Radio JP

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ

Na jaka szybkosc radio ma byc nadawane? (szczegoly w poscie Alexxa na 3 stronie)

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 25 września 2004, 11:34

Zgłaszam się do pomocy przy radiu 8) Mam klika bardzo fajnych ( bynajmniej tak mi się wydaje) pomysłów dotyczacych tego co byłoby w radiu. Moge tez byc Dj'em ale tylkow weekendy ze wzgledu na szkołe. Piszcie na moje gg w sprawie radia.

pozdro:wojti-s


PS> żeby prowadzić taka audycje musiałbym mieć jakiś mikrofon albo cuś?? skąd wziac sprzet??


Kikat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2004
Posty: 10
Rejestracja: 28 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 25 września 2004, 11:55

dobry pomysł z tym radiem :) ale co na nim by było oprócz transmisji meczy ?


Duma US Lecce Walerij Bożinov
Bad_Magick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2004
Posty: 299
Rejestracja: 21 lutego 2004

Nieprzeczytany post 25 września 2004, 12:38

Co do radia...pomimo ze to male oprogramowanie, musialoby stac na dobrym serwerze. W sieci jest wiele stacji radiowych, ale te z kiepskim laczem nie maja zadnych szans. Nikt nie bedzie sluchal JP jesli co chwile wlaczal mu sie bedize bufor. Dodatkowo ludzie prowadzacy audycje tez beda musieli miec dobre lacze. Ja kiedys mialem pracowac w takim radiu, prowadzic wlasny program muzyczny, ale okazalo sie ze pomimo dobrego serwera MOJE lacze jest tak kiepskie ze sygnal do serwera szedl za dlugo.

CO do pomyslow to na pewno:

1. Mecze Live (wcale nie usi to byc prowadzone przez jedna osobe, jedni maja C+ inni Sky Sport, to da sie pogodzic)
2. Aktualnosci(wiem ze sa na stronie, ale w radiu mozna je skomentowac)
3. Plotki - odbije sie na rzetelnosci, ale mozna tak wlasnie nazwac jakas audycje, zeby sluchacze wiedzieli ze to nie sa sprawdzone informacje
4. Felietony z historii Juve
5. Komentarze najciekawszych tematow na forum(w celu zachecenia wypowiadania sie w nich)
6. Zapoznanie sluchaczy z hymnem Juve i innymi piosenkami stadionowymi ;)
7. Wywiady z...tworcami strony
8. Dokladne analizy przedmeczowe i pomeczowe.
9. Cykl: Sklad Juve na sezon 2004/2005. Omowienie zawodnikow ich historia, sukcesy itp.
10. Radiowe Quizy, w ktorych kazdy bedzie mogl sie sprawdzic. Oczyiscie bez nagrod, bo zeby przeprowadzac QUizy z nagrodami to juz trzeba sie zajac na powaznie linia telefoniczna, mozliwoscia przekazania glosu na antene - to za kilka lat :P
11. Sklep JP. Spoty reklamowe dostepnych towarow(duzo ludzi chcialoby sie czegos wiecej dowiedziec o dostepnych towarach)
12. Cykl: Serie A - omowienie naszych rywali w walce o Scudetto
13. Cykl: Tabela - aktualna sytuacja Juve na tle innych zespolow
14. Cyk: Squadra Azzurra, zarowno historia jak i terazniejszosc z poglebieniem watku: Juventini w Squadra Azzurra.
15. Kacik typera: Najlepsi fachowcy podpowiadaja typy na nastepna kolejke uzasadniajac swoj wybor.
16. Czytanie regulaminu JP - hehe zartowalem oczywiscie :D

Narazie tyle wpadlo mi do glowy. Jedne pomysly sa lepsze , inne gorsze, ale trzeba je pisac zeby bylo w czym wybierac. Jak widac jest material ktory mozna przekazac za pomoca Radia JP.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 września 2004, 12:48

Bad_Magick Twoje propozycje sa swietne, ale napewno bardzo ciezkie do zrealizowania.
A tak wogole to te radio JP bylo by chyba tylko dla posiadaczy super szybkiego neta, bo jak ja sluchalem 1 audycji to mi sie robil buffering i strasznie dlugo sie ladowalo i takie sluchanie nie mialo niestety sensu.
10 sekund sluchalem a 1 minute sie ladowalo :(


Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 25 września 2004, 13:23

Minęła właśnie 6 w radiu JP... :P :D

Jak już pisałem wcześniej mogę się tym zająć, tym bardziej że będę miał niedługo szybszy internet, a nadawanie 160 kb/s wystarczy ?? Bad_Magick twoje plany są fajne i nie jak sądzi DamKam trudne do zrealizowania. Według mnie można to łatwo zrealizować tym bardziej jak ja się tym zajmę :D Ale najpierw trzeba zebrać skład i zacząć wszystko załatwiać. Trzeba przecież przedstawić harmonogram nadawanie i takie inne mniej i bardziej ważne rzeczy. Czekam kto się jeszcze zgłosi. Zapraszamy ludzi z trwałym, a nie słomianym zapałem. Najważniejsze jest to, żeby radio miało popularność, bo nadawanie dla jeden osoby nie ma sensu. Swiergot jak coś udostępni serwer, czekam na resztę składu i nowe propozycje.


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 września 2004, 14:08

Ja jestem chętny do współpracy. Choć niegdy czymś takim się nie zajmowałem to raczej mam trwały zapał i chciałbym pomóc w powstaniu naszego "radyjka" :wink: Tak wiec Alexxxx na mnie możesz liczyć. Jestem do usług :P

P.S. dlaczego usunięto mi mój piękny avatar :?: :?


Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 września 2004, 14:36

Juve The Best pisze: Prosił bym o kontakt ze mną osoby która zna się nad tym jak takie coć założyć i ewentualnie chętnych DJ.

Moge byc chetnym na DJa ;] lubie cos takiego ;p


wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 25 września 2004, 14:52

Moim zdaniem im więcej Dj'ów tym większe szanse na zrealizowanie propozycji Magicka. Każdy mógłby się zając czymś innym dzięki czemu każdy temat byłby przygotowany dosyć szczegółowo. Ja również zgłaszam się na Dj'a. Co do tego co mógłbym robić to wypowiem sie przy innej okazji. A że mam neostrade ( tą 760kb/s) więc problemów miec nie powinienem :wink: Czekam na kontakt hehehee

pozdro: wojti-s


Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 25 września 2004, 14:58

Dobra, sparawa załatwiona, skład się jakoś skąpletuje :P Na razie musimy to z Martinem i swiergotem wszystko spokojnie opracować na serwerze potem zacznie sie dj'owanie. Na razie radzę założyć nową sondę, na jaką szybkośc ma być nadawane radio. O to możliwe:
Głos 1
14.4kbps
8 kBit/s, 11,025 Hz, Mono

Głos 2
19.2kbps
20 kBit/s, 11,025 Hz, Mono

Radio AM 1
28.8kbps
20 kBit/s, 11,025 Hz, Stereo

Radio AM 2
33.6kbps
24 kBit/s, 11,025 Hz, Stereo

Radio AM 3
48.0kpbs
32 kBit/s, 11,025 Hz, Stereo

Kaseta Magnetofonowa 1
64kbps ISDN
48 kBit/s, 22,050 Hz, Stereo

Kaseta Magnetofonowa 2
96kbps ISDN
56 kBit/s, 22,050 Hz, Stereo

Koncert
128kbps ISDN
64 kBit/s, 44,100 Hz, Stereo

CD Audio
384kbps DSL or Equivilent
128 kBit/s, 44,100 Hz, Stereo

Ja osobiscie proponuje ten:
Radio AM 1
28.8kbps
20 kBit/s, 11,025 Hz, Stereo

Wtedy prawie każdy miałby możliwośc słuchać naszego radyjka :) Aha i jeszcze jedno. Proponujcie dalej , co ma być na antenie, ale sęsownie. Opisujcie dokładnie porgram/y.


OK, ankieta dodana :) Jaby cos bylo nie 'tak' to daj znac.
kouba


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
Bad_Magick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2004
Posty: 299
Rejestracja: 21 lutego 2004

Nieprzeczytany post 25 września 2004, 15:54

Co do predkosci to trzeba bedzie ja poprostu przestestowac. Wiekszosc naszych audycji to bedzie tylko glos prowadzacego wiec nie bedzie sensu dawac Stereo. Ja np mam lacze stale T1 i poprsotu niektore radia mi ida a inne nie, niezaleznie od 'szybkosci' radia. Tutaj wiecej zalezy od serwera.

Kolejne proozycje:

17. Przeglad prasy krajowej i zagranicznej (oczywiscie o Juve)
18. Moze jakis kurs wloskiego ? ;) Widzialem kilka wydawnictw na CD. Wystarczy to troche opracowac i dopracowac ;) Ciezko sie uczyc wzrokowo, lalwiej sluchowo ;)
19. Comiesieczny Cykl : Wydarzylo sie w Juve - podsumowanie.
20. Kącik MZ - choc w tej ematyce ciezk owymyslic cos ponad to co oferuje nam forum, no ale tu jest tyle glow ze mzoe cos wymyslicie ;)

To tyle mi wpadlo do glowy jeszcze w trakcie sprzatania mieszkania ;)

Ja bardzo chetnie podjalbym sie wspolpracy, ale czas bede mial dopiero w..Czerwcu - matura to nie przelewki :|


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 26 września 2004, 11:11

Powoli nabiera to sensu. Teraz mi sie podoba. Tylko to by trzeba bylo jakos schynchronizowac aby ludzie z paru miejsc w polsce mogli rozmawiac "na antenie" miedzy soba.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
mleko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 262
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 października 2004, 19:41

ja sie rowniez pisze do tego :D moge z checia pomoc i mam trwaly zapal :P wiec jestem rowniez do Waszej dyspozycji :wink:


Juve The Best

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lipca 2003
Posty: 360
Rejestracja: 29 lipca 2003

Nieprzeczytany post 09 października 2004, 22:59

Myśle że pora zaczynać już coś robić w związku z radiem. Prosze już o konkrety. Słyszazłem że już ktoś sie tym zajoł, wieć prosze o jakieś informacje. Pozdrawiam.


Obrazek
ODPOWIEDZ