Wybory Parlamentarne 15 X 2023

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Na kogo będziesz głosować w nadchodzących Wyborach Parlamentarnych.

Czas głosowania minął 20 września 2023, 12:20

Koalicja Obywatelska
35
26%
Trzecia Droga
4
3%
Lewica
12
9%
Konfederacja
69
50%
PiS
13
9%
Bezpartyjni Samorządowcy
2
1%
inna
2
1%
 
Liczba głosów: 137
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 23:15

Kiedy były wybory prezydenckie to KO już wiedziała, że byli podsłuchiwani dlatego twierdzę, że wyższa frekwencja pogrążyłaby Dudę jak teraz pis. To poprzednie wybory pis wygrał dzięki podsłuchom, teraz już takiego komfortu nie mieli. Dzięki pegasusowi zawdzięczają władzę, tylko i wyłącznie.


Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 07:33

Oldfan pisze:
17 października 2023, 20:19
No zawiedziony jestem, bo liczyłem że Konfa więcej zdobędzie, ale co mam kwiczeć? Po przegrało 3 wybory? Media,zagranica nawet nie pomogły ..


Teraz czekamy na ubogacenie i rozwój :)
Kwiczysz, kwiczysz, nie kłam, że nie :laugh: tyle się odgrażałeś, kompromitowałeś, więc sobie chociaż teraz pokwicz :dance:
Alex96 pisze:
17 października 2023, 22:12
Oldfan pisze:
17 października 2023, 20:19
No zawiedziony jestem, bo liczyłem że Konfa więcej zdobędzie, ale co mam kwiczeć? Po przegrało 3 wybory? Media,zagranica nawet nie pomogły ..
Sondaże nie przewidzialy az takiej frekwencji, na wiosne nierealna (zwlaszcza jak beton KO zobaczy, ze nikt z PiSu nie został ruszony, a zapewne pokazowo będą męczyć kogoś z Konfederacji). Opozycja może i się dogada, ale w kluczowych sprawach NIC się nie zmieni. Podatki nie zostaną obniżone/uproszczone, PSL nie zgodzi się na aborcje do 12 tyg, SLD na wyższy wiek emerytalny czy zabranie 800+, sklepy będa zamknięte w niedziele (PSL/SLD) a głupki typu Uncośtam będą bredzić, że w Europie już nas kochają i niemce o nas dobrze mówią, a z KPO to już na pewno w przyszlym roku. No i migranci będą potrzebni bo nie ma kto pracować, a za PiSu to był skandal.
yebana banda kretynów.
Skończ już chłopcze się kompromitować i obrażać innych nic sobą nie reprezentując...


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 08:05

Z plusów, do sejmu nie weszła Śledzińska-Katarasińska (PO), komunistka i antysemitka, która w 1968 aktywnie wspierała nagonkę Gomułkowsko-Moczarowską w czasie wydarzeń marcowych, pisząc zjadliwe paszkwile przeciw studentom i Polakom żydowskiego pochodzenia.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 08:18

Jak uncośtam nie ma nic do powiedzenia w temacie to niech sklei wiadomo co. Bo merytoryki to w Twoich postach nie idzie uświadczyć.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 09:14

Weźcie sobie na wstrzymanie i przestańcie sobie ubliżać w tym temacie, bo aż czytać hadko.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 10:44

MRN pisze:
17 października 2023, 23:15
Kiedy były wybory prezydenckie to KO już wiedziała, że byli podsłuchiwani dlatego twierdzę, że wyższa frekwencja pogrążyłaby Dudę jak teraz pis. To poprzednie wybory pis wygrał dzięki podsłuchom, teraz już takiego komfortu nie mieli. Dzięki pegasusowi zawdzięczają władzę, tylko i wyłącznie.
Pis przegrał przede wszystkim przez wysoką frekwencję i drugi bardzo prozaiczny powód, który poniżej:
Uprawnionych do głosowania 2015 30 629 150
Uprawnionych do głosowania 2019 30 253 556
Uprawnionych do głosowanie 2023 29 532 595
W 4 lata ubyło 720 tys. ! wyborców, licząc okres 8 lat to jest prawi 1,1 mln ludzi. Chyba każdy wie, ze elektorat pis to głównie 50+, i jak łatwo się domyślić to głównie ludzie w tym wieku umierali, po prostu część elektoratu pis już nie ma, ogólnie stracili 411 tys. głosów względem poprzednich lat.
Do tego ko sporo zyskała za granicą, a licząc z td to prawie 200k głosów na + za granicą byli a pis raczej symboliczny wzrost co też im zabrało mandaty. Ale główny powód to właśnie ubytek w żelaznym elektoracie pis, co ze zwiększoną frekwencją, niechęcią młodych do pis dał taki wynik jaki dał.

Wyludniamy się w tempie większym niż 100 tys. osób na rok. Czy jakakolwiek partia w trakcie kampanii miała długofalowy program jak poprawić te sytuację? Rzucanie hasłami, darmowe żłobki, 800+ od czerwca czy inne babciowe to żaden program.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 11:15

Adi nie prowokuj, bo ja nie chcę płacić bykowego.

Co do rozwiązania, to przecież masz obniżony VAT na przemysł beauty, co spowoduje że więcej kobiet będzie mogło zakupić tapetę na twarz i stać się atrakcyjniejszymi dla mężczyzn :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 11:29

MRN pisze:
17 października 2023, 20:00
Michael_M pisze:
17 października 2023, 12:22
Jak dla mnie ci co nabrali się na Hołownie to ci sami co popełnili ten sam błąd z Palikotem kiedyś. Dramat.
Miałem już ten wątek odpuścić ale bez jaj. Czyli wyborcy nabrali się na Hołownię ale na Konfe już nie ? :D
A co to za twór, jakie konkretne założenia, przecież ten Mentzen to jakiś dzban z tymi swoimi założeniami. Głosowanie na ten twór wynikało z tego, że nie zagłosuję ani na pis, ani na po bo nie lubię ani jednych, ani drugich czyli zero logiki z tego wyboru i głos wywalony w błoto.
Tu już nie chodzi o jakieś wyższe cele. PO i PIS głosują niemalże tak samo. Ciągle się mówi, że wszędzie powinna być jakaś równowaga itp że dobrze mieć ludzi z różnymi poglądami itp...tymczasem tutaj od lat klepane są te same nazwiska...nie wiem czy jeszcze tak jest ale było kiedyś o jakiejś babce która non stop jest posłem od 1995 roku czy kiedy to...no ludzie. PO i PIS najwięcej głosów na Śląsku od ludzi którzy najbardziej na nich narzekali za zamykanie kopalni...czy to już syndrom sztokholmski?
Już za stary jestem by patrzeć na to co ludzie mówią bo mikrofon wszystko przyjmie ale już staram się patrzeć na to co robią...a robią to samo. Nikt nikogo nie rozliczy. Ja za 2,5 roku wracam do Polski na stałe bo obiecałem tacie...ciekawe co wtedy mnie czeka...najpewniej remont na pompy ciepła i rachunki na kwotę równowartości carskich jaj.
Stawiam, że w ciągu najbliższych 2-5 lat reformy UE wjadą autostradą do Polski, a moda amerykańska zaraz za nimi. Wojna kobiety vs mężczyźni + ci wariaci od zaimków.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 11:34

jackop pisze:
18 października 2023, 11:15
Adi nie prowokuj, bo ja nie chcę płacić bykowego.

Co do rozwiązania, to przecież masz obniżony VAT na przemysł beauty, co spowoduje że więcej kobiet będzie mogło zakupić tapetę na twarz i stać się atrakcyjniejszymi dla mężczyzn :prochno:
Myślisz, że taki wabik z podpuchą to o to w tym wszystkim chodzi :prochno: ?

Ale dobrze by było żeby w końcu zaczęła się poważna debata na ten temat w kraju, bo rozwiązanie zachodnie proponowane przez pis i pewnie kontynuowane przez po polegające na ściąganiu imigrantów to leczenie skutków a nie przyczyny problemu. Ale to poniekąd nieudacznicy z popisu są odpowiedzialni za te kwestię gdy nie potrafili w żaden sposób ograniczyć masowej migracji chociażby na Wyspy Brytyjskie po wejściu Polski do UE.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 19:06

:D


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 19:11

Ładnie już się wycofują z tego wszystkiego co mówili .................

Bardzo mnie ciekawi co zrobią z aborcją, bo lewica mocno przy swoim, PSL nie chce się zgodzić, a Donald? No miał wywalać tych co myślą inaczej ..


Ciekawe co zrobią ludzie jak im zaczną zabierać, to co mieli za swoje i za pewne :D


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 20:26

Jeszcze troche i Żukowska tak wkur... rzy PSL, ze zaraz bedą w opozycji :D


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 20:38

Ze skeczów, tym razem Konfy :) :


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 21:50

Donaldzik to przyszły następca Urszulki. Zapisuję, aby móc za jakiś czas to zacytować.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 18 października 2023, 22:16

Ehem pisze:
18 października 2023, 21:50
Donaldzik to przyszły następca Urszulki. Zapisuję, aby móc za jakiś czas to zacytować.
No na bank ,,...


W Unii robotę dostaje sie za coś. Patrz Ursula ... Rozwaliła armię Niemiec i co ? Stanowisko. Ta Johanson ze Szwecji ... Naściągała imigrantów , Szwecja ma przerąbane i co ? STANOWISKO


Donek działał z Ruskimi, robił resecik i został szefem Unii .. Teraz naściąga nam tych pracowitych młodych pontonowców i co będzie za 400 dni ? ... Trzaskowski za niego, a on ... Znów zbawi Europe ... Ciekawe kogo tym razem wyprowadzi ... Wtedy Anglia .., Może teraz jakieś Włochy ? Ciekawie się zapowiada :D


ODPOWIEDZ