[HT] Pytania i odpowiedzi

Ogłoszenia, Welcome to JuvePoland, Kurs języka włoskiego,HaxBall, Ikariam, ManagerZone, Hattrick, Fantasy Football
Zablokowany
kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 24 marca 2004, 12:32

dobra, zaczynamy rozpowszechnianie drugiej* co do popularności gry managerskiej na necie. Dostałem pozwolenie od Moda, wiec zakładam taki temat. Tutaj początkujacy (i nie tylko) mogą pisać pytania odnośnie tej gry.
Na początku, zeby nie było problemów to ta gra jest podobna do Managerzona. Żeby zaczac grac trzeba wejsc na ta stronke: www.hattrick.org i sie zarejestrować :P Druzyne dostaniecie po pewnym czasie (niech to Was nie zniechęci :P )

* pierwsza jest oczywiscie Managerzone :D

Jak macie jakieś pytania to prosze pytać śmiało. Ja tą gre polecam. Pozdrawiam :D


Pavciooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2003
Posty: 315
Rejestracja: 12 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 25 marca 2004, 16:56

No widzę że tu tłoczno zbyt nie jest, więc zadam pytanie: Jaką macie intensywność treningów i jaki trening preferujecie

Ja zostałem zawieszony :evil: (niesprawiedliwie!!!) i już raczej muszę nowy zespół zrobić, ale poprzednim miałem 80%, dwóch fizjoterapeutów i trening dośrodkowań.


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 25 marca 2004, 18:21

Ja mam 100% - ogólna zasada jest taka że sie daje 90% + tyle ile masz fizjoterapeutów. Jak masz np 5 fizjo to dajesz 95%. Trenuje defensywe na przekur wszystkim w ht i mimo że jest mi o wiele trudniej to nie zmienie swojego postanowienia. Najbardziej opłaca sie w kontekście wynikow trenować napastnikow lub skrzydłowych. Pozdrawiam


blink

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 stycznia 2003
Posty: 49
Rejestracja: 29 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 29 marca 2004, 20:11

100% intensywnosci...i chyba 5 fizjoterapeutow :)
A trenuje playmaking. :-D


FORZA JUVE!!!!!!!!!!!!!!!!
GO DEVILS GO UNITED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2004, 10:04

a ja sie chce spytać kogoś, najlepiej chyba Korknota, bo ma długo druzyne :wink: (ale jak ktos chce to też moze odpowiedzieć :) ) jak długo trzeba czekać, aby przy najkładzie 80 000 na szkółke, wzrosło z solidnego na znakomite (zostało mi chyba najwyzej dwa tygodnie do solidnej szkółki) i jakich tak mniej więcej sie promuje zawodników z solidnej i znakomitej szkółki :?: Jakiego najdroższego wypromowałeś :?:


Pavciooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2003
Posty: 315
Rejestracja: 12 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2004, 23:06

Ja mam 80 tyś i poziom słaby. Już drugi tydzień mam poziom słaby. Myślę że za tydzień będe miał przeciętny...


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2004, 10:51

kouba pisze:a ja sie chce spytać kogoś, najlepiej chyba Korknota, bo ma długo druzyne :wink: (ale jak ktos chce to też moze odpowiedzieć :) ) jak długo trzeba czekać, aby przy najkładzie 80 000 na szkółke, wzrosło z solidnego na znakomite (zostało mi chyba najwyzej dwa tygodnie do solidnej szkółki) i jakich tak mniej więcej sie promuje zawodników z solidnej i znakomitej szkółki :?: Jakiego najdroższego wypromowałeś :?:
Czeka sie dokładnie sezon i jeden tydzień na skok z solidnej na znakomitą. Co do juniorów to jest tylko i wyłącznie większe prawdopodobieństwo na wyciągnięcie kogoś z lepszymi skillami, żadna gwarancja to nie jest bo np ja od dłuzszego czasu nie miałem zadnego dobrego zawodnika - dzisiaj dopiero solid playmaking. Mój najlepszy zawodnik? Solid playmaking, 17 lat i sprzedany za 3 mln :D


Pavciooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2003
Posty: 315
Rejestracja: 12 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2004, 07:33

Jak sądzicie czy na grę z kontry dobry jest atak skrzydłami?


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2004, 18:40

Nie mozna powiedzieć nie widząc taktyki jaką ta drużyna gra... Najlepioej grając przeciwko kontrze miec o wiele lepszą pomoc i bardzo dobry atak. Pzodrawiam


Pavciooo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2003
Posty: 315
Rejestracja: 12 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2004, 19:31

kornknot pisze:Nie mozna powiedzieć nie widząc taktyki jaką ta drużyna gra... Najlepioej grając przeciwko kontrze miec o wiele lepszą pomoc i bardzo dobry atak. Pzodrawiam
No ustawienie mam 3-5-2 i pomoc całkiem dobrą.... Jak mój najlepszy napastnik będzie w formie to se urządzi festiwal strzelecki :D 8) :twisted:
"Pzodrawiam" :)


kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2004, 22:37

jak sie ma 5 w pomocy i bocznych obrońców da sie ofensywnych, a napastników defensywnych, to można podnieść o kilka pozycji poziom pomocy, która jest najwazniejsza. I własnie czy opłaca sie tak robić aby podnieść poziom pomocy :?: I czy obniżaja sie przez to inne formacje :?: bo jak gram w ligowych to tego nie stosuje i mam pomoc słabą. A w sparingu (rezerwy) to dzisiaj miałem... przeciętną, ale za to zrobiłem tak jak napisałem, tylko nie wiem czy inne formacje sie obniżyły, bo to są rezerwy :?

I czy jak wystawie ustawienie 4-3-3, czyli 3 w pomocy, to poziom pomocy będzie słabszy :?:


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 11 maja 2004, 18:07

Tak tytułem wstępu - boczni obroncy ofensywnie ustawieni podnosza staty bocznego ataku a nie pomocy. Po drugie odradzam granie 4-3-3 jesli nie stosujesz kontry, a wtedy sie gra 2-1 srdnowym pomocnikiem. Nigdy nie byłem zwolennikiem pomopowania pomocy, ale z tego co widze to dalej ona najwieksza role odgrywa w hattricku i mozna tak grac, oczywiscie nie kosztem całej druzyny, ale jednego skrzydlowego do srodka mozna ustawic. Napastnikow tez nie radze ustawiac defensywnie gdyz za duzo sie traci w atatku a malo zyskuje w srodku. Jak sie zagra 4-3-3 to oczywiscie bedzie gorszy poziom pomocy niz przy 3-5-2 bo skrzydlowi tez troche dodaja do srodka. Radze zostac przy 3-5-2 bo to jest najyniwersalniejsza taktyka. Jeszcze zalezy co trenujesz.... Pozdrawiam


kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 28 maja 2004, 21:25

mam takie pytanie z wyższej półki. Licze na Ciebie Kornknot :wink:

Otóż zacznijmy od tego, że chce mieć solida trenera aby szkolić młodzież szybciej. Z przywództwem solidnym to kosztuje niemało kasy, bo ponad 10 mln, ale wiem, że da sie to ominąć. Przez trzy dni szukałem 'non-stop' clowna... i udało mi sie. Znalazłem go i jest teraz u mnie w druzynie. I teraz co dokładnie robie z moralami clown, a co trener :?: słyszałem, że clown podwyższa morale, a solid trener utrzymuje je. Czy to prawda :?: I teraz kiedy mam juz clowna to czy nie wyjde 'na gorsze' jesli kupie trenera solidnego z kiepskim przyództwem :?: bo takie kosztuje juz znacznie mniej (około 1 mln) taką kase jestem w stanie uzbierać choćby do przyszłego sezonu. Zastanawiałem sie też nad słabym w przywództwie, ale taki to kosztuje już ponad 2 mln :?
Jak to jest :?: I co sie bardziej opłaca :?: Z góry dzięki :)


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2004, 09:55

Można to powiedzieć tak - jeśli będziesz miał trenera ze słabym przywództwem to nie będziesz w stanie utrzymac wyższych poziomów takich jak raj na ziemi itp, bo zaraz po meczu będa Ci spadać. Clown powstrzymuje w mniejszym stopniu spadek, ale jest on tez zauważalny. Dlatego radze Ci przy jakimkolwiek trenerze mieć clowna, bo on też dobrze działa i zawsze coś pomoże, w jakims stopniu niweluje spadek morali. Jeśli nie masz pieniędzy to mize byc kiepskie przywodztwo, byleby był solidny. A potem jak uzbierasz troche kasy to rade kupic Ci sobie jakiegos zawodnika z solidnym bądź zadowalającym przywództwem i zadowalającym doświadzczeniem. Gdy minie 16 tygodni (bo tyle musi być w klubie zawodnik żeby mozna było go przekwalifikowac na trenera) i bedzie grać w lidze i PP to pewnie mu skoczy na solidne i wtedy za 3 mln będziesz go mógł zamienić na trenera solidnego. Czyli przy dobrych prąach po sezonie mógłbyś już od nowa zmienić trenera. Tylko, że "pacmani" (czyli zawodnicy ktorzy będą przekwalifikowani na trenera) są drodzy... :?


OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2004, 16:22

Ja mam pytanie takie :

Własnie zaczołem i chciałem sie dowiedzieć co opłaca sie na początku zrobić - cokupic wybudowac itd

CZYLI PODSTAWOWE rzeczy na początku "fundamenty"


Obrazek
Zablokowany