Trochę klasyki - Juve 1995/96

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Ravanelli

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 15 lutego 2003, 19:29

Może nienajlepiej zachowuje się że moim pierwszym postem na forum jest od razu temat, ale jest on dotyczący Juve z sezonu 1995/96. Starsi fani na pewno pamiętają tamte czasy, które były najlepsze wtedy dla naszego kochanego Juventusu. Grali oni najlepszy futbol, najbardziej widowiskowy i przyjemny dla oka, najlepszy zespół świata w tamtym roku po prostu mógł tylko zwyciężać, zwyciężać, zwyciężać nie zadając sobie zbędnych pytań. Juventus zdobył wtedy właściwie wszystko. Wicemistrzostwo Włoch, Superpuchar Włoch, wygrał Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy. Jedyne w czym przegrali to w pucharze Włoch i w lidze (drugie miejsce to było dla nich za mało, jednak później zgotowali srogi rewanż :wink: ). Wtedy Juventus miał bardzo zgrany i znakomity zespół (zresztą dalej ma :wink: )i w pucharze interkontynentalnym jednak nie odziweciedlało tego, że był najlepszym zespołem tamtego sezonu. Pierwsze skrzypce w ataku grali niezwykle bramkostrzelni Fabrizio Ravanelli i Gianluca Vialli, którzy wprost uwielbiali strzelać gole przede wszystkim z .. przewrotek. W pomocy najczęściej grywali Alessandro Del Piero, zapewne najpopularniejszy obecnie gracz Juventusu i nie tylko, a także Di Livio, Serb Jugović i Portugalczyk, Paulo Sousa. W obronie rządzili najczęściej Ferrara, wieloletni żelazny obrońa, a także Torricelli, Vierchowod i Pessotto. Oto cały skład z tamtego sezonu (numerki pomieszałem, nie wiem jakie wtedy mieli ale przydzieliłem jak najbardziej możliwe :wink: )
1. Angelo PERUZZI, 26 lat, reprezentant, Bramkarz
2. Ciro FERRARA, 29 lat, reprezentant, Obrońca
3. Moreno TORRICELLI, 26 lat, reprezentant, Obrońca
4. Massimo CARRERA, 32 lata, reprezentant, Obrońca
5. Sergio PORRINI, 28 lat, Obrońca
6. Paulo SOUSA (POR), 26 lat, reprezentant, Pomocnik
7. Angelo DI LIVIO, 30 lat, reprezentant, Pomocnik
8. Antonio CONTE, 27 lat, reprezentant, Pomocnik
9. Gianluca VIALLI, 32 lata, reprezentant, Napastnik
10. Alessandro DEL PIERO, 22 lata, reprezentant, Pomocnik/Napastnik
11. Fabrizio RAVANELLI, 28 lat, reprezentant, Napastnik
12. Michelangelo RAMPULLA, 34 lata, Bramkarz
13. Giancarlo MAROCCHI, 31 lat, reprezentant, Pomocnik
14. Didier DESCHAMPS (FRA), 28 lat, reprezentant, Pomocnik
15. Alessio TACCHINARDI, 21 lat, reprezentant, Obrońca
16. Luca FUSI, 33 lata, reprezentant, Obrońca
18. Vladimir JUGOVIĆ (JUG), 27 lat, reprezentant, Pomocnik
19. Atillio LOMBARDO, 30 lat, reprezentant, Pomocnik
20. Pietro VIERCHOWOD, 37 lat, reprezentant, Obrońca
21. Michele PADOVANO, 30 lat, reprezentant, Napastnik
22. Gianluca PESSOTTO, 26 lat, reprezentant, Obrońca/Pomocnik
23. Juan Pablo SORIN (ARG), 20 lat, reprezentant, Obrońca

No, trochę się napisałem, a więc reprezentantami obecnymi i przeszłymi nie są tylko Sergio Porrini i Michelangelo Rampulla co nie odzwierciedla że są słabi. Porrini udanie grał w Rangersach, a Rampulla to jeden z dwójki bramkarzy (Taibi) którzy jako bramkarze strzelili gola w Serie A z akcji.
Można powspominać tamten sezon i tamtych piłkarzy i życzyć obecnie Juve i obecnym piłkarzom naszego ukochanego klubu żeby grali tak samo jak wtedy, a nawet jeszcze lepiej!

P.S. Polecam link: http://www2.raisport.rai.it/mcalcio/956a/s00001.htm

a oto mam pytania do Was, takie zagadkowe:

1. Kogo uważacie za 3 najlepszych graczy tamtego sezonu?
2. Czy Juve stać było na więcej?
3. Czy Ravanelli powinien powrócić do Juventusu bądź do jakiegoś lepszego klubu niż Derby?

a oto Juventusowa zagadka:

Jaki to piłkarz:
1. Były gracz m.in. Sampdorii i Como, był bliski wyjazdu na MŚ 90 wtedy w barwach Torino. Już nie gra, jeden występ reprezentacyjny, ale właściwie nie odnotowany bo bardzo w towarzyskim meczu, były obrońca. Oczywiście grał w Juventusie.

2. Były gracz oczywiście Juventusu, także nie gra, także były obrońca, kolega piłkarza z zagadki nr. 1 z Como w roku 1980, reprezentant Włoch. Grał w kilku dobrych włoskich klubach, grał w takich derbach jak AC Milan-Inter czy Lazio Rzym-AS Roma.

pozdrawiam - RAVANELLI :wink:
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2003, 19:40 przez Ravanelli, łącznie zmieniany 1 raz.


BIGGI

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 grudnia 2002
Posty: 2028
Rejestracja: 01 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 15 lutego 2003, 19:34

nio...az łezke uroniłem...pamiętam tamte czasy....tamte nazwiska...ahh było było.... :wink:


BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 lutego 2003, 19:46

To była wielka drużyna,świetnie spisująca się w Lidze Mistrzow..gorzej było w lidze gdzie zajęła dopiero drugie miejsce(pierwszy był Milan).Juventus grał wtedy pw podobnym ustawieniu co dziś z czterema obrońcami:Porrini,Ferrara,Vierchowod,Toricelli(Pessotto),trzema pomocnikami plus wysunięty Del Piero:Di Livio,Dechamps(Sousa),Conte-Del Piero,w przodzie grali najczęściej Vialli i Ravanelli,a role jokera pełnił Padovano.Stara Dama grała w tamtycch latach niezwykle efektownie Ravanelli i Vialli strzelali piekne gole z przewrotki,a Del Piero..wystarczy przypomniec jego bramke z Rangersami.Po sezonie 95/96 z Juve odeszło kilku czołowych graczy min:Vialli,Ravanelli,Vierchowod,Sousa.Na ich miejsce przybyli jednak nowi i zdobywali kolejne sukcesy.


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
Ravanelli

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 15 lutego 2003, 19:55

No właśnie, jak napisał kolega Bianconeri z Juventusu w najbliższym czasie odeszli zawodnicy grający pierwsze skrzypce.W 1996 roku Ravanelli i Vialli wyjechali do Anglii (kolejno Middlesbrough i Chelsea), Marocchi do Bologni, Carrera do Atalanty, Paulo Sousa do Niemiec (Borussia Dortmund), Sorin wrócił do swojego kraju (River Plate) a Vierchowod odszedł do Milanu. Ale najważniejsze że niektórzy piłkarze są do dziś w Juve, i właśnie ich najbardziej cenię. Są to Alessandro Del Piero, Ciro Ferrara, Alessio Tacchinardi, Antonio Conte i Gianluca Pessotto (w przypadku tego ostatniego to go średnio lubię).

pozdrawiam - Ravanelli


ToMeK

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 grudnia 2002
Posty: 804
Rejestracja: 14 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 15 lutego 2003, 20:01

Hehe nic nie moge powiedziec mialem wtedy 7 latek :oops: :D


Ravanelli

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 15 lutego 2003, 20:05

A ja miałem 6 i jakoś mogę powiedzieć :wink:


ToMeK

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 grudnia 2002
Posty: 804
Rejestracja: 14 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 15 lutego 2003, 20:14

No to fajnie , to se mow !! :D


Ravanelli

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 15 lutego 2003, 20:17

Sam se mów że jesteś jakiś dziwny. Przecież ja Cię nie chciałem obrazić a ty napisałeś zupełnie jakbyś mnie chciał. Gdybyś widział jak grali to też by Ci sięchciało gadać :D


ToMeK

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 grudnia 2002
Posty: 804
Rejestracja: 14 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 15 lutego 2003, 20:21

Koles tylko ja wiem jakie mialem zamiary a one nie byly ''wrogie'' !!A gdy pisze :D tzn ze na zarty !! Chyba jeszcze malo wiesz !!Nio a po pierwszym posciku to ty napisales ze pamietam no to spoko !! Cieszmy sie czyims szczesciem ze ktos pamieta co bylo dawno !!Ja bylem maly wiec nic nie pamietam :D Spoko uspokoj sie bo od razu Twoj pierwszy poscik zablokuja a wtedy bedzie cierpialo cale forum !!Nie nie ogladam telenowel brazylijskich :D Aaaaa i nie jestem ''jakis dziwny''


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 15 lutego 2003, 20:46

Prosimy o spokój na forum o wspaniałym zespole jakim jest JUVE :D Też pamiętam te czasy jedynie ni kojarzyłem obrońcy który sie nazywał :?


YoUri`

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2002
Posty: 492
Rejestracja: 12 października 2002

Nieprzeczytany post 15 lutego 2003, 23:30

Ehhhhhh lezka w oku sie kreci... pamietam te czasy.. ta wirtuozerie graczy... co oni wyczyniali Del Piero-Ravanelli-Valli - mmmhhhhhh - poezja.... dzisiejszy real nawet do pit im nie dorasta a niby najlepsza druzyna swiata - pffffff... my jestesmy najlepsi ...... ale tamte czasy to bylo wspaniale.....jeszcze wtedy mialem 9 lat ale jush zaczynalem wczesniej przygode z pilka a PRZEPIEKNA gra juve sprawila ze pokochalem ten klub i teraz w moich zylach plynie bialo-czarna krew... mam dokladnie takie wspomnienia... piekne akcje i te bramki Viallego - poprostu plakac sie chce ze szczescia.....


KARTON

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 listopada 2002
Posty: 28
Rejestracja: 09 listopada 2002

Nieprzeczytany post 16 lutego 2003, 09:09

Niezapomniane czasy.Do dziś pamiętam tamte mecze.A wszyscy którzy piszą o najlepszych zawodnikach tamtych czasów zapominają chyba o Deschampsie.(nie wiem jak sie to pisze)


Gianluigi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 226
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 lutego 2003, 10:23

to były pieknę czasy ,ale teraz bedą jeszcze piekniejsze :-D wtedy w juve rzadzil ich niesamowity atak Alex/Gianluca and Fabrizio tylko jedno mie dziwi i nie moge sobie przypomniec ze na lawce w juve siedział Sorin :shock:


Ravanelli

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 16 lutego 2003, 10:45

Tak siedział, nawet zaliczył 4 mecze (nawet :D ) ale był jeszcze bardzo młody. Właściwie o Sorinie to usłyszeliśmy chyba wszyscy całkiem niedawno, w 2001 roku ja go poznałem, i jego ciekawą grę. Znakomicie strzela głową i z daleka. Oto kariera Juana Pablo Sorina:

1994 Argentinos
1995 Juventus
1995 Argentinos
1996 River Plate
1997 River Plate
1998 River Plate
1999 River Plate
2000 Cruzeiro
2001 Cruzeiro
2002 Lazio
2003 Barcelona

pozdrawiam - Ravanelli[/code]


3andit

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 listopada 2002
Posty: 189
Rejestracja: 22 listopada 2002

Nieprzeczytany post 16 lutego 2003, 12:36

To był skład, nie interesowałem sie wtedy jeszcze tak bardzo JUVE ale te nazwiska to sięobowiązkowo znało i zna dalej


ODPOWIEDZ