Polskie G-4

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Peja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 listopada 2003
Posty: 478
Rejestracja: 12 listopada 2003

Nieprzeczytany post 14 listopada 2004, 22:07

W piłkarskiej Europie od sześciu lat funkcjonuje słynna grupa G-14 reprezentująca interesy najbogatszych klubów Starego Kontynentu. A czy w Polsce – uwzględniając całą specyfikę sytuacji – może działać grupa G-4 z Wisłą Kraków, Legią Warszawa, Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski i Amiką Wronki? Tak, polskie G-4 już istnieje, choć owiane jest wielką tajemnicą.

- Spotykamy się od dłuższego czasu, rozmawiamy – przyznaje właściciel Dyskobolii, Zbigniew Drzymała. – Za wcześnie jednak mówić o konkretach. Gdy będziemy gotowi, to na pewno zwołamy konferencję prasową – obiecuje.

– G-4? Nie ma takiego porozumienia. Owszem, prowadzimy rozmowy z prezesami innych klubów i konsultujemy się w sprawie sponsoringu i praw telewizyjnych, ale nie dotyczy to tylko tych najmocniejszych – przekonuje jednak wiceprezes Wisły Kraków, Bogdan Basałaj.

Dwa spotkania?

Wisła Kraków, Legia, Dyskobolia i Amica uchodzą za najbardziej stabilne finansowo piłkarskie kluby naszego kraju. Należą do czterech grubych ryb polskiego biznesu – Bogusława Cupiała (szef Tele-Foniki), Mariusza Waltera (ITI), Zbigniewa Drzymały (Groclin) i Jacka Rutkowskiego (Amiki). Kluby te mają nie tylko pieniądze, ale również spore doświadczenie w futbolowej branży. Drużyny tych klubów pokazują się w europejskich pucharach i regularnie walczą o czołowe lokaty w lidze. Tak surowych kryteriów w Polsce nikt inny już nie spełnia. Dlatego mowa o G-4, a nie na przykład G-8. To czwórka Wisła, Legia, Amica i Dyskobolia chce wyznaczać kierunki rozwoju w polskiej piłce i mieć jak największy wpływ na strategiczne decyzje, podejmowane przez PZPN.

– Plotkuje się, że przedstawiciele Dyskobolii, Legii, Wisły i Amiki przynajmniej dwa razy spotkali się w swoim gronie. Podobno w Krakowie i na terenie Wielkopolski, ale nie wiem, czy była to jedynie okazja do dyskusji o piłce przy filiżance kawy. Liczę na lojalność wszystkich polskich klubów. Zwłaszcza teraz potrzebna jest nam konsolidacja. Przypominam, że gramy w jednej lidze, powinniśmy więc współpracować – twierdzi Zbigniew Koźmiński, szef Polskiej Ligi Piłkarskiej.

źródło:http://www.gol.kylos.pl/news.php?id=2111
Powialo wielkim swiatem 8)


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 14 listopada 2004, 22:12

ja nie mam nic przeciwko. niech się spotykają i piją kawkę kulturalnie. oby tylko się nie pobili:)


mgk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2003
Posty: 14
Rejestracja: 26 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 listopada 2004, 22:56

Ciekawe co z tego im wyniknie. Ja bym to traktowal z przymrużeniem oka. :wink:


JUVE !!!
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 15 listopada 2004, 12:27

Niech razem wymyślą jak dostać się do ligi mistrzów!!


Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 17 listopada 2004, 19:30

Dziwna sprawa. Prezesi i właściciele może się dogadają, ale co z tego?? Znając polskie realia to nie będzie nic trwałego...


stazzorZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 199
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 listopada 2004, 17:40

no ogólnie znając polskie realia spotkanie prezesow 4 najlepszych klubow na pierwszy rzut oka nie wrozy nic dobrego ;]


Obrazek
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 24 listopada 2004, 17:51

stazzorZ pisze:no ogólnie znając polskie realia spotkanie prezesow 4 najlepszych klubow na pierwszy rzut oka nie wrozy nic dobrego ;]
Jak nie wrozy nic dobrego?? Wkoncu moze dzialacze zaczna podejmowac sluszne kroki w zwiazku z rozwojem Polskiej Piłki....
supersonic pisze:Niech razem wymyślą jak dostać się do ligi mistrzów!!
No rzeczywiscie twoja wypowiedz az zwalila mnie z nog... To czy klub dostanie sie do Lm chyba zalezy tylko od prezesow,dzialaczy i pilkarzy tego ow kluby a nie prezesow innych druzyn i zaraz konkurentow...Przecierz Wisłą nie bendzie pomagała Amice dotrzec do fazy grupowej LM.. :? :?
bialas pisze:ja nie mam nic przeciwko. niech się spotykają i piją kawkę kulturalnie. oby tylko się nie pobili:)
Wydaj mi sie z enie ma na to szans... A znajac zycie na takie spotkania sa czesto wysylani delegaci bo prezesowie sa za bardzo zajeci tylko nie wiem czym :x :x


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 24 listopada 2004, 18:22

Chciałbym tutaj wyróżnić Amice Wronki zespół ten istnieje dopiero od 92 roku a już regularnie gra w pucharach jest 2 w 1 lidze na 12 letni klub to bardzo dobre wyniki w 12 lat zdobyćtakei doświadczenie to nei lada wyczyn!


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 25 listopada 2004, 00:03

FanJuventusu pisze:
supersonic pisze:Niech razem wymyślą jak dostać się do ligi mistrzów!!
No rzeczywiscie twoja wypowiedz az zwalila mnie z nog... To czy klub dostanie sie do Lm chyba zalezy tylko od prezesow,dzialaczy i pilkarzy tego ow kluby a nie prezesow innych druzyn i zaraz konkurentow...Przecierz Wisłą nie bendzie pomagała Amice dotrzec do fazy grupowej LM.. :? :?
Chodziło mi akurat o coś całkiem innego. O wymiany poglądów, doświadczeń i popełnionych błędów np. tych w europejskich pucharach. O wspólne twórcze myślenie we własnym zamkniętym gronie, które mogłoby zaowocować polepszeniem ogólnej reputacji polskiej piłki(oczywiście dzięki klubom z G4) i osiągnięć w europejskich pucharach. Zwieńczeniem byłby awans polskiego klubu do CL. Wszystkim byłoby to na ręke bo nastąpiłby awans w klasyfikacji Uefa i mielibyśmy np. dwa kluby w eliminacjach.
Wisła Amice nie pomorze, ale prezes Wisły może podsunąć prezesowi Amiki myśl, którą ten wykorzysta i notabene... Amika osiągnie jakieś korzyści dzięki Wiśle.


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 26 listopada 2004, 11:22

Supersonic pisze:
FanJuventusu pisze:
supersonic pisze:Niech razem wymyślą jak dostać się do ligi mistrzów!!
No rzeczywiscie twoja wypowiedz az zwalila mnie z nog... To czy klub dostanie sie do Lm chyba zalezy tylko od prezesow,dzialaczy i pilkarzy tego ow kluby a nie prezesow innych druzyn i zaraz konkurentow...Przecierz Wisłą nie bendzie pomagała Amice dotrzec do fazy grupowej LM.. :? :?
Chodziło mi akurat o coś całkiem innego. O wymiany poglądów, doświadczeń i popełnionych błędów np. tych w europejskich pucharach. O wspólne twórcze myślenie we własnym zamkniętym gronie, które mogłoby zaowocować polepszeniem ogólnej reputacji polskiej piłki(oczywiście dzięki klubom z G4) i osiągnięć w europejskich pucharach. Zwieńczeniem byłby awans polskiego klubu do CL. Wszystkim byłoby to na ręke bo nastąpiłby awans w klasyfikacji Uefa i mielibyśmy np. dwa kluby w eliminacjach.
Wisła Amice nie pomorze, ale prezes Wisły może podsunąć prezesowi Amiki myśl, którą ten wykorzysta i notabene... Amika osiągnie jakieś korzyści dzięki Wiśle.
No dobrze ale ti i tak dla mnie jest nie realne po pierwsze tam sie spotykaja prezoesowie a nie dzialacze klubu ;/ a Kazdy wie jaki jest prezes... Wszystko zalezy od niego i to wlasnie nie jeste fer..


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
ODPOWIEDZ