Serie A 23/24 (20): JUVENTUS FC 3-0 Sassuolo

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
ODPOWIEDZ
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2360
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2024, 20:57

Obrazek Obrazek Obrazek

Mecz 20 kolejki Serie A 23/24:
JUVENTUS FC - Sassuolo


MIEJSCE:
Turyn / Włochy - Allianz Stadium (41 507)

CZAS:
16.01.2024 (wtorek), godzina 20:45



O PRZECIWNIKU
LIGOWA FORMA U SIEBIE:
Zwycięstw: 3
Remisów: 2
Przegranych: 5

LIGOWA FORMA NA WYJEŹDZIE:
Zwycięstw: 2
Remisów: 2
Przegranych: 5


OSTATNIE MECZE
Obrazek

NAJLEPSZY STRZELEC - Domenico Berardi
Obrazek - 9 bramek w SerieA, 3 asysty w SerieA

NAJLEPSZY ASYSTENT - Jeremy Toljan
Obrazek - 5 asyst w SerieA



JUVENTUS
LIGOWA FORMA U SIEBIE:
Zwycięstw: 7
Remisów: 2
Przegranych: 0

LIGOWA FORMA NA WYJEŹDZIE:
Zwycięstw: 7
Remisów: 2
Przegranych: 1


OSTATNIE MECZE
Obrazek


NAJLEPSZY STRZELEC - Dusan Vlahovic, Federico Chiesa
Obrazek - 7 bramek w SerieA Obrazek - 5 bramek w SerieA

NAJLEPSZY ASYSTENT - Felipe Kostic, Adrien Rabiot, Dusan Vlahovic
Obrazek - 4 asysty w SerieA Obrazek - 3 asysty w SerieA Obrazek - 3 asysty w SerieA


PRZEWIDYWANE SKŁADY
Zostanie zaktualizowany na 1h przed meczem

SYTUACJA W TABELI:
Obrazek

SĘDZIA: Piccinini M. (Ita)

Ostatni mecz z Sassuolo - ligowa przegrana 4:2


MECZ NA ŻYWO W TV
Eleven Sports 1 (Pol), Eleven Sports 4 (Pol)
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2024, 18:44 przez Sila Spokoju, łącznie zmieniany 1 raz.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2024, 21:25

Trzeba się im zrewanżować za wszelką cenę, więc obstawia 2:0 dla Nas !


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2024, 19:40

🇵🇱 Szczesny
🇧🇷 Danilo
🇧🇷 Bremer
🇮🇹 Rugani
🇮🇹 Cambiaso
🇮🇹 Miretti
🇮🇹 Locatelli
🇫🇷 Rabiot
🇷🇸 Kostic
🇷🇸 Vlahovic
🇹🇷 Yildiz


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2360
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2024, 20:08

Zaczynam wierzyć, że Allegriemu poprzestawiało się w głowie.

Niedoświadczony Yildiz na takie spotkanie?


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1302
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2024, 20:53

Panowie, czemu brak dopingu w pierwszej połowie? Co to za protest znowu?


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2360
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2024, 21:25

Nasz Bombardiero Arek Milik obudził Duszana.

Co za forma naszych napastników. A wszystko za sprawą WIELKIEGO TAKTYKA. WIDZICIE NIEDOWIARKI?


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2024, 21:36

Złapaliśmy formę i to widać, zwłaszcza, że chłopaki naprawdę w końcu gryzą murawę. Teraz tylko mieć nadzieję, że będzie to trwało jak najdłużej. W końcu można to Juve obejrzeć i nacieszyć oko. Mam nadzieję, że to nie chwilowy wyskok.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2024, 22:14

Nicram_93 pisze:
16 stycznia 2024, 21:36
Złapaliśmy formę i to widać, zwłaszcza, że chłopaki naprawdę w końcu gryzą murawę. Teraz tylko mieć nadzieję, że będzie to trwało jak najdłużej. W końcu można to Juve obejrzeć i nacieszyć oko. Mam nadzieję, że to nie chwilowy wyskok.
Mityczna maksowa wiosna przyszła w tym roku zimą :laugh:


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2024, 22:50

Podobnie jak w CI podobało mi się zaangażowanie, walka i widać, że zawodnicy tyrają na każdym metrze boiska. Całkiem dobry mecz w naszym wykonaniu i podobało mi się kilku zawodników ale najbardziej chyba dziś Danilo. Weah, Miretti to dwa kasztany na które nie mogę patrzeć. Jak wiedziałem, że Kean będzie do bani zawodnikiem tak samo uważam w przypadku Weaha i nadal nie rozumiem co skłoniło nasz zarząd do kupna tego placka. Miretti to najgorszy z naszych młodych zawodników, co dziś odwalał to tragedia. Cieszy odblokowanie Dusana, uśmiech zagościł na jego twarzy a to napawa optymizmem, złapaliśmy formę i dobrze, że wywołujemy presję na merdaczach.


Obrazek
Elohi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 376
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2024, 23:00

Wydawałoby się, że po takim meczu można tylko i wyłącznie chwalić naszych. Ale jednak:
- Nie graliśmy aż na takim luzie jak w pucharze,
- kilka razy w defensywie uciekla koncentracja, uciekło skupienie, uciekło krycie. Zostawić Berardiego samego na 16m? Glupota...
MRN pisze:
16 stycznia 2024, 22:50
ale najbardziej chyba dziś Danilo.
Daniło zagrał solidne spotkanie, ale wydaje mi się, że popełnił poważny błąd taktyczny przy kontrze Sassuolo. Powinien faulować Berardiego w środku boiska, tymczasem dopuścił do groźnego strzału. W tamtym momencie mogło to natchnąć naszych rywali

Koniec końców mecz mógł się podobać. Ten pressing w 89 min po którym padła bramka na 3-0 - Nie powiem, zrobiło to na mnie wrażenie.
Dla mnie MotM to albo Vlaho albo Wojtek, którymi swoimi interwencjami uratował nam tyłek.
MRN pisze:
16 stycznia 2024, 22:50
Miretti to najgorszy z naszych młodych zawodników, co dziś odwalał to tragedia.
Miretti jest zablokowany, brakuje mu odwagi i decyzyjności. Trzeba na niego stawiać, wierzyć a kto wie co się z niego jeszcze wykluje.


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2024, 23:14

3:0. Trzy gole, wygrana do zera, zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Wygląda to wszystko pięknie, ale — tak, domyślam się, że Oldfan zaraz napisze, że się czepiam i nigdy nie da mi się dogodzić — mam wrażenie, że to był bardzo nierówny mecz w wykonaniu drużyny. A na pewno nie tak dobry, jak wskazywałby na to wynik.

Zacznę jednak od plusów. Na pewno widać, że atmosfera w drużynie jest obecnie dobra i wygląda na to, że pucharowe wysokie zwycięstwa zrobiły swoje. Wydaje się, że mniej jest w samej grze tego słynnego "cierpienia", a więcej radości. Co cieszy i kto zasługuje po tym meczu na pochwały? Cieszy z pewnością wspomniany chwilę wcześniej entuzjazm, który gdzieś tam daje się obecnie wyczuć. Cieszą dwie piękne bramki Vlahovicia i gol Chiesy. Z pewnością warto też pochwalić Locatellego, Szczenę i drugą połowę w wykonaniu Danilo.

Cichym bohaterem — cichym, bo wydaje mi się, że jednak konsekwentnie znajduje się on na drugim planie wobec popisów Yildiza i ostatnich goli Milika czy Vlahovicia — jest dla mnie Cambiaso. Mam wrażenie, że głównie to on wnosi we wstępnej fazie ataku trochę polotu, lekkości i ruchliwości i te akcje przyspiesza. Dziś decydujący nie był, ale finalnie znów raczej na plus.

Ale, tak jak wspomniałem na początku, w tej beczce miodu była dziś łyżka dziegciu. Jakkolwiek gole Vlahovicia oczywiście były bardzo ładne, to nie da się ukryć, że były to takie bramki, które "mogły być, a mogło ich nie być". Zwłaszcza przy pierwszym trafieniu pomógł bramkarz Sassuolo. Wolny z takiej odległości to wiadomo, wpada 1 na 10. Fajnie, że Serb zaczął ostatnio trochę strzelać, ale nadal gra bardzo samolubnie i to mi się nie podoba. Juventus strzelił dwa gole i wyszedł na prowadzenie 2:0, ale w pierwszej połowie nie stworzył praktycznie żadnej czystej sytuacji strzeleckiej. Druga połowa niestety do zapomnienia, bo poza pojedynczymi szarpnięciami i kolejnym golem sprezentowanym przez Consigliego i szansą Weaha nie działo się z przodu nic ciekawego. Z drugiej strony to Sassuolo miało swoje okazje i mimo pozornego spokoju, jedna bramka mogła obraz gry odmienić. Zawiódł też Miretti, choć paradoksalnie to on zanotował asystę przy pierwszym golu i (chyba) wywalczył wolnego, z którego padła druga bramka. Na Kosticia i Weaha szkoda mi klawiatury.

Podsumowując, mimo wysokiego zwycięstwa mam mieszane odczucia, ale na pewno za pozytyw należy uznać fakt, że drużyna ostatnio trochę się rozstrzelała. Być może już przez sam ten fakt kolejni rywale, zwłaszcza ci słabsi, będą nieco inaczej patrzeć na Juventus, podchodząc do meczu.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2024, 11:46

Mam bardzo podobny obraz wczorajszego meczu jak Vitoo, dodam jeszcze kilka ciepłych słów dla Yildiza, bo naprawdę przyjemnie się go ogląda i to właśnie jego ruch oraz zagrania plus cambiaso powodują że nasza ofensywa nie stoi a biega, co myślę że znacznie ulatwia życie też pozostałym zawodnikom w fazie ofensywnej. Mimo wszystko chciałbym raz zobaczyć Juve z Yildizem, Vlahovicem i Chiesa na prawej stronie a Cambiaso przenieść na lewo. Wiem ze u Allegriego Fede wówczas dostałby i tak sporo zadań defenywnych, ale patrząc na potencjał naszych kopaczy to moim zdaniem taki skład powinien oznaczać jego pełne wykorzystanie, a nie jest to też jakaś totalna rewolucja taktyczna.


PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 328
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2024, 12:07

Po tym meczu widać dlaczego McKennie ma miejsce w pierwszej jedenastce kosztem Mirettiego.
Najlepsi na boisku: Locatelli,Danilo oraz Vlaho.
Dla Yildiza osobne słówko. Zdaje się, że wyleczył Maxa z Moise Keana.Bardzo mnie to cieszy.


ODPOWIEDZ