Footbal Manager - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 01:01

Skończyłem właśnie pierwszy sezon Juventusem i podzielę się wrażeniami.
Przede wszystkim jest to najłatwiejszy FM w historii, co na pewno plusem nie jest. praktycznie bez większych wysiłków wygrałem ligę. Tradycyjnie na przełomie stycznia i lutego miałem kryzys, stawałem na głowie i nic, pięć meczy bez zwycięstwa. Ale.. odskoczyłem reszcie na dwa punkty, Napoli, Milan i Inter również w tym momencie toczył kryzys. Trochę mi się to nie widzi. :| Jeśli chodzi o zmiany, to z początku zachwyciłem się rozwojem sieci scoutów, z czasem przyszła refleksja, że wszystko mam teraz podane na tacy. W raporcie podają nawet w jakiej roli czuje się najlepiej dany piłkarz. Zero kombinowania, ustawiania na czuja, wg. atrybutów. Zabrali mi cały fun i satysfakcję. Moja gra złożyła się na import taktyki i treningu z Fm-a 2011 i ciułanie punktów w drodze do mistrzostwa. Też za specjalnie nie podoba mi się możliwość wybierania tonu z jakim się zwracam do piłkarza, za dużo tego jest bym zapamiętał jak poszczególny reaguje na konkretne pogadanki, wertować historii mi się nie chce, a i nie zauważyłem by była jakaś kolosalna różnica pomiędzy np. "żarliwie" a "asertywnie". Dziwne to.
Dobra wylałem żale, teraz sprzedam wam ciekawostki.
1. Do tej pory nikt mnie nie przejął, choć Andrea stara się jak może żeby pozbyć się klubu. Fiaskiem skończyły się negocjacje z jakimś francuzem. Jak ma mnie przejąć Nedved to zbankrutuje, mam 40mln długu, mimo, że wydałem na transfery tylko 14mln, głównie w ratach. Pozbyłem się też pijawek i tu dochodzimy do..
2. Za nic na świecie nie mogłem sprzedać tria: Vicek-Amauri-Toni. Obiecałem im nawet, że dam odejść w zimie bo żaden nawet nie wychylił nosa poza rezerwy. Nie było chętnych, za dużo zarabiali. Pierwszego lutego zaproponowałem im obustronne rozwiązanie kontraktów i.. wszyscy się zgodzili bez odszkodowania. V i T szybko znaleźli nowe kluby a A.. wylądował na zasiłku. :smile:
3. Pirlo genialnie wykonuje rzuty rożne, miałem 15 goli po tym stałym fragmencie, najwięcej w lidze. 2/3 to jego zasługa. Do końca stycznia uciułał 13 asyst i Vidal złamał mu nogę na treningu. Andrea ogłosił koniec kariery. :cry:
4. Głównie dzięki mojemu rozgrywającemu Astori został moim drugim strzelcem w drużynie. :shock: Co prawda wespół z Krasiciem i Quagiem, ale 10 bramek jak na środkowego obrońce jest imponujące. Najlepszy obrońca ligi, przynajmniej u mnie.
5. Kielon będąc lewym obrońcą zaliczył 5 asyst, wszystkie po.. wyrzutach z autu. :wink: Trochę to przegięte bo ten potrafi będąc na 35 metrze od bramki rywala ciepnąć gałą na długi słupek. :shock: Rory Delap może się schować.

Edit:
Ad. 1 No i mam Nedveda za szefa, utonę w długach. :cry:
P.S. Też macie tak niską frekwencję? Nie miałem ani jednego kompletu publiczności w całym sezonie.


Obrazek
Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 07:58

Tak u mnie frekwencja jest na poziomie 62% zapełnienia stadionu co jest chyba kolejnym niedociągnięciem zważywszy ze cały czas bylem w czołówce. I nie jestem pewien czy dobrze doczytałem ale w informacji o klubie jest zaznaczone że stadion nie ma ... dachu :shock: . Mi udało się Amauriego opchnąć do Athletico za prawie 2 mln ale musiałem mu dopłacać do pensji.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 10:40

U mnie Trio V,A,T siedzi w rezerwach, kontraktu nie chcą rozwiązywać. Trudno. Co do Pirlo i złamania nogi nie poszczęściło Ci się. Co do Astoriego w debiucie strzelił mi bramkę. 3miliony a tyle pociechy, doskonały obrońca


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 12:52

Dla mnie ten nowy FM to kompletna porażka..Dziwne wyniki, dziwne zachowanie piłkarzy, nic nie zostało zmienione.
Nie atakowany obrońca dostaje piłkę do nogi i nie wiem czemu wy#$#@$ ją jak najszybciej na aut. Ma za mało opanowania, koncentracji? Czy to trzeba być magistrem żeby takiej durnoty nie robić? Bo ja nie rozumiem jak od 3 lat nie można zmienić tak wkurzającego błędu.
Następna sprawa u mnie przynajmniej jest taka, że jak bramkarz dostanie piłkę do nogi, to 90% podań idzie w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> w przód.. i to jeszcze żeby do najwyższego! Ale nie.. on mi piłkę śle na Alexa :shock: albo na Giaccheriniego. No zero pomyślunku. Czego bym mu w opcjach nie ustawił wiecznie to samo, strasznie mnie to wkurza, bo z tego idą durne kontry a jak wiadomo przed kontrami rywali z FMa nie ma jak się bronić.
Ale mam jeszcze jeden żal, który muszę wylać. Czy wy też tak macie, że jak zawodnik dostanie piłkę na wolne pole w pole karne - do boku.. ma ogromny kawał placu, żeby tą piłkę wrzucić do wbiegającego napastnika, to on stoi i stoi i stoi... i podbiega obrońca, zaczyna się kręcić jak przysłowiowe gówno w przeręblu obrońca zdecydowanym ruchem wybija piłkę i po akcji..
Od czego to zależy do licha, bo już nie wiem co mam zmieniać i gdzie klikać. Mam wrażenie, ze inteligencja piłkarzy z roku na rok coraz bardziej ubożeje, bo skoro dążymy do realizmu to co by skrzydłowy nie miał ustawionego w takiej sytuacji każdy wrzuci piłkę, żeby dograć asystę, ale w tym FMie tak nie ma.. U mnie tak nie ma...
Chyba wrócę do FMa11.


probeert

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2011
Posty: 179
Rejestracja: 12 marca 2011

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 13:48

Juras_Senat pisze:Przede wszystkim jest to najłatwiejszy FM w historii, co na pewno plusem nie jest.
Szkoda to usłyszeć, wczoraj kupiłem FMa i myślałem, że będzie dla mnie wyzwaniem. Dopiero zacząłem przygodę z Borussią Dortmund, więc jeszcze nie wiem, jakie wymaganie postawi przede mną gierka. Ale z drugiej strony jeśli wygranie ligi Juve jest wg Ciebie takie łatwe, to warto spróbować prowadzić zespół z Serie C i tak też przy najbliższej okazji zrobię. :wink:
Del pisze:Dla mnie ten nowy FM to kompletna porażka..Dziwne wyniki, dziwne zachowanie piłkarzy, nic nie zostało zmienione.
Nie atakowany obrońca dostaje piłkę do nogi i nie wiem czemu wy#$#@$ ją jak najszybciej na aut.
Apropos BVB, w moich meczach sparingowych padały takie wyniki, że NHL sie chowa :D, z PSG przegrałem 4-7, a z Porto wygrałem 5-1, coś jest nie tak. Racja, FM dąży do realizmu, ale jest go coraz mniej. :/ Obrońcy często mają u mnie takie zagrania, że tylko wcisnąć Alt + F4.

Del pisze:Ale mam jeszcze jeden żal, który muszę wylać. Czy wy też tak macie, że jak zawodnik dostanie piłkę na wolne pole w pole karne - do boku.. ma ogromny kawał placu, żeby tą piłkę wrzucić do wbiegającego napastnika, to on stoi i stoi i stoi... i podbiega obrońca, zaczyna się kręcić jak przysłowiowe ### w przeręblu obrońca zdecydowanym ruchem wybija piłkę i po akcji..
Akurat w moim przypadku jest odwrotnie, dużo częściej obrońca się mot(t)a, zamiast podbiec i zdecydowanie odebrać piłkę wślizgiem czy jakimkolwiek innym sposobem, wyczekuje ataku przeciwnika do ostatniego momentu, cofa się, pozwala mu wbiec w pole karne i potem różne cuda się dzieją.


In Marotta I trust...
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 13:55

Del pisze:Następna sprawa u mnie przynajmniej jest taka, że jak bramkarz dostanie piłkę do nogi, to 90% podań idzie w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> w przód.. i to jeszcze żeby do najwyższego! Ale nie.. on mi piłkę śle na Alexa :shock: albo na Giaccheriniego. No zero pomyślunku. Czego bym mu w opcjach nie ustawił wiecznie to samo, strasznie mnie to wkurza, bo z tego idą durne kontry a jak wiadomo przed kontrami rywali z FMa nie ma jak się bronić.
Jeśli chodzi o wybijanie piłki przez bramkarza u mnie nie ma tego problemu.
W zaawansowanych opcjach poleceń dla piłkarza ustawiasz wybicia: "zostawiaj piłkę obrońcy", a jeśli chcesz żeby posyłał długą piłkę na rosłego np. napastnika, to w tych samych opcjach ustawiasz: "wybijaj piłkę do" i tam wybierasz sobie konkretnego grajka. O ile ta pierwsza opcja powinna być odznaczona u każdego, to tą drugą musisz sobie sam skonfigurować.


Obrazek
Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 13:59

Juras_Senat pisze:
Del pisze:Następna sprawa u mnie przynajmniej jest taka, że jak bramkarz dostanie piłkę do nogi, to 90% podań idzie w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> w przód.. i to jeszcze żeby do najwyższego! Ale nie.. on mi piłkę śle na Alexa :shock: albo na Giaccheriniego. No zero pomyślunku. Czego bym mu w opcjach nie ustawił wiecznie to samo, strasznie mnie to wkurza, bo z tego idą durne kontry a jak wiadomo przed kontrami rywali z FMa nie ma jak się bronić.
Jeśli chodzi o wybijanie piłki przez bramkarza u mnie nie ma tego problemu.
W zaawansowanych opcjach poleceń dla piłkarza ustawiasz wybicia: "zostawiaj piłkę obrońcy", a jeśli chcesz żeby posyłał długą piłkę na rosłego np. napastnika, to w tych samych opcjach ustawiasz: "wybijaj piłkę do" i tam wybierasz sobie konkretnego grajka. O ile ta pierwsza opcja powinna być odznaczona u każdego, to tą drugą musisz sobie sam skonfigurować.
Mam ustawione, żeby podawał zawsze do prawego obrońcy no ale jakoś nie zawsze się to sprawdza. Ale to tam jeszcze pół biedy z tym bramkarzem. Najbardziej wkurzają mnie te wybicia bez pomyślunku na aut oraz nie podawanie w klarownych sytuacjach..a właściwie to kompletny brak reakcji, ani podania ani strzału tylko straty i straty.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 20:09

C_Marchisio pisze:
bajbek17 pisze:Czy wie ktoś jak zrobić aby na stałe w taktyce przy wyborze zawodników na mecz najpierw zawodnicy byli rozstawieni wedlug wyboru a potem nie wybrani byli ustawieni według pozycji? Przez przypadek nacisnąłem raz na pozycje i teraz wszystko sie pomieszało.
Wydaje mi się że musisz na początku zaznaczyć 'Wybór', a następnie z SHIFTEM, albo ALTEM wcisnąć 'Pozycję'.
Dzięki, pomogło Shiftem.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 21:44

jackop pisze:Najłatwiej (...)
- bez przetrzymywania piłki
Dzięki, Twoje rady okazały się dosyć pomocne. Wystąpił natomiast nowy problem. Otóż, Lukaku stwierdził, że w żaden sposób nie jest w stanie dogadać się z moim asystentem. Co mam w tej sytuacji zrobić? Zatrudnić nowego?


johnnybgoode

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 lipca 2010
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2010

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 22:08

Gram 4-3-3 i dalej nie mogę nic zrobić z tą 'dziurą' między pomocą a atakiem na którą ciągle narzeka mój asystent. Co nie zmienia faktu, że w 4-3-3 zawodnicy bardzo ładnie u mnie wymieniają się podaniami, ustawiłem podania po ziemi na 3 paseczki w lewo, Pirlo na cofniętego rozgrywającego i zawsze przy akcji bramkowej najpierw rozklepują środek i później dzieła zniszczenia kilkoma dryblingami dopełnia Vucinić albo Quagliarella. Bardzo ładnie się też przemieszczają przy drużynach grających skrzydłami, pomocnicy atakują pressingiem i przechodzą całą linią w jedną stronę lub drugą. Nie siedziałem specjalnie przy taktyce, a tak ładnie grają :prochno: Quag dalej nic nie strzela, za to Matri dojechał do wyniku Vucinicia i mają oboje po 10 bramek.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 22:14

johnnybgoode pisze:Gram 4-3-3 i dalej nie mogę nic zrobić z tą 'dziurą' między pomocą a atakiem na którą ciągle narzeka mój asystent. Co nie zmienia faktu, że w 4-3-3 zawodnicy bardzo ładnie u mnie wymieniają się podaniami, ustawiłem podania po ziemi na 3 paseczki w lewo, Pirlo na cofniętego rozgrywającego i zawsze przy akcji bramkowej najpierw rozklepują środek i później dzieła zniszczenia kilkoma dryblingami dopełnia Vucinić albo Quagliarella. Bardzo ładnie się też przemieszczają przy drużynach grających skrzydłami, pomocnicy atakują pressingiem i przechodzą całą linią w jedną stronę lub drugą. Nie siedziałem specjalnie przy taktyce, a tak ładnie grają :prochno: Quag dalej nic nie strzela, za to Matri dojechał do wyniku Vucinicia i mają oboje po 10 bramek.
Bo musisz ustawić jakiegoś napastnika jako Cofnięty Napastnik.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7349
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 22:25

Bruce Badura pisze:Dzięki, Twoje rady okazały się dosyć pomocne. Wystąpił natomiast nowy problem. Otóż, Lukaku stwierdził, że w żaden sposób nie jest w stanie dogadać się z moim asystentem. Co mam w tej sytuacji zrobić? Zatrudnić nowego?
Nie ma za co ;). Podstawowa kwestia; czy to asystent przeprowadza rozmowy przedmeczowe, wywiady itp.? Jeśli tak to masz kilka wyjść:

- wywalić asystenta i zatrudnić nowego; jest chyba nawet opcja, żeby piłkarz, w domyśle Lukaku, zarekomendował trenera/asystenta?, (stosuję to jednak tylko w ekstremalnych sytuacjach i wyłącznie w odniesieniu do piłkarzy)

- asystent ma kozackie umiejętności, daje 4,5 gwiazdki do treningu, albo po prostu jest w klubie przez długi czas i go lubisz (ach te FMowe sentymenty), więc sprzedajesz Lukaku

- sam zajmujesz się przez pewien czas rozmowami motywacyjnymi, konferencjami itp. dopóki konflikt nie przycichnie (np. zdobycie trofeum zażegnuje większość konfliktów w drużynie)

- przeprowadzasz rozmowę z Lukaku (ryzykowne - jeśli źle ją rozegrasz, to piłkarz obrazi się też na Ciebie i jest w sumie po frytkach)

- olewasz ich i czekasz na rozwój wydarzeń

Jeśli nie masz ochoty zajmować się pierdołami, rozwiąż kontrakt z asystentem i zatrudnij nowego. Oczywiście istnieje ryzyko, że nowy pomagier też nie przypadnie do gustu Lukaku (jeśli jego charakter jest np. konfliktowy).
Ostatnio zmieniony 07 listopada 2011, 22:29 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 22:26

Z tym najłatwiejszym FM to chyba racja. W pierwszym sezonie miałem 11pkt przewagi nad interem na koniec (mistrzostwo). W drugim co mnie zadziwiło to łatwe zwycięstwo z Bayernem (4:1 u siebie) i remis z nimi 3:3 (choć przegrywałem 3:0). Wyniki łatwo wpadają jak należy - kolejnym przykładem może być Liverpool, którego również miałem w grupie i na wyjeździe wygrałem 4:3. Teraz jestem w połowie stycznia 2013 i mam 11pkt przewagi nad drugim w tabeli Milanem. Ogólnie zbyt łatwo.


johnnybgoode

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 lipca 2010
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2010

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 22:37

Bruce Badura pisze:
Bo musisz ustawić jakiegoś napastnika jako Cofnięty Napastnik.
Vucinic gra cofniętego, Matri wysuniętego (jako lis pola karnego strzelił bramkę w 10 meczach...) a Quagliarella kompletnego, ale chcę na jego miejsce sprowadzić Teveza.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 07 listopada 2011, 22:41

@jackop

Mój asystent nazywa się Maddaloni i ze statystyk to patałach...


ODPOWIEDZ