Polska Liga Koszykówki

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
MediapuntA

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 324
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2004, 14:28

A to ciekawe :shock: :

Ansley przegląda oferty


Po tym jak zespół Unii/Wisły opuściło niedawno kilku koszykarzy, nie brakuje chętnych wśród innych polskich drużyny na podpisanie z nim kontraktów. Najbardziej pożądanym zawodnikiem na rynku jest oczywiście pierwszy strzelec Era Basket Ligi – Michael Ansley.

Amerykaninowi wystarczyło jedynie, że klub nie wypłacił należnych pieniędzy za grudzień i tym samym postanowił on dłużej nie czekać i odszedł z zespołu. Podobnie wygląda to w przypadku innego gracza za oceanu, Willie Andersona (być może trafi do jednego z argentyńskich klubów).

Ansley nie może narzekać na brak propozycji z druzyny EBL. Koszykarz ma poważną ofertę, czego należało się spodziewać od Turowa Zgorzelec, którego szkoleniowcem od niedawna jest były trener Unii/Wisły, Mariusz Karol.

Chęć pozyskania Ansleya wyraziła również Astoria Bydgoszcz, która w swoim składzie ma obecnie tylko jednego zawodnika z USA - Grega Harringtona. Trzeba jednak pamiętać, że klub prowadzony (jeszcze) przez Wojciecha Krajewskiego mógłby podpisać umowę z byłym graczem m.in. Orlando Magic i Philadelphii 76ers dopiero w lutym, kiedy to zostanie otwarte "okienko transferowe", podobnie jest w przypadku beniaminka EBL.

Do bydgoskiego klubu dotarła także oferta Pawła Szcześniaka, który już w miniony weekend postanowił rozstać się z krakowsko-tarnowską drużyną. Do tej pory w lidze reprezentacyjny rozgrywający notował przeciętnie 9.9 punktów a także 3.8 asysty na mecz.

Zrodlo: e-basket.pl

I co ty na to ASTA :?: :?:


Asta#8

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 789
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2004, 14:34

SUPER!! :twisted:
Asta z Ansleyem będzie the best!!
Niestety ten Turów. :? Oni mają dużo kasy i będzie ciężko. :x
Ja mam jeszcze jeden news:
- Paweł Szcześniak? Tak, ale mógłby być tym drugim. Chcemy jeszcze kogoś lepszego - mówi dyrektor Zbigniew Słabęcki

Do zmian w składzie i tak może dojść dopiero po 1 lutego, bo wtedy rozpoczyna się drugie tzw. okienko transferowe. Za sześć tygodni Astorię będzie więc mógł wesprzeć trenujący z zespołem Adrian Małecki (skrzydłowy) i nowy rozgrywający. - Potrzebujemy wzmocnień na pozycji nr 1 i dlatego już rozpoczynamy zbieranie i przeglądanie ofert - informuje Słabęcki. Wspólnie z innymi członkami zarządu zbierze się na początku stycznia (a nie już dziś), by ocenić wyniki dotychczas osiągnięte przez zespół i trenerów. - Przed nami jeszcze bardzo ważny mecz z Anwilem. On wiele może wyjaśnić. Do tego czasu żadne nerwowe ruchy nie mają sensu. Dlatego też wolę zostawić w tajemnicy nazwiska tych graczy, których chcielibyśmy wymienić - dodaje.

Zdaniem "Gazety" w zespole mogą zostać odstrzeleni nawet obaj rozgrywający Greg Harrington i Vedran Bosnic, o ile ten pierwszy - jak mówią trenerzy - nie przebudzi się. Amerykanin po jednym meczu, w którym błysnął, nie prezentuje takiej formy, która czyniłaby jego pozycję niezagrożoną. Ma mało asyst, potrafi prowadzić grę drużyny na średnim poziomie, nie wykazuje już jednak tego błysku jak w zwycięskim meczu w Zgorzelcu. Zdobywa punkty, ale - czego najbardziej brakuje Astorii - nie ma na boisku cech jej lidera, a także zawodnika, który ciężar zdobywania punktów mógłby w decydujących momentach brać na siebie. Jego zmiennik Bosnic jest pożyteczny, ale jako rezerwowy z pewnością lepszy od niego byłby reprezentant kraju Szcześniak. - Zerwałem kontrakt z Unią/Wisłą i czekam na święta w domu, w Zielonej Górze - mówił wczoraj "Gazecie" Szcześniak, który w niezgodzie z powodu zaległości finansowych rozstał się z rozpadającą krakowską drużyną tak, jak jej lider Mike Ansley oraz Mujo Tuljkovic. - Astoria? Wszystko jest możliwe. To realne. Niczego nie można wykluczyć, ale proszę pytać mojego agenta - stwierdził Szcześniak. Co na to Piotr Jóźwiak? - Oficjalnej propozycji jeszcze nie było ze strony bydgoskiego klubu, ale wiem, że jest zainteresowanie. Musimy uważnie szukać roboty dla Pawła, by nie powtórzyła się historia z Krakowa, jego największa życiowa porażka. Do otwarcia okna transferowego w EBL mamy dla niego propozycje z Belgii i Niemiec - wyjaśnia.

O ile Astoria zakończyłaby współpracę z Harringtonem i Bosnicem, może mieć jeszcze jedno źródło pieniędzy na wzmocnienia. Klub prowadzi rozmowy z kolejnym sponsorem. - Negocjację trwają. Unikam na tym etapie podawania jakichkolwiek informacji, by nie sprawie nie zaszkodzić - zasłania się Słabęcki.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35591,2458821.html


MediapuntA

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 324
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2004, 14:53

Asta#8 pisze:Ja mam jeszcze jeden news:
- Paweł Szcześniak? Tak, ale mógłby być tym drugim. Chcemy jeszcze kogoś lepszego - mówi dyrektor Zbigniew Słabęcki.
No to niezle :shock: :shock: Szczesniak jeden z najlepszych na swoja pozycje 1 (Rozgrywajacy).Nie wiem ASTA chyba macie jakiegos naprawde upatrzonego rozgrywajka albo Slabecki nie wie kto to Szczesniak :twisted: :twisted:


MediapuntA

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 324
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2004, 12:21

No to zle sie dzieje w krakowskim zespole:

W szóstkę też da się grać
W najbliższą środę w Krakowie koszykarze Unii-Wisły rozegrają ostatni w tym roku mecz Era Basket Ligi, w którym ich rywalem będzie drużyna Czarnych Słupsk. Sytuacja w małopolskim jest nie ciekawa i najczęściej zadawanym pytaniem jest kto wyjdzie na parkiet w barwach Unii-Wisły w środowym spotkaniu?

Na pewno nie Artur Golański, który wciąż leczy kontuzję a wpisany zostanie najprawdopodobniej jedynie do protokołu. Na pewno nie Michael Ansley, Willie Anderson, którzy rozwiązali umowy z klubem a aktualnie są w USA, gdzie wyjechali do swoich rodzin na święta. Nie zagra też Paweł Szcześniak, który podobnie jak wyżej wymieniona dwójka rozstał się z małopolskim klubem. W tej sytuacji trener Zając będzie miał do dyspozycji szóstkę graczy (siódemkę, jeśli zagra Mujo Tuljković). Bośniak, który w dotychczasowych meczach Unii-Wisły był jednym z najważniejszych zawodników, wciąż prowadzi rozmowy z prezesem Fallem i cały czas czeka na rozwój wypadków w kwestiach finansowych w klubie z Reymonta.

Dlatego też środowy rywal Małopolan - Czarni Słupsk są zdecydowanym faworytem, szczególnie po metamorfozie jaką przeszli po zmianie trenera. Trener Kowalczyk już w tym sezonie był w Krakowie i jako trener Turowa musiał uznać wyższość małopolskiej drużyny. Tym razem, na pewno będzie chciał wyjechać z grodu Kraka z tarczą. Swojej szansy krakowanie mogą upatrywać w tym, że słupszczanie po dopiero co przebytych świętach Bożego Narodzenia podejdą do meczu na luzie, a co najmniej dwóch koszykarzy Unii-Wisły zagra tak, jak kapitan zespołu Wojciech Żurawski w Warszawie (17 punktów, 17 zbiórek). Wtedy nawet w sześciu mogą myśleć o zwycięstwie, bo przecież w tym sezonie już jednej drużynie taka sztuka się udała. Mianowicie przeżywająca olbrzymie kłopoty na początku listopada inowrocławska Noteć wygrała w szóstkę na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz 97:91. Podopieczni Bogdana Zająca na pewno mają to na uwadze i w środowym spotkaniu będą chcieli sprawić wielką niespodziankę i udanie zakończyć 2004 rok.



Nie będzie to jednak łatwe bo Czarni wygrali 3 spotkania z rzędu a w ich barwach gra wychowanek Unii Tarnów, były zawodnik Wisły – Wojciech Majchrzak, który ostatnio prezentuje bardzo dobrą dyspozycję. W ostatnim meczu z Astorią zdobył 18 punktów (najwięcej w zespole). Ponownie przed małopolską publicznością zagra także krakowianin, grający w poprzednim sezonie w barwach Unii-Wisły - Łukasz Seweryn, który z pewnością będzie chciał wypaść w tym spotkaniu jak najlepiej.


Zrodlo: www.ebl.pl

No to CZARNI juz na pewno wygraja :D :D Co wy o tym myslicie :?: :?:

POZDRO


Asta#8

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 789
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2004, 12:28

Oby wasi koszykarze nie zlekcewarzyli koszykarzy Wisły. Rospada sie Wisła piłkarska i Koszykarka :(

Asta gra z Anwilem. Prawdopodobnie Anwil będzie grał bez Swansona. To jest szansa dla Asty!!

Ja w czwartek jadę jeszcze do Inowrocławia na mecz Noteć - Śląsk.

Zapraszam na reaktywację Astorii 2004. Mojej strony o Astorii.
www.astoria2004.republika.pl


MediapuntA

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 324
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2004, 12:31

Asta#8 pisze:Oby wasi koszykarze nie zlekcewarzyli koszykarzy Wisły. Rospada sie Wisła piłkarska i Koszykarka :(

Asta gra z Anwilem. Prawdopodobnie Anwil będzie grał bez Swansona. To jest szansa dla Asty!!

Ja w czwartek jadę jeszcze do Inowrocławia na mecz Noteć - Śląsk.

Zapraszam na reaktywację Astorii 2004. Mojej strony o Astorii.
www.astoria2004.republika.pl
Nie zlekcewaza :D :D Napewno :D :D (przynajmniej mam taka nadzieje :D )

A strona dobra tylko szate graficzna popraw bo jakos taka dziwna :D :D

Pozdrawiam


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2004, 10:39

Stronka co bede ukrywał przecietna.. Popracoj troszeczke nad Szata Graficzna i bendzie Spoko..


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
baker

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2004
Posty: 108
Rejestracja: 30 listopada 2004

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2005, 21:40

Gratki dla Asty za zwyciestwo nad Anwilem. Wloclawianie znow popelnili ten sam blad co w meczu z Notecia; dali uciec rywalowi na poczatku, a poniej zaczeli gonic. Tym razem zabraklo szczescia w koncowce i Astoria wygrala. Bardzo milo zostali przywitani Swanson i Marculonis, choc w meczu nie obylo sie bez przykrego incydentu (w kierunku lawki rezerwowych Anwilu polecialy jakies przedmioty - mam nadzieje, ze to tylko jacys pseudofani). Atmosfera bardzo fajna, szkoda tylko wyniku :wink: . Na uwage zasluguje tez 46 punkow Hilla w meczu w Ostrowie. Dla mnie to najlepszy gracz EBL. Szkoda, ze nie gra we Wloclawku :?


" Znam twoje czyny, że ani zimny , ani goracy nie jestes. Obys byl zimny albo goracy! A tak, skoro jestes letni i ani goracy, ani zimny, chce cie wyrzucic z mych ust." Apokalipsa
Asta#8

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 789
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2005, 14:52

Baker: Byłeś w Bydgoszczy?? Czemu nic wcześniej nie pisałeś?? :D Bym poznał fana Milanu. :D

Co tu dużo mówić o meczu... Poprostu Asta jest najlepsza. :D Teraz w rundzie rewanżowej będzie kiepsko z przeciwnkami. Wszystko wygramy :twisted: Liczę na 3 miejsce na koniec sezonu.

Gdzie więcej gratulacji?? :lol:


bartekoo1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 grudnia 2004
Posty: 3
Rejestracja: 18 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2005, 15:37

ta Era basket liga jest taka cienka ze az szkoda gadac.Nie lepiej popisac o NBA??


enbea

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2004
Posty: 140
Rejestracja: 05 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2005, 16:09

bartekoo jak chcesz pogadac o nba to sobie idz na inny pokoj mi tam sie era basket liga podoba i jak tylko mam czas to zawsze ogladam mecze


ENBEA
baker

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2004
Posty: 108
Rejestracja: 30 listopada 2004

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2005, 22:19

Asta#8 pisze:Baker: Byłeś w Bydgoszczy?? Czemu nic wcześniej nie pisałeś?? :D Bym poznał fana Milanu. :D
Niestety na meczu byc nie moglem. Sluchalem jedynie w radio. Pezebieg spotkania znam wiec stamtad, a takze od moich kolegow Anwilowcow, ktorzy byli na meczu w Bydgoszczy. Byc moze poznamy sie przy okazji rewaznu we Wloclawku :wink: . Pozdrawiam i Forza Anwil&Asta&Notec :!:


" Znam twoje czyny, że ani zimny , ani goracy nie jestes. Obys byl zimny albo goracy! A tak, skoro jestes letni i ani goracy, ani zimny, chce cie wyrzucic z mych ust." Apokalipsa
MediapuntA

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 324
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2005, 13:25

Oto kolejka EBLu :D :

1 Turów - Śląsk 13:30 Zgorzelec
2 Astoria - Prokom 18:00 Bydgoszcz
3 AZS - Polonia 18:00 Koszalin
4 Gipsar - Czarni 18:00 Ostrów Wlkp.
5 Noteć - Polpharma 18:00 Inowrocław


Faworyci SLASK PROKOM POLONIA CZARNI NOTEC

Wczoraj Anwil wygral w Krakowie(lub Tarnowie nie wiem :D ) z tamtejsza UNIA/WISLA 72-69


Asta#8

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 789
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2005, 13:34

baker pisze:
Asta#8 pisze:Baker: Byłeś w Bydgoszczy?? Czemu nic wcześniej nie pisałeś?? :D Bym poznał fana Milanu. :D
Niestety na meczu byc nie moglem. Sluchalem jedynie w radio. Pezebieg spotkania znam wiec stamtad, a takze od moich kolegow Anwilowcow, ktorzy byli na meczu w Bydgoszczy. Byc moze poznamy sie przy okazji rewaznu we Wloclawku :wink: . Pozdrawiam i Forza Anwil&Asta&Notec :!:
Oczywiście będe na meczu we Włocławku więc się może zobaczymy!! :D

Oczywiście dziś wygrają:
Turów
Astoria
Polonia
Czarni
Polfarma

Asta&Noteć&Anwil forever :D


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2005, 16:28

hyh widze ze zamiast Slaska dałes Turów a zamist Prokomu Astorie :shock: Ale Ty masz marzenia :wink:


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
ODPOWIEDZ