Prace domowe na forum... - zadania tu

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2005, 18:54

Potrzebuje rozwiązan 3 zadań z matmy - czy moglby ktos mi je szybko rozwiązać? Najlepiej z analizą i sprawdzeniem:

Zad1 - Stosunek długości boków trójkąta jest równy 13:12:5. Średni bok jest dłuższy od najkrótszego o 3,5 cm. Oblicz pole i obwód tego trójkąta.

Zad2 - Po stopieniu 960 g srebra pewnej próby i 90 g miedzi otrzymano stop próby 0,800. Jaką próbę miało to srebro?

Zad3 - Ile gram miedzi trzeba stopić z 32 g stopu srebra próby 0,925 żeby otrzymać stop srebra próby 0,800?

Proszę o pomoc! Musze to miec na jutro :pray: :pray:


gorczas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2003
Posty: 326
Rejestracja: 30 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2005, 21:38

Damianinho 15 pisze:Potrzebuje rozwiązan 3 zadań z matmy - czy moglby ktos mi je szybko rozwiązać? Najlepiej z analizą i sprawdzeniem:

Zad1 - Stosunek długości boków trójkąta jest równy 13:12:5. Średni bok jest dłuższy od najkrótszego o 3,5 cm. Oblicz pole i obwód tego trójkąta.
Ja to tak trochę dziwnie rozwiązałem, ale wyszło dobrze :wink: .

Różnica między średnim bokiem a najkrótszym z tego stosunku wynosi 7. Gdy podzielisz 3,5 na 7 to otrzymasz 0,5cm. I teraz musisz te 0,5 cm mnożyć razy 5 (otrzymasz najkrótszy bok), 12 (średni) i 13 (najdłuższy). Boki zatem mają: 6,5cm, 6cm i 2,5cm, czyli obwód=15cm. Z tw. Pitagorasa można zauważyć, że jest to trójkąt prostokątny, zatem pole=1/2*a*b=7,5 cm.
Zad2 - Po stopieniu 960 g srebra pewnej próby i 90 g miedzi otrzymano stop próby 0,800. Jaką próbę miało to srebro?
Z treści zadania wiemy, że ostateczny stop ważył 1050g i miał próbę 0,800, zatem, żeby policzyć ilość czystego srebra (oznaczymy przez X) to trzeba obliczyć:

X / 1050 =0,800 czyli X=840g

Żeby obliczyć próbę pierwszeg ostopu trzeba podzielić 840g przez 960g, zatem stop miał próbe równą 0,875
Zad3 - Ile gram miedzi trzeba stopić z 32 g stopu srebra próby 0,925 żeby otrzymać stop srebra próby 0,800?
Jeśli stop ma 32g i jest próby 0,925, to jest w nim 32g*0,925= 29,6g czystego srebra i 2,4g miedzi, zatem, aby policzyć ile potrzeba jeszcze miedzi (oznaczymy przez X), trzeba obliczyć równanie:

29,6 / (32 + X ) = 0,800 czyli X=5g

Jeśli coś jest nie tak to proszę mnie poprawić, a jeśli coś jest niejasne to proszę pytać :wink:

PS. Dawajcie więcej zadań z maty w tym temacie :D

PozdrQ


joszko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 16
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2005, 21:29

wiem ze to nie jest zadne forum gazety dla kobiet typo psiapsiolka czy pan domu, ale mam problem wielki!!!!!!!!
Mam zadanie domowe (które bede zaliczal,jezeli dostane 5 to bede mial na polrocze srednia zczerwonym paskiem a za to mam dostac Crossa A WIĘC ZALEŻY MI NA TYM) "w jakich środowiskach żyją tylko konsumenci i jakie to gatunki" Licze na was w koncu kibice juve powinni sie wspierac prawda??jak nie wiecie to nie piszczie nic ale jak wied\cie to napiszcie BŁAGAM!!!!!!!!! :płaczę: :pray: :pray: :pray: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

czy nikt nie ma litosci dla mnie i nie poda mi odpowiedzi??


joszko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 16
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2005, 22:25

POMOCYY!!!!


Jołki

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 maja 2004
Posty: 61
Rejestracja: 21 maja 2004

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2005, 23:25

Witam, ten temat bedzie tymczasowy.. dopoki nie dostane odpowiedzi..
No wiec na jutro(piatek) mam zrobic takie zadanie:
Oblicz, jak dlugo cialo o masie 2kg bedzie spadac z wysokosci 15m??
Jakim wzorem mozna to obliczyc?Co zrobic z ta wysokoscia?Czekam na odpowiedz do zadania:)

Fg=m*g
gdzie:
Fg-sila ciezkosci(grawitacji)
m-masa ciala
g-przyspieszenie ziemskie

g=9,81m/s2(sekunde do kwadratu)


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2005, 23:41

Jołki pisze:Witam, ten temat bedzie tymczasowy.. dopoki nie dostane odpowiedzi..
No wiec na jutro(piatek) mam zrobic takie zadanie:
Oblicz, jak dlugo cialo o masie 2kg bedzie spadac z wysokosci 15m??
Jakim wzorem mozna to obliczyc?Co zrobic z ta wysokoscia?Czekam na odpowiedz do zadania:)

Fg=m*g
gdzie:
Fg-sila ciezkosci(grawitacji)
m-masa ciala
g-przyspieszenie ziemskie

g=9,81m/s2(sekunde do kwadratu)
Fg= m*g 10 = 5*2
g=Fg/m
g=19,62N/2kg=9,81 J
9,81J * 15 m = 147,15 s
[m/s * m] =

ja mysle ze tak a wiedze ze jestes jołki bardzo ale to bardzo madry tobie pomóc (nie wiem czy mam dobrze bo ja tego nie mialem w II klasie gim ja mialem II zasade dynamiki Newtona


Notch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 107
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2005, 23:44

Wloski chyba cos pomyliles:

Przy spadaniu ciala masa ciala nie ma znaczenia. Stosuje sie wzor na droge w ruchu przyspieszonym

s=v*t + 1/2a*t

Poniewaz cialo spada, uzywamy zamiast przyspieszenia a stala grawitacji g = 9,81 (sadze ze jestes w liceum albo gimnazjum wiec zaokraglimy do 10) a v poczatkowe bylo rowne 0 wiec otrzymujemy

s=1/2g*t

Przeksztalcamy wzor na pale i wychodzi tak

t= 2s/g

s to jest wysokosc h = 15 metrow

Wiec wynik jest taki

t=2*15/10
t=3s

Jezeli cos zle zrobilem to prosze o koretke. Nie rozwiazywalem zadan z fizyki od 2 lat

Zeby nauczyciel sie nie denerwowal doloze jeszcze fajny komentarz:

Sila grawitacji wyglada tak:
F=m*g
Wzor na sile jest taki
F=m*a
Po podstawieniu tych 2 wzorow mamy tak
m*a=m*g
m nam sie uprosci wiec mamy
a=g
z tego widac ze masa nei ma znaczeniu przy spadaniu ciala z jakiejsc wysokosci. Liczy sie tylko przyspieszenie (ktore jest stale) i opor powietrza (ktory zalozylem ze jest rowny 0)

EDIT

Wloski nie mart sie, jeszcze bedziesz mial takie zadanie w liceum
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2005, 23:53 przez Notch, łącznie zmieniany 2 razy.


stahoo pisze: To naprawdę mądra wypowiedź!
No baa
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2005, 23:49

Notch pisze: Jezeli cos zle zrobilem to prosze o koretke. Nie rozwiazywalem zadan z fizyki od 2 lat
a ja powiem tak w zyciu takie zadanie nie mialem i to robilem na logike cos mi nie wyszlo no przepraszam ale ja tak nie lubie robic zadani wole na karteczce i jest gitez

przepraszam za błedy i pozdrawiam


gorczas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2003
Posty: 326
Rejestracja: 30 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2005, 00:19

Notch pisze:Wloski chyba cos pomyliles:

Przy spadaniu ciala masa ciala nie ma znaczenia. Stosuje sie wzor na droge w ruchu przyspieszonym

s=v*t + 1/2a*t

(...)

s=1/2g*t

Przeksztalcamy wzor na pale i wychodzi tak

t= 2s/g

s to jest wysokosc h = 15 metrow

Wiec wynik jest taki

t=2*15/10
t=3s

Jezeli cos zle zrobilem to prosze o koretke. Nie rozwiazywalem zadan z fizyki od 2 lat
Widać, że po dwóch latach pamięc nie ta :wink:

Prawidłowy wzór na drogę w ruchu jednostajnie przyspieszonym:

s=v*t + 1/2a*t^2 , zatem

t=pierwistek z 2*15/10 czyli t= pierw. z 3 sekundy

To taka mała korekta. :wink:

PozdrQ


Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2005, 15:04

Troche pomonciliscie mu :D

Jeżeli ma takie łatwe zadania to raczej jest jeszcze w gimnazjum, a więc używa najprostszego wzoru na droge:

s=1/2 at^2

a po przekształceniu :

t=pierwiastek z 2S/a.

Ogólnie to samo, ale łatwiej pojmie to w tej wersji :)


Obrazek
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2005, 14:52

strasznie mi wstyd to pisać no ale coz :D

otoz potrzeba mi na poniedzialek rano wizytowke wykonana w corel'u , z przodu wizytkowka a na odwrocie mapka dojazdu do firmy - wiem , ze to jest proste aleee corela bede mial dopiero na wtorek :D
Jest ktos w stanie poswiecic pare minut i wykonac takowe dzielo for Siewierek :?: :D:D:D


Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2005, 18:42

Jeżeli z góry poodasz wszystko co trzeba zrobić to ja mogę poświęcić pare minut - często na gg jestem niewidoczny :)


Obrazek
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2005, 03:23

Ma ktoś na składzie jakąś śliczną charakterystyke Soni bądź Duni ze Zbrodni i Kary Dostojowskiego :?: :D

Bylbym wdzieczny za takowy material :)


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2006, 18:11

Uff... już miałem zakładać nowy temat kiedy w końcu znalazłem najodpowiedniejsze (chyba) miejsce na to...

Studiuję na akademii ekonomicznej i mam do zrobienia projekt (program) zrobiony w turbo pascalu.
Program ma być użytkowy (nie żadna gra). Najlepiej obsługujący bazę danych...
Jak każdy student blisko sesji - cierpię na chroniczny brak czasu... może miałby ktoś z was program pascalowy, na którym mógłbym się wzorować?
Albo choć program z menu (graficzne-tekstowe, bez różnicy) które mógłbym nawet skopiować, za pozwoleniem :)
Byłbym bardzo wdzięczny za każdą pomoc!
Pozdrawiam


Dirty mind
zawo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 września 2003
Posty: 15
Rejestracja: 06 września 2003

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2006, 20:41

Witam wszystkich i prosze o pomoc w zrobieniu zadania z matmy, oto jego treść:

Ile jest takich wielomianów stopnia 4, że ich współczynnikami sa liczby 0,1,2,3,4?

Wiem, że tych wielomianów jest 96, ale jak to policzyć nie babrząc się w rozpisywanie wszystkich możliwych wielomianów, to już nie wiem.
Jeżeli umie ktoś to policzyć jakimś sposobem, to bardzo prosze o pomoc

z góry dzieki

ps. dostałem juz odpowiedź, ale troszkę nie z tego poziomu :P działanie typu P(A) = 4 x 4! = 4 x 24 = 96 (nie bawiłem się w jakies ! :) i nauczycielka by sie doczpiła, zna ktos jakies łatwiejsze rozwiązanie???

ps2. mam na to czas do poniedziałku


ODPOWIEDZ