Wybory Parlamentarne 15 X 2023

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Na kogo będziesz głosować w nadchodzących Wyborach Parlamentarnych.

Czas głosowania minął 20 września 2023, 12:20

Koalicja Obywatelska
35
26%
Trzecia Droga
4
3%
Lewica
12
9%
Konfederacja
69
50%
PiS
13
9%
Bezpartyjni Samorządowcy
2
1%
inna
2
1%
 
Liczba głosów: 137
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3979
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 14:50

Zasadniczo to PO ma w planach zabranie tej " łapówki" ? Bo chyba żyję w innym Matrixie, bo kiedyś tam słyszałem, że chcieli dać nawet 800 + od czerwca :think:


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 281
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 14:51

A kto jezdził i ratowął Ukraine gdy inne państwa bały się ruszyć? Nie politycy Pisu i Prezydent Polski ?

Czy od 1,5 roku Her Donald był chociaz 1 raz na Ukrainie?


Powtarzasz hasełka po Tvn zupełnie nie myśląc. Śmigłowce, rakiety .. niczym jakieś ruskie trole. Serio nawet Izraelska obrona przeciwlotnicza która uznawana jest za najlepsza na Świecie przepuszcza rakiety ...

Kto ROZBROIŁ NAM ARMIĘ i chciał bronić w połowie Polski pozwalając ewentualnym najezdzcom zając prawie połowę Polski? Zając mam na myśli mordować, gwałcić, bombardować, katować ..

Można na Pis gadać, ale ich zakupy imponują i sprzęt który do nas trafia jest jednym z najlepszych w swoich kategoriach . Ale ja widzę, że ty nie myślisz zbyt wiele, a powtarzasz hasełka po tych pseudo ekspertach z TVNU

Najbardziej mnie bawi, że wy ci co mieli walczyć o demokrację, wolność, to Jesteście najbardziej wulgarni, agresywni ,chamscy ... Poniżacie innych ludzi co chcą głosować na kogoś innego ...

Nawet nie wiem jak się do tego odnieść, ale chyba tak wam Tvn sprał głowy, że macie się za jakiś LEPSZYCH, mądrzejszych, a wysłowić się nie potraficie nawet często ..


NIE MOGĘ SIĘ JUŻ DOCZEKAĆ WYników i tego KWIKuuuuuuuuuuuuuuuu jak zobaczycie wyniki :D


Kwik INTELIGENTÓW Z PO będzie czymś pięknym .. Oni lepsi ... Oni mądrzejsi .. Oni bardziej europejscy i postępowi .. ONI PRZEGRALI .. JAK ?!! UUUU aaa nie ma demokracji uu aaa i do Niemiec płakać i donosić na Polskę :D


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7360
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 14:56

@unbelievable87 1. Zależy, którego rządu. 2. Ja nic nie twierdzę, za to Ty szerzysz opozycyjną propagandę.

Wszędzie słyszę straszenie potencjalnych wyborców Konfy koalicją, z której śmieje się Mentzen.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 15:14

Oldfan pisze:
13 września 2023, 14:51
A kto jezdził i ratowął Ukraine gdy inne państwa bały się ruszyć? Nie politycy Pisu i Prezydent Polski ?

Czy od 1,5 roku Her Donald był chociaz 1 raz na Ukrainie?


Powtarzasz hasełka po Tvn zupełnie nie myśląc. Śmigłowce, rakiety .. niczym jakieś ruskie trole. Serio nawet Izraelska obrona przeciwlotnicza która uznawana jest za najlepsza na Świecie przepuszcza rakiety ...

Kto ROZBROIŁ NAM ARMIĘ i chciał bronić w połowie Polski pozwalając ewentualnym najezdzcom zając prawie połowę Polski? Zając mam na myśli mordować, gwałcić, bombardować, katować ..

Można na Pis gadać, ale ich zakupy imponują i sprzęt który do nas trafia jest jednym z najlepszych w swoich kategoriach . Ale ja widzę, że ty nie myślisz zbyt wiele, a powtarzasz hasełka po tych pseudo ekspertach z TVNU

Najbardziej mnie bawi, że wy ci co mieli walczyć o demokrację, wolność, to Jesteście najbardziej wulgarni, agresywni ,chamscy ... Poniżacie innych ludzi co chcą głosować na kogoś innego ...

Nawet nie wiem jak się do tego odnieść, ale chyba tak wam Tvn sprał głowy, że macie się za jakiś LEPSZYCH, mądrzejszych, a wysłowić się nie potraficie nawet często ..


NIE MOGĘ SIĘ JUŻ DOCZEKAĆ WYników i tego KWIKuuuuuuuuuuuuuuuu jak zobaczycie wyniki :D


Kwik INTELIGENTÓW Z PO będzie czymś pięknym .. Oni lepsi ... Oni mądrzejsi .. Oni bardziej europejscy i postępowi .. ONI PRZEGRALI .. JAK ?!! UUUU aaa nie ma demokracji uu aaa i do Niemiec płakać i donosić na Polskę :D
zarzucasz mi hasła z tvn, jednocześnie cytując tvp? masz takie argumenty, że aż trudno z nimi dyskutować, ale podejmę rękawicę

"A kto jezdził i ratowął Ukraine gdy inne państwa bały się ruszyć? Nie politycy Pisu i Prezydent Polski ?
Czy od 1,5 roku Her Donald był chociaz 1 raz na Ukrainie? "
Serio uważasz, że przedstawiciel partii opozycyjnej, nie będący zajmujący żadnego stanowiska w rządzie powinien robić sobie wycieczki na Ukrainę? To, że jeżdżą przedstawiciele rządu to nic nadzwyczajnego, ale jak się nic innego nie robi to warto się tym chełpić, no nie?

"Powtarzasz hasełka po Tvn zupełnie nie myśląc. Śmigłowce, rakiety .. niczym jakieś ruskie trole. Serio nawet Izraelska obrona przeciwlotnicza która uznawana jest za najlepsza na Świecie przepuszcza rakiety ..."
Czyli to nie prawda i nic takiego nie miało miejsca? ufff, dzięki za info.

"Kto ROZBROIŁ NAM ARMIĘ i chciał bronić w połowie Polski pozwalając ewentualnym najezdzcom zając prawie połowę Polski? Zając mam na myśli mordować, gwałcić, bombardować, katować .."
Jakieś dowody, czy cytujesz pinokia?

"Można na Pis gadać, ale ich zakupy imponują i sprzęt który do nas trafia jest jednym z najlepszych w swoich kategoriach "
WOW! Wojna za granicą i się zaczęli zbroić... postawili mur i sprzedają wizy obcokrajowcom! cóż za przedsiębiorczość!

"Najbardziej mnie bawi, że wy ci co mieli walczyć o demokrację, wolność, to Jesteście najbardziej wulgarni, agresywni ,chamscy ... "
Przecież to opis kaczyńskiego, twojego guru, dla którego kobiety to tylko walą w szyję i nie zasługują do decydowania o swoim ciele.

To że lepiej wykształceni częściej wybierają PO, a ludzie bez wykształcenia PiS to są fakty. Nie miałem zamiaru tutaj kogoś poniżać, bo też nie uważam, że ci inteligentniejsi są lepszymi ludźmi niż reszta, ale z pewnością mają większe pojęcie co się dookoła nich dzieje. (statystycznie rzecz jasna)


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 15:18

jackop pisze:
13 września 2023, 14:56
@unbelievable87 1. Zależy, którego rządu. 2. Ja nic nie twierdzę, za to Ty szerzysz opozycyjną propagandę.

Wszędzie słyszę straszenie potencjalnych wyborców Konfy koalicją, z której śmieje się Mentzen.
Czy propagandę? Uważam to za wysoce prawdopodobne. Myślę, że reszta opozycji nie wejdzie z układ z Konfederacją, więc dla nich zostaje tylko pis, który m.in. w konfliktach z UE ma podobny punkt widzenia.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 281
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 15:26

Oj mocno odklejony jesteś widzę

Dalsza dyskusja nie ma sensu, a po 15 będę miał z ciebie dobrą bekę że TY WYEDUKOWANY i tobie podobni KWICZĄ w niebogłosy, albo KWICZĄ do Unii i Niemiec że DEMOKRACJI NIE MA

Sam mam wyższe wykształcenie, ale ocenianie kogoś na tej podstawie, mówienie, że ten ktoś lepiej wie co się dzieje ... Oj to mocno ci wystawia świadectwo

Wcześniejszy wpis o 500 + i patologii czy piciu ...

No nic poczekajmy te 30 + dni i . Ja nie mogę się już doczekać :D


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7360
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 15:36

unbelievable87 pisze:
13 września 2023, 15:18
Czy propagandę? Uważam to za wysoce prawdopodobne. Myślę, że reszta opozycji nie wejdzie z układ z Konfederacją, więc dla nich zostaje tylko pis, który m.in. w konfliktach z UE ma podobny punkt widzenia.
I zupełnie inny w wielu aspektach m.in. +500 i całej reszty rozdawnictwa :dontknow: Za to np. z Ryśkiem Petru mieli zbieżne poglądy w kilku ważnych kwestiach (RMF).


Na PiS, PO i lewaków nie zagłosuję, a z dwójki Nowa Nadzieja vs Trzecia Droga wybieram Mentzena, bo wypada lepiej od duetu Hołownia - Kosiniak.

Jak Konfa wejdzie w koalicję z PiSem, to Mentzen na bank dostanie Ministra Finansów, a jak dostanie to może wprowadzi chociaż 1/3 tego co postuluje, co będzie krokiem w dobrym kierunku. Jak się skumają i Sławek nie zrobi nic, to w przyszłych wyborach oddam głos na kogo innego i tyle.

Generalnie od 3 lat znowu mieszkam w PL i jakoś tam sobie żyję pod butem Zjednoczonej Prawicy, chociaż nie łapię się do żadnej grupy beneficjentów. Generalnie polityką przejmuję się na tyle mało, że równie dobrze mógłbym zagłosować na Mentzena tylko dlatego, bo lubię czasami odpalić jego kanał na YT.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 15:45

jackop pisze:
13 września 2023, 15:36
unbelievable87 pisze:
13 września 2023, 15:18
Czy propagandę? Uważam to za wysoce prawdopodobne. Myślę, że reszta opozycji nie wejdzie z układ z Konfederacją, więc dla nich zostaje tylko pis, który m.in. w konfliktach z UE ma podobny punkt widzenia.
I zupełnie inny w wielu aspektach m.in. +500 i całej reszty rozdawnictwa :dontknow: Za to np. z Ryśkiem Petru mieli zbieżne poglądy w kilku ważnych kwestiach (RMF).


Na PiS, PO i lewaków nie zagłosuję, a z dwójki Nowa Nadzieja vs Trzecia Droga wybieram Mentzena, bo wypada lepiej od duetu Hołownia - Kosiniak.

Jak Konfa wejdzie w koalicję z PiSem, to Mentzen na bank dostanie Ministra Finansów, a jak dostanie to może wprowadzi chociaż 1/3 tego co postuluje, co będzie krokiem w dobrym kierunku. Jak się skumają i Sławek nie zrobi nic, to w przyszłych wyborach oddam głos na kogo innego i tyle.

Generalnie od 3 lat znowu mieszkam w PL i jakoś tam sobie żyję pod butem Zjednoczonej Prawicy. Generalnie polityką przejmuję się na tyle mało, że równie dobrze mógłbym zagłosować na Mentzena tylko dlatego, bo lubię czasami odpalić jego kanał na YT.
Rozumiem Twój punkt widzenia i pomimo, że też chciałbym zniesienia tego 500+ i tym podobnych napędzaczy inflacji to jednak zdaję sobie z tego sprawę, że będzie to ciężkie do zniesienia. Moim zdaniem to Państwo nie udźwignie kolejnej kadencji pisu, bo z ich bezmózgimi ministrami wszystko idzie tylko ku ruinie, bo liczy się tylko by utrzymać się przy władzy...


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 16:07

Oldfan pisze:
13 września 2023, 15:58
Sorryyy a to nie HER DonalD chciał 800 + od czerwca?


To nei HER DONALD chciał KREDYTU 0 % ?


To nie Her Donald teraz kwiczy o 20 % podwyzkach dla budżetówki ?


I on ma walczyć z inflacją? Drożyzną ? On dla wygrania by powiedział, że Frau Merkel nie kocha... skłamie byle wygrac


Ja też nawet nei jestem za Pisem tak za bardzo, ale mówisz że Polska zmierza ku ruinie ??

I to dlatego z około 50 % średniej zarobków Unii w ciagu 8 lat wskoczyliśmy na 80 % ??

Serio za dużo Tvnu i powtarzasz to co oni mówią a nawet juz nie myslisz co :D
Tusk powiedział, że jak pisiu obiecuje od stycznia 800+ to niech da od razu jeśli już mamy się trzymać faktów.

Co innego jest podwyżka dla budżetówki, a co innego zabierać więcej tym którzy robią na ten kraj w podatkach i drugi rozdawać to tym, którym robić się nie chce w postaci m.in. 500+, ale nie oczekuję, że to zrozumiesz.

rzucasz slogany pisiu bez jakichkolwiek faktów... rozumiem, że skoro pinokio tak powiedział, a on przecież jest premierem to znaczy, że tak musi być. To tak, jak mówią, że pensje wzrosły o 10% to znaczy, że Polakom się lepiej żyje, bo przecież inflacja +20% ich nie dotyczy...

Ja czerpie wiedzę z różnych źródeł i potrafię logicznie poskładać to w całość, ale widzę, że tobie to nie grozi, bo jak telewizja państwowa coś powie, to musi to być prawda i trzeba brać to za pewnik.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8619
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 16:10

Ty oldfan masz narąbane, armię rozpieprzył macierewicz ale tvpis tego nie ujawni...teraz dupa lata to błaszczak bez zastanowienia kupuje co popadnie.


Obrazek
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 281
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 16:25

Serio ja sobie daruję bo wy żyjecie w jakimś inny Świecie


Ciekawe czy serio tak myślicie, czy tylko prowokujecie :D


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8619
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 16:33

Ty sobie poczytaj niezależnych ekspertów kto rozwalił armię. Duet macierewicz-misiewicz to główni winowajcy.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2565
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 17:24

"Więc mam wyższe wykształcenie chociaż studiów nie skończyłem jak prezydent Kwaśniewski..."


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2565
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 17:45

Ja tam głosuję na żydokomunę, a że jedyną partią która ma zbieżne poglądy z żydokomuną jest PiS, to Jarek i spółka mają mój głos.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Elohi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 377
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 13 września 2023, 20:06

Ani PO ani PiS.
PiS to niestety rozdawnictwo na szeroką skalę. Ale przynajmniej co obiecają to dotrzymają. Tyle że te obietnice nie są na tyle korzystne dla tych, którzy nie są na tyle bogaci by dać sobie radę sami i którzy nie są na tyle biedni by korzystać z wszystkich "+". W tej grupie jestem niestety ja.
Szkoda dla Polski, że wrócił Tusk do polityki i w PO w ciemno na niego stawiają. Ten polityk polaryzuje Polaków równie mocno co Jarek. Lub nawet bardziej. Mógł pójść Trzaskowski.
Szkoda też że tak wcześnie do polityki wszedł Hołownia. Powinien zrobić jak Kukiz i na pełnej p@#$@ wjechać w politykę i dla tego że nowy, że świeży zdobyłby od razu >15%. Tak teraz walczy o przetrwanie łącząc się z PSL, który przytuli się do wszystkich byle tylko być w sejmie.
Zostaje Konfederacja, która jest trudną partią do lubienia, która ma nietypowe, kontrowersyjne pomysły. Część z nich jest fajna, inne durne.
Podsumowując - nie ma na kogo głosować 🤷


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
ODPOWIEDZ