gitara

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
juve_pany

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 lutego 2004
Posty: 176
Rejestracja: 18 lutego 2004

Nieprzeczytany post 11 maja 2004, 13:18

mam do was pytania:
1.czy ktos z was gra na gitarce
2.czym sie kierowac kupujac gitare (bo chce se kupis ale nie wiem jaka) :oops:

prosze o pomoc


BVB

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 września 2003
Posty: 295
Rejestracja: 05 września 2003

Nieprzeczytany post 11 maja 2004, 23:00

ja gram

sory ale zadałeś troche głupie pytanie, pierwsz powiedz czy klasyczna czy akustyczna?


Nero

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 września 2003
Posty: 122
Rejestracja: 25 września 2003

Nieprzeczytany post 11 maja 2004, 23:43

Wolę amatorskie występy na wokalu.


Juventus. Oto klub, który zwycięża.
juve_pany

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 lutego 2004
Posty: 176
Rejestracja: 18 lutego 2004

Nieprzeczytany post 12 maja 2004, 13:50

kiedys gralem na gitarce akustycznej ale sprzedalem :( i teraz chce elektryka :-D


Sarsik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2004
Posty: 339
Rejestracja: 12 lutego 2004

Nieprzeczytany post 12 maja 2004, 18:27

Mam w planach, w najbliższej przyszłości rozpocząć solidną naukę gry na gitarze. Kumpel kupuje sobie niedługo elektryczną i mnie może sprzedać klasyczną w bardzo dobrym stanie za ok. 10 zł. Warto jest umieć grać na tym instrumencie, bo dziewczyny lecą na gitarzystów 8)


I need a girl that I can train.
BVB

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 września 2003
Posty: 295
Rejestracja: 05 września 2003

Nieprzeczytany post 13 maja 2004, 02:49

Sarsik pisze: Warto jest umieć grać na tym instrumencie, bo dziewczyny lecą na gitarzystów 8)
ile masz lat? :)

ja też się dlatego nauczyłem grać na gitarze hehe, miałem 15 lat :)

teraz to na co innego lecą :)


bociu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 grudnia 2003
Posty: 604
Rejestracja: 07 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 13 maja 2004, 09:27

Ja gram na gitarce:) A czym sie kierowac. Sprawcdz czy stroi czy ma prosty gryf, JEsli masz duzo kasy to kup se jakiegos Fenderka :D


juve_pany

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 lutego 2004
Posty: 176
Rejestracja: 18 lutego 2004

Nieprzeczytany post 13 maja 2004, 16:03

najlepjej stratocastera :D niestety nie mam tyle kasy :( ale i tak chce sobie jakas kupic :)


Koner

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 33
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 13 maja 2004, 17:14

Ja gram kulturalnie na gitarze basowej Mam tez dwoch kolegow ktorzy graja na elektrycznych Czesto zostajemy po lekcjach i gramy Jest zarabiscie :)


melek2

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 listopada 2003
Posty: 14
Rejestracja: 05 listopada 2003

Nieprzeczytany post 13 maja 2004, 19:33

Hey!!!!
jezeli chodzi o gitarki to moge co nieco polecić!!!! Jezeli chcesz kupić gitare to jest pare rzeczy na które trzeaba zwrócić uwage!!!

1.Musisz sparwdzić gryf(czy nie ma wybitych progów) przyłóż głowe do gryfu i patrz czy ząden próg nie wystaje.
2.Musisz dopasowac grubość gryfu do lewej ręki!!! zalezy czy masz palce grubsze czy bardziej smukłe
3.Zobacz czy prawa ręka bark(ręka , łokieć) dobrze leżą na pudle rezonansowym, czy np nie drętwieje tobie ręka!!!
4.Jeżeli jesteś wielkościowo dosyć dużym człowiekiem to mozesz spokojnie kupić sobie gitare z dużym pudłem, jeżel troszke mniejszy to się zastanów poważnie nad gabarytami.
5.Obejrzyj dokładnie mocowanie gryfy do pudła!!! Musi tam być gitara firmowo zalaminowana.
6.powinna mieć również śróbe aby regulować odległość gryfu od strun
7.rzecz NAJWAŻNIEJSZA!!! musi stroić!!!
8 no i oczywiście czy nie ma ządnych uszkodzeń!!!
9.A moze masz kolege który się zna na gitarach albo kogoś kto ma słuch muzyczny???? np ktoś po szkole muzycznej on bęezie wiedział co i jak po brzmieniu instrumentu.
Polecam Tobie abyś nie kupował sobie ani elektryka ani basówki!!!! Kup sobie najlepiej akustyka.Do elektryka czy do basu mozna łatwo się zniechęcić.Jeżeli nauczysz sie grać na akustyku to później trezba zmienić technike grania i można grać na innych gitarach.NAPRAWDE POLECAM ABYŚ KUPIŁ AKUSTYKA!!!!

Zobacz na allegro oraz daj ogłoszenie do anonsów!!!! ja dałem takie ogłoszenie i za 500 pln kupiłem akustyka firmy WASHBURN D 10 MTWR więc ineteres niezły bo wtedy taka gitarka w sklepie na zamówienie kosztowała około 1100 zybli.Washburny u nas w kraju są jak na lekarstwo!!!

Jabys sie uparł na gitare i np miała ona wybite progi to można oddać ją do lutnika aby ją wyszlifował za około 50-60 zybli.Natomiast jakby miała progi zjechane to wymieni je za około 150.Warto dać gitare do lutnika po zakupie aby ją dostoswał do ciebie!!! Pamiętaj granie to musi być przykemnoiść dla ciebie a nie męka!!!! i nie zanudx się grając na niej!!!!

POWODZENIA!!!!!
Jabys miał jekiś pytanko to wal na maila mm-mariusz@o2.pl


juve_pany

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 lutego 2004
Posty: 176
Rejestracja: 18 lutego 2004

Nieprzeczytany post 13 maja 2004, 20:24

dzieki za odpowiedz jakze duza :) napewno skorzystram z twoich rad jeszcze razz dzieki ale ja kiedys troche gralem na akustyku i troszke umiem niestety go sprzedalem a teraz chce sobie kupic elektryka ale kupie sobie do niego miekkie struny i bedzie oki


ODPOWIEDZ