Prace domowe na forum... - zadania tu

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
zawo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 września 2003
Posty: 15
Rejestracja: 06 września 2003

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2006, 22:47

własnie mnie olśniło :P Skoro ma to być wielomian stopnia 4 więć przy xdo4 moga być cyfry 1,2,3,4 (4 możliwości), zostaje wykorzystana 1 z tych cyfr więc na x do 3 pozostaje 0 i 3 niewykorzystane cyfry (4 możliwości). Ponieważ 2 cyfry juz są zabrane, więc przy x do 3 może być tylko 3 możliwości, ciągnąc to dalej analogicznie wychodzi działanie 4x4x3x2x1=96 :P:P:P

Jestem genialny, w ten właśnie sposób załatwię sobie w poniedziałek 5 na semestr z matmy :P


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2006, 23:42

Na wtorek potrzebuje na prawo administracyjne referat "Ustrój administracji rządowej w Polsce".Posiada ktoś coś takiego w swoich materiałach bądź wie gdzie takie cuś można pochytać ?


Lakier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 listopada 2005
Posty: 71
Rejestracja: 24 listopada 2005

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2006, 17:02

Mam zrobic na Podstawy przedsiebiorczosci jakas reklama. Moze ktos z was juz robil i ma na kompie, lub widzielisci na jakiejs stronie?

Bylbym wdzieczny za pomoc.


Obrazek

Ti amo Juventus per sempre.
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 06 lutego 2006, 13:18

Hej.
Moja koleżanka Marta jest w Szkocji. Pisze właśnie bodajże pracę licencjacką. Poniżej zamieszczona ankieta bardzo ułatwiłaby jej zbieranie danych do tejże właśnie pracy.

Jeśli ktokolwiek z Was kupował kiedyś coś w Tesco (albo nie ) niech proszę ściągnie tę ankiete, wypełni w Wordzie (wstawiając zamiast kwadracika znaczek X) i odeśle na maila kasztanowe_drzewko@o2.pl

Marta będzie Wam bardzo wdzięczna :)

PS. Jeśli ktoś z Was wypełniał już tę ankietę, to może ktoś z domowników byłby w stanie pomóc? Rodzice, rodzeństwo ? Im więcej ankiet dotrze do Marty tym lepiej. Jeszcze raz proszę o pomoc!

ankieta


Dirty mind
wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 18 lutego 2006, 11:27

Mam zadanie domowe z fizyki i oczywiście nie potrafię go zrobić. Chodzi o to żebym podał przypadki powstawania prądu indukcyjnego ( konkretne przykłady). Pomoże ktoś :?:


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 01 marca 2006, 16:58

wojti-s pisze:Mam zadanie domowe z fizyki i oczywiście nie potrafię go zrobić. Chodzi o to żebym podał przypadki powstawania prądu indukcyjnego ( konkretne przykłady). Pomoże ktoś :?:
Prąd Indukcyjny powstaje w transformatorze. Dzieje się to w ten sposób:

-prąd przechodzi przez uzwojenie pierwotne a później przez wtórne (obydwa mają różną ilość zwojów) przez co powstaje prąd indukcyjny (o żadanym napięciu i zmienionym natężeniu które maleje odwrotnie proporcjonalnie do napięcia).

Przykłady powstawania prądu indukcyjnogo to: transformatory na słupach elektrycznych, które służą do przenoszenia prądu na dalekie odległości (bez spadku napięcia), zasilasze do komputerów, komórek itp, które służą do zmniejszania napięcia do określonej wartości bądź rozdzielania napięcia na kilka mniejszych których wartość jest określona przez ilość zwojów, w urządzeniach elektrycznych, które potrzebują określonej dawki napięcia np. sekator elektryczny (urządzenie złapane zwyobraźni) 56V itp.

Mam nadzieję, że pomogłem i moja makówka się do czegoś przydała. Mogę pomóc również z Chemii (olimpijczyk) i matematyki.

POZDROWIENIA DLA WAS JUVENTINI


mammamia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 marca 2006
Posty: 1
Rejestracja: 02 marca 2006

Nieprzeczytany post 02 marca 2006, 18:18

Pilnie potrzebuję waszej pomocy . Mianowicie , potrzebuję rozwiniętych odpowiedzi ( ok . pół strony z zeszytu ) na temat Quo Vadis . Pierwsze z pytań to :

Jak zmienił się Winicjusz pod wpływem uczucia do Ligii ?

Jaka była miłość Ligii do Winicjusza ?

Będę Wam ogromnie wdzięczny jeśli szybko mi odpowiecie . :pray:
Bardzo proszę o pomoc .

Tak... i najławiej się zarejestrować na forum o Juve i czekać na pomoc :think: w dodatku dublując temat :doh: ehhh/Dragon


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 07 marca 2006, 18:40

Mam takie zadanie na jutro:

Czy kwadratowy arkusz brystolu o boku 90 cm wystarczy aby skleić model czworościanu foremnego o objętości 10 litrów.

Z matmy jestem 0 :P a mogę zdobyć dobrą ocenę. Jeśli ktoś byłby w stanie je zrobić razem z rysunkiem, byłbym mu ogormnie wdzięczny. Jako nagraodę dam, to, iż ta osoba nie dostanie ode mnie kartki :wink: Jeśli ktoś da radę myśleć przed dzisiejszym meczem.


Obrazek
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 10 marca 2006, 14:17

Siemka Dragon pomógł bym ci ale za późno wpadłem na ten temat. Ale pokarze na przyszłość i nnym którzy będą mieli takie zadanie, a nie będą w stanie go zrobić. Mianowicie:

Dane: Kartka Brystolu w kształcie kwadratu o boku 90cm, Objętość
sześcianu 1l.

Czy kartka brystolu wystarszy do zbudowania siatki takowego sześcianu?

Objętość sześcianu to 10l = 10dm sześcienny = 10000cm sześciennych.

Szkopół jedynie w tym aby obliczyć bok sześcianu. Jest to bardzo proste.
Przekształcając wzór na pole sześcianu można uzyskać wzór na bok.

Pole sześcianu = a do sześcianu (potęgi trzeciej).
Wychodzi na to że: bok a = pierwiastek trzeciego stopnia z pola sześcianu.

W praktyce to się ma tak:

a = pierwiastek trzeciego stopnia z pola sześcianu czyli
a = pierwiastek trzeciego stopnia z 1000cm sześciennych
a = około 21,54 cm (no bo 21,54cm razy 21,54cm razy 21,54cm to jest 9993,9482cm sześciennych)

Wyliczyliśmy bok sześcianu który jest równy około 21,54 cm.

Tera trzeba zbydować siatkę sześcianu o boku 21,54cm (można w jakiej się chce skali). Następnie trzeba wyliczyć długość i szerokość siatki i porównać z długością i szerokością siatki.

Zakładając jak chcesz zrobić zakładki do przyklejenia ścian. Maja one 1cm. Wyliczyliśmy że sługość sietki wynosi 87,16 cm, a szerokość 66,62cm, czyli na kartce o wymiarach 90cm na 90 cm się zmieści.


Wychodzi na to że się zmieści. Polecam się na przyszłość. Przykro mi, że wczesniej nie przeglądałem tego tematu.



/POPRAWKA - prośba dotyczyła czworościanu foremnego a nie sześcianu, pomyłkę wskazał Venomik, za co mu dziękujęm nie będę robił od nowa zadania, to zadanie trza zrobić w taki sam sposób, ale biorąc pod uwagę wzór na objętość czworościanu. Chętnie pomogę z innych zadań.
Ostatnio zmieniony 10 marca 2006, 15:05 przez Railis, łącznie zmieniany 3 razy.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 10 marca 2006, 14:45

Railis, boawia msię, że czworościan foremny oraz sześcian nie mają wiele ze sobą wspólnego.
Czworościan foremny to bryła stworzona z czterech trójkątów równobocznych.
poza tym jest już trochę po czasie :)
Szkoda, że nie zauważyłem wcześniej, bo zadanie jest dość łatwe.
Cóż, następny mrazem z zadaniami z matmy śmiało pisać do mnie na priva.
railis pisze:Powieszchnia sześcianu to 10l = 10dm sześcienny = 10000cm sześciennych.
Mowa oczywiście o opbjętości, a nie powierzchni :wink:


Dirty mind
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 10 marca 2006, 14:59

Przepraszm nie doczytałem. Zamiast czworościan foremny przeczytałem sześcian. No i potem ten błąd, napisałem powierzchnia, ale obliczałem objętość. Zadanie proste, ale się mimo to pomyliłem (zle przeczytałem). Następnym razem się nie pomyle (przeczytam dokładnie posta). Pomogę z matematyki i chmii. Zgłaszać się na priva. Jeszze raz przepraszam wszystkich, oraz dziękuję ci Venomik za to że wskazałeś błąd. Nie będę się już poprawiał, bo i tak to nie ma sensu (jest po czsie) Przepraszam i Pozdrawiam.


STAN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2004
Posty: 871
Rejestracja: 15 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 10 marca 2006, 16:33

Jeśli ktoś moze to niech rozwiąże Dragnowi to zadanie, on jest teraz w drodze do Turynu 8) i prosił mnie żebym zadanie mu przepisał i mam je dostarczyć na poniedziałek także jeśli ktoś może to bardzo proszę o pomoc w imieniu Dragsa! :-D
p.s. Dragon coś mi wspominał zę Siewier ma mu zrobić to zadanie? to jeśli masz czas to napisz rozwiązanie na forum, pozdr!


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 13 marca 2006, 11:45

Wybacz, ze tak późno, dopiero teraz dojrzałem wiadomośc na privie. Mam nadzieje, że jeszcze da się to jakość donieść...
Obrazek

Tradycyjnie nie biorę żadnych odpowiedzialności za to, czy to jest dobrze


Dirty mind
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 13 marca 2006, 15:00

Na Brystolu się zmieści. Zrobiłem to zadanie, ale nie wiem jak zamieścić rysunek na forum proszę o wskazówki. Venomik obliczałeś to na wartościach przybliżonych (w szkole nauczyciel mógł by się czepiać). Ja tez tak zrobiłem. Jeszcze raz proszę o info jak sie zamieszcza obrazki na forum.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 13 marca 2006, 15:21

W rozwiązaniu jest mały błąd, powinno być 10cm*10cm*10cm*10=10000 cm sześciennych.
Możnaby oczywiście zadanie zrobić bez przybliżeń, ale ostateczny wynik i tak trzeba było wyliczyć by porównać z tymi 90 cm brystolu.

Co do umieszczania zdjęć:
Wpisujesz bezpośredni adres obrazka pomiędzy znacznikami:
Obrazek
U mnie to było:
Obrazek
Ale oczywiście bez spacji!
Do umieszczania zdjęć w internecie służą darmowe albumy, przykładowo:
http://photobucket.com/


Dirty mind
ODPOWIEDZ