Puchar Włoch 23/24 (1/4): JUVENTUS FC 4-0 Frosinone

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2361
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2024, 16:45

ObrazekObrazek Obrazek

Mecz 1/4 Pucharu Włoch 23/24:
JUVENTUS FC - Frosinone


MIEJSCE:
Turyn / Włochy - Alianz Stadium (41 500)

CZAS:
11.01.2024 (czwartek), godzina 21:00



O PRZECIWNIKU
LIGOWA FORMA U SIEBIE:
Zwycięstw: 5
Remisów: 2
Przegranych: 3

LIGOWA FORMA NA WYJEŹDZIE:
Zwycięstw: 0
Remisów: 2
Przegranych: 7


OSTATNIE MECZE
Obrazek

NAJLEPSZY STRZELEC - Matias Soule (wypożyczenie Juventus)
Obrazek - 8 bramek w SerieA

NAJLEPSZY ASYSTENT - Riccardo Marchizz (kontuzja)
Obrazek - 4 asysty w SerieA



JUVENTUS
LIGOWA FORMA U SIEBIE:
Zwycięstw: 7
Remisów: 2
Przegranych: 0

LIGOWA FORMA NA WYJEŹDZIE:
Zwycięstw: 7
Remisów: 2
Przegranych: 1


OSTATNIE MECZE
Obrazek


NAJLEPSZY STRZELEC - Dusan Vlahovic, Federico Chiesa
Obrazek - 7 bramek w SerieA Obrazek - 5 bramek w SerieA

NAJLEPSZY ASYSTENT - Felipe Kostic, Adrien Rabiot, Dusan Vlahovic
Obrazek - 4 asysty w SerieA Obrazek - 3 asysty w SerieA Obrazek - 3 asysty w SerieA


PRZEWIDYWANE SKŁADY
Zostanie zaktualizowany na 1h przed meczem

SYTUACJA W TABELI:
Obrazek

SĘDZIA: Sacchi J. (Ita)

Ostatni mecz z Frosinone - ligowa wygrana 1:2


MECZ NA ŻYWO W TV
Polsat Sport Extra
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2024, 14:59 przez Sila Spokoju, łącznie zmieniany 1 raz.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2024, 19:46

Pewnie wygramy po bezjajecznym meczu.

Po odpadnięciu Milanu, CI to obowiązek.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2024, 20:32

Dlaczego Rugani ławka?
Dlaczego Iling Junior ławka?


PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 328
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2024, 22:03

Ehem pisze:
11 stycznia 2024, 20:32
Dlaczego Rugani ławka?
Gatti będzie pauzował za kartki z Sassuolo.

Milik dwie bramki w rozgrywkach klubowych strzelił 17 lutego 2022 roku(OM grało z Karabachem).Prawie dwa lata.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2361
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2024, 22:16

Arkadiuszo do pierwszego składu do końca sezonu!


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2024, 22:56

Weston to było dzisiaj połączenie Zidane i Davidsa 😁


calma calma
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1706
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2024, 23:13

McKennie mecz życia. Chłopak wykonał spory progres i w tym momencie jest absolutnie graczem pierwszego składu.
Miretti i Yildiz (zwłaszcza Yildiz) całkiem spoko, mało błędów i wymierne korzyści w ofensywie.
Kostic i Weah bardzo słabo... wiem powtarzam się, ale proszę o wahadła Cambiaso Danilo.
Kolejny mecz bez Dusanka i znów potrafimy więcej niż 100 wrzutek na gorącego kartofla. Przypadek? :prochno: Okej Arkowi mecz się po prostu ułożył (karny + gol na pustaka) i też nie grał kosmosu, ale optyka jest jaka jest. Trudno nie odnieść wrażenia, że Vlahovic po dwóch latach w klubie wciąż nie potrafi z nikim współpracować i nie zmienia tego jedna asysta z Romą. Jak ktoś napisał na fb: lepiej mu podać na głowę niż na nogę. Latem papa.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2024, 07:38

Ja wiem, że to CI i tylko Frosinone ale różnica w CI a SA naszego zespołu jest kolosalna. Może to wynika, że w CI nie ma presji na osiągnięty wynik, może dlatego, że młodzi wnieśli powiew świeżości ? Przyjemnie się na to patrzy i chodzi mi nie tylko o wynik ale tak jak pisałem przy okazji meczu CI z Salernitaną o wolę walki i determinację. nawet przy 4-0 szukaliśmy kolejnej bramki, był pressing oraz nieustępliwość, to mi się podobało. McKennie wypychany z klubu na siłę rozgrywa sezon życia i okaże się, że sprzedamy go latem za wyższą kwotę bądź pozostanie bo na chwilę obecną poza Bremerem to nasz najlepszy zawodnik w tym sezonie. Młodzi się rozwijają i cieszy mnie to bogactwo jakie obecnie mamy a nasz skład jest bardzo młody i niech jeszcze wróci Soule. W sumie idzie mityczna wiosna więc czy z Allegrim na ławce czy bez niego, w tej chwili patrzę z optymizmem na to ten zespół. Kostić kolejny bezbarwny mecz a Cambiaso naładowany energią jak zwykle, czy to w SA czy to w CI. Aż szkoda, że z Lazio dwumecz gramy dopiero w kwietniu.


Obrazek
Hołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2005
Posty: 282
Rejestracja: 11 września 2005

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2024, 14:21

MRN pisze:
12 stycznia 2024, 07:38
Ja wiem, że to CI i tylko Frosinone ale różnica w CI a SA naszego zespołu jest kolosalna. Może to wynika, że w CI nie ma presji na osiągnięty wynik, może dlatego, że młodzi wnieśli powiew świeżości ? Przyjemnie się na to patrzy i chodzi mi nie tylko o wynik ale tak jak pisałem przy okazji meczu CI z Salernitaną o wolę walki i determinację. nawet przy 4-0 szukaliśmy kolejnej bramki, był pressing oraz nieustępliwość, to mi się podobało. McKennie wypychany z klubu na siłę rozgrywa sezon życia i okaże się, że sprzedamy go latem za wyższą kwotę bądź pozostanie bo na chwilę obecną poza Bremerem to nasz najlepszy zawodnik w tym sezonie. Młodzi się rozwijają i cieszy mnie to bogactwo jakie obecnie mamy a nasz skład jest bardzo młody i niech jeszcze wróci Soule. W sumie idzie mityczna wiosna więc czy z Allegrim na ławce czy bez niego, w tej chwili patrzę z optymizmem na to ten zespół. Kostić kolejny bezbarwny mecz a Cambiaso naładowany energią jak zwykle, czy to w SA czy to w CI. Aż szkoda, że z Lazio dwumecz gramy dopiero w kwietniu.
Ktoś Ci konto ukradł? :O ;)

Nie no fajnie, też się cieszę. Najdziwniejsze jest to że najbardziej tworzymy zespół, kiedy mamy najsłabszy "nazwiskiem" kapitał ludzki od lat i nikt za wiele się po nas nie spodziewa. Oczywiście są diamenty i wyrobnicy no ale szczerze, kto się czegokolwiek spodziewał np po Westonie? Lubię takie historie w futbolu. :inlove:


Niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: Dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i mówię sobie: Dlaczego nie?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2024, 14:57

No nie ukrywam, że wola walki, chęci i determinacja to jest to co w dwumeczu Salernitana/Frosinone mi się podobało. W tych dwóch meczach zobaczyłem tyle determinacji i chęci jakiej nie widziałem w dotychczasowych meczach Serie A. Z tym Mc Kennim to dziwny przypadek, kiedy wracał to wszyscy mdleli i mieli nudności a teraz kiedy ma go zabraknąć w jakimś meczu to nagle "szkoda" i ja sam do tych osób należę, nikt mi konta nie ukradł :)
Nie ukrywam, że wolałbym innego trenera bo jeżeli nasz zespół z tego co widać ma potencjał, który jest tłumiony w meczach Serie A to coś jest nie halo. LM praktycznie jest pewna więc dlaczego nie zagrać z taką werwą w Serie A skoro nikt niczego po nas się nie spodziewał. Max zauważył, że ludzie się bawili i byli usatysfakcjonowani, poprzednim razem powiedział, że jeżeli ktoś chce rozgrywki, niech idzie do cyrku. Wczoraj była zabawa, doping i oklaski czyli to co chcą widzieć sami piłkarze, nie można tak zawsze ?


Obrazek
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2024, 17:13

MRN pisze:
12 stycznia 2024, 14:57
No nie ukrywam, że wola walki, chęci i determinacja to jest to co w dwumeczu Salernitana/Frosinone mi się podobało. W tych dwóch meczach zobaczyłem tyle determinacji i chęci jakiej nie widziałem w dotychczasowych meczach Serie A. Z tym Mc Kennim to dziwny przypadek, kiedy wracał to wszyscy mdleli i mieli nudności a teraz kiedy ma go zabraknąć w jakimś meczu to nagle "szkoda" i ja sam do tych osób należę, nikt mi konta nie ukradł :)
Nie ukrywam, że wolałbym innego trenera bo jeżeli nasz zespół z tego co widać ma potencjał, który jest tłumiony w meczach Serie A to coś jest nie halo. LM praktycznie jest pewna więc dlaczego nie zagrać z taką werwą w Serie A skoro nikt niczego po nas się nie spodziewał. Max zauważył, że ludzie się bawili i byli usatysfakcjonowani, poprzednim razem powiedział, że jeżeli ktoś chce rozgrywki, niech idzie do cyrku. Wczoraj była zabawa, doping i oklaski czyli to co chcą widzieć sami piłkarze, nie można tak zawsze ?
Nie lubimy się, ale szacunek, za wyciąganie wniosków. Każdy się myli i to nie żaden wstyd. :juveflag:


BlackJack

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2024, 18:30

Pięknie Arkadiuszo! Niech tak dalej strzela - mam nadzieję, że latem ktoś go od nas weźnie...


Elohi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 376
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2024, 23:35

MRN pisze:
12 stycznia 2024, 07:38
Ja wiem, że to CI i tylko Frosinone ale różnica w CI a SA naszego zespołu jest kolosalna. Może to wynika, że w CI nie ma presji na osiągnięty wynik, może dlatego, że młodzi wnieśli powiew świeżości ? Przyjemnie się na to patrzy i chodzi mi nie tylko o wynik ale tak jak pisałem przy okazji meczu CI z Salernitaną o wolę walki i determinację. nawet przy 4-0 szukaliśmy kolejnej bramki, był pressing oraz nieustępliwość, to mi się podobało. McKennie wypychany z klubu na siłę rozgrywa sezon życia i okaże się, że sprzedamy go latem za wyższą kwotę bądź pozostanie bo na chwilę obecną poza Bremerem to nasz najlepszy zawodnik w tym sezonie. Młodzi się rozwijają i cieszy mnie to bogactwo jakie obecnie mamy a nasz skład jest bardzo młody i niech jeszcze wróci Soule. W sumie idzie mityczna wiosna więc czy z Allegrim na ławce czy bez niego, w tej chwili patrzę z optymizmem na to ten zespół. Kostić kolejny bezbarwny mecz a Cambiaso naładowany energią jak zwykle, czy to w SA czy to w CI. Aż szkoda, że z Lazio dwumecz gramy dopiero w kwietniu.
Mamma mia. Świat się kończy, jeśli elyta JP pisze takie rzeczy.
Trzeba oddać cesarzowi co cesarskie, a Maxowi co Maxowe. Ułożył grę w obronie, w ataku jakoś to szło, punkty zdobywamy, a gdy pojawia się element luzu to i zaczyna wpadać do siatki. My w tym sezonie nic już nie musimy, cel jaki był postawiony przed sezonem (tj. 4 miejsce) jest na 99% osiągnięty. To Inter ma presję na sobie, a My możemy zdobyć tytuł + może puchar?


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2024, 09:23

Również jestem zadowolony z wyniku i gry, ale byłbym jeszcze spokojny z tym hurraoptymizmem. Rzeczywiście w pucharze wyglądamy całkiem inaczej i bardzo przyjemnie się to ogląda, szkoda, że nie udaje się tak grać ze słabszymi w lidze. Żeby nie było, że od razu narzekam i tak dalej. Niewątpliwie jak do tej pory jest to najlepszy sezon Maxa od powrotu, zobaczymy co będzie dalej. Drużyna w końcu zgrana, jest wola walki, a to bardzo ważne i inaczej się to od razu ogląda. Defensywa wygląda dosyć solidnie i tą poprawę w tych aspektach ewidentnie widać. Natomiast cały czas jestem ostrożny w kwestii ofensywy. Mecze pucharowe pokazują, że ta drużyna może grać przyjemnie dla oka nawet w ofensywie. I o to apel do Maxa, by grać tak częściej. Ja wiem, że nie z każdym przeciwnikiem gra się tak samo, ale nie musimy też męczyć się w lidze z każdym, bo jak widać wbrew pozorom ta drużyną wcale nie jest aż tak słaba. A naprawdę mamy w lidze póki co dużo szczęścia, bo gramy te mecze bardzo na styku, a niepotrzebnie w wielu przypadkach.

McKennie zagrał najlepszy mecz w Juve, to przyznaję, walczy, na pewno bym się go z klubu nie pozbywał. Czy jednak jest on materiałem na pierwszy skład na dłuższą metę? Tu już bym polemizował, bo pewnego poziomu nie przeskoczy. Podoba mi się za to, że coraz lepiej wyglądają wrzutki z jego strony, bo w Juve od dawna to kuleje strasznie, przykład Kosticia jest tu idealny.

Mamy młodzież jak nigdy w tym klubie, trafiliśmy z nimi kapitalnie. Teraz tylko mądra polityka klubu, nie sprzedawanie ich, byle zarobić jakieś grosze, mądre wprowadzanie ich do zespołu i możemy mieć za niskie pieniądze skład na lata. Tylko nie ograniczajmy się do taktyki i defensywy, bo taki Yildiz ma naprawdę papiery na duże granie, tylko trzeba mu dać swobodę z przodu.

Jeśli rzeczywiście zaczeniemy tak grać dłużej, weźmiemy przykład z meczów pucharowych, to wtedy Max nawet niech sobie zostaje. Natomiast poczekajmy z osądem do końca sezonu, bo na razie nic jeszcze nie ugraliśmy. Nie zgodzę się, że my całkiem nic nie musimy. Rywale poza Interem są w sporym dołku, my mamy komfort nie grania w pucharach, więc z takich sytuacji trzeba korzystać. Czy uda się wyprzedzić Inter? Tego nie wiem, ale w obecnych realiach wymaganie drugiego miejsca minimum plus walki o puchar nie wydaje się chyba wygórowanymi celami? No i zostaje kwestia przyszłego sezonu, nawet jak udałoby się sięgnąć po dwa trofea, to decyzję o przyszłości Maxa podjąłbym finalnie po upewnieniu się, że nie był to jednorazowy wyskok w tym sezonie, tylko dalej widać poprawę.

Nie przepadam za Maxem, ale jeśli będzie to tak wyglądać jak w meczach pucharowych, zaczniemy tak grać częściej w lidze, to niech sobie siedzi. Bo wbrew pozorom ta drużyna ma jakiś potencjał co widać, kiedy da się im coś pograć więcej.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2024, 11:27

@ Nicram_93

Ale jakiego poziomu McKenni nie przeskoczy?

Po drugie skąd wiesz, skoro tak bardzo zmienił się w kilka miesięcy? Czego mu brakuje, pytam po raz kolejny, bo zagrywa piły niczym najlepsi pomocnicy, biega, walczy, odbiera jak defensywni pomocnicy, a do tego co mecz ma okazje bramkowe i tak samo było teraz w pucharze ... Serio tak konkretnie co mu zarzucasz, że uważasz, że za słaby na podstawowa 11. Napisz jakoś konkretnie abyśmy mogli zrozumieć.

Teraz te dwie asysty Westona to klasa Światowa ...


Hasełko że Max nie lubi młodych, nie stawia na nich to już upadło z HUKIEM i zaraz będą tego trenera wskazywać jako na przykład pracy i budowania młodych :juveflag:


Zablokowany