Panele LCD (15 '' i 17'')

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Ulisses

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 673
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2004, 21:17

Od niedawna przymierzam sie do zakupu panelu LCD. Obecnie moje finanse pozwalaja na zakup 15'' panela LCD, ale zastanawiam się czy nie warto poczekać z ta decyzja aż Polska znajdzie się w Uni Europejskiej. Jak wiadomo po 1. maja szykuje się rewolucja cenowa i to nie tylko odnośnie cukru :D Osobiście "obiło" mi się o uszy, że ceny sprzetu elektronicznego poleca w dół. W Polsce i tak sa wysokie... Jeżeli spadek będzie spory (a słyszałem nawet o możliwości - do 15-20%), to z pewnościa będe za te pieniądze mógł sobie kupić 17''. Czy warto czekac :?: Może Wy macie inne zdanie :?: Czekam na fachowe wypowiedzi, ludzi, którzy coś wiedza o co chodzi w tym temacie, a nie tylko na głupie domysły :wink:
Poza tym chciałbym zapytac o firmę i model jaki polecacie: To pytanie do tych którzy maja panel LCD lub codzienna stycznośc z nim i mogę się podzielić swoimi spostrzeżeniami.
Dodam, że jeżeli chodzi o 17'' to moim faworytem jest Philips 170S4FG (naj "cena do jakości" - jakies 1890 zł), a do 15'' nie mam jeszcze faworyta (ale chyba Philips, LG albo MAG)...


juvetar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 113
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2004, 21:41

Cena:
Ile fachowców, tyle opinii ;) Na pewno nie będzie tak, że z dnia na dzień ceny spadną o 15 czy 20%. Nie licz na to. W długofalowej perspektywie można się spodziewać spadku cen, ale będzie to raczej wynikało z tego, że (z małymi wyjątkami) w sprzęcie komputerowym tanieje wszystko. Możliwe, że wejście do UE spowoduje szybszy spadek cen :).

Jakość:
Poza Philipsami przede wszystkim polecałbym monitory marki iiyama. :)
Mądra zasada: lepiej kupić bardzo dobrą piętnastkę niż przeciętną siedemnastkę.

Pozdro


Ulisses

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 673
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2004, 22:02

juvetar pisze:Cena:
Ile fachowców, tyle opinii ;) Na pewno nie będzie tak, że z dnia na dzień ceny spadną o 15 czy 20%. Nie licz na to.
Zdaje sobie z tego sprawę, że 2 maja nagle z 1600 zł nie zrobi sie 1350. Właśnie chodziło mi o tendencję spadkową - ważne, aby nie drożało i nie trzymało się zbyt długo na jednym poziomie
juvetar pisze:Mądra zasada: lepiej kupić bardzo dobrą piętnastkę niż przeciętną siedemnastkę
Też przychylam się do tej zasady - choć nie w każdym przypadku (zwłaszcza LCD). Czasem taka średnia 17'' nie ustępuje zbytnio super 15'' - zobacz wielkość plamki - 0,297 w 15''(standartowo) i 0,26 w 17''(praktycznie w każdej)... Więc w takiej super 15'' bedzie taka sama plamka jak w 17'' (około 0,26) a cena podobna jak nie wyzsza 15''. Inne parametry jak porównywałem tez się niezbyt różnia.. Więc czasem taka przeciętna 17'' może się okazać wcale nie gorsza od 15'' w tej samej cenie. Inaczej się ma do kart graficznych itd. Tu potwierdza się to twierdzenie oparte na zasadzie "wiecej nie znaczy lepiej" w 100%

Pozdrawiam :)


x_men_1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 października 2003
Posty: 701
Rejestracja: 26 października 2003

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2004, 23:34

Też coś słyszałem o tym spadku cen , itakże wstrzymuje sie z kupnem ( a w zasadzie moj ojciec) , a dokładnie z kupnem tunerów i innych tam takichj .
Zgodzę się co do tego ze lepiej kupic mniejszy a lepszy nioz większy a gorszej jakości , oprócz Philpisów , polecał bym Samsungi , nie wiem czy robią monitory LCD , ale zwykłe są bardzo dobre mam jeden już 7 LAT i nic się mu nie stasło żadnych awari i czegoś w tym stylu a był kilakrotnie przewożony 9 brat do kolego go woził) , są napewno mocne .
A tak wogóle czym oprócz wielkość ( szerokośi i grubości) róznia sie monitory LCD od zwkłych . ?


Ulisses

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 673
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2004, 08:02

x_men_15 pisze:A tak wogóle czym oprócz wielkość ( szerokości i grubości) róznia sie monitory LCD od zwkłych. ?
1. Najważniejsze: Możesz siedzieć przy takim panelu ile chcesz i nie psuja sie oczy. Nawet 24 h na dobę i predzej zgłodniejesz niz poczujesz zmęczenie oczu. To najwieksza i najcenniejsza zaleta dla mnie, bo ja sporo siedzę
2. Cena - są sporo droższe, ale jakośc kosztuje :D
3. Wymiary - mało miejsca zajmują (czyli grubość o której wspominałeś)
4. Mają krystaliczny obraz i idealnie płaski ekran - w żadnym zwykłym monitorze takiego nie znajdziecie.
5. Poza tym mniej pobieraja energii elektrycznej :lol:

Myślę, że te wyliczenia sporo osób przekonaja, że taki panel jest wart swoich pieniędzy


juvetar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 113
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2004, 11:21

Za to zaletą monitorów CRT jest generalnie lepsza jakość obrazu.


3d_man

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2003
Posty: 248
Rejestracja: 25 maja 2003

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2004, 16:10

nie wiem jak to teraz jest w tych drozszych modelach, ale poniewaz LCD to calkiem inna technologia wyswietlania i wygaszania obrazu nie nadaja sie one zbytnio do gier czy innych wymagajacych szybkiego odswiezania animacji, wiec (choc zapewne juz to zrobiles) radzilbym porzadnie przetestowac monitor w sklepie :wink:


la Lazio é il rifugio di noi sognatori...
di noi innamorati, poeti, cantori...
di noi che incendiamo e spegnamo la sete...
per quell'esplosione all'ennesima rete...
Szymeq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lutego 2004
Posty: 112
Rejestracja: 27 lutego 2004

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2004, 16:15

Jak dla mnie to żądzą JVC
sam mam taki i jestem bardzo zadowolony :D


KOCHAM KAJĘ RADZKĄ
ODPOWIEDZ