Antena satelitarna - pytania i odpowiedzi

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
miccoli

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2004
Posty: 253
Rejestracja: 09 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 02 marca 2004, 21:36

PABLO pisze: haaaaa czyli mialem racje !!!!! ale cos mi sie wydawalo ze masz za malo kanalow !!! ja mam kolo 100 samych polskich !!
To wymien te oklo 100 polskich kanalow ja tez mam talerz i kablowke i sie tyle kanalow polskich nie naliczylem :wink: mógłbys je wymienić


...
Alexa Del Piero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 października 2003
Posty: 608
Rejestracja: 30 października 2003

Nieprzeczytany post 02 marca 2004, 23:19

Dziękuje Johnnemu i Virusowi za wyczerpujące wypowiedzi :) zaczynam zbierać kase i biegne do sklepiku po talerz 8)


Fieri dopo la vittoria, fedeli dopo la sconfitta

FORZA JUVE !
ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 936
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 08:25

Alexa Del Piero pisze:Dziękuje Johnnemu i Virusowi za wyczerpujące wypowiedzi :) zaczynam zbierać kase i biegne do sklepiku po talerz 8)
nie ma za co :) powodzenia na astrze złapiesz Rai Uno i finał Juve vs Lazio bedzie w TV :D


Dawniej Virus[Mauro].
x_men_1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 października 2003
Posty: 701
Rejestracja: 26 października 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 10:04

Powiem tak , trochę tm przez ostatni miesiąc się inteteresowałem i powiem ci tak alexa :
Jeśli chcesz mieć na dwie satelity (hot bird , astra) to potrzebujesz talerza min. 60 cm ale lepiej 75 cm lub nawet 90 cm . Tuner , chyba cyfrowy l, tylko czy FTA czy CI . Róznica polega na tym że FTa oglądać będziesz ttylko kanły bezpłatne , a jak kupisz CI to też będziesz mial bez płatne ale bedziesz mogla kupic np. Cyfrę bedziesz placila za abonament 10 zl mniej ( nie bedziesz placic za wypozyczanie tunera), 2 konwentery i zez żeby miec dwie satelity . Koszt : około : 500 - 700 zł
Drugim sposobem ( ja najpewniej na takie cos namówię starego ) to zestaw obrotowy , do którego oprócz tunera , konwentera i talerza ( tylko raczej potrzebny powyżej jednego metra , a najlepiej 150 cm) potrzeby jest jeszcze pozycjoner i siłownik . Talerz musi być z polarmutem ( cos takiego dzięki czemu siłownik może obracać antene w odpowiedzni sposób do orbity . Tu cena jest znacznie wyszższa bo wyjdzie napewno z jakies 1400 zł , tylko śek w tym że tu masz większość satelit odbieranych w polsce , jakies 20 to napewno . I wtedy patrząc naróżnych stronach z feedami możesz zobaczyć na jakiej satelicie bedzie dany mecz LM .
Za pośrednictwem zestawu obrotowego możesz też łapać przekazy .
A i kupując Tuner cyfrowy CI , możesz trochę się nim pobawić, możesz naprzykllad z tego co słyszalem odkodowywać rózne programy i platformy ... Pol..C.. . Ale o tym nie będę pisal , jak chcesz się czegos więcej dowiedziec to pisz na gg. pozdro :D


Alexa Del Piero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 października 2003
Posty: 608
Rejestracja: 30 października 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 13:53

Niestety mieszkam w bloku i 150cm antena odpada bo zasłoniłabym sąsiadowi całe światło słoneczne :)
zdecyduje się raczej na coś mniejszego i tańszego (około 500-600) bo niestety sama musze za to zapłacić a nie jestem pewna czy nie będę musiała zmienić telewizorka bo jak już pisałam mój jest dość stary (ma 12 lat) a to są dodatkowe koszty.
Mam jednak nadzieję, że zdąrzę zamontować cały zestaw jeszcze przed końcem sezonu we Włoszech i będę mogła obejrzeć finał o Puchar Wloch. A jeśli nie zbiore tyle kasy to zawsze pozostają raty :D


Fieri dopo la vittoria, fedeli dopo la sconfitta

FORZA JUVE !
Johnny777

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2003
Posty: 1235
Rejestracja: 16 lipca 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 22:21

Nie no bez jaj! 150 cm.... :shock: ja mam najmniejszą antenę w bloku, a ma ją właściwie co drugi lokator ;) nie mierzyłem ale chyba 60 cm mam :-D Kosztowało nas to coś ok. 600 PLN (na raty wzięliśmy). Ale nie pamiętam dokładnie to się Alexa musisz popytać. No i chyba jednak ten telewizor...;) Powodzenia! :-D


ODPOWIEDZ