IO Torino 2006

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2004, 12:15

Rozpoczyna sie Olimpiada w Atenach.... A ja chcialbym przypomniec (dla tych co nie wiedza) ze nastepna Olimpiada odbedzie sie w Turynie- Zimowe Igrzyska Olimpijskie Torino 2006 !!!
Ja sie z tego powodu bardzo ciesze ze w tym miescie bedzie Olimpiada i napewno wiekszosc z Was podziela ten entuzjazm :D Jest to promocja miasta, prestiż itd, itd... bo moim zdaniem Turyn jest miastem malo znanym czy popularnym jesli chodzi np. o turystyke. I teraz powinno to sie zmienic :-D

Przy okazji podaje linki do ciekawych stron o Turynie:
http://www.spaziotorino.it/- na tej stronie znajduje sie wiele pieknych galerii Turynu
http://www.comune.torino.it/- oficjalna strona Turynu
http://www.torino2006.it- oficjalna strona IO Torino 2006
http://www.olimpijski.pl- informacje o Igrzyskach Olimpijskich

Temat ten moze byc wykorzystany w przyszlosci podczas Olimpiady w Turynie i tu mozna pisac wszystko co jest zwiazane z ta Olimpiada :D
Ostatnio zmieniony 13 września 2005, 18:03 przez DamKam, łącznie zmieniany 5 razy.


Bawarczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2004
Posty: 17
Rejestracja: 08 lipca 2004

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2004, 14:50

Ja tam wole letnie IO !!!! Po za tym w Turynie juz Małysz chyba nie bedzie fruwal wiec nie beda one juz takie ciekawe jak w Solt Lake City 2002. Ale zobaczymy jakie beda te Igrzyska, napewno pomoga Turynowi w rozwoju i przyniosa zyski, jak kazde IO.
Ale narazie trwaja Io Ateny 2004 i nimi sie cieszmy :-D


Fc Bayern Forever Number One
Pavel87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 maja 2004
Posty: 262
Rejestracja: 02 maja 2004

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2004, 13:16

Bawarczyk pisze:Po za tym w Turynie juz Małysz chyba nie bedzie fruwal wiec nie beda one juz takie ciekawe jak w Solt Lake City 2002.
Co ty stary właśnie Małysz będzie skakał na 100%. Powiem więcej Małysz czuje się w Włoszech jak ryba w wodzie(ptak w powietrzu). Przecież 2 sezony temu na skocznach w Predazzo zdobył 2 złote medale mistrzostw świata. Niestety z tego co wiem to konkurs olimpijsi nie będzie na tych skoczniach(mają budować jakieś nowe)

A co do igrzysk to świetnie że odbędą się w Turynie, może wkońcu wypromują Turyn który faktycznie jest jakiś taki mało znany. Ostatnio u mnie w szkole była dle chętnych wycieczka do Włoch to byli gdzie będź a w Turynie nie. A przecież tam ciekawie jest :D


Forza Squadra Bianconera
Bob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2004
Posty: 635
Rejestracja: 09 lutego 2004

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2004, 17:26

Mam nadzieje że Adam Małysz zdobędzie złoto . I bardzo sie ciesze żę będe mogł zobaczyć miasto w Ktorym gra JUVE w pełnej okazałosci :wink: JA osobiscie niemoge sie doczekać :wink:


http://yanosik.org/nieoznakowani - niedajcie sie Tajniakom - Wszystkie nieoznakowane pojazdy Policyjne w Polsce ( o których wiadomo).
http://alkomaty.biz/wirtualny_alkomat/
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2004, 11:54

Na oficjalnej stronie IO Torino 2006 znalazlem mapke na ktorej widac wszystkie miejscowosci w ktorych beda rozgrywane zmagania zawodnikow:
bylem troche zaskoczony ze wiekszosc konkurencji odbedzie sie poza Turynem, no ale w koncu duzo konkurencji musi byc odbywanych w gorach !!!!!
http://img108.imageshack.us/img108/484/mapa2tk.jpg

A co do Malysza to jestem przekonany ze bedzie skakal i ze bedzie caly czas w dobrej formie :D Brakuje mu tylko upragnionego zlota na Olimpiadzie i to wlasnie w Turynie go zdobedzie :D :D
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2005, 18:28 przez DamKam, łącznie zmieniany 1 raz.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 01 października 2004, 18:10

Oto oficjalne maskotki Zimowych IO Torino 2006:
Neve i Gliz
Obrazek
Mnie sie nawet podobaja a Wam ????
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2005, 18:29 przez DamKam, łącznie zmieniany 1 raz.


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 01 października 2004, 18:27

Ale fajne te maskotki!! Mi się bardzo podobają!! :):):) A co do Małysza to myśle że na koniec kariery zdobędzie w Turynie mistrzostwo olimpijskie :):):)


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 04 października 2004, 10:41

Hyhy MAskotki bardzo fajne maja fajne mordki!!!!! :P A co do malysza : slyszalem ze malysz po Io w turynie konczy kariere ale ile w tym prawdy to ja juz wam nie powiem!! mam nadzieje ze Mlysz zdobendzie Zloto w TURYNIE!!!!! cos pieknego !!!! NAwiazanie do Wojtka Fortuny :D


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
juve_faaan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 164
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 09 października 2004, 15:15

jak dla mnie to te maskotki wyglądają jak... dobra nieważne :D

LUDZIE :!: :!: :!: Jak wy sobie wogóle możecie wyobrażać że Małysz by nie zdobył złotych medali w TURYNIE :?: :?: :?:


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 14 listopada 2004, 12:13

Drugie zwycięstwo odnieśli polscy hokeiści podczas trwającego w Nowym Targu olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego do IO w Turynie. Polacy pokonali Chorwację 7:0 a tym samym przyblizyli sie do wyjscia z grupy :wink:
W niedzielę Polacy zagrają z Holandią, a wynik tego meczu zadecyduje, która z tych drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie i awansuje do dalszych gier kwalifikacyjnych :wink:

No to ladnie..... ja bym sie bardzo cieszyl jakby polscy hokeisci pojechali do Turynu- bo lubie ten sport :D Ale i tak nasza reprezentacja nie jest tak silna i nie odegrala by tam pierwszo planowej roli :roll:

Igrzyska tuz tuz.......


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 14 listopada 2004, 12:27

DamKam pisze:Drugie zwycięstwo odnieśli polscy hokeiści podczas trwającego w Nowym Targu olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego do IO w Turynie. Polacy pokonali Chorwację 7:0 a tym samym przyblizyli sie do wyjscia z grupy :wink:
W niedzielę Polacy zagrają z Holandią, a wynik tego meczu zadecyduje, która z tych drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie i awansuje do dalszych gier kwalifikacyjnych :wink:

No to ladnie..... ja bym sie bardzo cieszyl jakby polscy hokeisci pojechali do Turynu- bo lubie ten sport :D Ale i tak nasza reprezentacja nie jest tak silna i nie odegrala by tam pierwszo planowej roli :roll:

Igrzyska tuz tuz.......
Noo ja myśle że powinni wyjść z grupy 7-0 widać że wysoka forma naszych ''Orłów'' ,Myslę że kiedy wejdą już ,dostana sie do Turynu to TVP obok naszego największego Orła Adama pokaże naszych hokejistów


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2004, 11:06

Juventus pomoże w rozreklamowaniu IO-2006
Jego piłkarze założą koszulki z logo igrzysk, a na murawie boiska pojawią się maskotki olimpijskie. Akcja ta ma wspomóc przeżywający kłopoty finansowe komitet organizacyjny turyńskich igrzysk.

Juventus, który w rozgrywkach 1/8 finału Ligi Mistrzów, wylosował dziewięciokrotnego mistrza Europy Real Madryt, zobowiązał się przejąć na siebie część reklamy ZIO, gdy dowiedział się, że komitetowi organizacyjnemu brak funduszy.

"Juve zamierza nam pomóc. Będą mowy, maskotki na boisku, wymiana maskotek, plakatów i koszulek z olimpijskim logo" - powiedział w piątek podsekretarz stanu w ministerstwie kultury Włoch i główny inspektor igrzysk, Mario Pescante, po spotkaniu z działaczami klubu Juventus.

Poinformował, że w budżecie igrzysk wciąż brakuje 150-160 milionów euro (201-214 mln dol.), a sytuacja finansowa będzie tematem obrad władz komitetu organizacyjnego, na posiedzeniu 28 grudnia.

ligawloska.ys.pl
:shock: Straszna ta kwota 150-160 mln euro !!!! Mam nadzieje ze cos to pomoze jak Juventus zacznie reklamowac te Igrzyska !!!!!

W Atenach byly problemy z wybudowaniem obiektow na czas....
W Turynie maja problemy finansowe..... :? :(


enbea

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2004
Posty: 140
Rejestracja: 05 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2004, 11:41

no nam pozostaje liczyc na adama i sikore no chyba ze jeszcze marczuaitis nas zakoczy :)


ENBEA
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2005, 16:00

Nie chcialem zakladac osobnego tematu wiec pisze tutaj.... jest to zwiazane z Turynem :wink:

(moze kogos to interesuje)
Oto wazniejsze wydarzenia sportowe w Turynie w 2005 roku:

22 Stycznia Bobsleje PŚ: test przedolimpijski
25-30 Stycznia Łyżwiarstwo figurowe: ME
11 Luty Narciarstwo klasyczne: PŚ w skokach, PŚ w kombinacji norweskiej
12 Luty Narciarstwo klasyczne: PŚ w skokach, PŚ w kombinacji norweskiej
17 Kwietnia Lekkoatletyka: Maraton
3 Czerwiec Lekkoatletyka: Memoriał Primo Nebiolo

zrodlo: Dziennik Zachodni


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2005, 11:15

No to miejsmy nadzieję że nasi sportowcy pokażą sie w sportach zimowych. Szczególe nadzieje wiązemy z Adamem.
Ta maskotki fajne :wink: Ale i tak do maskotki Juve ZigZaga nie dorównują :wink:
Mi one przypominają śnieżkę i kostkę ludu :wink:


ODPOWIEDZ