Jakże to tak?

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 12:19

general_ciapula, adi66. grg666 i dziki dzik to nie te same osoby 8) Wszyscy mają po 1 poście a źle się wyrażają o adminach, czyli wychodzi na to, że na forum są już długo skoro wytykają im błędy 8)
Wczoraj na czacie adi666 napisał do mnei coś takiego :lol:
"nie podszywaj się podemnie gnido bo na to nie zasługujesz !"
:D :D :D :D
Ave 666 :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 12:25

Bawarczyk pisze:
Diego pisze::shock: Ludzie o co wam chodzi :?: Administratorzy to osoby młode i normalne jest, że czasami nadużyją władzy (chodź nie powinno im się to zdażać :wink: ). Usunęli wam temat. A wiecie dla czego? Bo był do ### :!: Niepodoba się wam na tym forum - to wracajcie na forum Szczakowianki albo na forum osób pokrzywdzonych przez Adminów JP.

P.S. Juveluck lepiej odblokuj ten temat, bo albo podadzą cię na policję albo popełnią samobójstwo :lol:
Twoja wypowiedz jest do ###
Czyli co popierasz naduzywanie wladzy i hamstwo przez niektorych modow??? Z twojej wypowiedzi wynika ze tak!!!!!! Tu chodzi o zasady, bo ponoc jakies panuja na tym forum!
A ciekawe jak ty byś się zachowywał, gdybyś był Modem? Czy na pewno byłbyś lepszy od tych, którzy piastują ten urząd obecnie? Może są trochę za ostrzy, ale ja ich popieram. Bez nich na forum zapanował by totalny chaos i wtedy ludzie twojego pokroju zakładaliby tematu typu "Którą ręką się podcieracie? Wpisujcie tutaj swoje przeżycia!"


:roll:
Rasi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 22 lipca 2003
Posty: 461
Rejestracja: 22 lipca 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 12:30

DamKam pisze: Moim zdaniem general_ciapura ma racje!!!!!
No jest Was juz dwóch. Wow :shock: :lol:

DamKam pisze:Nie wiem konkretnie o co poszlo
To po co sie wypowiadasz ??
Przypomniałes mi A.Leppera, który przyjechał do strajkujacych stoczniowców i na wejściu mówi: nie wiem dlaczego strajkujecie ale macie racje !!
Cos mi sie zdaje, że nie tylko w tym przypomnasz pana Andrzeja L.
DamKam pisze: ale nie raz juz sie spotkalem z przejawami dyktatury i to conajmniej dziwnej, niepotrzebnej!!!!
zapomniałes dodać: krzywdzacej, niesprawiedliwej, nieuzasadnionej...
Masz racje: stworzyliśmy (my modzi) mafie. Naszym głownym celem jest uprzykrzanie Ci życia na forum :lol:
DamKam pisze: Uwazam ze w ostatnim czasie co po niektorzy moderatorzy poprostu sobie za duzo pozwalaja !!!! Naduzywaja swoich praw i nie moze tak byc- zyjemy w wolnym kraju
Nikt Cie tu nie trzyma :?
DamKam pisze:co juz bylo powiedziane wiele razy ale nic sie nie zmienia- dalej ciagnie sie ta brudna, hamska i niezrozumiala dla mnie dyktatura!!!!!!
No zobacz ile Ty znasz określen na nasza dyktature :shock: :lol:
DamKam pisze:Po to jest forum zeby wyrazac swoje zdanie!!!!! Jezeli urzytkownik nie zlamal regulaminu to jakim prawem moderator zamyka, usuwa temat czy tez wrecz osmiesza autora ???!!!
Hmmm w sumie tematy o 10000000$, nietoperzach, krowach muckach, zmianie fryzury Alexa, nadwadze Montero czy diecie Nedveda regulaminu nie łamią ale ja i tak je zamykam i zamykac bede. Dlaczego ?? Bo są głupie !! I to nie tylko moje zdanie. Swoje zdanie wyraza tez spora cześć uzytkowników klikając w niebieską karteczke :evil:
DamKam pisze: Ja juz jestem na JuvePoland troche czasu i musze przyznac ze na samym poczatku tak nie bylo, a teraz ...... moderatorzy (nie mowie ze wszyscy) sa wrecz hamscy !!!!!! Mowie to z przykroscia, ale trzeba o tym mowic !!!!!!
bidulka :cry:
DamKam pisze:POPIERAM WSZYSTKICH CO WALCZA O WOLNOSC SLOWA !!!!
Tak jest !! Założ bojówke internetową !! I precz z modami !! Władza w rece ludu !! :lol: :lol: :lol:
Diego pisze: wtedy ludzie twojego pokroju zakładaliby tematu typu "Którą ręką się podcieracie? Wpisujcie tutaj swoje przeżycia!"
:lol: :lol: :lol: masz u mnie piwo :wink: ledwie sie pozbierałem jak przeczytałem ten tekst :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2004, 12:37 przez Rasi, łącznie zmieniany 1 raz.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 12:35

ToMeK po pierwsze nie mam zamiaru sie z nikim klocic !!!
Po drugie jestem troche zly bo poprzekrecales moja wypowiedz w niektorych miejscach:
Czy ja napisalem ze bezsensowne tematy na tym forum powinny byc nienaruszane ?? NIE !!! przeciez napisalem ze za tematy ktore naruszaja regulamin powinny byc konsekwencje !!! Temat "pij mleko..." jest glupi i tu przeciez nikogo nie bronie !!!!!
A temat ktory byl odpowiedni a go ktos zamknal to np. Polityka transferowa Juve napisana przez Bawarczyka. Takiego tematu naprawde nie widzialem i nie pamietam. A nawet jakby kiedys zdarzyl sie podobny no to skad gosc ktory dopiero co przyszedl na forum mial to wiedziec ???
Forum jest dla wszystkich a nie tylko dla starych bywalcow...

Mi nie chodzi o to zeby se kazdy mogl pisac glupoty, zeby byla samowolka urzytkownikow ale Wy jako moderatorzy powinniscie byc bardziej ze tak powiem: przyjazniej nastawieni dla nas urzytkownikow i nie powinniscie naduzywac swojej pracy i to wszystko z mojej strony !!!!
I nadal bede odwiedzal i pisal na JuvePoland bo uwazam ze to i tak swietna strona i forum !!!! :wink:

mysle ze wszystko jest wyjasnione i mam cicha nadzieje ze moderatorzy bardziej polubia Nas urzytkownikow :D pozdrawiam


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 12:36

Zapewniam was ze praca moderatora nie jest wcale łatwa. User wejdzie przeczyta to tamto i ma spokoj. Moderator musi byc wszedzie. Nie traktujemy ulgowo NIKOGO. Zreszta ile mozna wałkować jeden i ten sam temat??? Skoro chcecie sobie pozartowac to prosze bardzo! Ale niech beda to zarty na poziomie! JAkos nikt nie zamyka postu z kawałami, ale tematy typu "co bys kupil za 1000000000$" to poziom forum www.domoweprzedszkole.pl Chcecie pisac o zielonych nietoperzach to idzcie tam. A nie tutaj! Takie tematy to tylko miejsce dla nabijaczy.

Kwestia druga - złe zachowanie moderatorow - jakos do tej pory (a forum ma juz prawie 2 lata - w tej formie przynajmniej) otrzymałem słownie DWA posty w ktorzy uzytkownik uskarzal sie na moderatora! DWA! DWA przez DWA lata!
Jesli jednak cos wam nie pasuje czemu nic o tym nie wiem??? CZemu nie wie o tym świergot? CZemu Behemot tez nic nie wie??? Jako admini mamy władzę nad moderatorami i chyba takie sprawy jak zle zachowanie moderatorow powinno byc do nas zglaszane.

Sprawa zamykania tematow. My bedziemy zamykac z podaniem przyczyn ale wy w zamian kazda reklamacje bedziecie podpierac ODPOWIEDNIM PUNKTEM REGULAMINU! Cos za cos! Moze to was zmobilizuje do przestrzegania zasad! Czytajcie zasady a potem sie plujcie ze ktos was skrzywdzil!
JEstem ciekaw jak to forum by wygladalo gdybysmy komus odpuscili CHLEW i jeden wielki BURDEL! Bo juz normanie na niektorzy osłów nie mam sił!
Po co wogole przychodzicie na forum JP??? Zastanowcie sie! Kazdy z was? Osobno! A potem dopiero miejcie do nas pretensje! O cokolwiek!
DamKam pisze: A temat ktory byl odpowiedni a go ktos zamknal to np. Polityka transferowa Juve napisana przez Bawarczyka. Takiego tematu naprawde nie widzialem i nie pamietam. A nawet jakby kiedys zdarzyl sie podobny no to skad gosc ktory dopiero co przyszedl na forum mial to wiedziec ???
Forum jest dla wszystkich a nie tylko dla starych bywalcow...
Czy ktos z was wie co to netykieta???? Forum to nie miejsce gdzie sie wchodzi i zaczyna pisac co slina na jezyk przyniesie. Jesli ktos sie rejestruje to powinien najpierw zapoznac sie z regulaminem. Nastepnie pochodzic troche i popatrzec co juz bylo napisane a co nie... po trzecie wrzuc sie w atmosfere, a dopiero potem pisac! NETYKIETA panowie! GDzie te czasy kiedy te zasady znał kazdy bez wzgledu o ktorej godzinie w nocy go budzono!!!!


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Rybeq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 597
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 12:39

rocznica powstania i strajkow sierpniowych zbyt wam do glowy udezyla.
niektorym az nadto popuscily wodze fantazji.
chcecie walczyc o wolnosc slowa ? jedzcie do moskwy, napewno znajdziecie paru kompanow. swoje glebokie i glupie przemyslenia zachowajcie dla siebie, bo sa inne sposoby zeby zaistniec na forum.


[']rybeq[']
20.II.2003-3.III.2005
cos sie konczy, cos sie zaczyna.
Jamal_TH

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 249
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 12:41

Yhm....Pozwolę sobie zapytać , za co kartki :> Post jest na temat , co z tego , że nie ma konkretów , jeśli kilka osób już ma takie zdanie , w tym dłuższy ,, klient '' JP to chyba coś się zaczyna dziać.. Ja tam ogólnie nie mam nic do Forum , za mało humoru tylko i stanowczo za dużo kartek za nic.Rybeq nie atakuję Cię , ale dziwię się za co mają się kartki sypać , za to , że ktoś napisał swoje zdanie i nie podał konkretów ? Joke ... ((-;

jesli ktos bedzie pisal o tej wielkiej dyktaturze, nie popierajac tego zadnym argumentem i nic nie wnoszac do dyskusji, to wg powinno sie to zostawiac ?
rybeq


Nie , masz rację , ale po co napisałeś że ,, nie zdziwcie jak będę (czy tam zaczną ((-; ) się sypać kartki ... Tylko rozgrzebujesz mrowisko , pisząc tak , zresztą dziećmi nie jesteście , róbcie tak żeby było dobrze... Ja już się nie udzielam bo nie widzę sensu ... Powodzenia w dalszej pracy. I TO NIE BYŁA IRONIA :P A co do ludzi którzy mają zastrzeżenia do dyktatury... Może po prostu w życiu rodzice im na wszystko pozwalają i nie mają żadnych zasad wpajanych ? A tutaj każdy chciałby żeby panował ŁAD. Szkoda tylko ( szkoda dla nich ) , że są jakieś ekhm.. zasady :) Wyobraźcie sobie co by było jakby nikt nie reagował na głupoty wypisywane na forum...pozdro
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2004, 12:58 przez Jamal_TH, łącznie zmieniany 1 raz.


Go hard, or go home.
OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 12:53

dziki dzik pisze:no fajnie. wam juz wladza do glowy uderza za bardzo. temat mi zablokwali bo chce miec zielonego nietoperza z rogamami. absurd. topic byl dobry i ciekawy przecierz. a zamknieto go za to ze napisalem ze chce nietoperza. super. naprawde milo mi. dziekuje ci generale ze wstwiles sie za mna. jedynie ty mnie rozumiesz.
general_ciapula, adi66. grg666 i dziki dzik to nie te same osoby 8) Wszyscy mają po 1 poście a źle się wyrażają o adminach, czyli wychodzi na to, że na forum są już długo skoro wytykają im błędy 8)
Wczoraj na czacie adi666 napisał do mnei coś takiego :lol:
"nie podszywaj się podemnie gnido bo na to nie zasługujesz !"
:D :D :D :D
Ave 666
- trafne spostrzeżenie :)

Kolejna osoba która nie czytała regulaminu - Ban na IP za potrójne konto

Pewnie mi zaraz powiecie że jest dyktatura. I macie racje jest bedzie dopuki wy niezaczniecie sie zachowywać, bo zachowanie typu zarejstrować sie na forum napisac idiotyczny temat i miec pretensje że został zamknięty i tyklo atakować bez argumentów to każdy może.

Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2004, 12:57 przez OskarG, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Chmura

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2003
Posty: 93
Rejestracja: 24 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 12:54

Martin pisze:Jako admini mamy władzę nad moderatorami i chyba takie sprawy jak zle zachowanie moderatorow powinno byc do nas zglaszane.
No dobra to według mnie Rasi w poscie odpowiadającym na post DamKama zachował się źle i tak nie powinien. Mógł tylko odeprzec jego argumenty spokojnie i bez żadnego ironizowania, ale nie on wjechał kolesiowi, wyśmiał jego poglady, zachcował się lekceważąco i po prostu nietolerancyjnie. Moze dla niego niego jest to smieszne mimo wszystko DamKamowi napewno określenia bidulka sie nie spodobalo.
~~~
Widac zaczynaja sie skargi :lol: Smialo 8)
~~~


Juve Rulezzzzzzzzzzzzzz!!!!!!!!!!!
East Side Is The Best !!!
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 13:05

Chmura pisze:
Martin pisze:Jako admini mamy władzę nad moderatorami i chyba takie sprawy jak zle zachowanie moderatorow powinno byc do nas zglaszane.
No dobra to według mnie Rasi w poscie odpowiadającym na post DamKama zachował się źle i tak nie powinien. Mógł tylko odeprzec jego argumenty spokojnie i bez żadnego ironizowania, ale nie on wjechał kolesiowi, wyśmiał jego poglady, zachcował się lekceważąco i po prostu nietolerancyjnie. Moze dla niego niego jest to smieszne mimo wszystko DamKamowi napewno określenia bidulka sie nie spodobalo.
Dzieki Chmura za wsparcie !!!!
Nie ukrywam ze zostalem niemilo potraktowany przez Rasiego !!! Baa niemilo to chyba za malo powiedziane :evil:
No ale coz wszystko to co napisalem okazuje sie faktem.... no ale trzeba z tym zyc i chyba to sie predko nie zmieni i wogole widze ze taki temat wogole nie ma sensu a Ci ktorzy wyrazaja w nim swoje zdanie sa poprostu ponizani przez takich jak Rasi :evil:
To przykre ze takie zeczy dzieja sie na JuvePoland.... :(


Rasi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 22 lipca 2003
Posty: 461
Rejestracja: 22 lipca 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 13:05

hehe no tak :D znowu Rasi wszystkiemu winien. Bana mu !! A co sie bedzie woził :wink:

A tak na serio: ironia to tez sposób dyskusji. Tzw. "argumenty" DamKama poprostu mnie rozśmieszyły wieć posłuzyłem sie ironią. Czasem łatwiej i skuteczniej można obalić czyjeś poglądy "niszcząc" ;) jego argumenty niż próbować je odpierać "na serio". Druga sprawa to to, że nigdzie go nie obraziłem. Zaatakowałem jego poglady nie jego. Do DamKama jako osoby nic nie mam ale jego pretensje mnie smiesza ;)
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2004, 13:09 przez Rasi, łącznie zmieniany 1 raz.


OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 13:08

DamKam pisze:ToMeK po pierwsze nie mam zamiaru sie z nikim klocic !!!
Po drugie jestem troche zly bo poprzekrecales moja wypowiedz w niektorych miejscach:
Czy ja napisalem ze bezsensowne tematy na tym forum powinny byc nienaruszane ?? NIE !!! przeciez napisalem ze za tematy ktore naruszaja regulamin powinny byc konsekwencje !!! Temat "pij mleko..." jest glupi i tu przeciez nikogo nie bronie !!!!!
A temat ktory byl odpowiedni a go ktos zamknal to np. Polityka transferowa Juve napisana przez Bawarczyka. Takiego tematu naprawde nie widzialem i nie pamietam. A nawet jakby kiedys zdarzyl sie podobny no to skad gosc ktory dopiero co przyszedl na forum mial to wiedziec ???
Dlatego nie dostał zato ostrzeżenia ale to cie już nie obchodzi.
DamKam pisze: Forum jest dla wszystkich a nie tylko dla starych bywalcow...

Mi nie chodzi o to zeby se kazdy mogl pisac glupoty, zeby byla samowolka urzytkownikow ale Wy jako moderatorzy powinniscie byc bardziej ze tak powiem: przyjazniej nastawieni dla nas urzytkownikow i nie powinniscie naduzywac swojej pracy i to wszystko z mojej strony !!!!
I nadal bede odwiedzal i pisal na JuvePoland bo uwazam ze to i tak swietna strona i forum !!!! :wink:

mysle ze wszystko jest wyjasnione i mam cicha nadzieje ze moderatorzy bardziej polubia Nas urzytkownikow :D pozdrawiam
Ja mysle że Moderatorzyw as lubią nie raz wam zapewne odpuszczali kartki za błachostki.
Zawsze patrzą czy ktos jest nowy - choć nie powinni zwracac uwagi bo że ktos jest nowy nie zwalnia go ze znajomości regulaminu przeglądnbecia forum itd.


Obrazek
Bawarczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2004
Posty: 17
Rejestracja: 08 lipca 2004

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 13:13

Rasi pisze:hehe no tak :D znowu Rasi wszystkiemu winien. Bana mu !! A co sie bedzie woził :wink:

A tak na serio: ironia to tez sposób dyskusji. Tzw. "argumenty" DamKama poprostu mnie rożśmieszyły wieć posłuzyłem sie ironią. Nigdzie go nie obraziłem.
Tylko ty tak uwazasz ze nikogo nie obraziles :evil: !!!!! To co napisales DamKamowi to po prostu zenada!!!! Czlowieku ile ty masz lat?? Za kogo ty sie uwazasz????? Twoja wypowiedz kwalifikowala sie do ostrzezenia za obrazanie urzytkownika!!!! Po prostu brak mi slow..... i jeszcze te beznadziejne tlumaczenie sie!!!!
Do Martina- rzadam usuniecia Rasiego z funkcji moderatora!!!! To co napisal DamKamowi bylo skandaliczne !!!!!!! DamKam mial calkowita racje i wogole wszyscy co odwazyli sie tu pisac o zachowaniu modow!!!!!

AAAAAHHHHHH w sumie co ja sie bede przejmowal, zmywam sie z tego forum bo tu sie nie da wytrzymac!!!!! Traktujecie niektorych jak smiecie, obrazacie ich i osmieszacie na forum!!!!!! Brak mi slow!!!!!!
Naraz wszystkim
Trzymaj sie DamKam jestesmy z toba!!!!!!!

Niech zyje wolnosc, precz z komuna!!!!!!!


Fc Bayern Forever Number One
Jamal_TH

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 249
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 13:14

Kurde a jednak się skuszę i wpiszę po raz kolejny .... Rasi , skoro argumenty DamKam'a Cię rozśmieszyły to może zostaw to dla siebie co ? Bo jakby każdy tak postępował jak Ty i ironizował inne wypowiedzi użytkowników to też nie byłoby ciekawie , nie dajesz należytego przykładu , wyśmiewasz zarzuty jakie Ci stawiają , po prostu wszystkich traktujesz z góry , tak nie powinno być ... Poza tym już kilka osób na Ciebie narzeka , pewnie Cię to mało obchodzi , łagodnie pisząc , ale to już nie mój problem.


Go hard, or go home.
Rasi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 22 lipca 2003
Posty: 461
Rejestracja: 22 lipca 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2004, 13:24

Bawarczyk pisze:Niech zyje wolnosc, precz z komuna!!!!!!!
Tak jest !! Zaczynamy powstanie !!

Bawarczyk pisze: Tylko ty tak uwazasz ze nikogo nie obraziles :evil: !!!!! To co napisales DamKamowi to po prostu zenada!!!! Czlowieku ile ty masz lat?? Za kogo ty sie uwazasz????? Twoja wypowiedz kwalifikowala sie do ostrzezenia za obrazanie urzytkownika!!!! Po prostu brak mi slow..... i jeszcze te beznadziejne tlumaczenie sie!!!!
hmm sonde robisz ?? Tak wiec:
1) lat 20
2) za usera, któremu zalezy na pożadku

W którym miejscu obraziłem DamKama ??
Bawarczyk pisze:Do Martina- rzadam usuniecia Rasiego z funkcji moderatora!!!! To co napisal DamKamowi bylo skandaliczne !!!!!!! DamKam mial calkowita racje i wogole wszyscy co odwazyli sie tu pisac o zachowaniu modow!!!!!
Proponuje zrobić ankiete :D niech sie wypowie reszta userów. Jeśli uwarzacie, że powinienem odejść to prosze bardzo :) Możecie byc pewni ze płakać nie bede :)
Bawarczyk pisze:AAAAAHHHHHH w sumie co ja sie bede przejmowal, zmywam sie z tego forum bo tu sie nie da wytrzymac!!!!! Traktujecie niektorych jak smiecie, obrazacie ich i osmieszacie na forum!!!!!! Brak mi slow!!!!!!
NIE!!!!!! Nie rób mi tego !! Nie odchodź !! Kto mnie bedzie krytykował jak Ciebie zabraknie ??


ODPOWIEDZ