Kto z numerem 10 najlepiej grał w juve?

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ

Kto z numerem 10 najlepiej grał w juve?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Kiciuś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2006
Posty: 12
Rejestracja: 31 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 19:40

Roberto Baggio jest najlepszy. Najlepszy piłkarz w historii futbolu.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 19:48

to z Twojej wypowiedzi z kolei wynika że o taką opcję powinno poprosić ok 99% userów tego forum bo śmiem twierdzić że tyle włąśnie ludzi nie pamięta czasów jak Platini grał w Juve
takie jest moje zdanie
Nie ja zakładałem tę ankietę.
Gdybym założył ankietę z pytaniem: który władca starożytnego Egiptu był lepszy: ten czy inny, to niemal 100% ludzi powinno oddać głos na: nie wiem. Wtedy także uwazałbyś, że trzeba zaznaczyć jakąś odpowiedź?
Skoro ktoś założył tutaj ankietę, w której do odpowiedzi potrzebna jest odpowiednia wiedza - to niech wypowiadają się Ci, którzy tę wiedze mają.
Nikt nikogo nie zmusza do odpowiadania w ankietach.
Nie mam wiedzy - nie odpowiadam.

Ja oddałem głos na Platiniego - gdyz mogę go porównać zarówno z Alexem jak i z Baggio. Z Bonipertim jest już ciężej, ale czytałem o nim sporo i śmiem wątpić by dorównał Platiniemu.


Dirty mind
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 20:46

UlTrAs pisze:
mateo369 pisze:
Ultras pisze:Byłoby to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> posunięcie. To tak jakby umarł :roll:
czyli uwazasz że coś takiego należy się tylko wtedy gdy jakiś piłkarz umarł :?: to by włąśnie było <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> bo wtedy w Juve brakowałoby wolnych numerów :whistle:
Tak trudno się tego domyślić, że chodzi o piłkarzy, którzy umarliby jeszcze podczas swojej kariery w Juve? Tak jak to już było w wielu przypadkach (patrz Foe w ManC). :roll:
W innym przypadku zastrzeżenie numeru moim zdaniem jest głupotą.
doskonale chyba zdajesz sobie z tego sprawę że w mojej wypowiedzi było dużo ironi a jak już słusznie napisałeś że to jest Twoje zdanie, a moim z kolei za wybitne osiągnięcia dla klubu coś takiego się należy ale podkreślam że to jest tylko moje zdanie zresztą wcześniej już to napisałem

Gregor del Ptasior - to czy ktoś kogoś lubi czy nie to jest jego osobista sprawa ( i ma do tego oczywiściew prawo) ale chyba najważniejsze jest dobro całgo zespołu a Inzaghi był mocnym punktem Juve
Nie ja zakładałem tę ankietę.
Gdybym założył ankietę z pytaniem: który władca starożytnego Egiptu był lepszy: ten czy inny, to niemal 100% ludzi powinno oddać głos na: nie wiem. Wtedy także uwazałbyś, że trzeba zaznaczyć jakąś odpowiedź?
to ja bym nie był w tych niemal 100% bo albo bym wogóle nie odpowiadał na to pytanie albo poczytał odpowiednią literaturę i wtedy myślę że potrafił bym odpowiedzieć na to pytanie :wink:
zresztą podkreślam już nie wiem który raz że to jest tylko moje zdanie i każdy (więc Ty także :) ) ma do tego prawo. pozdrawiam :)

PS dziś już nie pisze o tym że każdy ma swoje zdanie bo mam już tego dosć :smile:


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
juverm

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 listopada 2005
Posty: 792
Rejestracja: 05 listopada 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 21:01

Narazie wstrzymałem się z oddaniem głosu. Dlaczego?
Ponieważ pytanie brzmi: "Kto z numerem 10 najlepiej grał w juve".
A chyba przypominać nie muszę, że Alex ciągle gra, i ciągle jest naszym zawodnikiem. Tak więc z werdyktem zaczekam 6 lat, zaczekam aż Alex skończy karierę. A z trójki Boniperti, Platini, Baggio. Bez wątpienia wskazałbym na Le Roi'a. Poprostu on był magikiem, chociaż Baggio i Bonipetri róznież byli wielkimi specjalistami na swoich pozycjach.


Obrazek
Tom A Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 160
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 21:09

UlTrAs pisze:
Tom A Juve pisze:P.S. nr. 10 będzie zastrzeżony po zakończeniu kariery Alexa...i zobaczycie wtedy czy nie mam racji :ball:
Byłoby to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> posunięcie. To tak jakby umarł :roll:


:idea: :?:

Więc ty jesteś mądrzejszy od wielu działaczy klubowych którzy zastrzegają nr. najlepszych piłkarzy (ikony klubu) po zakończeniu ich kariery :roll: . Ale ty jesteś przecież najmądrzejszy ze wszystkich, twoje osądy są najlepsze, a zdanie innych nie wymaga komentowania....
Zalecam ci zrobić sondę z jedną odp. zgodną z twoim niepodwarzalnym zdaniem........nikt wtedy nie wyrazi opinii, której nie uznałbyś za niekomentowalną :rotfl: :rotfl: :rotfl:


jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, proszę nie ubieraj tego faktu w słowa...
Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 21:36

Zdecydowanie najlepszy pilkarz w historii naszego klubu, Michel Platini. Nikt chyba nigdy nie dorowna naszej klubowej legendzie, jednakze Alex Del Piero rowniez poprzez swoje zaslugi dla klubu powinien byc uznawany za symbol Juve :wink:


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 22:49

Tom A Juve pisze:Ale dla niektórych nazwisko Platini - mówi wszystko :rotfl: ...śmiechu warte, on stanowi jedynie 70 % wartości Alessandro Del Piero - prawdziwej jedynie-niepowtarzalnej 10. :dance: :dance: :dance:
Pokazałeś w tym momencie, ba, całym swoim poprzednim poście, jak bardzo szanujesz Platiniego, za to co zrobił dla Juve. Sam nie posiadam o nim choćby w połowie takiej wiedzy, jaką chciałbym, ale ze zgrozą patrzę jak ktoś nazywjący siebie kibicem Juve tak się o jednej z największych legend naszego klubu wypowiada. :pray:

Ultras ma rację. Potrafisz wymienić aż tak wielu zawodników, których numer jest zastrzeżony, skoro podajesz, że jest tego aż tak wiele?
Sondy na JP mają tą właściwość, że gdy jedną z opcji jest "Del Piero", to przeważnie jest on zwycięzcą. Taka jest regułą, wyjątki zdarzają się niezwykle rzadko. Rozumiem, triumf Alexa w tej sondzie, gdyż większość kibiców jak mniemam jest 'swieżych', nie pamiętamy lat 80. Stąd też dużo intensywniej przeżywamy historię ostatnich lat Juve, której nierozerwalną częścią jest Del Piero, niż zamierzchłe lata 80 czy wcześniej. Niemniej, to Platini jako pierwszy przyczynił się do wejścia Juve na sam szczyt europejskiej i światowej piłki, należy do elitarnego grona piłkarzy, którzy 3 razy otrzymali Złotą Piłkę. Można by go komplementować jeszcze długo. Z szacunkiem dla Del Piero ( który miewał przecież w Juve, nie bójmy się tego powiedzieć, kompletnie nieudane sezony ), którego już uznaję za legendę bianconerich, mój głos wędruje do Michela.

Bonipertiego i Baggio pominąłem w swej wypowiedzi, gdyż raczej pomiędzy wcześniej wymienioną dwójką rozstrzygałem swój wybór w tej sondzie.


Obrazek
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 18 września 2006, 23:51

Nie rozumiem ludzi, którzy (genialnego bądź co bądź) Platiniego po 5 sezonach uznają za legendę... nie ujmuję mu niczego z jego maestrii, ale nie rozumiem również ludzi, którzy wypowiadają się jak się wypowiadają o Alexie... sorki, ale nie interesują mnie tytuły króla strzelców Platiniego strzelającego 16 bramek w sezonie(Alex miał sezony w których strzelał tyle samo bądź więcej bramek w sezonie, a niestety nie udało mu się nigdy zdobyć Capocanoniere, więc ten czynnik nie uważam za jakiś główny), a jeżeli mam się podniecać za przeproszeniem, że dokonał tego pomocnik to równie dobrze mogę się podniecać Lampardem, który w poprzednim sezonie w najcięższej lidze świata jaką jest angielska strzelił tyle samo, czy nawet więcej tych goli... fakt Platini jako jedyny zdobył 3 razy pod rząd Złotą Piłkę, ale jakbyście nie zauważyli, ciągle są to indywidualne tytuły, ktoś tu nawet wyjeżdża z ME Francji, a co to ma do Juve przepraszam ?(ja mogę napisać, że Alex jest mistrzem świata, a Platini nigdy nie wyszedł na mecz o 3 miejsce, bo miał to 3 miejsce gdzieś, dla mnie to brak profesjonalizmu) ... ciężko mi się czyta txty typu czego to Platini nie zrobił, a Alex to z innej półki... ale sorry, jeżeli chodzi o nasz ukochany klub, to Alex więcej z nim zdobył począwszy od LM i kolejnych 3 finałów(w tym do 2 walnie się przyczynił, ostatni to akurat zasługa Nedveda moim zdaniem... ), Superpuchar Europy, Puchar Interkontynentalny, 2 razy PW, 4 Superpuchary Włoch oraz 7 Scudetti, od kilku lat jest naszym wspaniałym Il Capitano, no i co najważniejsze z indywidualnych osiągnięć jest najlepszym strzelcem w historii Juve... to jest dla mnie Legenda, niczym Maldini w Milanie czy Totti w Romie, sam Maradona napisał w swojej biografii, że jeżeli miałby wybierać między Zidane'm a Alexem do swojego dream teamu, to wybrałby tego drugiego, gdyż gra z większą pasją i zaangażowaniem, poświęceniem dla drużyny, a "Zidane jak w przypadku Platiniego wygląda jakby gra w piłkę nie sprawiała mu zbyt dużej radości i traktuje ją jak konieczną pracę"(to słowa słynnego Diego, dla niektórych może nie są niczym wartościowym, ale mi, fanowi Alexa pochlebia to, że jedna z największych postaci w historii footballu tak napisała) ... nie ukrywam, że jestem fanem Alexa, ale staram się pisać najobiektywniej jak się tylko da. Nie mam zamiaru nigdy powiedzieć złego słowa o Platinim i doceniam/szanuję to co zrobił, ale musiałem jakoś zareagować na to co przeczytałem w tym temacie... Pozdrawiam.


Capo di tutti capi
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 19 września 2006, 00:05

Już dawno nie było tak żywej dyskusji :) Sprawa jest naprawdę ciężka. Dlaczego? Moim zdaniem dlatego, że nie ma jednej miary, która oddawała by geniusz zawodnika. Co się liczy? Liczba strzelonych bramek, trofea, sukcesy z kadrą, zaangażowanie w gre? Osobiście wstrzymuję się od głosu. Alex miewał gorsze sezony, wiele zepsuła kontuzja. Platini zdobył 3 razy z rzędu Złotą Piłkę. Obaj mają ogromne osiągnięcia na swych kontach, ale trudno to porównać. Grali w innych czasach, były inne taktyki, różnice w komercji, itd. Del Piero swoją historię tworzy na naszych oczach. O Francuzie możemy poczytać w książkach czy usłyszeć w opowieściach od ojca. Tak naprawdę niewielu z nas widział jak on grał...

Moje zdanie jest takie: jeśli chodzi o Juventus - lepszy jest Del Piero, jeśli chodzi o Europe - lepszy jest Platini. A przecież mówimy o numerze "10" w klubie, więc odpowiedź jest jasna.

BTW Głosu w ankiecie nie oddaję.

Pozdro


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 19 września 2006, 00:34

Hara:
1. Zdecydowana mniejszość pisała tutaj o Platinim jako o legendzie Juve.
2. Pytanie ankiety jest dość proste: kto lepiej grał w Juve: nie kto został legendą, kto więcej bramek zdobył (z wiadomych przyczyn jest to z resztą idiotyczne porównywanie) i też nie kto zdobył z klubem więcej.
Wymieniasz zdobyte trofea. Czy Pessotto też jest lepszym zawodnikiem od Platiniego, bo zdobył więcej? Niestety nie, więc porównywania indywidualne poprzez osiągnięcia grupy można odłożyć na bok jako mało miarodajne (podkreślam: mało, ale nie wcale).
3. Piszesz, że Alex jest legendą - i nikt temu nie zaprzeczy. Znakomity zawodnik, który jest nam wierny przez tyle lat. Ale znów przypominam, że nie jest to ankieta na temat tego kto więcej dał Juve, ale kto lepiej tutaj grał. Zachowuję czas przeszły pytania, bo w obecnej dyspozycji Alexa wszelkie porównywania do Platiniego (za czasów gry w Juve) są z góry skazane na porażkę naszego Il Capitano.
4. Wspominasz Lamparda. Ja wobec tego mogę wspomnieć o Treze, który strzela dużo więcej bramek od Alexa. I o czym to świadczy? O niczym! Bo to są inne pozycje. Inaczej grał Platini i Alex, inaczej gra Lampard w Chelsea (która gra z reguły jednym napastnikiem i ciężar zdobywania goli leży w założeinach taktycznych także na Lampardzie) i inaczej Platini. Dlatego jeśli nie chcesz zabrnąć w ślepą uliczkę to daj sobie spokój z takimi porównaniami. Zwłaszcza, że nawet nie próbujesz być obiektywny. Przywołałeś owe 16 bramek, a nie wspomniałeś o innych sezonach w których zdobywał także tytuł króla strzelców (mając 18 i 20 bramek - niewiele więcej, ale jednak) ani o tym, że zdobywał wtedy po 28 albo 30 (dwa razy!) bramek w ciągu jednego sezonu! Wynik, który Alex (grający bardziej z przodu) zdołał pobić tylko raz.

Podsumowując: kto dał więcej Juve - odpowiedź jest prosta, Alex.
Kto lepiej grał w Juve - dla mnie także odpowiedx jest prosta - Platini.


Dirty mind
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 19 września 2006, 01:03

Moim, może i subiektywnym zdaniem, Alex do pamiętnej, nieszczęsnej kontuzji, mimo iż prezentował inny styl niż Platini, był w tym równie genialny co Francuz w tym co robił(Platini)... eot


Capo di tutti capi
The_Sickness

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 311
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 19 września 2006, 01:14

4. Wspominasz Lamparda. Ja wobec tego mogę wspomnieć o Treze, który strzela dużo więcej bramek od Alexa. I o czym to świadczy? O niczym! Bo to są inne pozycje. Inaczej grał Platini i Alex, inaczej gra Lampard w Chelsea (która gra z reguły jednym napastnikiem i ciężar zdobywania goli leży w założeinach taktycznych także na Lampardzie) i inaczej Platini. Dlatego jeśli nie chcesz zabrnąć w ślepą uliczkę to daj sobie spokój z takimi porównaniami
Tu przyznam Ci rację, ale idąc dalszym tokiem, to mozna postawić pytanie, po co wogóle ta ankieta? Skoro Alex i Platini grali na róznych pozycjach to w jakich kategoriach mamy ich porównywać i na podstawie czego mamy wysnuwać jakiekolwiek wnioski ? Skoro nie zdobyte bramki (bo Alex to napadzior, a Platini pomocnik), nie zdobyte trofea, nie asysty (bo ... j/w) to w takim razie co? Jedynym sposobem aby dowieść kto grał lepiej jest w takim razie zebranie wszytskich not za poszczególne występny i wystawienie ogólnej noty. W/g mnie cały ten temat jest bez senu, gdyz nikt z nas tutaj nie ma pojęcia jak grali ci piłkarze przez 90 minut w każdym ze swych rozegranych meczów, i jak sądze w większości wypadków oceny zostały wystawione na podstawie tego, czyje nazwisko ma większy pogłos


Wonki

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 czerwca 2005
Posty: 366
Rejestracja: 15 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 22 września 2006, 16:04

Wspominasz Lamparda. Ja wobec tego mogę wspomnieć o Treze, który strzela dużo więcej bramek od Alexa. I o czym to świadczy? O niczym! Bo to są inne pozycje. Inaczej grał Platini i Alex, inaczej gra Lampard w Chelsea (która gra z reguły jednym napastnikiem i ciężar zdobywania goli leży w założeinach taktycznych także na Lampardzie) i inaczej Platini
I tutaj się w 100% zgodzę, nie powinno się porównywać piłkarzy z dwóch różnych pozycji. To tak jakby zadać pytanie "Kto jest lepszy: Del Piero czy Nedved?"... albo lepiej "Del Piero czy Buffon" :smile:

Każdy piłkarz ma swoje własne zadania, ale to po to, żeby wszyscy piłkarze na boisku się dopełniali. Kim Trezeguet byłby na boisku bez swoich świetnie asystujących kolegów (czyli m.in. Del Piero któremu zawdzięcza wiele strzelonych bramek) :idea:

Toteż sądzę, że nie na miejscu jest porównywanie tych dwóch graczy.


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 22 września 2006, 16:32

Wonki pisze: I tutaj się w 100% zgodzę, nie powinno się porównywać piłkarzy z dwóch różnych pozycji. To tak jakby zadać pytanie "Kto jest lepszy: Del Piero czy Nedved?"... albo lepiej "Del Piero czy Buffon" :smile:
Zgodze się z Tobą. Nie powinno się porównywać zawodników grających na dwóch różnych pozycjach. Ja zagłosowałem na Alexa bo to symbol naszego klubu. :-D


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
Bart_DB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 322
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 22 września 2006, 17:27

A ja powiem inaczej. Przykładowa sytuacja. Jakiś zawodnik gra wzorowo, zdobywa pięć tytułow króla strzelców, mistrzostwa Włoch itd. Inny gra lepiej, ale gra tylko przez rok i zdobywa jeden tytuł i króla strzelców z większą ilością goli. Według wielu z Was lepszy jest ten pierwszy. A prawidłowa interpretacja zadanego w sondzie pytania wskazuje na tego drugiego. Dlatego też nie patrząc ile lat grali u nas konkretni piłkarze, wskazuję na Platiniego, który techniką przewyższał każdego z pozostałych (dodam, że widziałem wiele archiwalnych meczów) i praktycznie sam stanowił o sile zespołu (pomimo, że grali wtedy tacy piłkarze jak Boniek, to każdy kto widział stare mecze Juve, wie jak wyglądało konstruowanie akcji). Alex Del Piero choć niewątpliwie jest piłkarzem znakomitym, ustępuje umiejętnościami i szybkością "mitycznemu" Francuzowi.[/url]


ti porterò all'inferno con me.
ODPOWIEDZ