Serie A 23/24 (5): Sassuolo 4-2 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 05:44

belial pisze:
23 września 2023, 21:09
Garreat pisze:
23 września 2023, 20:35
Oczywiście Allegri nie jest winny błędów Szczęsnego (...)
Ani Szczęsnego (2x), ani Gattiego. Do tego ma do "dyspozycji" kompletnie nic nie wnoszącego Milika, Keana czy Weah na ławce. A ta "calma" nas doprowadziłą 2x do finału LM i serii zwycięstw w lidze. Problemem nie jest taktyka, tylko gówniani wykonawcy.
Szkoda tylko, że najbardziej gównianym wykonawcą jest sam Allegri. Jakoś Dionisi w Sassuolo oprócz Berardiego nie ma samych gwiazd w składzie, a mimo tego daje tej drużynie coś ekstra, wszyscy wiedzą co mają robić na boisku, potrafią stosować wysoki pressing oraz zagrać z klepki czy wyprowadzić błyskawicznie kontratak zakończony przynajmniej strzałem na bramkę. W Juve Allegriego z przodu nie funkcjonuje nic, nie ma żadnych wypracowanych schematów, a co gorsza to nawet defensywa zaczęła grać jeden wielki kał chociaż od zawsze była konikiem wybitnego.
Ileż razy będziecie wspominać o tych finałach LM (co gorsza obu przegranych)? Jakoś Benitez triumfował w Champions League oraz Pucharze UEFA, a nikt nie wpadł na <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> pomysł by zatrudniać go teraz w Realu, PSG, Bayernie czy nawet BVB.
#AllegriOUT


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 06:00

dimebag11 pisze:
24 września 2023, 05:44
belial pisze:
23 września 2023, 21:09
Garreat pisze:
23 września 2023, 20:35
Oczywiście Allegri nie jest winny błędów Szczęsnego (...)
Ani Szczęsnego (2x), ani Gattiego. Do tego ma do "dyspozycji" kompletnie nic nie wnoszącego Milika, Keana czy Weah na ławce. A ta "calma" nas doprowadziłą 2x do finału LM i serii zwycięstw w lidze. Problemem nie jest taktyka, tylko gówniani wykonawcy.
Szkoda tylko, że najbardziej gównianym wykonawcą jest sam Allegri. Jakoś Dionisi w Sassuolo oprócz Berardiego nie ma samych gwiazd w składzie, a mimo tego daje tej drużynie coś ekstra, wszyscy wiedzą co mają robić na boisku, potrafią stosować wysoki pressing oraz zagrać z klepki czy wyprowadzić błyskawicznie kontratak zakończony przynajmniej strzałem na bramkę. W Juve Allegriego z przodu nie funkcjonuje nic, nie ma żadnych wypracowanych schematów, a co gorsza to nawet defensywa zaczęła grać jeden wielki kał chociaż od zawsze była konikiem wybitnego.
Ileż razy będziecie wspominać o tych finałach LM (co gorsza obu przegranych)? Jakoś Benitez triumfował w Champions League oraz Pucharze UEFA, a nikt nie wpadł na <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> pomysł by zatrudniać go teraz w Realu, PSG, Bayernie czy nawet BVB.
#AllegriOUT
Już hejteryh i jęczypupy są aktywne. Wystarczyło jedno niepowodzenie i już NIC NIE DZIAŁA !! NIC! Nie ma niczego. wszyscy są fatalni lol :allegri: :chiellini:


Elohi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 376
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 06:29

MRN pisze:
23 września 2023, 21:55
O jprgl :facepalm:
Ty nadal serio go bronisz ?

Jeden Berardi ma większe umiejętnośći niż połowa naszych wafli razem wziętych.
Zaprzeczasz sam sobie 🤷
Skoro *Jeden Berardi ma większe umiejętności niż połowa naszych wafli razem wziętych" to wynik nie powinien być dla Ciebie żadną niespodzianką.


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 06:50

Brakuje trochę gracza typu Dybala ,Berardi czy kogoś kto mógłby wejść z ławki i coś odmienić . Taki Milan,Inter, Napoli etc mają jednak szerszą kadrę.

U nas póki co pomoc zawodzi i gra znacznie slabiej niz w tamtym sezonie. Jedyny który trzyma poziom to Loca, a reszta sporo ponizej oczekiwan i mozliwosci. Fagioli był kontuzjowany to mozna troche wytłumaczyć, ale Miretti czy Rabiot to słabiutko . Oby zima nasi cos pokombinowali jesli jest taka mozliwosc


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 07:30

Oldfan pisze:
24 września 2023, 06:00
dimebag11 pisze:
24 września 2023, 05:44
belial pisze:
23 września 2023, 21:09
Garreat pisze:
23 września 2023, 20:35
Oczywiście Allegri nie jest winny błędów Szczęsnego (...)
Ani Szczęsnego (2x), ani Gattiego. Do tego ma do "dyspozycji" kompletnie nic nie wnoszącego Milika, Keana czy Weah na ławce. A ta "calma" nas doprowadziłą 2x do finału LM i serii zwycięstw w lidze. Problemem nie jest taktyka, tylko gówniani wykonawcy.
Szkoda tylko, że najbardziej gównianym wykonawcą jest sam Allegri. Jakoś Dionisi w Sassuolo oprócz Berardiego nie ma samych gwiazd w składzie, a mimo tego daje tej drużynie coś ekstra, wszyscy wiedzą co mają robić na boisku, potrafią stosować wysoki pressing oraz zagrać z klepki czy wyprowadzić błyskawicznie kontratak zakończony przynajmniej strzałem na bramkę. W Juve Allegriego z przodu nie funkcjonuje nic, nie ma żadnych wypracowanych schematów, a co gorsza to nawet defensywa zaczęła grać jeden wielki kał chociaż od zawsze była konikiem wybitnego.
Ileż razy będziecie wspominać o tych finałach LM (co gorsza obu przegranych)? Jakoś Benitez triumfował w Champions League oraz Pucharze UEFA, a nikt nie wpadł na <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> pomysł by zatrudniać go teraz w Realu, PSG, Bayernie czy nawet BVB.
#AllegriOUT
Już hejteryh i jęczypupy są aktywne. Wystarczyło jedno niepowodzenie i już NIC NIE DZIAŁA !! NIC! Nie ma niczego. wszyscy są fatalni lol :allegri: :chiellini:
Już imbecyle i masochiści są aktywni. Bronią Allegriego, który od powrotu do Juve nic nie wygrał, nawet marnego Pucharu Włoch (a minęło już prawie 2,5 roku) i co chwilę zalicza jakąś wtopę - a to "historyczny" wyczyn punktowy w fazie grupowej LM łącznie z porażką z mocarnym Maccabi, a to lanie od Napoli, a to oklep od Empoli czy wczorajsze upokorzenie przez Sassuolo, które przed meczem z Juve miało zaledwie 3 punkty na koncie i drugą najgorszą obronę w lidze.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2361
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 08:25

Po meczu z Lazio miałem nadzieję, że może jednak ten sezon będzie inny. Wczorajsze widowisko wyleczyło mnie jednak z nadziei. Allegri to jednak Allegri...

Normalny zarząd po tym co zobaczył po 2 sezonach nie chciał by z nim nawet ubić muchy w kiblu, a nasz tym czasem podaje, że Allegri ma większe poparcie niż kiedykolwiek wcześniej.

Panowie nie tłumaczcie, że to wina kadry, gdyż wiele słabszych zespołów (bez gwiazd, które ratują mecze) potrafi grać ładniej w piłkę. Nie jesteśmy kadrowo słabsi od Bologny czy Sassuolo, a z tymi zespołami straciliśmy już na początku sezonu 5 punktów! A przypomnę tylko, że mieliśmy naprawdę fajny terminarz, w którym naszym obowiązkowym powinien być komplet punktów (bez formy Lazio, bez formy Sassuolo + pretendenci do spadku).

No nic, nie ma co liczyć na więcej niż 4 miejsce i wywalenie łysola po sezonie. Nie ma co płakać na forum, gdyż nic to nie zmieni. Trzeba się po prostu przemęczyć. Szkoda tylko, że przez Allegriego tak wielu kibiców uciekło z forum.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 08:37

Meczu akurat nie mogłem oglądać, ale jak zobaczyłem wynik, to sam byłem w lekkim szoku. Bańka pękła z wielkim hukiem. Nie wiem co z tym klubem jest nie tak. Przyzwoity początek sezonu, a wczoraj wtopa z tak przeciętnym Sassuolo w tym sezonie. Tak, to my do niczego nie dojdziemy.

Niektóre bramki kuriozum, co żeśmy odstawili. Nie ma żadnego usprawiedliwienia tego wyniku. Oczywiście, że Maksio nie jest winny takich babolów, ale już za całokształt również odpowiada w dużym stopniu. Nie przesadzajmy też z jakością tej kadry, bo ona nie jest tak zła, jak próbują niektórzy tu sugerować. Czy jest najmocniejsza w Serie A? Nie. Czy jest słabsza od klubów pokroju Sassuolo czy Bologna? Oczywiście również nie. My po prostu nie umiemy z tych piłkarzy wycisnąć maksa. Czemu? To już pytanie nie do mnie. Jak to jest, że taki np. Loca w reprezentacji, to całkiem inny zawodnik? A to przykład jeden z wielu.

Z perspektywy czasu ewidentnie widać, że przedłużenie kontraktu z Rabiotem było błędem. Zagrał parę miesięcy na dobrym poziomie, nabrał wszystkich i wrócił do swojego zwyczajnego grania.

Widać, że z tej mąki chleba nie będzie. Maks to już nie ten sam trener co kiedyś, a kadrę ma całkiem inną, gdzie jego pomysł na granie już całkowicie się nie sprawdza. Zagramy jakiś przyzwoity mecz, by zaraz w kolejnym kopać się po czole. Kadra oczywiście wymaga wzmocnień, ale nie przesadzajmy, że jest tak słaba, by usprawiedliwiać takie wpadki jak wczoraj. Niestety w tym klubie powstał klub wzajemnej adoracji i klepania się po plecach. Wyniki od jakiegoś czasu zeszły na dalszy plan. Zero ambicji, zero zaangażowania, a motto "zwycięstwo nie jest najważniejsze, to jedyne co się liczy" można wrzucić między bajki.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 08:43

@Sila Spokoju
Jest dokładnie tak jak piszesz. Wiadomo, że nie mamy najsilniejszej kadry, ale jednak w porównaniu do takiej Bologny, Sassuolo czy innego Empoli (z całym szacunkiem do tych ekip) to i tak jesteśmy potęgą. Dlatego w obecnej sytuacji (sporo młodych, zdolnych zawodników, którzy nie są topami, ale przynajmniej część z nich ma zadatki by wskoczyć na wysoki poziom) kluczową osobą jest trener, który potrafi rozwinąć piłkarzy, wpoić w nich pewność siebie, wypracować na treningach schematy tak, by chociaż pewne elementy gry typu kontrataki, pressing, szybkie wyprowadzanie piłki na jeden kontakt wyglądały jak w profesjonalnej drużynie, a nie klubie z Serie C. Taki De Zerbi jakoś w Brighton nie ma do dyspozycji Salaha, Silvy, Haalanda, a mimo tego regularnie leje silniejsze kadrowo zespoły, a na grę prowadzonej przez niego ekipy patrzy się z przyjemnością. Wiadomo, że z tym składem nie wygra Premier League, ale tam widać chociaż rękę trenera.
Oczywiście raz na jakiś czas Juve może zdarzyć się jakaś wtopa (typu remis czy nawet porażka z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, który akurat jest w dobrej dyspozycji jak chociażby Udine z początku minionego sezonu, które przez długi czas było w czubie tabeli czy chociażby nasz wtorkowy rywal - Lecce). Natomiast w Juve prowadzonym przez Allegriego te wtopy zdarzają się regularnie. Nie ma już żadnych wytłumaczeń dla tego (pseudo)trenera, bo w trwającej kampanii ma komfort grania praktycznie jednego spotkania w tygodniu (nie licząc jakiś pojedynczych kolejek i meczów w Coppa Italia) w przeciwieństwie do Napoli, Milanu, Interu, Romy, Lazio, więc jego obowiązkiem jest walka o Scudetto a nie zadowolenie się 4 miejscem i uzyskaniem kwalifikacji do fazy grupowej LM.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 09:34

Moze mamy kadre na 4-5-6 miejsce, ale wydaje mi sie ze dlatego placi sie 9mln euro trenerowi zeby w takich momentach robil roznice.

U nas natomiast trener jest selekcjonerem, ktory przeszkadza w wieszkosci przypadku, a nie pomaga. Na pewno nie ma zadnych zdolnosci motywacyjnych (ktos moze zapodac mecz z realem czy Bayernem, ale w obu przypadkach dostalismy w dupe).

Roznice natomiast robil Conte (JEDYNIE W LIDZE podkreslam) potrafil wykrzesac niesamowite zdolnosci u sredniakow, przypominajac sklad zwycieskiego skladu kaiserslautern Juventusu w pierwszym sezonie przeciez moim zdaniem to podobny jakosciowo sklad do teraz.

Pytam sie jaka wartosc dodatnia dostarcza Allegri, konkretnie, jakiej nie dostarczylby nam nie wiem Pirlo czy inny sredni/przecietny trener?
Ostatnio zmieniony 24 września 2023, 09:44 przez Aleexxx, łącznie zmieniany 1 raz.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 09:37

Moze mamy kadre na 4-5-6 miejsce


No ok, a w której lidze 4-5-6 kadra jest w stanie wygrywać albo być 2 czy coś ??


Serio czepiacie się trenera jak są PORAŻKI, A JAK ZWYCIESTWA, to chwalicie piłkarzy ... :?:

Trochę obiektywizmu, bo zakładam że tu dorośli faceci, a nie siusiumajtki



No serio w Anglii wygrała najlepsza kadra City, w Niemczech Bayern czyli tez zdecydowanie najlepsza, Francja - Psg czyli tez najlepsza, Włochy - Napoli czyli 1-dna z 2-dwóch najlepszych ....,

To czemu akurat oczekiwac ze Juventus wygra w tym roku scudetto? Bo jemu kibicujemy? Byle narzekac na Maxa ze nie wygral mistrza z 4-4 kadrą we Włoszech ? Hmm ?


Forza Juve :juveflag: :juveflag: :juveflag:


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 10:26

W serie A? Podalem Ci przyklad Conte, juz abstrachujac od Spalettiego w zeszlym sezonie? Czepiam sie Allegriego bo nie robi zadnej roznicy, a wlasciwie jest wrecz przeciwnie, bo mam wrazenie ze doluje naszych graczy. Zreszta po co ja z Toba dyskutuje.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 10:45

A skąd wiesz czy nie robi żadnej różnicy ? !! Znasz przyszłość, umiesz przewidzicie jak by było? Skąd wiesz jakby było z innym trenerem ? Skoro mamy 4-5 kadrę, to z innym mogłoby być np 6-7 miejsce, bo potrzebowałby czasu. Pewnie kilku nowych piłkarzy, aby grajkowie zrozumieli czego oczekuje itp ...


Wydaje Ci się, że większość dołuje . No wydaje ci się, bo raczej większość gra lepiej, niż grało ...


Mam wrażenie, że wielu tutaj ma trochę jakieś wypaczone myślenie o trenerach .. Jak z nasza kadrą ... Zatrudnić super trenera, to i z najlepszymi będziemy wygrywać ...



Ochłońcie, wypijcie piwko i czekajcie na kolejny mecz i wspierajcie swoją ekipę, a nie już te wszystkie "mądrości"


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 11:19

Block block block. Tyle i aż tyle. Tek klasa sama w sobie, zawsze uważałem, że jest klasowym bramkarzem, dlatego każdy klub co roku próbuje go podkupić. Świetnie zawsze skoncentrowany i jak każdy bramkarz w z PL fenomenalna gra nogami. TOP wszech czasów.

Ostatnia bramka, widać, że było to ćwiczone na treningach - świetne wyprowadzanie piłki.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6204
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 18:12

Oldfan pisze:
24 września 2023, 09:37
Moze mamy kadre na 4-5-6 miejsce
Zakładam, że kadra to są wszyscy zawodnicy + trener, prawda? Jest bardzo wiele przykładów w wielu ligach czy rozgrywkach, gdzie wygrywali:
- wybitni trenerzy ze słabymi zawodnikami
- wybitni zawodnicy ze słabym trenerem
- wybitni zawodnicy z wybitnymi trenerami
U nas mamy słabych zawodników i słabego trenera, ergo sukces nie ma prawa się wydarzyć.

Z rozbawieniem przeglądałem tematy meczowe po ostatnich wygranych :prochno:

Mówiłem i będę powtarzał - to nie jest magiczna różdżka, że w jednym sezonie grasz słabo, nudno i przewidywalnie i się kompromitujesz, a mija kilka miesięcy i z dnia na dzień grasz pięknie i sięgasz po najwyższe cele. Można mieć takie naiwne nadzieje, ale prawdopodobieństwo jest nieubłagane. Allegri za coś z Juventusu poleciał, a od powrotu nie było ani przez moment widoku na zmiany.

Upraszczając, bo nie o miejsce tutaj chodzi - gdy mam Allegriego i "gwarancje" 4-5-6 to wybieram kogoś innego i nawet 6-7-8, bo po czasie 6-7-8 będzie jakaś realna nadzieja na 1-2-3, a nie mrzonka.


Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 291
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 24 września 2023, 18:15

No szkoda tego zjazdu po bardzo fajnym meczu przeciwko Lazio. Najgorsze jest nie to, że przegrali tylko to, że nie było w zawodnikach energii i wiary w zwycięstwo. Chiesa wyglądał jak piłkarz z innego zespołu tego dnia na boisku. Nie rozumiem tego zjazdu.

btw dlaczego dyskutujecie z tymi trollami (wyznawcami Allegriego). Ja po prostu ignoruje ich wpisy. Ile macie lat, że dajecie się łapać na takie baity? 15 czy 55? XD


Zablokowany