Wybory Parlamentarne 15 X 2023

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Na kogo będziesz głosować w nadchodzących Wyborach Parlamentarnych.

Czas głosowania minął 20 września 2023, 12:20

Koalicja Obywatelska
35
26%
Trzecia Droga
4
3%
Lewica
12
9%
Konfederacja
69
50%
PiS
13
9%
Bezpartyjni Samorządowcy
2
1%
inna
2
1%
 
Liczba głosów: 137
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 22:49



unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 07:35

Ale boli co poniektórych ta porażka i kompromitacja konfy :) jak to mówią, psy szczekają, karawana jedzie dalej ;)


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 10:12

Ze skeczów Konfy:

Tak, z pewnością imię "Karina" zbliżone jest do imienia "Krzysztof". Równie podobne jak "Lenin" i "jeleń".


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 10:42

Z td o mały włos a Petru nie gwizdnęła by w ostatniej chwili mandatu Hołownia ... Bożenna Hołownia. To, że jakiś odsetek ludzi głosuje na nazwisko jest jasne, ale jednak Korwin też nazwisko znane ma i raczej próba szukania na siłę jakiegoś punktu zaczepia, że to nie wyborcy kopnęli Korwina w tyłek a to zwykły przypadek bo zbieżność nazwisk.
Poprostu pisze:
18 października 2023, 22:49
Pisiory poza światopoglądem by im wszystko zrealizowały od ręki :prochno: Ot taki pis-bis z odchylem światopoglądowym w niektórych kwestiach w drugą stronę.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 11:39

Nie no cudnych i takich świadomych ma wyborców Konfa, że przez zbieżność imion Karina i Krzysztof (swoją drogą :prochno: ) wybrali dyrektora z Ordo Iuris, bo ma na nazwisko Bosak :prochno: zamiast znanego i wszędzie cenionego za swoją elokwencję i poglądy JKM :laugh:


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 11:56

Ty to jakbyś się z choinki urwał i bardzo mocno uderzył o ziemie. Przecież od lat komitety wrzucają ludzi o znanych nazwiskach bo zawsze się znajdzie jakiś niewielki promil ludzi, którzy patrzą na nazwiska i zagłosują np. na Kaczyńskiego z list po. Tutaj mamy akurat zupełnie inną sytuację bo są dwa znane nazwiska i ewidentnie wyborcy dali Korwinowi czerwoną kartkę. To teraz takie szukanie na siłę usprawiedliwienia, że "wielki nestor ruchów wolnościowych", które oczywiście wszystkie zaorał przegrał bo było znane nazwisko na 2 miejscu, tak jakby nazwisko Korwin nie było odmieniane przez wszystkie przypadki w tv czy gazetach w ostatnim tygodniu kampanii. Po prostu już nawet kuce mają dość Korwina, który musi sobie coś chlapnąć bo inaczej nie będą go w mediach pokazywać.
Wiem, ze większości ludzi jest np. na tyle "inteligenta", że serio myśli, że skreślenie dwóch lub więcej kandydatów świadczy o głupocie wyborców, gdzie sam świadomie to robiłem bo w mojej ocenie często wyboru nie było jak mi podsuwali 2 kandydatów, gdzie wybór któregoś z nich był po prostu czymś obrzydliwym w mojej ocenie. Takie głosy też są pewnego rodzaju znakiem (oczywiście opinia publiczna i "mądrzy" będą się naśmiewać, ze jakiś głupi motłoch nie potrafi zaznaczyć jednego kandydata, kto im zabroni), że chętnie by na kogoś głos oddali, ale w ich ocenie nikt nie jest tego warty.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 12:14

Z Andrzejem na prezydencie i z lewicą w rządzie socjal będzie raczej kwitł a nie będzie ograniczany. https://wiadomosci.wp.pl/deklaracja-dud ... 228743616a
Pisiory zostawiły finanse w opłakanym stanie: https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/budzet- ... go-7398689
Teraz naprawdę dużo lepszym wyjściem dla kraju byłby Tusk sprzed lat, który by ograniczył dalsze zadłużanie kraju a nie Tusk, który będzie przedłużeniem rozdawnictwa w tym kraju. W mrzonki o wielkich oszczędnościach na złodziejstwie pisu chyba są wstanie uwierzyć tylko najbardziej zabetonowani wyborcy ko. Tu trzeba mocno ciąć wiele zbędnych wydatku, Petru ma w 100% rację, że próg dochodowy w 800+ powinien być, ale to też kropla w morzu, tu trzeba realnie szukać bilansowania a nie dalej brnąć w rozdawanie komu popadnie. Utrzymanie socjalu pisiorów + wprowadzenie swojego + obniżka podatków, no to dobrze się nie skończy.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 12:26

Nie zapominajmy, że poziom wyborców PO to jest często hasło "j.... PiS" i zgraja z KODU, taka jak to "indywiduum":

No ale, jak powszechnie wiadomo, jest to partia "yntelygencka" :D


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 12:30

Karowiew pisze:
18 października 2023, 08:05
Z plusów, do sejmu nie weszła Śledzińska-Katarasińska (PO), komunistka i antysemitka, która w 1968 aktywnie wspierała nagonkę Gomułkowsko-Moczarowską w czasie wydarzeń marcowych, pisząc zjadliwe paszkwile przeciw studentom i Polakom żydowskiego pochodzenia.
Miała jeszcze jakieś zalety? Czy może to "niedobra tak mówić"?


:allegri: na śmietnik
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 12:40

AdiJuve pisze:
19 października 2023, 11:56
Ty to jakbyś się z choinki urwał i bardzo mocno uderzył o ziemie. Przecież od lat komitety wrzucają ludzi o znanych nazwiskach bo zawsze się znajdzie jakiś niewielki promil ludzi, którzy patrzą na nazwiska i zagłosują np. na Kaczyńskiego z list po. Tutaj mamy akurat zupełnie inną sytuację bo są dwa znane nazwiska i ewidentnie wyborcy dali Korwinowi czerwoną kartkę. To teraz takie szukanie na siłę usprawiedliwienia, że "wielki nestor ruchów wolnościowych", które oczywiście wszystkie zaorał przegrał bo było znane nazwisko na 2 miejscu, tak jakby nazwisko Korwin nie było odmieniane przez wszystkie przypadki w tv czy gazetach w ostatnim tygodniu kampanii. Po prostu już nawet kuce mają dość Korwina, który musi sobie coś chlapnąć bo inaczej nie będą go w mediach pokazywać.
Wiem, ze większości ludzi jest np. na tyle "inteligenta", że serio myśli, że skreślenie dwóch lub więcej kandydatów świadczy o głupocie wyborców, gdzie sam świadomie to robiłem bo w mojej ocenie często wyboru nie było jak mi podsuwali 2 kandydatów, gdzie wybór któregoś z nich był po prostu czymś obrzydliwym w mojej ocenie. Takie głosy też są pewnego rodzaju znakiem (oczywiście opinia publiczna i "mądrzy" będą się naśmiewać, ze jakiś głupi motłoch nie potrafi zaznaczyć jednego kandydata, kto im zabroni), że chętnie by na kogoś głos oddali, ale w ich ocenie nikt nie jest tego warty.
Jakbyś posłuchał wyborców Konfy z tego forum to mają się za najbardziej świadomych wyborców, którzy pozjadali wszystkie rozumy, a tutaj Krzysztofa z Kariną pomylili :laugh:
Karowiew pisze:
19 października 2023, 12:26
Nie zapominajmy, że poziom wyborców PO to jest często hasło "j.... PiS" i zgraja z KODU, taka jak to "indywiduum"

No ale, jak powszechnie wiadomo, jest to partia "yntelygencka" :D
Twój poziom jest podobny do tego gościa z filmu, który wrzuciłeś. To pewnie jakiś konfederata, robiący "reklamę" KO, ale taki gość jak ty (co wcale mnie nie dziwi) to oczywiście kupił i wrzucił razem ze wszystkimi wyborcami PO do jednego wora :facepalm:


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 12:49

Karowiew pisze:
19 października 2023, 12:26
Nie zapominajmy, że poziom wyborców PO to jest często hasło "j.... PiS" i zgraja z KODU, taka jak to "indywiduum":

No ale, jak powszechnie wiadomo, jest to partia "yntelygencka" :D
Wymiotować się chce. Kto nie wrzuci czegoś na X, to natychmiast zlatuje się zgraja fanatyków PO z hasłem jak w cytowanym poście.

https://x.com/adrianborecki01/status/17 ... QMA10GCp3Q

Nawiedzeni ludzi, a takich parapetów jest zdecydowanie więcej wśród fanatyków Tuska.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 12:50

unbelievable87 @
Ty masz coś do powiedzenia tutaj poza swoimi przytykami? Czy na to mądrości już brakuje? Inni głupi, a jak moi głupi to nie moi tylko ktoś się pod nich podszywa. Karowiew@ daje przykład, ze głupi są wszędzie, ale oczywiście moi głupi to i tak mądrzy a inni głupi to głupi z kretesem. Ja podałem na swoim przykładzie i znam innych takich ludzi co świadomie oddają nieważny głos i wiedzą, że lepiej skreślić więcej kandydatów niż wrzucić pusta kartę, która zawsze ktoś może uzupełnić.
Kurczę jakoś na inne posty nic nie odpisujesz, odnośnie obecnej sytuacji politycznej w kraju, ale w sumie nie dziwię się, wyborcy "8 gwiazdek" chyba za wiele merytorycznie nie mają do powiedzenia :think:

https://finanse.wp.pl/nowe-swiadczenie- ... 572840384a
800+ kapitał opiekuńczy, babciowe = 3300 zł, kurczę ja nie wiem jak ludzie kiedyś bez takich dodatków dzieci wychowywali i mieli ich aż tyle :prochno:


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 13:01

AdiJuve pisze:
19 października 2023, 12:50

Ty masz coś do powiedzenia tutaj poza swoimi przytykami? Czy na to mądrości już brakuje?
Daj spokój AdiJuve, niech się chłopak cieszy i odreaguje swoje zgryzoty z ostatnich ośmiu lat, przynajmniej jest wesoło i skecze są co rusz, jak z tym wnioskiem, że "To pewnie jakiś konfederata". Ja tam lubię folklor społeczny :prochno:
Ostatnio zmieniony 19 października 2023, 13:11 przez Karowiew, łącznie zmieniany 1 raz.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 13:47

AdiJuve pisze:
19 października 2023, 12:50
unbelievable87 @
Ty masz coś do powiedzenia tutaj poza swoimi przytykami? Czy na to mądrości już brakuje? Inni głupi, a jak moi głupi to nie moi tylko ktoś się pod nich podszywa. Karowiew@ daje przykład, ze głupi są wszędzie, ale oczywiście moi głupi to i tak mądrzy a inni głupi to głupi z kretesem. Ja podałem na swoim przykładzie i znam innych takich ludzi co świadomie oddają nieważny głos i wiedzą, że lepiej skreślić więcej kandydatów niż wrzucić pusta kartę, która zawsze ktoś może uzupełnić.
Kurczę jakoś na inne posty nic nie odpisujesz, odnośnie obecnej sytuacji politycznej w kraju, ale w sumie nie dziwię się, wyborcy "8 gwiazdek" chyba za wiele merytorycznie nie mają do powiedzenia :think:

https://finanse.wp.pl/nowe-swiadczenie- ... 572840384a
800+ kapitał opiekuńczy, babciowe = 3300 zł, kurczę ja nie wiem jak ludzie kiedyś bez takich dodatków dzieci wychowywali i mieli ich aż tyle :prochno:
Jak masz czas to prześledź sobie dyskusję od początku - wszyscy szczują na tych, na których nie głosują. Czy mi to odpowiada? Nie, ale przyznaję bez bicia, że dałem się w to wciągnąć. Wolałbym merytorycznie porozmawiać, ale tutaj się nie da.
Typek którego przytoczyłeś to taki sam troll jak Oldfan, czy alex96 tylko troszkę lepiej się wysławiający, stąd złudne wrażenie, że jest kimś innym.

Oddawanie nieważnego głosu to głupota, bo to prawie równoznaczne z tym, jakbyś wcale nie poszedł na wybory, z tą różnicą, że ci drudzy przynajmniej nie tracą czasu, żeby stać w kolejkach w lokalu wyborczym i oddać nieważny głos.

Gdzie masz jakieś posty, jak to napisałeś "odnośnie obecnej sytuacji politycznej w kraju", na które warto było coś odpisać, a tego nie zrobiłem?

Cieszę się, że opozycja wygrała, mam nadzieję, że się przedstawiciele dogadają i pociągną ten kraj ku lepszemu.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 14:21

unbelievable87 @
Serio jeżeli ich nie widzisz to co da wskazaniem palcem?
Absolutnie nie jest równoważne oddanie nieważnego głosu z niepójściem na wybory. Wg mnie świadome pokazanie, ze nie ma odpowiednich kandydatów też jest jakimś znakiem, wg mnie to dużo lepsze wypowiedzenie się na temat wyborczy niż pójście na wybory i oddanie głosu przeciwko komuś. Wybory przynajmniej wg mnie powinny być za kimś a nie od lat są przeciwko komuś.

Też bym chciał by poszło to w dobrą stronę, ale jeżeli mają zacząć od utrzymania wszystkich plusów zafundowanych przez pis a w dalszej kolejności dodawać swoje to nie będzie to szło w dobrym kierunku. Jedyna nadzieja, że głos ludzi, którzy chociaż co nieco znają się na ekonomii i są posłami a także tych z poza sejmu, którzy dostaną stanowiska w ministerstwach będzie na tyle mocny by iść w stronę naprawy finansów a nie dalszej degrengolady.

Po raz kolejny napiszę, że mrzonki o tym, że kasa będzie z ukrócenia różnych dziwnych funduszy pis czy likwidacji funduszu kościelnego (który zasadniczo służył głównie do przekazywania kasy do ZUS) baź też obcięciu sztucznych dotacji dla tvp są dla naprawdę ograniczonych wyborców. Niestety są tacy, którzy serio myślą, że ukracając "bizancjum" pis faktycznie da radę coś sfinansować, no może da np. invitro, ale gdzie kasa na utrzymanie 800+, babciowe, podwyżki dla budżetówki, nauczycieli przy jednoczesnym podwyższeniu kwoty wolnej dwukrotnie, wakacjach od zusu, "urlopowym" dla przedsiębiorców, powrotu do zryczałtowanej składki zdrowotnej. Tego jest dużo i jeszcze trochę.

Chyba każdy kto potrafi liczyć, wie, że zwiększenie wydatków nie może iść w parze ze zmniejszeniem przychodów w sytuacji gdy już jesteśmy pod kreską. Budżet pisu jest już bardzo mocno naciągnięty z ogromnym deficytem, tutaj trzeba ciąć wydatki a nie myśleć o kolejnych plusach. Ale jak się postawiło w kampanii na walkę socjalną z pisiorami to teraz ma się problem.


ODPOWIEDZ