Ranking klubowy (IFFHS)

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 13:22

Dynamo obroniło 7 miejsce za to że dotarło do półfinału, Werder zaś awansował na 14 za... dotarcie do finału i wygranie pucharu niemiec. hmm... ciekawe

Nigdy nie patrze na ten cały IFFHS, rozwala mnie na łopatki.


marek.siedlce

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2009
Posty: 537
Rejestracja: 16 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 13:27

ważne że przed Interem :D

ale fakt faktem ten ranking jakis taki dziwny. Pewnie system punktowania jest skomplikowany


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 13:31

marek.siedlce pisze:ważne że przed Interem :D

ale fakt faktem ten ranking jakis taki dziwny. Pewnie system punktowania jest skomplikowany
Wszystko właśnie chodzi o system punktowania. Wielu mówi, że ten ranking to bzdura, a nawet sami nie wiedzą jak liczyć.
A według mnie ten ranking jest dobry.
Nie jestem zdziwiony tym, że w pierwszej 16 znalazły się kluby z Argentyny, Brazylii czy Ukrainy. To nie są słabe ligi, a kluby z tamtych państw dobrze sobie radzą. Wielu będzie tępić obecność latynosów na wysokich pozycjach, a ja chcę wiedzieć czy aby na pewno LM europejska ma wyższy poziom od LM amerykańskiej. Ukraina? Toż oni sobie dobrze radzą. Nie dość, ż wygrali to mieli jeden klub w półfinale - zasłużyli.


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 13:46

Co do rankingu to mógłby ktoś się pokusić o przytoczenie zasad na jakich jest tworzony. A wracając do naszej pozycji to uważam, że i tak jesteśmy wysoko zważywszy na to, że graliśmy w Serie B i dwa lata mieliśmy z głowy europejskie puchary.

Ponadto można powiedzieć, że ranking obrazuje słabość włoskiej piłki, bo jeżeli zespoły które cały czas miały możliwość występowania w pucharach, czy w najwyższej klasie rozgrywkowej w danym państwie, są niżej niż my to jednak coś jest nie tak.


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 14:02

dzodzik pisze:Co do rankingu to mógłby ktoś się pokusić o przytoczenie zasad na jakich jest tworzony. A wracając do naszej pozycji to uważam, że i tak jesteśmy wysoko zważywszy na to, że graliśmy w Serie B i dwa lata mieliśmy z głowy europejskie puchary.
To jest ranking na dany sezon, a nie na 5 lat.


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 14:07

Push3k pisze: To jest ranking na dany sezon, a nie na 5 lat.
Aha, mój błąd :oops:


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
Juve Master

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 420
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 14:58

Obiektywnie rzecz ujmując, to nie wiem na jakiej podstawie jesteśmy przed interem, jednakże nie bardzo mi to przeszkadza. :>

Nie wiem czy punkty dostaliśmy za lepsze <?> wyniki poszczególnych meczów w LM czy Coppa Pietrucca, ale jest to dość zastanawiające, nie sądzcie ?
inter mistrzem, Juve v-ce mistrzem Italii.
inter odpada w półfinale Pucharu Włoch, Juventus odpada w półfinale Pucharu Włoch
wreszcie, inter odpada z ManU w 1/8, tak jak i my odpadamy w 1/8 z Chelsea.
Więc ossochodzi? :lol:

Co do pierwszej 15-tki ranking jakoś specjalnie mnie nie dziwi, radziłbym nie lekceważyć siły drużyn z czołówki lig z Ameryki Płd, bo można się na tym przejechać. Zastanawiające jest tylko tak wysokie miejsce Dynama, mimo że udało im się dojść do półfinału Pucharu UEFA...
Nie wiem jak radzili sobie na krajowym podwórku..

Cóż mniej kontrowersyjny ten ranking niż poprzedni, z tego co pamiętam. :)


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 16:13

Liga mistrzów: 14 - 7 - 0 (wygrana - remis - porażka)
UEFA: 12 - 6 - 0 (wygrana - remis - porażka)
My w LM zdobyliśmy: 3*14+4*7=70 punktów
Inter w LM zdobył: 2*14 +3*7=49 punktów
Proszę bardzo, stąd się wzięła magiczna przewaga Juventusu nad Interem. Nie wiem tylko dlaczego za ligę włoską i CI Inter tego nie pomniejszył, być może licząc się też mecze eliminacyjne LM, za które mogliśmy zgarnąć trochę punktów.
Dlaczego kluby ukraińskie są tak wysoko? Szachtar wygrał 3 mecze w LM, zgarniając za nią aż 42 punkty. Do tego dochodzą jeszcze punkty za, uwaga, 9 meczów w pucharze UEFA.


Dirty mind
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 16:28

marek.siedlce pisze:ważne że przed Interem :D
Za to Inter przed nami w Serie A... :roll: Mamy sie cieszyc?

Co do rankingu, to wszystko zostało powiedziane. Trzeba podchodzic z dystansem, nie zawsze ranking jest odzwierciedleniem aktualnej "siły" drużyn. A liga argentyńska jest silna, ale czy silniejsza od niemieckiej? Nie wiem...


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 18:07

Jesteśmy przed Interem, szkoda że tylko w tak dziwnym rankingu. Lech Poznań jest na 70., wysokim jak na polskie drużyny, miejscu. Jak zwykle ten ranking wywołał wiele kontrowersji.


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 18:16

Fajny niby taki ranking, ale to tylko statystyki, nic wiecej.

PS. Stahoo, zmienm avatar. Zawsze gdy widzialem tego Gigiego to o tobie myslalem, :D Teraz ten kaczor jest jakis... nie stahoowaty :P


Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 18:50

Juventus znalazł się na 2 miejscu w rankingu Międzynarodowego Stowarzyszenie Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) na najlepszy klub w Europie w XX w.
http://sport.onet.pl/0,1248685,2040838,wiadomosc.html
Choć te rankingi są średnio miarodajne to jednak 2 miejsce cieszy choć strata do 1 Realu jest duża a przewaga nad 3 Barceloną niewielka.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 18:55

dla mnie te rankingi są mało ważne... jest ich tyle.. w innym to ManU jest drugie a tu np. 11 podobno....
liczy się tylko to co juve zdoła pokazać w obecnym sezonie.
Real pierwszy ,ale w ostatnich latach na to nie zasługuje ,ponieważ jest cieniem dawnej galaktycznej potęgi.

Juve to juve i cieszy ,że ma taką historię ,ale jak czytam opisy trollów ,że jakie to Juve , Barca , Real są i się wyzywają to aż się odechciewa czytać tego:/ Juve może i w tym rankingu jest drugie ,ale dla mnie zawsze było najlepsze ,ale szanuję też zdanie kibiców innych klubów.


Witcher

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 100
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 18:56

No w sumie strata do Realu duża, ale należy pamiętać, że Real w XX wieku zdobył 8 pucharu/ ligi mistrzów, Juve 2. Przede wszystkim to od tego zależy...


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 19:05

Real najlepszym klubem w Europie w XX w. pisze: Przy opracowaniu rankingu brano pod uwagę osiągnięcia klubów w rozgrywkach europejskich m.in. Puchar Zdobywców Pucharów, Puchar Miast Targowych, Puchar Lata, Puchar Europy Mistrzów Krajowych oraz Ligi Mistrzów.
W takim razie drugie miejsce mnie cieszy. Real historycznie jest poza zasięgiem, a Juventus jest drugim w kolejności najbardziej utytułowanym klubem poprzedniego wieku. Pokazuje to klasę drużyny której kibicujemy.


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
ODPOWIEDZ