Footbal Manager - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 30 listopada 2004, 11:03

Od wczoraj to i ja mam pełną wersję Football Managera 2005... Po pierwsze jestem zawiedziony szybkością gry... Twórcy zapowiadali że będzie ona prawie tak szybka jak CM 01/02 tym czasem na moim kompie (Athlon 2500+, 1GB -Ram,GF FX-5500) gra chodzi chodzi 2 razy wolniej na małej bazie danych niż CM 03/04 na średniej... Drugą rzeczą jest łatwość gry... Po 15 meczach zajmuje w Serie A pierwsze miejsce z 15 wygranymi :shock: W LM idzie jeszcze łatwiej... Jakoś do tej pory (a grałem wcześniej w demo) nie moge przyzwyczaić się do nowego wyglądu gry... Ale to zapewne kwestia czasu tak jak przerzucenie się z CM 02-03 na CM4...


★ ★ ★
Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 30 listopada 2004, 14:16

aleksander18ps1 pisze:(...)choć wypuszczone niemalże przez tą samą firmę.
A świstak siedzi i zawija je w te sreberka :roll:

Dwoch braci stworzyło serie CM. Następnie powstała firma SI Games, której założycielami byli właśnie obaj bracia. Aby poszerzyć swoją sławe zdecydowali się na pracę z Eidosem. I tak było do czasu wydania CM 03/04. Po niesnaskach obie korporacje 'zerwały' ze sobą. SI Games dołączyło do Segi i razm stworzyli FM 2005. Czyli Ci, którzy stworzyli tą piękną grę produkują teraz managera o nazwie Football Manager. Natomiast Eidosowi pozostała tylko nazwa gry (Championship Manager). Nawet połączenie z Beautiful Game Studios im nic nie da, ponieważ oprócz nazwy nie odziedziczyli nic. Podsumowując FM jest kontynuacją CM'a, ale tylko o zmienionej nazwie.Natomiast CM5 to tylko nazwa, a nie Wielki Championship Manager.


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 30 listopada 2004, 14:56

Witam chciałem sie z wami podzielić moją karierą trenerską w FM. Zaraz po odpaleniu gierki ustawiłem sobie Primera Division i oczywiście zacząłem grać moim ulubionym hiszpańskim teamem jakim jest Barca. Na początek mojej pracy dostałem od Laporty 29 mln euro na "Drobne" wydatki. Nie zwlekając zbyt wiele zacząłem przeglądać skład i doszedłem do wniosku że 2 napastników to za mało (Eto i Larsson). Przeszukująć rynek i cene napastników postawiłem na trensfer D.Berbatova z Bayeru Leverkusen, kosztował mnie sporo bo 21 mln euro ale przez pewnien czas opłacało sie. Transfer przed sezonem Nesty był jak dla mnie najbardziej zadowalający. Włoch skłócony z Milanem chciał odejść z tej drużyny więc taki fachowiec jak ja nie czekał zbyt wiele i złożył oferte w wysokości 8 mln euro, Milan zgodził sie na tę cene o ile w zamian dorzuce im Marqueza oczywiście sie zgodziłem i takim obrotem sprawy byłem niezmiernie szczęśliwy. Nie mogłem sie doczekać pierwszego spotkania, myśl o dwóch znakomitych obrońcach w środku Puyol i Nesta dodawała mi tylko chęci jak najszybszego rozpoczęcia meczu z jak zawsze dobrym zespołem Realu Sociedad. Kiedy nadszedł dzień meczu zabrałem sie za ustalanie taktyki i składu postawiłem na 4-5-1 w następującym składzie:


Valdes
Belletti ------------Puyol------------------Nesta-------Silvinho

Xavi ---------------Gio

Giuly----------------------Deco-----------------------Ronaldinho

Eto

Ten skład pozwolił mi bez problemów pokonać rywali 5-1 (Eto 3, Iniesta i Xavi)

Po tym meczu rozpoczęła sie LM w której greałem nieźle w fazie grupowej mając za rywali Maccabi Tel Aviv, Werder i Basel. Wyszedłem z grupy na pierwszym miejscu, niestety już w 2 rundzie trafiłem na wielki Manchester UTD i nie zdołałem przejśc dalej doznająć porażki na wyjeździe 1-3 i wygranej u siebie 2-1. Nie załamując rąk przystąpiłem do walki w Pucharze Króla jednak tam moje rezerwy nie dały rady zespołowi o groźnie brzmiącej nazwie Hercules i przegrałem 1-2. Tak więc po tej porażce została mi walka tylko na jednym froncie a dokładnie w lidze, na której sie skupiłem. Szło mi w niej bardzo dobrze m.in. pokonując Królewskich z Madrytu na Santiago Bernabeu 2-0 po 2 bramkach Ronaldinho. Na półmetku sezonu prowadziłem w tabeli mając 7 pkt przewagi nad Valencią. Rozpoczeło sie okienko transferowe. Zarząd dzięki mojej postawie postanowił dać mi dodatkowe 22 mln Euro na transfery. Znów zacząłem długie poszukiwania tym razem lewego pomocnika. Niestety ani Rothena, ani Van der Vaarta nie udało mi sie sprowadzić, postanowiłem złożyć oferte opiewającą na 15 mln za Pavla Nedveda i o dziwo Juve przyjęło tę oferte. Pavel baz jakichkolwiek problemów zgodził sie podpisać 3 letni kontrakt z moją drużyną. Tak więc na wiosne skład miałem skompletowany. Moja przeaga w lidze jednak zaczęła topnieć w lutym. Straciłem kilka punktów ze słabymi rywalami co skrzętnie wykorzystali rywale (Real i Betis). Spadłem na 3 miejsce w lidze ze stratą 2 pkt do tych zespołów. Jednak prawdziwy przełom miał dopiero nastąpić. Był to piękny słoneczny dzień nad Katalonią i jeszcze bardziej gorący za sprawą meczu w LA Liga Barca - real na Camp Nou. Był to odziwo najłatwiejszy mecz w całym sezonie, pokonałem wielki Real 6-0 (Ronaldinho 2, Nedved, Berbatov, Giuly, Gio). Całą Katalonia pękała z dumy po pokonaniu Królewskich natomiast ja przesunełem sie na 1 miejsce którego do końca już nie oddałem. Barcelona wróciła na tron !! Zdobyłem 88 pkt o jedno oczko więcej niż Real. Wygrałem 28 spotkań, zremisowałem 4 i przegrałem 6. Najlepszym strzelcem Barcy został Ronaldinho strzelec 21 goli w tym 18 w lidze. Tak zakończył się sezon 2004/2005.

Nastało upalna lato lecz ja nie wyjechałem na wakacje, dalej śledziłem rynek trensferowy szukając odpowiednich piłkarzy do swojej drużyny. Okienko zostało otworzone i tu troszkę sie rozczarowałem moim zarządem który poskąpił kaski. Dostałem tylko 20 mln euro. Musiałem pozbyć sie kilku piłkarzy. Wybór padło na piłkarzy powracających z wypożyczeń czyli na Saviole i Riquelme oraz na słabo spisującego sie w poprzednim sezonie Berbatova. Bułgara sprzedałem do Fenerbace za 14 mln, Riquelme do Deportivo za 13 mln a Saviole do Atletico Madryt szukającego zastępcy sprzedanego do Milanu Torresa za 26 mln. Lecz znów brakowało mi napastników tym bardziej że straciłem Eto na 8 miesiący (złamana noga). Pieniądze ze sprzedaży pozwoliły mi na sprowadzenie za niebagatelną sumę Shevchenki (50 mln) i Pirlo za 22 mln. Do tego trzeba dodać że jeszcze w ziomowym oknie zakontraktowałem za darmo Dede z Dortmundu i Van Bommela z PSV. Przeglądając liste piłkarzy bez klubu natrafiłem na nazwisko które wcieło mnie w podłogę był to Herner Crespo. Bez wahania złożyłem mu oferte i tak Argentyńczyk stał sie moją włąsnością. Skład na nowy sezon miałem skompletowany. Wziąłem zawodników w obroty na treningu, charowali jak woły. Zagrałem tylko jeden sparing z Barceloną B. Wygrałem 10-0 (Crespo 4, Sheva 3, Pirlo, Nesta, Giuly). Wkońcu zaczął sie kolejny długi sezon na ineauguracje zagrałem z Albacete, wygrałem 5-0 (Giuly, Deco, Xavi, Crespo i Pirlo). Później kolejne łatwo zwycięstwo z Levante 2-0 (Pirlo i Crespo) czyli wymarzony start ligi. W LM trafiłem do trudnej grupy z Arsenalem, Romą i ponownie z Werderem. Pierwsze trzy mecze i trzy remisy, 1-1 z Arsenalem, 2-2 z Romą i 1-1 z Werderem. Rewanż z Werderem wygrałem 1-0 dzięki bramce Shevy. Jak narazie sezon ten jest udany zdołałem w LM wygrać jeden mecz i zremisować trzy. W Primera Division po 9 kolejkach wiedzie mi sie b.dobrze 7 wygranych i dwa remisy. 23 pkt i jedno oczko przewagi nad Realem.

Oto skład mojej drużyny w pierwszym sezonie:

B: Valdes
OP: Belletti (0)
OL: Silvinho (0)
OŚ: Puyol (3)
OŚ: Nesta (7) !
DefPOM: Xavi (5)
DefPom: GIo (7)
OPom: Ronaldinho (21)
OPom: Giuly (18 )
OPom: Deco (9)
Nap: Eto (10)

W nawiasie ilość bramek w sezonie. W kadrze jeszcze: Jorquera, Gabri, Motta,Edmilson, Iniesta, Nedved, Berbatov i Larsson

Skład na ten sezon

B: Valdes
OP: Belletti
OL: Dede (1)
OŚ: Puyol
OŚ: Nesta (3)
DEFpom: Xavi (1)
DEFpom: Pirlo (4)
OPOM: Ronaldinho (5)
OPOM: Deco (1)
OPOM: Giuly (2)
Nap: Shevchenko (5), Crespo (13) na tej pozycji rotacja.

Braki zdobyte po rozegranych do tej pory meczch. W kadrze jeszcze: Jorquera, Edmilson (1), Gabri, Iniesta, Sylvinho, Van Bommel, Crespo (13) i b.słabo grający Joseba Etxeberria (śr.4.33)

ransfery dokonane w sezonie 2004/05:
Barbatov - 21 mln, Bayer Leverkusen
Nesta - 8 mln + Marquez, Milan
Nedved - 15 mln, Juventus

Sprzedani w seznonie 2004/05:
Marquez - wymiana, Milan
Thiago Coelho - wolny
Gerrard - Wolny - później w Salamance
Mario - wolny

Kupienie w sezonie 2005/06:
Shevchenko - 50 mln, Milan
Pirlo - 22 mln, Milan
Crespo - wolny
Dede - wolny
Van Bommel - wolny
Etxeberria - 4 mln, Atletic Bilbao

Sprzedani w sezonie 2005/06:
Barbatov - 14 mln, Fenerbace
Saviola - 26 mln, Atletico Madryt
Riquelme - 13 mln, Deportivo
Alfi - wolny


To by było na tyle mam nadzieje że wam sie podobało, już niedługo uaktualnienie mojego opowiadania tymczasem lece do Barcelony, moi piłkarze już tam na mnie czakają. Ciao !


Nigdy nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>,najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.
PABLO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 626
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 01 grudnia 2004, 17:39

ludzie mam problem mam PL wersje tej gry i nie moge wczytac zapisanej gry! zapisuje normalnie ale pozniej nic nie ma w pliku i w grze jak sie uruchomi!! :( co mam zrobic ?? moze to wina cracka ?? jesli ktos ma i mu dziala to moze mi przeslac na pablox1@interia.pl .


Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2004, 21:20

http://img60.exs.cx/my.php?loc=img60&im ... siebie.jpg
No cóż , na Delle Alpi nie ma na mnie mocnych :D
W ogólnej klasyfikacji już ciut gorzej , ale i tak na równo z Milanem ma punktów ale dzięki bilansowi bramkowemu jestem pierwszy :).
A to dopiero pierwszy sezon:).
Jedynym zakupem był De Jong z ajaxu:).
Natomaist w ataku bryliją dosłownie wszyscy. Treze na czele , ale Zalayeta , Del Piero i Zlatan tuż za nim:).
Najlepsi piłkarze to Camoranesi i Olivera :).


RaYo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 czerwca 2003
Posty: 100
Rejestracja: 19 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 08:17

Qle a ja mam problemy z tą grą i prosiłbym o pomoc jeśli ktoś jest w stanie. Gra działa normalnie,zapisuje i jest wszystko git. Ale potem jak chce wczytac gre to gra mi ich nie wykrywa!!!Save'y są utworzone ale gra ich nie widzi niedostępna mam tez opcje "wczytaj ostatnią grę"!! Prosze pomóżcie!


Heh właśnie zauważyłem ze PAblo ma ten sam problem. Ale raczej wina cracka to nie bedzie bo kolega gra na tym samym cracku i mu działa!!


JUVE PER SEMPRE.
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 12:30

W folderze gdzie macie zainstalowana gre, tworzycie folder pod tytulem user data, w nim tworzycie nastepny folder o nazwie games, tam tez przenosicie swojego sejwa, ktory zostal pierwotnie zapisany do folderu moje dokumenty.
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2004, 13:43 przez Pluto, łącznie zmieniany 1 raz.


calma calma
PABLO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 626
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 12:57

stary dziala dzieki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jestes moim bogiem :) :-D


Petr0

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 30
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2004, 13:57

Ja takich problemów z save'ami nigdy nie miałem....ale za to u mnie zdarzyło się cos gorszego a mianowicie grałem Ajaxem dwa sezony....pewnego dnia staram się zloadować grę a tu nagle FM się crashuje i pojawia mi się komunikat, że nie udało się wczytać gry :/ Zresztą tak samo mi się stało w końcówce pierwszego sezonu grając Newcastle :( Teraz gram Wisłą i mam nadzieję, że kolejny raz mi się cos takiego nie przytrafi bo się chyba potnę :/


white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2004, 14:58

Petr0 pisze:Ja takich problemów z save'ami nigdy nie miałem....ale za to u mnie zdarzyło się cos gorszego a mianowicie grałem Ajaxem dwa sezony....pewnego dnia staram się zloadować grę a tu nagle FM się crashuje i pojawia mi się komunikat, że nie udało się wczytać gry :/ Zresztą tak samo mi się stało w końcówce pierwszego sezonu grając Newcastle :( Teraz gram Wisłą i mam nadzieję, że kolejny raz mi się cos takiego nie przytrafi bo się chyba potnę :/
Najlepsyzm wyjsciem jest zrobienie kopi plikow z savami raz na jakis czas,dzieki temu jak cos "siadze" to bedziesz mogl odzyskac przynajmniej czesc wlozonej pracy.pozdr


Hooligan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2004
Posty: 8
Rejestracja: 16 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2004, 22:06

DAJCIE SPOLSZCZENIE DO FM 2005 !!! albo napiszcie gdzie można znaleźć.


TYLKO TURYN !!!
Deckreg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 września 2003
Posty: 39
Rejestracja: 26 września 2003

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2004, 23:03

Hehe, to musze przyznać - Nesta łoi bramki jak głupi. W pierwszym sezonie w Juve strzlił ich 5 w Calcio i po 4 w LM i PW :]

Tak na marginesie dodam, ze w pierwszym sezonie przegrałem jeden mecz :P tylko :] LM, Scudetto i PW + liczne wyróżnienia i nagrody dla piłkarzy :]


Bobryt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 216
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2004, 02:21

mam problemik. ściągnełem tego patcha ale nie hce sie zainstalowac. nie może znaleśc jakiegos pliku. a gram z obrazu oryginalnej płyty. wie ktoś coś na tem temat?

btw. to jak, zdobył ktoś już dziesięć 10tek w meczu? :D 8)


Obrazek
KowalFromStolica

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 grudnia 2003
Posty: 312
Rejestracja: 01 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2004, 02:28

Może ktoś pokusiłby się do zrobienia facepacka Juve do FM-a?? Denerwuje mnie to że większość klubów ma nie tylko znaki ale i zdjęcia piłkarzy... a JUVE nie :(


Oby twój miecz nigdy się nie złamał.
Oby twoja Zbroja nigdy nie zardzewiała.
Oby Trzy Księżyce były przewodnikami twej Magii.
Oby twój Życiowy Cel nigdy nie wybuchł ci w twarz.
Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2004, 09:14

Dokładnie Kowal jestem tego samego zdania-bez facepackow z twarzami pilkarzy Juve jest nieciekawie:/ pozostaje tylko cierpliwie czekac;/


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
ODPOWIEDZ