Stadion narodowy w W-wawie!

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ

Czy wierzysz że powstanie Stadion Narodowy?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Wessal

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 sierpnia 2004
Posty: 294
Rejestracja: 27 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 20 października 2004, 19:40

Naczelny architekt Warszawy Michał Borowski wydał w środę zgodę na zabudowę i zagospodarowanie terenu wokół stadionu Legii. Otwiera to drogę do budowy Stadionu Narodowego, który ma powstać do 2006 roku.

Nowy stadion ma powstać na wschód od istniejącego, między słynną "Żyletą", trybuną zajmowaną przez najgorętszych kibiców Legii, a ulicą Czerniakowską. Według wstępnych planów "Żyleta" będzie jednocześnie zachodnią trybuną nowego obiektu.

"Przed nami przetarg między firmami zainteresowanymi budową stadionu. Obowiązywać będzie zasada: 'Zaprojektuj, buduj'. Przetarg powinien odbyć się w ciągu miesiąca" - powiedział wiceprezydent Warszawy Sławomir Skrzypek podczas zorganizowanego w Pałacu Kultury i Nauki forum informacyjnego dla inwestorów.

Forum, pierwsze tego typu spotkanie w stolicy, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem firm deweloperskich z całej Europy. Do Warszawy przyjechali inwestorzy m.in. budujący nowe Wembley, twórcy Amsterdam Arena, czy stadionów wybudowanych na mistrzostwa Europy w Portugalii.

Stadion Narodowy pomieści prawdopodobnie 35 tys. widzów, a więc będzie trzy razy większy od obecnego obiektu Legii. Ma to być typowo piłkarski obiekt, bez bieżni lekkoatletycznej. Będą na nim rozgrywane mecze Legii oraz reprezentacji, do czego zobowiązał się już PZPN. Obiekt będzie też gościć inne imprezy, np. koncerty rockowe, zawody promocyjne czy masowe.

"Uważamy, że powinny się tu odbywać także mecze finałowe Pucharu Polski. Zamierzamy wspólnie z Ukrainą ubiegać się o organizację mistrzostw Europy w 2012 roku. Jeśli ją otrzymamy, Stadion Narodowy w Warszawie będzie jedną z aren tej imprezy" - powiedział podczas spotkania z inwestorami wiceprezes PZPN Eugeniusz Kolator.

Jeszcze nie wiadomo, jakie będą koszty budowy. Władze miasta szacują, że mogą wynieść od 200-240 mln złotych, jeśli zostanie wybrany oszczędniejszy projekt tylko z zadaszonymi trybunami, do 400 mln złotych, jeśli - wzorem Gelsenkirchen czy Cardiff - powstanie stadion z rozsuwanym dachem.

Jak zapewnił Leo Turno, prezes powołanej przez miasto spółki Biuro i Zarząd Stadionu Piłkarskiego, Warszawa jest w stanie ponieść koszty tej inwestycji.

Stadion, na którym obecnie występują piłkarze Legii, nie zostanie zburzony, lecz będzie służył jako baza treningowa. Obecna zadaszona trybuna Legii, wybudowana jeszcze przed II wojną światową, pozostanie nienaruszona, zgodnie z opinią konserwatora zabytków.

Źródło: http://sport.wp.pl/wiadomosc.html?wid=5 ... 9%2BzUPjxE

Ech... znowu jakieś plotki na temat stadionu narodowego. Niech lepiej zostanie w Chorzowie i tyle, nie będzie przynajmniej tyle zamieszania. A jeżeli to by było to super. Tylko troszke mało ma pomieścić widzów, ale jeżeli powstanie to i to dobrze. Mozna się cieszyć też tym, że nie będzie bieżni na stadionie .


Jędruś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2004
Posty: 226
Rejestracja: 21 lipca 2004

Nieprzeczytany post 20 października 2004, 20:24

Nie wierze w to, że będziemy mieli własny stadion narodowy :?.Zbyt dużo bajek i wypowiedzi na ten temat usłyszałem :?.Tym bardziej ze względu na koszty.
_juvel_ pisze:Jeszcze nie wiadomo, jakie będą koszty budowy. Władze miasta szacują, że mogą wynieść od 200-240 mln złotych, jeśli zostanie wybrany oszczędniejszy projekt tylko z zadaszonymi trybunami, do 400 mln złotych, jeśli - wzorem Gelsenkirchen czy Cardiff - powstanie stadion z rozsuwanym dachem.
.
Phi.Niemożliwe


Spitfire

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2003
Posty: 457
Rejestracja: 31 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 października 2004, 21:11

a mi to lotto :D i tak mam za daleko.ale mysle ze go postawią i wreszcie bedzie sie czym pochwalic za granicą.


tylko margaryna mleczna jest na ciążę skuteczna
uszaty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2004
Posty: 111
Rejestracja: 18 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 20 października 2004, 21:32

Ten stadion może i powstanie ale zapomnijcie o tym że będzie wyglądał tak jak te wspaniałe zachodnie stadiony powstanie pewnie coś podobnego jak chorzowski stadion. Wybudują go pewnie na wielkiej hałdzie gruzu i postawią na niej trybuny. A na kij nam takie stadiony ???


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 20 października 2004, 21:42

Mam nadzieje ze powstanie przynajmniej bedziemy mieli 2 duze stadiony w WaWie i Chorzowie szkoda ze nie mamy ich duzo niktóre Wisly,Legii i Lecha pomieszcza ponad 10 tys ale to i tak malo a jeszcze niedawno pan Listkiewicz myslal o mistrzostwach swiata w Polsce !!


Cyrklus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 września 2004
Posty: 255
Rejestracja: 26 września 2004

Nieprzeczytany post 20 października 2004, 21:43

Mnie to od razu szlak trafia jak widze takie wypowiedzi ... cyt. "Phi" "Haldy gruzu" etc. :?

Stadion "narosowy" pewnie nie powstanie, ale narodowy za pewne tak. Projekt musiał być tylko zatwierdzony przez komitet i naczelnego architekta Warszawy bo pieniądze odłożone są już od dawna. Stadion ma powstać i założe się, że nie będzie to ani replika chorzowskiego, ani Cardiff ani też innych ... Ze swoim pesymizmem poczekajcie do 2006r. a wtedy będziemy mogli mówić, że obiecanki - cacanki za kibicom radość.


bartusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2004
Posty: 216
Rejestracja: 30 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 20 października 2004, 21:50

Ehhhh...... Coraz trudniej uwierzyć w mi w kolejne zapowiedzi budowy stadionów w Polsce... Przeciez tyle ich już było...
Poza tym nie rozumiem jednej rzeczy :!: Dlaczego nam Polakom trudno osiągnąć w jakis sprawach porozumienie :!: Choćby te sprawy były dla nas najważniejsze...
Przeciez nie tak dawno słyszelismy o Panu Engelu i tajemniczych inwestorach gotowych wyłożyc 150 mln złotych... Teraz miasto ma plan zainwestowac 200 mln na Legie...
Gdyby tak zjednoczyc sily ( wiem, ze to nierealne ) to można by zdudowac nowiutki potezny obiekt z ktorego cala Polska mogła by być dumna.... No ale gdzie tam przeciez Legia i Polonia "dusiły" by sie na takim obiekcie i kazdy dziala na wlasna reke... Przeciez nitk nie powie ze Milan z Interem sie lubia :!: A jednak graja na jednym obiekcie... Takie rozwiazanie bylo by na pewno o wiele bardziej ekonomiczne...
Sprawa ma sie podobnie nie tylko w Warszawie ( vide Arena Kraków :D )

Poza tym skoro ma to być Stadion Narodowy to jego pojemnosć mnie nie powala na kolana...
Przeciez podobnyych rozmiarów jest Stadion w CHorzowie ! Teraz dopiero zaczna sie kłótnie gdzie maja byc rozgrywane mecze...
Każda wiadomośc o budowie stadionu w Polsce jest dobra ( trzeba miec tylko troszke fantazji :D )
Jednak czasami wydaje mi się, że te decyzje nie są dogłębnie przemyślane....


ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 20 października 2004, 22:15

Ale naprawdę coś był, pokazywali w wuadomościach, byli architekci, szychy Polskiej piłki ( w tym Górski) i co najważniejsze inwestorzy, a ci ostatni napawają optymizmem.
Ja w to wierzę, a jak mówi przysłowie wiara czyni cuda, więc trzeba wierzyć...


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
WladeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2004
Posty: 125
Rejestracja: 22 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 20 października 2004, 22:48

Ja uważam, że ten pomysł może być prawdą. Cos się ruszyło w budowaniu stadionów w Polsce :-D
Ostatnio nam w Poznaniu dobudowali trybunę na 8 tysięcy, która zamyka koronę stadionu i będą dalej przebudowywać naszą arenę...
Mysle, że wreszcie władze miejskie i w Poznaniu, i w Warszawie, i w Krakowie doszły do wniosku, że kluby z dużych miast muszą mieć lepsze stadiony i wykładają na to pieniądze.
Bym był bardzo rad gdyby w Warszawie powstał nowoczesny, wielki stadion, na którym mogła by grać reprezentacja...
Pelson pisze:Mam nadzieje ze powstanie przynajmniej bedziemy mieli 2 duze stadiony w WaWie i Chorzowie szkoda ze nie mamy ich duzo niktóre Wisly,Legii i Lecha pomieszcza ponad 10 tys ale to i tak malo a jeszcze niedawno pan Listkiewicz myslal o mistrzostwach swiata w Polsce !!
Stadion Wisły miesci chyba mnie niż 10 tysięcy. A za to stadion Lecha ma grubo ponad 20 tysięcy ludzi.
Są też przecież większe stadiony niż w Krakowie i Warszawie, np. w Lublinie i Szczecinie...


Iver.pk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2004
Posty: 307
Rejestracja: 12 lutego 2004

Nieprzeczytany post 20 października 2004, 23:09

A ja mysle ze bedzie ten stadion :!: Mam wielka nadzieje ze wybuduja taki stadion w Polsce i w koncu bedzie gdzie rozegrac mecze reprezentacji(tak zebym mogl wpasc :wink: ) :!: Taki staion w Polsce to obowiazek-przeciez w naszym kraju od lat sa rzesze kibicow a nie maja gzie obejzec meczu na zywo(musza sie kisisc w jakis spelunach i chlac browar :D ) Taki obiekt jest nieodzowny w naszym kraju!


Obrazek
gosciu_Muranista

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2003
Posty: 1008
Rejestracja: 27 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 21 października 2004, 08:50

taki stadion już dawno powinien powstać!!! Przyjeżdżają do nas kluby reprezentacje z innych krajów i się dziwią że my mamy takie stadiony-przecież to wstyd. Byłem we Włoszech tam kluby z 2 i 3 ligi mają ładniejsze stadiony od naszych pierwszoligowych ba nawet w San Marino ten ich narodowy jest 100x lepszy od naszych. Mam nadzieję że atmosfera która zawsze panuje na Łazienkowskiej przeniesie się na nowy stadion. Bo ja już mam dosyć stadionu Śląskiego gdzie nie słychać kibiców tylko same trąbki. Dobrze że 2 mecze kadry będą na Legii.


darel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 474
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 21 października 2004, 10:26

Budowa tego stadionu chyba wkoncu wypali. Słyszało się już duzo o budowie stadionów: miał byc budowany w Krakowie, w Kielcach, ale tam skończyło sie na rozmowach.
W Warszawie zainteresowało się tym miasto i wszystko powoli, bo powoli ale idzie na przód. Trzeba wierzyc, że wkoncu bedziemy mieli jeden porządny stadion. Owszem w Chorzowie też mieści sie 35 000 kibiców, a nawet więcej - ale każdy widzi jaki to jest stadion, bieżnia koło murawy, trybunu odkryte, daleko od płyty boiska - to nie to. Niech zbuduja stadion na 35 000, ale niech bedzie porządny. Owszem, na niektóre mecze może być mały, alew porównaniu do tego co mamy obecnie to będzie wielki krok do przodu.


na zawsze wierni turyńskiej drużynie
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 21 października 2004, 13:44

WladeK pisze:Ja uważam, że ten pomysł może być prawdą. Cos się ruszyło w budowaniu stadionów w Polsce :-D
Ostatnio nam w Poznaniu dobudowali trybunę na 8 tysięcy, która zamyka koronę stadionu i będą dalej przebudowywać naszą arenę...
Mysle, że wreszcie władze miejskie i w Poznaniu, i w Warszawie, i w Krakowie doszły do wniosku, że kluby z dużych miast muszą mieć lepsze stadiony i wykładają na to pieniądze.
Bym był bardzo rad gdyby w Warszawie powstał nowoczesny, wielki stadion, na którym mogła by grać reprezentacja...
Pelson pisze:Mam nadzieje ze powstanie przynajmniej bedziemy mieli 2 duze stadiony w WaWie i Chorzowie szkoda ze nie mamy ich duzo niktóre Wisly,Legii i Lecha pomieszcza ponad 10 tys ale to i tak malo a jeszcze niedawno pan Listkiewicz myslal o mistrzostwach swiata w Polsce !!
Stadion Wisły miesci chyba mnie niż 10 tysięcy. A za to stadion Lecha ma grubo ponad 20 tysięcy ludzi.
Są też przecież większe stadiony niż w Krakowie i Warszawie, np. w Lublinie i Szczecinie...
No co do Lecha to masz racje ale na Wisle napewno jest conajmnie 12 tysiaków


Polmos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2004
Posty: 774
Rejestracja: 23 marca 2004

Nieprzeczytany post 21 października 2004, 21:45

Moim zdaniem teraz juz nie jest problem czy powstanie, tylko kiedy powstanie. O pieniądze nie ma co sie martwić, bo na budowie tego stadionu można nieźle zarobić (na częsci działki ma powstać hotel, czy coś tam innego, na czym można zarobić). Poza tym miasto juz w swoim budżecie zarezerwowało pieniądze na ten obiekt, a dorzucić sie jeszcze mają pzpn i ITI. Wierze, ze powstanie naprawde piekny funkcjonalny obiekt, taki naprawde z prawdziwego zdarzenia, bo wszystko idzie w dobrym kierunku. Jedynym problemem jest termin, poczatkowo zapowiadano, ze budowa ma sie rozpocząć na początku 2005, a teraz juz wiadomo, ze najwcześniej rozpocznie sie na jesieni 2005 (wykonawca musi mieć conajmniej 6 miesiecy na sprawy ogranizacyjne i dokładne plany architektoniczne), prace mają potrwać nie dłużej niż 2 lata od podpisania umowy, czyli ma być gotowy na koniec 2006, lub na początek 2007 roku.
Śmieszą mnie porównania z Śląskim w Chorzowie. Moim zdaniem stadion śląski jest reliktem przeszłośći na który niepotrzebnie wydano pieniądze, by go zmodernizować. Jest to poprostu betonowy moloch ze słabą widocznością i o marnej akustyce.
Wracając do tematu to bardzo ciesze sie, ze wreszcie powstanie porządny stadion, na jaki prawie 40 milionowy kraj zasłużyliśmy, mam nadzieje, ze w innych miastach także zacznie sie budować nowe obiekty, bo to jest teraz bardzo potrzebne. Widać, ze juz coś sie ruszyło, rozbudowa stadionu w Poznaniu, plany budowy w Krakowie, trzeba tak dalej, to może wreszcie kiedyś doczekamy sie finałów np. Mistrzostw Europy w Polsce.


Mati21pi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 listopada 2003
Posty: 80
Rejestracja: 17 listopada 2003

Nieprzeczytany post 23 października 2004, 22:13

No chciałbym bardzo żeby Polska miała swój stadion narodowy ale boje się ze moge tego nie dożyc;)


A najlepszym klubem jest Juventus Turyn:d
ODPOWIEDZ