Dlaczego Stara Dama?

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
Zablokowany
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 24 maja 2005, 19:18

Martin pisze:No i znalazlem!!!
Oto historia wyjasniajaca wszystko
Od 1897 do 1901 czyli na samym poczatku istnienia klubu prezydentami byli bracia Canfaro - Enrico i Eugenio. Ich matka, elegancka i wytworna dama bardzo lubila ogladac pilkarzy w zmaganiach. Nie opuszczała żadnego meczu, stojąc zawsze przy lini bocznej, nie uciekajac uwadze innych obserwatorow. Z czasem Juventus nazwano Stara Dama - La Vecchia Signora. Oczywiście oprocz mamy obu braci obok boiska widac bylo rowniez inne eleganckie panie - matki, narzeczone, zony, córki, panny lub zwykle panie kibicujace Juve. Juventus z czasem przypadł do gustu eleganckim paniom a pilkarze stali sie ich idolami. Nawet dzisiaj Juventus jest kochany przez plec piękną.

Chyba wszystko jasne!
Dzięki Martin a wyjaśnienie :D :D .Teraz bynajmniej nie bende musiał mrugać czyma przed kumplami :roll: :roll: :roll: dlaczego Juve to Stara Dama :smile: .Jeszcze raz wielkie dzięki
Bart_DB napisał:
A ja myślę że to ma coś wspólnego z tym że Juwentus to rzymska bogini starości...

weź na serio nie kombinuj bo to sensu nie ma :dance:


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Aniolek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 listopada 2004
Posty: 299
Rejestracja: 16 listopada 2004

Nieprzeczytany post 24 maja 2005, 19:39

No ja naprawde niewiedziałam dlaczego ta nazwa ale wytłumaczyliscie wiec wiem :D

Teamt zamykam bo przeraziła mnie spostrzegawczość i poziom wypowiedzi 2 ostanich osób, tak więc lepiej uniknąć takiej sytuacji :roll: /Dragon


Obrazek
Zablokowany