Prace domowe na forum... - zadania tu

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2011, 23:31

Poszukuję informacji na temat Pinocheta i rewolucji/przewrotu/puczu w Chile. Wszelka pomoc w postaci artykułów, ebooków czy skanów bardzo mile widziana.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6204
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2011, 22:28

Potrzebuję rozwiązać zadanie z mikroekonomii. Na gwałt. Potrafię się odwdzięczyć. Jeśli ktoś wchodzi to zapraszam na priv. Naprawdę ważne.

http://www.speedyshare.com/files/26083704/Zad_dod_5.pdf


Bianconero92

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 września 2007
Posty: 251
Rejestracja: 07 września 2007

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2011, 19:39

Hm.. muszę napisać prace maturalną na temat: ''Motyw przyjaźni w literaturze''.

Czy ktoś posiada może jakieś ciekawe artykuły, cytaty, przykłady książek.
Może ktoś posiada takową pracę i zechciałby się podzielić. :-D :-D


Welcome to my world,
the world of JUVENTUS !
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2011, 19:50

Bianconero92 pisze:Hm.. muszę napisać prace maturalną na temat: ''Motyw przyjaźni w literaturze''.

Czy ktoś posiada może jakieś ciekawe artykuły, cytaty, przykłady książek.
Może ktoś posiada takową pracę i zechciałby się podzielić. :-D :-D
Wybrałeś dość elastyczny temat więc możesz zrobić prezentację praktycznie o czym chcesz. Tak naprawdę lepiej nie polegać na cudzych materiałach w takich tematach bo jest się ciężej nauczyć tego (w końcu musisz gadać przez całe 15 minut) i mogą Cię przyciąć na pytaniach. Lepiej wybierz to co naprawdę lubisz. Ja miałem temat trochę inny ale w literaturze podmiotu miałem "Lśnienie" i "Ojca chrzestnego". Dzięki temu łatwo się przygotowałem i bez problemu odpowiedziałem na pytania (18/20). Motyw przyjaźni to też jest tak obszerny temat, że znajdziesz taki motyw w niemal każdej książce, więc możesz tam umieścić nawet Harry'ego Pottera.
Mam nadzieję, że byłem pomocny :)

A tak w ogóle to temat pracy to "Motyw przyjaźni w literaturze" czy jest bardziej sprecyzowany (np. opisz na podstawie 2/3 wybranych przykładów)?


Bianconero92

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 września 2007
Posty: 251
Rejestracja: 07 września 2007

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2011, 19:54

''Motyw przyjaźni w literaturze. Przedstaw różne jego realizacje.''
Tak brzmi całość tematu.

Planuję opisać przyjaźń na podstawie kilku jej znaczeń.. szczera, prawdziwa, nieszczera, fałszywa itp. i wykorzystać do niej 5 lektur. Jak myślisz starczy 5?


Welcome to my world,
the world of JUVENTUS !
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2011, 20:08

Bianconero92 pisze:''Motyw przyjaźni w literaturze. Przedstaw różne jego realizacje.''
Tak brzmi całość tematu.

Planuję opisać przyjaźń na podstawie kilku jej znaczeń.. szczera, prawdziwa, nieszczera, fałszywa itp. i wykorzystać do niej 5 lektur. Jak myślisz starczy 5?
Pytanie jest nie czy starczy, tylko czy przypadkiem nie jest to aż za dużo :) Wychodzi po niecałe 3 minuty na lekturę. Ja miałem tylko 2 ale razem z filmami i obszernie opisywałem temat więc u mnie było trochę inaczej. Lepiej chyba wybrać mniej a dokładniej opisać ale to musisz sam ocenić.
Ale pomysł masz bardzo dobry :ok: Jeszcze tylko dodam (ale o tym pewnie już słyszałeś) żeby za bardzo nie skupiać się na streszczaniu lektury, bo czasu jest niewiele :)
Powodzenia


Wojt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2006
Posty: 439
Rejestracja: 02 lipca 2006

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2011, 20:35

http://www.iilo.chelm.pl/kawecki/pdf/02 ... arytmy.pdf

Gdyby ktos byl tak miły, część zrobiona, potrzeba mi:
Zad. 7 przykłady: d, e, f, g, zadanie 8, 9, 10, 11 i 12.
Z góry wielkie dzieki.


From rivers of sorrow, to oceans deep with hope, I have travelled them.
Now, there is no turning back, the limit, the sky. I ask my questions:
Why? What today? When tomorrow?
Won't you join me on the perennial quest?
blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2011, 20:48

Wojt pisze:http://www.iilo.chelm.pl/kawecki/pdf/02 ... arytmy.pdf

Gdyby ktos byl tak miły, część zrobiona, potrzeba mi:
Zad. 7 przykłady: d, e, f, g, zadanie 8, 9, 10, 11 i 12.
Z góry wielkie dzieki.

http://www.wolframalpha.com/

W programie logarytm o podstawie a z liczby b to log(a,b). Np dla przykładu d z zadania 7 równanie ma postać:
9^(2log(3,2)+4log(81,2)


Obrazek
Wojt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2006
Posty: 439
Rejestracja: 02 lipca 2006

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2011, 21:11

Ok, dzięki wielkie. Przyda się ten program na przyszłośc ;D


From rivers of sorrow, to oceans deep with hope, I have travelled them.
Now, there is no turning back, the limit, the sky. I ask my questions:
Why? What today? When tomorrow?
Won't you join me on the perennial quest?
Radek_88

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 2351
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2011, 21:45

Wojt pisze:http://www.iilo.chelm.pl/kawecki/pdf/02 ... arytmy.pdf

Gdyby ktos byl tak miły, część zrobiona, potrzeba mi:
Zad. 7 przykłady: d, e, f, g, zadanie 8, 9, 10, 11 i 12.
Z góry wielkie dzieki.
Na kiedy to masz? Do piatku jestem uziemiony, pozniej dla rozluznienia moglbym sie tym pobawic ;)


Wesoł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2006
Posty: 211
Rejestracja: 10 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2011, 16:06

Mam dość prostą, ale bardzo pilną sprawę.

Jutro mam zaliczenie semestru z włoskiego. Nasz wykładowca nie jest człowiekiem zbyt wymagającym, zaliczenie wygląda tak, że mamy przygotować wypowiedź w której poopowiadamy trochę o sobie po włosku. Sprawa banał. No ale tutaj wychodzi moje obijanie się przez calutki semestr i wykorzystywanie tego, że wykładowca nie sprawdzał obecności. Byłem ze dwa razy na zajęciach, nie mam żadnych, nawet szczątkowych notatek. Dobra, kończę się tłumaczyć :P Wiecie jak to bywa na studiach :wink:

Chciałbym, żeby ktoś napisał mi taką notatkę. Słownictwo naprawdę proste (pierwszy semestr nauki włoskiego, jedna godzina tygodniowo :whistle: ).

Co tam napisać?
Mam 19 lat, w czerwcu będzie 20.
Jestem sympatyczny, komunikatywny i może dowcipny, ale przy okazji leniwy, trudno mi się zmotywować do pracy.
Cenię sobie przyjaźń oraz czerpanie z życia pełnymi garściami. Robię to na co mam ochotę. Wolę żałować, że czegoś spróbowałem, niż żałować, że nie spróbowałem :wink:
Interesuję się piłką nożną oraz muzyką.
Pokochałem Juventus w 2003. Bylem raz na ich meczu, mam autograf swojego najwięszego idola - Alexa Del Piero.
Ulubioną muzyczną kapelą jest Oasis, niestety rok temu zawiesili działalność.
Grywam w amatorskim teatrze i kabarecie. I właśnie w tym wiedzę swój przyszły zawód :)

Byłoby rewelacyjnie, jakby ktoś zechciał ubrać to w włoskie zdania :)
Dla kogoś ogarniającego język to pewnie z 10 minut roboty, dla mnie sporo czasu zmarnowanego na męczenie się z jakimiś googlowymi słownikami :stop: A mam na jutro do nadrobienia sporo innych zaległości.
Zaliczenie jutro o 8:00. Da radę ktoś to dzisiaj napisać?

ps. Ech, wygląda to trochę jak ogłoszenie matrymonialne... Jak będę miał włoską wersję to może wyślę do dziewczyn z Le Zebre :wink:


"Życie to jedna wielka impreza, rób wszystko żeby nie być na niej kelnerem"
lisciozerca

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2010
Posty: 295
Rejestracja: 10 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2011, 23:26

Witam. Mam prośbę. Nie szukałem zbytnio na forum, więc przepraszam jak się powtórzę. Jeżeli ktoś ma na dysku ciekawie wytłumaczony temat liczb zespolonych, czy macierzy, prosiłbym o kontakt na PW. Do tego poszukuję wszelkiego rodzaju przykładów z tych tematów. Dziękuję.


Reg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 370
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2011, 00:45

Nie wiem jaki poziom zaawansowania Cię interesuje, więc wrzucę kilka stron.

Wydaje mi się, że tutaj są całkiem dobrze wyjaśnione liczby zespolone od podstaw.

Tutaj z kolei temat jest bardziej rozwinięty, a do tego są przykładowe zadania ze wskazówkami i rozwiązaniami.

Jeśli chodzi o macierze to podstawy są fajnie przedstawione na tej pierwszej stronie, a konkretnie tutaj: Klik

Nieco bardziej zaawansowane: Tutaj

I do tego przykładowe zadania z rozwiązaniami:Tu

Nie wiem czy o coś takiego Ci chodziło, ale mam nadzieję, że się przyda. Wrzucam do tego tematu, bo może komuś się jeszcze przyda.


Obrazek
lisciozerca

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2010
Posty: 295
Rejestracja: 10 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2011, 22:18

Dzięki wielkie. Dawno nie wchodziłem na edukacyjne strony. Zazwyczaj były tam suche teorie i jakieś nudne przykłady, nic poza tym. Niezła ta stronka o macierzach, animacje jakie tam są, bardzo ułatwiają zrozumieć dany temat. Chyba zacznę więcej buszować po internecie.
Jakbyś czasem nie potrzebował, mogę się odwdzięczyć tłumaczeniem na hiszpański.


Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 14 lutego 2011, 11:56

Drodzy koledzy i koleżanki ... :-D

Czy ktoś z was mógłby mi pomóc? Chodzi o to że w środę piszę(dość ważny) sprawdzian z chemii i nie czaję pewnych rzeczy. Sprawdzian będzie obejmował tematy:

Mol i masa molowa
Objętość gazu w warunkach standardowych/niestandardowych
i
Obliczenia chemiczne dotyczące reakcji w warunkach standardowych i niestandardowych

Przysiadłem nad tymi tematami od soboty i co nieco już kojarzę, jednakże nie jestem orłem z chemii, więc potrzebuję małych wskazówek/porad typu: "to tak a nie tak", "tu tyle tego, tu tyle"...
Więc gdyby ktoś chciałby mi pomóc proszę o kontakt na PW bądź GG. Sprawdzian, jak już wspomniałem, mam w środę, więc najbardziej chciałbym żeby ktoś mógłby mi to wyjaśnić jutro (wtorek) na świeżo przed sprawdzianem. Od godziny 16:30 mogę siedzieć nawet i do 00:00 (żeby śię wyspać ;d;d) byle by tylko pojąć i mieć tego dst (no nawet dop uszczęśliwi xD).
Z góry dziękuję za pomoc :)


ODPOWIEDZ