mam w środę, więc najbardziej chciałbym żeby ktoś mógłby mi to wyjaśnić jutro (wtorek) na świeżo przed sprawdzianem. Od godziny 16:30 mogę siedzieć nawet i do 00:00 (żeby śię wyspać ;d;d) byle by tylko pojąć i mieć tego dst (no nawet dop uszczęśliwi xD).
Z góry dziękuję za pomoc :)

Na pewno pomogłoby gdybyś wrzucił skany zadań jakie przerabialiście, od razu materiał z zeszytu i książki. Szybciej znajdziesz pomoc, bo tematyka jest dość względna, nie wiadomo na jakim poziomie to musisz umieć.


Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 14 lutego 2011, 14:40

Oto przykładowe zadania (foty z mojego zbioru zadań)

http://img156.imageshack.us/i/dsc02022cz.jpg/
http://img830.imageshack.us/i/dsc02023a.jpg/
http://img805.imageshack.us/i/dsc02019.jpg/
http://img511.imageshack.us/i/dsc02020y.jpg/
http://img262.imageshack.us/i/dsc02021l.jpg/

Jest to zakres podstawowy na poziomie 1klasy LO. Niektóre zadania rozumiem, ale z niektórymi (teoretycznie łatwymi) zadaniami mam ogromne problemy.

Foty zrobiłem tym zadaniom z którymi mam największe problemy.


preclix

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 756
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 14 lutego 2011, 15:46

Panowie i Panie... krótko, jutro piszę egzamin z matematyki (macierze, granice funkcji i ciągu, pochodne, monotoniczność, asymptoty itp.), jakby ktoś chciał pomóc (a stratny na tym na pewno nie będzie) to proszę o kontakt na PW, tam dalsze szczegóły...


Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 marca 2011, 18:25

Witam. W najbliższych dniach spodziewam się najgorszego (przynajmniej dla mnie) sprawdzianu z fizyki w tym roku szkolnym. Mianowicie chodzi o fizykę relatywistyczną, której kompletnie nie czaję. Jednakże mam sposób na zdobycie dobrej oceny, gdyż posiadam pytanie do obu grup na sprawdzianie. I tu moje pytanie- czy ktoś z Was miałby chwilkę i mógłby mi pomoc w rozwiązaniu tych, łącznie ośmiu, zadań? Bardzo bym prosił :pray:


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 11 marca 2011, 20:45

Gdyby ktoś miał jakiekolwiek materiały do poniższego tematu to będę wdzięczny. Może ktoś się orientuje - wystarczy mi nawet tylko info w jakiej książce mógłbym to znaleźć to już ją sobie poszukam w bibliotekach.

Wskaźnik oceny aktywności gospodarczej przedsiębiorstwa transportowego


Obrazek
darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2011, 07:55

Jest na forum jakiś elektronik? :)

Mam zrobić pracę nt. Wpływ oscyloskopu na źródło badanego sygnału. Zastosowanie sond oscyloskopowych.
1)Łączymy źródło sygnału z oscyloskopem za pomocą dwóch sond.
2) jw. tylko stosujemy przewód koncentryczny.
3) Zastosowanie sondy oporowej.
4) Sonda pojemnościowa.
5) Sonda RC.

Bardzo wdzięczny byłbym za jakiekolwiek materiały na ten temat. Pisał może ktoś z Was podobną pracę?

PS. Elektronik ze mnie bardzo kiepski 8)


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
Radek_88

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 2351
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2011, 09:49

darek pisze:Jest na forum jakiś elektronik? :)

Mam zrobić pracę nt. Wpływ oscyloskopu na źródło badanego sygnału. Zastosowanie sond oscyloskopowych.
1)Łączymy źródło sygnału z oscyloskopem za pomocą dwóch sond.
2) jw. tylko stosujemy przewód koncentryczny.
3) Zastosowanie sondy oporowej.
4) Sonda pojemnościowa.
5) Sonda RC.

Bardzo wdzięczny byłbym za jakiekolwiek materiały na ten temat. Pisał może ktoś z Was podobną pracę?

PS. Elektronik ze mnie bardzo kiepski 8)
Odezwij sie najlepiej jakos pozniej na gg albo pw to posle Ci jakies materialy, teraz niestety nie mam do nich dostepu.


kosciu88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 1405
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 03 maja 2011, 17:16

Czy moglby ktos podeslac przykladowe podsumowanie rozdzialu pracy licencjackiej, najlepiej dotyczacej analizy finansowej. :D Z gory dzieki :)


"Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie." - Giampiero Boniperti
Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 15 maja 2011, 12:42

Mógłby mi ktoś przetłumaczyć dwa teksty na język niemiecki ? Zadanie jest na wtorek. Z góry dziękuję :)

oto teksty:

Niedawno na języku niemieckim oglądaliśmy reportaż pt. „Die lust and der sonne Und Imre moglichen Folgen”. Reportaż był poświęcony strojom kąpielowym i opaleniźnie. Dawniej, jasną skórę uważano za idealną, obecnie panuje moda na opalanie się i ciemniejszą skórę. Zbyt długie opalanie się może nieść za sobą nieodwracalne skutki, na przykład raka skóry. Przed szkodliwym promieniowaniem chroni nas warstwa ozonowa, jednak staje się ona coraz cieńsza. Jeśli nie możemy powstrzymać się od chęci opalania, należy używać kremów z filtrem UV, które chronią nas od promieni Ultrafioletowych.


Drugi reportaż, pokazywał nam obraz Jasła z 1994roku. Najpierw wypowiadał się ówczesny burmistrz Andrzej Kachlik, a następnie barman jednego z Jasielskich barów, który opowiadał o swoich problemach z wyjazdem do USA. Aby łatwiej uzyskać zieloną kartę, zameldował się w Warszawie, co jednak nie za bardzo mu pomogło. Następnie w reportażu pojawiła się Jasielska drużyna baseballowa „Pantery Jasło”, która odnosiła w tamtych czasach wielkie sukcesy. Pokazany został także nieistniejący już bar Mr.Burger, który mieścił się na placy „Żwirki i Wigury”. Na zakończenie reportażu, pokazano Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie, w którym to spotyka się młodzież z całego świata.


Damianoss60

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lutego 2010
Posty: 120
Rejestracja: 27 lutego 2010

Nieprzeczytany post 26 maja 2011, 20:50

Witam!Mam wielką prośbę czy ktoś może mi pomóc w zadaniu domowym z Niemca?Potrzeba mi przetłumaczyć tekst na dole na Niemiecki z góry dzięki proszę o jak najszybszą odpowiedź:)

Moim ulubionym sportowcem jest Alessandro del Piero, piłkarz znanego włoskiego klubu - Juventus Turyn. Pierwszym klubem, w jakim grał, był San Vendamiano. Wstąpił do niego mając tylko 9 lat! Następnie przeniósł się do Padwy gdzie szlifował swój talent. Od 1993 roku gra w klubie, o którym wspominałam na początku. Choć Alessandro na dzień dzisiejszy ma ponad 36 lat, ciągle jest najlepszym napastnikiem w swojej drużynie i strzela mnóstwo goli, dzięki czemu często ratuje swój klub z opresji. Jest piłkarzem, z którego warto brać przykład. Stale w dobrej formie, wytrwały w dążeniu do celów, pracowity i oddany swoim marzeniom.


Obrazek
Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2011, 16:05

Witam! Mam takie pytanko czy posiada może ktos jakis filmik, lub pokaz slajdów 2-3minutowy dotyczący bezpieczeństwa/wojny (cos w tych tematach) zrobiony obojętnie w jakim programie, bardzo potrzebuje taki filmik na uczelnie a niestety siadł mi komputer (zeby napisac posta specjalnie udałem sie do kumpla) i prędko go nie naprawie (grubsza sprawa) dlatego sam nie moge nawet zaczac go robic, a wiem ze sa tu ludzi ktorzy tworza kompilacje i roznego rodzaju filmiki dlatego moze ktos taki filmik posiada?
:pray:


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2011, 19:08

Mam pytanie, bo wiem, ze jest parę osob studiujących podobny kierunek do mnie... Posiada ktoś książkę w pdfie W. Otto "matematyka w ubezpieczeniach"?
To jest chyba czesc pierwsza-teoria ryzyk.


Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 10 września 2011, 14:49

Na zadanie z niemca mam porównać życie na wsi z życiem w mieście. Powiem tak... orłem z niemieckiego to ja nie jestem więc wszystko to jest tworem translatora + pojedynczych zdań z neta. Chodzi o to żeby tylko ktoś to sprawdził i w razie czego poprawił błędy ortograficzne itp :)


PO POLSKU:
Życie w mieście i we wsi bardzo się różnie. Wieś jest miejscem spokojnym, pełnym świeżego powietrza. Nie dochodzi tam zapach spalin ani miejski gwar. Niestety są i złe strony mieszkania na wsi. Przede wszystkim małe szanse na znalezienie pracy i jedynie kilka sklepów wiejskich. Natomiast w mieście życie toczy się szybko. Wszędzie unosi zapach spalin i głuchy gwar pędzących samochodów i innych środków transportu. Jednak znalezienie pracy nie jest tu żadnym problemem. Więc jeśli ktoś nie goni za karierą i pieniędzmi oraz ceni sobie zdrowy tryb życia powinien zamieszkać na wsi.


Po niemiecku:
Das Leben in der Stadt und dem Dorf war sehr unterschiedlich. Das Dorf ist ein friedlicher Ort, voll von frischer Luft. Wo es keinen Gestank vom Auspuff oder städtischen Trubels. Leider sind sie und schlechte Wohnverhältnisse in die Landschaft. Zunächst kaum eine Chance, einen Job zu finden und nur wenige ländlichen Geschäften. Alle. Im Gegensatz dazu, in das Leben der Stadt ist schnell. Überall der Geruch von Gas steigt, und das dumpfe Brummen der Beschleunigung Autos und anderen Verkehrsmitteln. Aber Arbeit zu finden, ist nicht hier kein Problem. Also, wenn jemand jagt eine Karriere und Geld, und einen gesunden Lebensstil zu schätzen wissen sollte auf dem Lande leben.


Z góry dzięki :)


darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 12 października 2011, 17:33

Mam pewien problem z zadaniami z fizyki. Głównie chodzi mi o rysowanie jak powstają obrazy w zwierciadłach sferycznych... Mógłby mi ktoś jakoś pomóc z tym?


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 12 października 2011, 20:40

darek pisze:Mam pewien problem z zadaniami z fizyki. Głównie chodzi mi o rysowanie jak powstają obrazy w zwierciadłach sferycznych... Mógłby mi ktoś jakoś pomóc z tym?
zagadaj do deszczowego, oto jego gg: 7879552, wytłumaczy Ci wszystko.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
ODPOWIEDZ