Serie A 23/24 (18): JUVENTUS FC 1-0 AS Roma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
pitrek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2005
Posty: 410
Rejestracja: 11 maja 2005

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2023, 22:39

Najlepszego w nowym roku 😄👋


" Vincere non è importante è l'unica cosa che conta " :juveflag:
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2023, 22:53

Jak mamy zabijać mecze i kończyć przeciwnika skoro Betonallegri nie wyciąga wniosków i po strzelonej bramce cofamy się bardzo głęboko. Zejście Vlahovicia całkowicie pozbawiło nas pary bo Milik to tragedia. Weah to zawodnik który chyba odkąd jest nie zrobił ani jednego rajdu w pole karne przeciwnika, schodzi do środka i podaje do tyłu lub w bok. Najlepszymi zawodnikami w tym sezonie póki co są wyszydzani tutaj McKennie oraz Rabiot. Bremera nie wspominam bo ten zjada wszystkich po kolei mimo, że jest obrońcą, zastanawiam się czy ktoś jeszcze tęskni za majtasem.
Wykończą mnie te mecze, wysysają ze mnie resztki entuzjazmu.


Obrazek
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 612
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2023, 23:02

To był allegrowy klasyk można powiedzieć. Anno Domini 2023 rokiem pasjonujących jednobramkowych zwycięstw.



Obrazek
Elohi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 376
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2023, 23:03

MRN pisze:
30 grudnia 2023, 22:53
Jak mamy zabijać mecze i kończyć przeciwnika skoro Betonallegri nie wyciąga wniosków i po strzelonej bramce cofamy się bardzo głęboko. Zejście Vlahovicia całkowicie pozbawiło nas pary bo Milik to tragedia. Weah to zawodnik który chyba odkąd jest nie zrobił ani jednego rajdu w pole karne przeciwnika, schodzi do środka i podaje do tyłu lub w bok. Najlepszymi zawodnikami w tym sezonie póki co są wyszydzani tutaj McKennie oraz Rabiot. Bremera nie wspominam bo ten zjada wszystkich po kolei mimo, że jest obrońcą, zastanawiam się czy ktoś jeszcze tęskni za majtasem.
Wykończą mnie te mecze, wysysają ze mnie resztki entuzjazmu.
Ale po co? Jesteśmy skuteczni w betonowaniu naszej bramki. Nawet superskuteczni. Piłkarze wiedzą co mają robić, jak się ustawić, jak zamknąć przestrzenie, jak zdublować i zabezpieczyć. Można tego nie lubić, ale trzeba docenić. Owszem, może się zdarzyć ręka, rykoszet, błąd - no, życie. Póki co wychodzimy na tym zdecydowanie na plus.
McKennie wypychany na siłę z klubu okazuje się, że jest naszym podstawowym pomocnikiem który w każdym meczu pokazuje, że się wszyscy co do joty wobec niego mylili.
Dziś MoM Bremmer lub Vlaho
Flop: Danilo.


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 165
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2023, 23:06

Wygrane z takimi drużynami jak Roma zawsze cieszą, niezależnie od wyniku i stylu. Nie spodziewałem się ani dobrego stylu w tym roku, ani przede wszystkim takiego dobrego układu tabeli na koniec roku więc w zasadzie nie mam co marudzić. Szkoda jak zwykle głupio straconych punktów czy tych podarowanych przez sędziów interowi. No ale póki co wszystko w naszych nogach.

Jak zwykle jestem niepoprawnym optymistą i liczę, że odrobimy, a w pucharze będzie wygrana (drabinka póki co się ładnie układa). Najwyżej obudzę się (jak już to wiele razy miało miejsce) po solidnym gongu, żeby za X tygodni znowu wrócić do głupich nadziei. Uczę się na błędach :prochno:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2023, 23:45

Elohi pisze:
30 grudnia 2023, 23:03
MRN pisze:
30 grudnia 2023, 22:53
Jak mamy zabijać mecze i kończyć przeciwnika skoro Betonallegri nie wyciąga wniosków i po strzelonej bramce cofamy się bardzo głęboko. Zejście Vlahovicia całkowicie pozbawiło nas pary bo Milik to tragedia. Weah to zawodnik który chyba odkąd jest nie zrobił ani jednego rajdu w pole karne przeciwnika, schodzi do środka i podaje do tyłu lub w bok. Najlepszymi zawodnikami w tym sezonie póki co są wyszydzani tutaj McKennie oraz Rabiot. Bremera nie wspominam bo ten zjada wszystkich po kolei mimo, że jest obrońcą, zastanawiam się czy ktoś jeszcze tęskni za majtasem.
Wykończą mnie te mecze, wysysają ze mnie resztki entuzjazmu.
Ale po co? Jesteśmy skuteczni w betonowaniu naszej bramki. Nawet superskuteczni. Piłkarze wiedzą co mają robić, jak się ustawić, jak zamknąć przestrzenie, jak zdublować i zabezpieczyć. Można tego nie lubić, ale trzeba docenić. Owszem, może się zdarzyć ręka, rykoszet, błąd - no, życie. Póki co wychodzimy na tym zdecydowanie na plus.
McKennie wypychany na siłę z klubu okazuje się, że jest naszym podstawowym pomocnikiem który w każdym meczu pokazuje, że się wszyscy co do joty wobec niego mylili.
Dziś MoM Bremmer lub Vlaho
Flop: Danilo.
Choćby dlatego, że zawsze może się zdarzyć gówno bramka. I wtedy jesteśmy w pisdzie bo nie umiemy nic zrobić.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2023, 00:53

Elohi pisze:
30 grudnia 2023, 23:03
Ale po co? Jesteśmy skuteczni w betonowaniu naszej bramki. Nawet superskuteczni. Piłkarze wiedzą co mają robić, jak się ustawić, jak zamknąć przestrzenie, jak zdublować i zabezpieczyć. Można tego nie lubić, ale trzeba docenić. Owszem, może się zdarzyć ręka, rykoszet, błąd - no, życie. Póki co wychodzimy na tym zdecydowanie na plus.
No właśnie póki co. Przecież nawet dzisiaj to, że nie straciliśmy gola, nie było efektem bezbłędnej gry w obronie, bo Cristante przy naszym złym ustawieniu w polu karnym trafił w słupek, a Dybala zmarnował patelnię wystawioną przez Danilo. Wystarczy niewielki epizod, żeby cały "misterny plan" wziął w łeb.
Druga rzecz. Pół biedy jak przychodzi nam rywalizować z patałachami Serie A, bo na nich to nieraz faktycznie wystarcza. Nie jest to jednak metoda, która mogłaby nam cokolwiek dać w Europie. A po Maksie widać raczej skłonność do tego, żeby ten styl uskuteczniać, zamiast od niego odchodzić.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2023, 04:20



del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 165
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2023, 10:54

B@rt pisze:
31 grudnia 2023, 00:53
Nie jest to jednak metoda, która mogłaby nam cokolwiek dać w Europie. A po Maksie widać raczej skłonność do tego, żeby ten styl uskuteczniać, zamiast od niego odchodzić.
Tyle, że póki co w tej Europie nie gramy. Też bym wolał 3-0, ale póki co system działa i nie przejmowałbym się czymś, co jeszcze się nie wydarzyło ;)


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2023, 11:07

del_aleksander pisze:
31 grudnia 2023, 10:54
B@rt pisze:
31 grudnia 2023, 00:53
Nie jest to jednak metoda, która mogłaby nam cokolwiek dać w Europie. A po Maksie widać raczej skłonność do tego, żeby ten styl uskuteczniać, zamiast od niego odchodzić.
Tyle, że póki co w tej Europie nie gramy. Też bym wolał 3-0, ale póki co system działa i nie przejmowałbym się czymś, co jeszcze się nie wydarzyło ;)
To jak ten system działa pokazała faza grupowa w LM. Przypominam niemalże identyczna kadra no i skład całej obrony. Dobrze zorganizowana drużyna grająca szybką piłkę i wypinamy pupala jak instagramerka w Dubaju.


del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 165
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2023, 11:11

Niemalże, niemalże ta sama drużyna, niemalże ci sami piłkarze, niemalże ten sam rok - w taki sposób przecież wszystko można sprowadzić do jednego, w zależności od tego do czego się chce. Można dalej gdybać, co by było gdybyśmy grali z Realem czy City. Pewnie to samo co w przypadku większości drużyn, no ale nie gramy.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2023, 11:30

Niemalże. McKennie wrócił i Weah. Też mi wielcy zawodnicy. Jak oni robią taką różnice że ten argument już tutaj nie ma zastosowania to ja nie mam pytań. 3 rok z rzędu. Zero progresu.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7349
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2023, 11:33

del_aleksander pisze:
31 grudnia 2023, 10:54
Tyle, że póki co w tej Europie nie gramy. Też bym wolał 3-0, ale póki co system działa i nie przejmowałbym się czymś, co jeszcze się nie wydarzyło ;)
Czyli lepiej przez rok nie wypracować żadnego planu i podejść do przyszłorocznych rozgrywek na żywioł z nastawieniem 'jakoś to będzie'? Wpisuje się to w naiwną logikę Allegriego.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 165
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2023, 11:36

Michael_M pisze:
31 grudnia 2023, 11:30
Niemalże. McKennie wrócił i Weah. Też mi wielcy zawodnicy. Jak oni robią taką różnice że ten argument już tutaj nie ma zastosowania to ja nie mam pytań. 3 rok z rzędu. Zero progresu.
Powiedzenie o tym, ze nigdy nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki chyba najlepiej tutaj pasuje, żebyś zrozumial co ja mam na mysli. Nawet gdyby to był ten sam osobowo skład, to dla mnie bezcelowe są takie porównania.
jackop pisze:
31 grudnia 2023, 11:33
del_aleksander pisze:
31 grudnia 2023, 10:54
Tyle, że póki co w tej Europie nie gramy. Też bym wolał 3-0, ale póki co system działa i nie przejmowałbym się czymś, co jeszcze się nie wydarzyło ;)
Czyli lepiej przez rok nie wypracować żadnego planu i podejść do przyszłorocznych rozgrywek na żywioł z nastawieniem 'jakoś to będzie'? Wpisuje się to w naiwną logikę Allegriego.
Ale czy maja plan to nie wiemy - pewnie jakiś jest, oparty o wiele czynników, o których pojecia nie mamy. Czy dobry czy nie to inna sprawa.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2023, 12:45

Michael_M pisze:
31 grudnia 2023, 11:30
Niemalże. McKennie wrócił i Weah. Też mi wielcy zawodnicy. Jak oni robią taką różnice że ten argument już tutaj nie ma zastosowania to ja nie mam pytań. 3 rok z rzędu. Zero progresu.
McKenni chyba nasz najlepszy zawodnik w tym sezonie , ale no .. Trzeb aoglądać aby to wiedzieć. Wczoraj też bardzo fajnie zagrał ;)


Zablokowany