Puchar Włoch 23/24 (1/8): JUVENTUS FC 6-1 Salernitana

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2361
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2024, 22:08

Obrazek Obrazek Obrazek

Mecz 1/8 Pucharu Włoch 23/24:
JUVENTUS FC - Salernitana


MIEJSCE:
Turyn / Włochy - Allianz Stadium (41 500)

CZAS:
04.01.2024 (czwartek), godzina 21:00



O PRZECIWNIKU
LIGOWA FORMA U SIEBIE:
Zwycięstw: 1
Remisów: 4
Przegranych: 4

LIGOWA FORMA NA WYJEŹDZIE:
Zwycięstw: 1
Remisów: 2
Przegranych: 6


OSTATNIE MECZE
Obrazek

NAJLEPSZY STRZELEC - Antonio Candreva
Obrazek - 4 bramki w SerieA, 1 bramka w Pucharze Włoch

NAJLEPSZY ASYSTENT - Antonio Candreva
Obrazek - 4 asyst w SerieA



JUVENTUS
LIGOWA FORMA U SIEBIE:
Zwycięstw: 7
Remisów: 2
Przegranych: 0

LIGOWA FORMA NA WYJEŹDZIE:
Zwycięstw: 6
Remisów: 2
Przegranych: 1


OSTATNIE MECZE
Obrazek


NAJLEPSZY STRZELEC - Dusan Vlahovic, Federico Chiesa
Obrazek - 6 bramek w SerieA Obrazek - 5 bramek w SerieA

NAJLEPSZY ASYSTENT - Felipe Kostic, Adrien Rabiot
Obrazek - 4 asysty w SerieA Obrazek - 3 asysty w SerieA


PRZEWIDYWANE SKŁADY
Zostanie zaktualizowany na 1h przed meczem

SYTUACJA W TABELI:
Obrazek

SĘDZIA: ?

Ostatni mecz z Salernitaną - ligowa wygrana 0:3


MECZ NA ŻYWO W TV
Polsat Sport Extra
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2024, 18:00 przez Sila Spokoju, łącznie zmieniany 1 raz.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2361
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 20:26

SKŁADY:
Obrazek


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 613
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 20:48

Drabinkę mamy tak łatwą, że do finału powinniśmy dojść z palcem w tyłku. A że najgroźniejsi rywale już dali ciała to jeśli nic innego nie wyjdzie, to chociaż to powinno. I fajnie byłoby zdobyć wreszcie jakieś trofeum.

Obrazek


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 21:54

Podoba mi się dziś determinacja i zaangażowanie, w tym sezonie chyba czegoś takiego nie widziałem. Nigdy nie rozumiałem tej podniety Iliingiem i dziś to się potwierdza. Słaby rywal, gra bez presji a on jest najsłabszy na boisku. Dzisiaj nawet parówa Miretti na jego tle wygląda jak Pan piłkarz a to już nie lada wyczyn. Jeżeli ktoś za niego da kaskę dość dobrą to zapakować i sprzedać bez żalu bo kiedy ma już okazję się pokazać to jest drewniakiem.


Obrazek
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 22:20

Chiesa jest wszędzie


Cambiaso świetnie,Miretti to samo. Milik tura dla kolegów i robi mnóstwo miejsca młodym ściągając uwage defensorów i rywali

Jedynie Iling .. No noc mu póki co nie wychodzi i jakby nie wiedział co to szybka, kombinacyjna gra ...


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 22:46

Właśnie tak powinny na ogół wyglądać mecze z outsiderami, wtedy możnaby było inaczej podchodzić do tego co gramy, już nie mówię o wyniku, a o spokoju i kontroli spotkania. Właśnie o to nam hejterkom Maxa chodzi, tak to powinno wyglądać, a nie męki i a nuż się uda 1-0 wyszarpać, broniąc się na swojej połowie. Jest różnica? No jest i od razu człowiek jakiś spokojniejszy o wynik. Szkoda tylko, że takie mecze mamy raz na ruski rok, powinniśmy to oglądać ze słabszymi prawie na co dzień. Stąd ta krytyka Maxa. Można kontrolować spotkanie, nie broniąc się 60 minut we własnym polu karnym? No można jak widać i to z tym składem nawet i z Maxem na ławce, tylko trzeba chcieć.

Co do Illinga w dużej mierze się zgodzę. Gość w tym roku bardzo rozczarowuje, kompletnie inny piłkarz niż w zeszłym sezonie kiedy wchodził. Może bym go jeszcze nie skreślał, ale liczyłem, że zrobi postęp, a tu cofnął się na razie bardzo w rozwoju.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 22:50

Ale meczycho :?:


Obrazek
TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 22:59

Yildiz top


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1706
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 23:14

Naturalny rozwój tej drużyny to wspólna gra Yildiza i Chiesy. Zobaczymy czy Allegri szarpnie się na taki ruch (nie sądzę).
Zobaczymy też co zrobi klub, gdy latem będą schodzić oferty 40-50 baniek za Turka.
Cieszy przełamanie Weah, może jeszcze coś z niego będzie.
Gatti z kolejnym idiotycznym błędem, ale kto wie jak by się to potoczyło w innym scenariuszu.
Vlahovic dostaje patelnię i uderza nieczysto - nihil novi.
Iling beznadziejny, mimo wyniku jest przegranym tego wieczoru.
Allegri już zapowiedział, że niedzielny mecz będzie inny :prochno:.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 23:30

Chiesa w tym meczu latał wszędzie, szarpał miał chyba 4 okazje ... Wydaje mi się, że Turek jakoś lepiej wykorzystuje sytuacje bramkowe, więc może dać go jako drugiego napastnika, a Federico niech lata ciut głębiej ?


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2024, 23:49

Przyłącze się do opinii hejterów Allegro i powtórzę "da się? - a no da".
Oby tylko ten dzisiejszy wysoki wynik nie spowodował rozprężenia i straty punktów w niedzielę - tam 3 punkty są obowiązkowe jeśli chcemy się liczyć w walce o wiadomo co. Przeciwnik będzie chciał zmazać ten dzisiejszy blamaż, więc już tak łatwo nie będzie.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2024, 00:00

Tak się powinno zawsze grać z rywalami tego pokroju: odebrać chęci do gry w pierwszych 60 minutach, a potem wpuszczać osiemnasto- i dwudziestolatków, żeby na luzie dokończyli dzieła i nabrali pewności siebie. No ale znając życie, piłkarze się rozstrzelali na miesiąc i w niedzielę będzie męczenie buły.

Świetny dzisiaj Cambiaso, bezapelacyjnie MOTM. Zaraz za nim Chiesa i Miretti, choć do tego drugiego znów można się przyczepić. Fajnie, że ma kolejną bramkę na koncie, ale powinny być dwie, no i przynajmniej dwa razy znów podjął dwie złe decyzje w ostatniej fazie akcji — musi to poprawić, bo ma umiejętność znajdowania się w dobrym miejscu na 30-20 metrze, ale ostatnie podanie kuleje.

No i trzeba przyznać, że decyzja o wystawieniu Chiesy w pierwszej jedenastce kosztem Yildiza, która wzbudzała tyle emocji przed meczem, była właściwa. Raz, że Chiesa zagrał dobry mecz, a dwa: Yildiz mógł się wyszaleć na tle zrezygnowanego i zmęczonego rywala.

Na koniec: fajnie się patrzy na listę strzelców, na której widnieją nazwiska takich chłopaków jak Miretti, Cambiaso i Yildiz. Wiadomo, że różnie jeszcze może z nimi być, ale grzechem byłoby nie budować na nich, ale też Fagiolim czy Soule, nowego Juventusu. Niezależnie od tego, czy będzie to zadanie Allegriego, czy kogoś innego.


PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 328
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2024, 01:01

Poprzednio Juve tyle goli,a nawet więcej, zdobyło prawie 6 lat temu (luty2018) z Sassuolo.Wtedy 7:0 w lidze.
Dziś, szczególnie pierwsza połowa,nic nie zapowiadało aż taką demolkę.
Goście mieli paliwa w baku na35 minut.Po 2 bramce zeszło z nich powietrze.
Mam nadzieję, że w niedzielę będziemy równie spokojni o wynik końcowy.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2024, 08:05

W niedzielę będziemy się bronić z mocarną Salernitaną. Za te 6 bramek chłopaki, którzy nie są jeszcze ubrudzeni dostali joby bo nie okazali szacunku przeciwnikowi.


Obrazek
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2024, 08:15

Wow, kto nie widział niech żałuje, mecz sezonu albo i dwóch.
Gdybyśmy wydali na napastnika 60 czy 80 milionów moglibyśmy się modlić żeby miał takie wejście co Yildiz, czyste złoto.


calma calma
Zablokowany