Platini-czy Można Nazwać Del Piero Jego Następcą??

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ

Czy Del Piero jest następcą Platiniego??

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Hiob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 września 2003
Posty: 37
Rejestracja: 07 września 2003

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2004, 19:02

Faktycznie Del Piero nie może równać się z Platinim. Mimo, że jest dobrym piłkarzem, ba nawet bardzo dobrym to do Platiniego ciągle mu trochę brakuje.


Jest tylko jeden klub dla którego warto żyć - JUVE i nie zmienia się nic!!!!!!
www.worldfootball.w.pl
Alexa Del Piero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 października 2003
Posty: 608
Rejestracja: 30 października 2003

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2004, 19:29

juveluck pisze:
Dla mnie PLATINI zawsze bedzie nawiekszym pilkarzem w histori Juve, zaraz po nim jest SCIREA
Nie zgadzam sie z toba, wedlug mnie najwiekszym pilkarzem w historii Juve byl Boniperti, Platini jest tuz za nim.
A jesli chodzi o Alexa to uwazam ze jest on wybitnym graczem ale przez kontuzje traci wiele, jednak z ostateczna ocena Alexa poczekalabym z 5 moze 10 lat (liczac od czasu kiedy zakonczy kariere), wtedy bedziemy mogli oceniac czy byl lepszy czy gorszy. Narazie zostanmy przy stwierdzeniu ze jest symbolem Juve :)


Fieri dopo la vittoria, fedeli dopo la sconfitta

FORZA JUVE !
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8862
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2004, 19:49

Alexa Del Piero pisze:
juveluck pisze:
Dla mnie PLATINI zawsze bedzie nawiekszym pilkarzem w histori Juve, zaraz po nim jest SCIREA
Nie zgadzam sie z toba, wedlug mnie najwiekszym pilkarzem w historii Juve byl Boniperti, Platini jest tuz za nim.
Hmm... a na jakiej podstawie to stwierdzasz :?: Zapewne nigdy nie widziałaś(eś) go w akcji... zatem Twoją wypowiedź zapewne uzasadnia to , że Bonipierti jak dotąd jest najlpeszym strzelcem w całej historii JUVE. Jeśli ja miałbym wybierać pomiędzy nimi to jednak bezapelacyjnie Platini. Zresztą Pltiniego miałem okazję widzieć w akcji wiele razy, Bonipiertego nie. Niemniej jednak obaj byli wielkimi znakomitościami w JUVE...
A tak na marginesie to jeszcze trochę i Del piero zostanie najlpeszy, strzelcem w historii JUVE a mimo to i tak nie będzie miał takiej opini jak Bonipierti, Platini, Scirea, Baggio i wielu wielu innych :wink: Ale Alex to też gość z klasą, szkoda, że ten najlpesze sezony zostawił za sobą... :(


Obrazek
Alexa Del Piero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 października 2003
Posty: 608
Rejestracja: 30 października 2003

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2004, 20:05

Ti_Amo_Juventus_Dragon pisze: Hmm... a na jakiej podstawie to stwierdzasz :?: Zapewne nigdy nie widziałaś(eś) go w akcji... zatem Twoją wypowiedź zapewne uzasadnia to , że Bonipierti jak dotąd jest najlpeszym strzelcem w całej historii JUVE. Jeśli ja miałbym wybierać pomiędzy nimi to jednak bezapelacyjnie Platini. Zresztą Pltiniego miałem okazję widzieć w akcji wiele razy, Bonipiertego nie. Niemniej jednak obaj byli wielkimi znakomitościami w JUVE...
A tak na marginesie to jeszcze trochę i Del piero zostanie najlpeszy, strzelcem w historii JUVE a mimo to i tak nie będzie miał takiej opini jak Bonipierti, Platini, Scirea, Baggio i wielu wielu innych :wink: Ale Alex to też gość z klasą, szkoda, że ten najlpesze sezony zostawił za sobą... :(
Widzialam Platiniego i Bonipertiego w akcji, ale niestety to byly bardzo stare filmy. Ale masz racje glownie biore pod uwage ilosc goli zdobytych przez obu panow, bo wedlug mnie gra w pilke polega na zdobywaniu goli (moze sie myle :?: ) oczywiscie nic nie ujmujac kunsztowi Platiniego ale nie strzelil tylu bramek co Boniperti.
Prawda jest taka ze kazdy z nich (Boniperti, Platini i Del Piero) gra w 'innym' Juve, kiedys pilkarze nie mieli takich mozliwosci treningu, ale tez nie odnosili tylu kontuzji co dzisiaj.

Wedlug mnie Alex nigdy nie byl krolem strzelcow z prostego powodu po prostu obecnie w Juve strzelaniem goli 'zajmuje sie' wielu pilkarzy i liczba bramek rozklada sie miedzy nimi.


Fieri dopo la vittoria, fedeli dopo la sconfitta

FORZA JUVE !
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8862
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2004, 16:06

Alexa Del Piero pisze: Widzialam Platiniego i Bonipertiego w akcji, ale niestety to byly bardzo stare filmy. Ale masz racje glownie biore pod uwage ilosc goli zdobytych przez obu panow, bo wedlug mnie gra w pilke polega na zdobywaniu goli (moze sie myle :?: ) oczywiscie nic nie ujmujac kunsztowi Platiniego ale nie strzelil tylu bramek co Boniperti.
Prawda jest taka ze kazdy z nich (Boniperti, Platini i Del Piero) gra w 'innym' Juve, kiedys pilkarze nie mieli takich mozliwosci treningu, ale tez nie odnosili tylu kontuzji co dzisiaj.

Wedlug mnie Alex nigdy nie byl krolem strzelcow z prostego powodu po prostu obecnie w Juve strzelaniem goli 'zajmuje sie' wielu pilkarzy i liczba bramek rozklada sie miedzy nimi.
Tak, też masz w tym trochę racji, chodzi mi o trudność porównywania zawodników poprzez lata, jak przecież piłka siezmieniła...to jużco innego już kiedyś. I to jest właśnie jedyny argument.
Bonipierti w JUVE od 1947 do 1961, Platini od 1982 do 1987 i Del Piero od 1993 do teraz, jak widać okresy bardzo odległe od siebie, mimo to jednak wyboru dokonać trzeba. Statystyki mówią, że nałatwiej gole strzelało sie Bonipiertiemu lecz ja niepatrzę tylko na gole lecz na całokształ rzemiosła piłkarskiego. Tu Platini nie ma konkurencji, to coś więcej niż geniusz. Zresztą wystarczy wspomnieć o 3 ,,Złotych Piłkach'' pod rząd i już wszystko jasne 8)
Jeszcze jedno, Bonipierti był napastnikiem a Platini pomocnikiem :wink:


Obrazek
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2004, 18:50

Alexa Del Piero pisze: masz racje glownie biore pod uwage ilosc goli zdobytych przez obu panow, bo wedlug mnie gra w pilke polega na zdobywaniu goli (moze sie myle :?: ) oczywiscie nic nie ujmujac kunsztowi Platiniego ale nie strzelil tylu bramek co Boniperti.
Moze i Boniperti ma wiecej goli niz Platini. Co z tego skoro skoro Francuz swoje 104 strzelil w 224 meczach co daje srednia nie wiele gorsza niz jedna bramka na dwa mecze, a Wlocha swoje 179 ustrzeil w az 460 meczach i ma srednia o wiele gorsza. Do tego 178 z tych bramek zdobyl w lidze i 1 w Coppa Italia, w europejskich pucharach nic nie ustrzelil. Jasneo widac ze czesciej strzelal Platini. Boniperti strzelil najwiecej ale tylko dla tego ze gral duzo dluzej w Juve. Wiec drogie dzieci nie ma co dywagowac kto lepszy bo nasz kochany Francuzik nie ma sobie rownych. A tych ktorzy uwazaja ze to jednak nasz honorowy prezes byl lepszy, zaczynam ignorowac gdyz sugeruja sie oni jedynie faktem ze jest on najlepszym strzelcem w naszej histori, nie majac pojecia o potencjale obu zawodnikow. Na koniec dodam ze Boniperti byl typowym, egzekutorem jak Inzaghi czy Treze. Czy taki zawodnik moze byc uwazany za lepszego niz wirtuoz Platini. Oczywiscie ze nie :!:
Pytanie nie zwiazane z tematem czy wy w tym przeczkolu macie tez ferie opowiedzil bym wam o Juve troche :?: :twisted:


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Alexa Del Piero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 października 2003
Posty: 608
Rejestracja: 30 października 2003

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2004, 22:32

juveluck pisze: a Wlocha swoje 179 ustrzeil w az 460 meczach i ma srednia o wiele gorsza. Do tego 178 z tych bramek zdobyl w lidze i 1 w Coppa Italia, w europejskich pucharach nic nie ustrzelil.
OK Boniperti ma gorsza srednia od Platiniego, nie strzelal bramek w Azzurich i w dawnej LM ale zauwaz ze LM istnieje dopiero od 1956 roku a Coppa Italia przez 12 lat nie bylo rozgrywane wiec i tak calkiem niezle mu szlo :) Jednak niezaleznie od strzelonych przez obu graczy bramek trzeba przyznac ze obaj byli klasa sama w sobie a ustalenie ktory byl lepszy nigdy nie bedzie mozliwe bo kazdy gral inaczej i w innych czasach a do tego grali na innych pozycjach.


Fieri dopo la vittoria, fedeli dopo la sconfitta

FORZA JUVE !
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2004, 11:33

Alexa Del Piero pisze:
juveluck pisze: a Wlocha swoje 179 ustrzeil w az 460 meczach i ma srednia o wiele gorsza. Do tego 178 z tych bramek zdobyl w lidze i 1 w Coppa Italia, w europejskich pucharach nic nie ustrzelil.
OK Boniperti ma gorsza srednia od Platiniego, nie strzelal bramek w Azzurich i w dawnej LM ale zauwaz ze LM istnieje dopiero od 1956 roku a Coppa Italia przez 12 lat nie bylo rozgrywane wiec i tak calkiem niezle mu szlo :) Jednak niezaleznie od strzelonych przez obu graczy bramek trzeba przyznac ze obaj byli klasa sama w sobie a ustalenie ktory byl lepszy nigdy nie bedzie mozliwe bo kazdy gral inaczej i w innych czasach a do tego grali na innych pozycjach.
W Europejskich pucharach rozegral tylko 3 mecze wiec nawet nie mial za bardzo okazji strzelic choc by jednej bramki. Napisalem o tym fakcie tylko po to zeby podkreslic wszechstronnosc Platiniego, ktory strzelal wszedzie


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Fighterinho

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 stycznia 2004
Posty: 135
Rejestracja: 20 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2004, 09:29

Myślę że jeszcze nie powody:
1.pozycja
2.forma po kontuzji Platini zawsze ją miał po kontuzji a Alex sie rozkręcał Udinese,Modena,Inter,Lazio,Parma,Lecce,Perugia,Siena X3,Sampdoria=11meczy ale myślę że za 2 sezony wszystko będzoie grać Alex dostanie Złotą Piłkę i coooool 8)


Żegnaj Edgar byłeś wielki ale nie buntuj innych piłkarzy przeciwko Juve!!!
---------------------------------------------------
Solo Juve !!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D
--------------------------------------------------
Adio Scudetto,Champions,Coppa
Junakson

Madridista
Madridista
Rejestracja: 07 sierpnia 2004
Posty: 213
Rejestracja: 07 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2004, 11:39

Platini był jeden i napewno nie można go zastąpić.Do Platiniego Del Piero jeszcze dużo brakuje.Platini jest jak dotąd największą legedną juve i za kilka lat dobaczymi czy Del Piero jest taką sama legendą co Platini


Pavel87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 maja 2004
Posty: 262
Rejestracja: 02 maja 2004

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2004, 12:10

Junakson pisze:i za kilka lat dobaczymi czy Del Piero jest taką sama legendą co Platini
Dokładnie tak. O tym który piłkarz jest(był) napszy rozstrzygnie historia. Ja nigdy nie widziałem Platiniego na żywo w akcji(jedynie z powtórek). Skoro dziś wszyscy kibice o nim pamiętają (mimo że pewnie większość nie pamięta jego gry) to oznacza że był to świetny piłkarz.Jeżeli za 10 lat będzie sie mówić o Alexie tak jak dziś mówi sie o Platinim tzn, że Del Piera można nazwać następcą Platiniego.


Forza Squadra Bianconera
Sting

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2004
Posty: 165
Rejestracja: 29 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2004, 12:19

Z całym sacunkiem dla mojego idola, musze stwierdzić ze nie jest następcą Platiniego.


Obrazek
Bob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2004
Posty: 635
Rejestracja: 09 lutego 2004

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2004, 14:16

Ja twierdze że można ponieważ grali w innych czasach ale taka sama role pełnili w klubie tzn byli kapitanami i świecili przykładem wsród kolegów z drużyny mowa o Platinim i Del piero :D ktory do tej pory Świeci walecznością i wspaniałą techniką :wink:


http://yanosik.org/nieoznakowani - niedajcie sie Tajniakom - Wszystkie nieoznakowane pojazdy Policyjne w Polsce ( o których wiadomo).
http://alkomaty.biz/wirtualny_alkomat/
Lizard

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2003
Posty: 270
Rejestracja: 27 listopada 2003

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2004, 14:39

Ciężko ich porównać. Obaj pełnili ( Alex dalej ) rolę przywódców zespołu, prowadzili zespół do największych sukcesów. Dla mnie Del Piero jest symbolem Juve lat 90- tych, a Platini 80- tych.


Raffikki87

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2005, 10:40

Wszyscy mówią tylko że następca Platiniego jest Del Piero bądż Zidane .Dla mnie osobiscie Del Piero to nie jest następcą Platiniego on tworzy swoją karte w historii Juve on jest innym piłkarzem niz Paltini ,gra w innym zespole w innych realiach jest symbolem lat 90' tak samo jak Platini był symbolem lat 80' ,nie gra na tej samej pozycji co Platini .Czy piłkarsko jest lepszy absolutnie nie ,byłby gdyby nie ta przekleta kontuzja z 98' roku.


Na wielkiej scenie ¿ycia musimy zagraæ dobrze role sw± .

NIEWA¯NE CZY SERIE A ,B ,C1 ,C2 ,D ,JUVENTUS TO JEST NAPRAWDE WA¯NE .
ODPOWIEDZ