Wybory Parlamentarne 15 X 2023

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Na kogo będziesz głosować w nadchodzących Wyborach Parlamentarnych.

Czas głosowania minął 20 września 2023, 12:20

Koalicja Obywatelska
35
26%
Trzecia Droga
4
3%
Lewica
12
9%
Konfederacja
69
50%
PiS
13
9%
Bezpartyjni Samorządowcy
2
1%
inna
2
1%
 
Liczba głosów: 137
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 17:30

Aleexxx pisze:
17 października 2023, 17:08
Obrazek
To Ziobro widzę nieźle swoich wprowadził, 18 dla partii, która samodzielnie jest planktonem w ok. 1% poparcie, wynik zacny.

Ten postulat ko zupełnie mi umknął: obniżenie VAT dla branży beauty, o kiego wafla akurat branża beaty? Jest tyle innych, większych bardziej potrzebnych ludziom branż, sprzedających dobra pierwszej potrzeby, gdzie można by myśleć o zmniejszeniu stawek VAT a tutaj wyskakują z branża beaty :think:


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 18:43

Aleexxx pisze:
17 października 2023, 17:06
Dziekuje Ci za wypowiedzi, fantastycznie okresliles bolaczki konfy. Miejmy nadzieje ze skreca w Centrum.
Kłaniam się. Choć moja analiza to nic wielkiego :)
Aleexxx pisze:
17 października 2023, 17:06
Co do Pani Ewy to osiagnela naprawde super wynik. Szkoda Pani Brylki poswiecila wiele na kampanie, jest naprawde swietna, a dostala sie Bosakowa, ktora nie zrobila nic, a do tego jest mega konserwatywna, co moze wygladac po prostu zle.
Tutaj powiem, że nie byłem głosować, ale gdyby Bryłka była w moim okręgu, to bym poszedł i oddał głos na tę niewiastę.

A propos pani Bosak, gdzieś czytałem, że ludzi chcących głosować na Konfederację zniechęciło wrzucenie na listy właśnie żony Krzysztofa Bosaka i tej Siarkowskiej. Gdzieś był nawet komentarz, że skoro "matki, żony i kochanki" na listach wyborczych, to co dopiero będzie, gdy nastanie możliwość obsadzania SSP.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 19:29

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... a8de&ei=10
Oczywiście, że emerytura bez podatku jest lepsza niż 13/14 ale dla budżetu a nie dla emerytów :prochno:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 19:51

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... 7c92&ei=41

Głosy do szkolnych urn wrzuciło 99 439 uczniów i uczennic w wieku 13-19 lat. Gdyby to oni mogli podejmować decyzję o ilości przyznanych mandatów, podział wyglądałby następująco:

Koalicja Obywatelska – 31,1 proc.
Konfederacja – 20,6 proc.
Nowa Lewica – 15,5 proc.
Prawo i Sprawiedliwość – 11,9 proc.
Trzecia Droga – 11 proc.
Bezpartyjni Samorządowcy – 4,1 proc.


Rośnie nowy elektorat :D


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 19:58

Mhm już się nie mogę doczekać UBOGACENIA kulturowego ... Jak ci tęczowi i europejscy .... będą bronić się flagami Unii, kredkami, a jak to nic nie da to będę tupać nogami w barierki i straszyć ich hałasem ... ^^


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 20:00

Michael_M pisze:
17 października 2023, 12:22
Jak dla mnie ci co nabrali się na Hołownie to ci sami co popełnili ten sam błąd z Palikotem kiedyś. Dramat.
Miałem już ten wątek odpuścić ale bez jaj. Czyli wyborcy nabrali się na Hołownię ale na Konfe już nie ? :D
A co to za twór, jakie konkretne założenia, przecież ten Mentzen to jakiś dzban z tymi swoimi założeniami. Głosowanie na ten twór wynikało z tego, że nie zagłosuję ani na pis, ani na po bo nie lubię ani jednych, ani drugich czyli zero logiki z tego wyboru i głos wywalony w błoto.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 20:03

MRN pisze:
17 października 2023, 20:00
A co to za twór, jakie konkretne założenia, przecież ten Mentzen to jakiś dzban z tymi swoimi założeniami.
Przespałeś całą kampanię wyborczą? :prochno:
MRN pisze:
17 października 2023, 20:00
Głosowanie na ten twór wynikało z tego, że nie zagłosuję ani na pis, ani na po bo nie lubię ani jednych, ani drugich czyli zero logiki z tego wyboru i głos wywalony w błoto.
Kosiniak z Hołownią raczej nie narzekają :whistle: Sam chcąc głosować i odrzucając z oczywistych względów POPiS z Lewicą miałem dylemat między Trzecią Drogą, a Konfederacją.



Byłaby beka 100lecia, gdyby PiS jednak przekabacił kogoś na swoją stronę, a do grudnia jeszcze sporo czasu.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 20:13

Oto i pojawił się wielki mysliciel oldfan...
Oldfan pisze:
13 września 2023, 15:26

Dalsza dyskusja nie ma sensu, a po 15 będę miał z ciebie dobrą bekę że TY WYEDUKOWANY i tobie podobni KWICZĄ w niebogłosy, albo KWICZĄ do Unii i Niemiec że DEMOKRACJI NIE MA

No nic poczekajmy te 30 + dni i . Ja nie mogę się już doczekać :D
Oldfan pisze:
15 września 2023, 17:18
Szkoda się produkować, bo i tak nie dociera . Odezwę się za miesiąc i będą wtedy czytał co mają do powidzenia wykształceni wyborcy Po :D
Oldfan pisze:
17 września 2023, 16:20
Po 15 będziecie kwiczeć OJ BĘDZIECIE :plflag:
jackop pisze:
17 października 2023, 20:03
Byłaby beka 100lecia, gdyby PiS jednak przekabacił kogoś na swoją stronę, a do grudnia jeszcze sporo czasu.
To jest niestety bardzo realne bo chyba nikt nie sądzi, że śmierdzący staruszek z rudery na Żoliborzu łatwo odda władzę a za sobą ma jeszcze Dudopisa, któremu już na niczym nie zależy bo kolejnej kadencji nie będzie i może namieszać, dlatego ja jeszcze nie świętuję...
Gdyby taka frekwencja była w wyborach prezydenckich to Trzaskowski zaorałby obecną atrapę prezydenta i byłoby teraz z górki.


Obrazek
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 20:19

No zawiedziony jestem, bo liczyłem że Konfa więcej zdobędzie, ale co mam kwiczeć? Po przegrało 3 wybory? Media,zagranica nawet nie pomogły ..


Teraz czekamy na ubogacenie i rozwój :)


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 20:20

jackop pisze:
17 października 2023, 20:03
MRN pisze:
17 października 2023, 20:00
A co to za twór, jakie konkretne założenia, przecież ten Mentzen to jakiś dzban z tymi swoimi założeniami.
Przespałeś całą kampanię wyborczą? :prochno:
MRN pisze:
17 października 2023, 20:00
Głosowanie na ten twór wynikało z tego, że nie zagłosuję ani na pis, ani na po bo nie lubię ani jednych, ani drugich czyli zero logiki z tego wyboru i głos wywalony w błoto.
Kosiniak z Hołownią raczej nie narzekają :whistle: Sam chcąc głosować i odrzucając z oczywistych względów POPiS z Lewicą miałem dylemat między Trzecią Drogą, a Konfederacją.



Byłaby beka 100lecia, gdyby PiS jednak przekabacił kogoś na swoją stronę, a do grudnia jeszcze sporo czasu.
Oj tam, ale argumentów logicznych to Ty nie wyjmuj z rękawa, jak tak możesz :prochno:
jackop pisze:
17 października 2023, 19:51
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... 7c92&ei=41

Głosy do szkolnych urn wrzuciło 99 439 uczniów i uczennic w wieku 13-19 lat. Gdyby to oni mogli podejmować decyzję o ilości przyznanych mandatów, podział wyglądałby następująco:

Koalicja Obywatelska – 31,1 proc.
Konfederacja – 20,6 proc.
Nowa Lewica – 15,5 proc.
Prawo i Sprawiedliwość – 11,9 proc.
Trzecia Droga – 11 proc.
Bezpartyjni Samorządowcy – 4,1 proc.


Rośnie nowy elektorat :D

Wracając do samej konfy to wg mnie ten wynik to dla nich złoto na następne lata. Po Mentzenowemu to stolika nie wywalili, ale wpadli pod ten stołek, to i tak lepiej jakby mieli o niego wyrżnąć z JKM czy jakimś innym pokemonem. Mogą tam sobie siedzieć i punktować co rusz nowy rząd, pisiory bez tvp tracą strasznie dużo zasięgów, część konserwatywnych światopoglądowo wyborców pisu mogą łyknąć, w kolejnym pokoleniu mają kolejne 20%, potencjał jest. Jak Mentzen zrozumie swoje błędy zrobią porządki, wyeksponują te swoje elokwentne kobitki to realnie mogą naprawdę za te 4 lata być faktycznie siłą rozdającą karty. Trzeba tylko myśleć. Wg mnie na przeciwnym biegunie może być lewica, ta akurat swoje "najlepsze" działo do sejmu wprowadziła i to działo już robi swoje, chodzi rzecz jasna o Żukowską. Jak ko ich skanibalizuje, nie da żadnego ważnego resortu, nie pozwoli na żaden duży samodzielny projekt, to na samej aborcji doopy 4 lata nie dowiozą. Tusk głupi nie jest jeżeli zauważy, że jest szansa wchłonąć więcej niż połowę obecnego elektoratu lewicy to to zrobi bez żadnych skrupułów.


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 22:12

Oldfan pisze:
17 października 2023, 20:19
No zawiedziony jestem, bo liczyłem że Konfa więcej zdobędzie, ale co mam kwiczeć? Po przegrało 3 wybory? Media,zagranica nawet nie pomogły ..
Sondaże nie przewidzialy az takiej frekwencji, na wiosne nierealna (zwlaszcza jak beton KO zobaczy, ze nikt z PiSu nie został ruszony, a zapewne pokazowo będą męczyć kogoś z Konfederacji). Opozycja może i się dogada, ale w kluczowych sprawach NIC się nie zmieni. Podatki nie zostaną obniżone/uproszczone, PSL nie zgodzi się na aborcje do 12 tyg, SLD na wyższy wiek emerytalny czy zabranie 800+, sklepy będa zamknięte w niedziele (PSL/SLD) a głupki typu Uncośtam będą bredzić, że w Europie już nas kochają i niemce o nas dobrze mówią, a z KPO to już na pewno w przyszlym roku. No i migranci będą potrzebni bo nie ma kto pracować, a za PiSu to był skandal.
yebana banda kretynów.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 22:20

A i jest jeden ze skeczów:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 22:23

AdiJuve pisze:
17 października 2023, 20:20
Wracając do samej konfy to wg mnie ten wynik to dla nich złoto na następne lata. Po Mentzenowemu to stolika nie wywalili, ale wpadli pod ten stołek, to i tak lepiej jakby mieli o niego wyrżnąć z JKM czy jakimś innym pokemonem. Mogą tam sobie siedzieć i punktować co rusz nowy rząd, pisiory bez tvp tracą strasznie dużo zasięgów, część konserwatywnych światopoglądowo wyborców pisu mogą łyknąć, w kolejnym pokoleniu mają kolejne 20%, potencjał jest. Jak Mentzen zrozumie swoje błędy zrobią porządki, wyeksponują te swoje elokwentne kobitki to realnie mogą naprawdę za te 4 lata być faktycznie siłą rozdającą karty. Trzeba tylko myśleć. Wg mnie na przeciwnym biegunie może być lewica, ta akurat swoje "najlepsze" działo do sejmu wprowadziła i to działo już robi swoje, chodzi rzecz jasna o Żukowską. Jak ko ich skanibalizuje, nie da żadnego ważnego resortu, nie pozwoli na żaden duży samodzielny projekt, to na samej aborcji doopy 4 lata nie dowiozą. Tusk głupi nie jest jeżeli zauważy, że jest szansa wchłonąć więcej niż połowę obecnego elektoratu lewicy to to zrobi bez żadnych skrupułów.
Kolejna dosyc ciekawa analiza, moim zdaniem moze to tylko sie ziscic jezeli poszilby w nr 2:
Karowiew pisze:
17 października 2023, 10:46
2) Partię centroprawicową? Jeśli tak, to trzeba takich typów zastąpić politykami, którzy chwycą coś z centrum i odbiorą centrowy elektorat. Wygaszą część kontrowersyjnych hasełek i przetransformują się w partię dla normalsów, co da radę zrobić, zważywszy, że pamięć wyborców jest relatywnie krótka.
Co do lewicy bardzo sie zgadzam, moim zdaniem z partia Razem bedzie problem ale reszte lewicy PO wciagnie.
MRN pisze:
17 października 2023, 20:13
Gdyby taka frekwencja była w wyborach prezydenckich to Trzaskowski zaorałby obecną atrapę prezydenta i byłoby teraz z górki.
Nie bylbym taki pewien, bo zdaje sie ze PIS podsluchiwal osoby odpowiedzialne za kampanie wyborcza Trzaskowskiego (dlatego pewnie tez dopuscili do wymiany kandydatow). Moim personalnym subiektywnym zdaniem tamte wybory byly nieuczciwe (nie pod katem samego glosowania, a pod katem zmiany kandydatow przez PO + domniemanych podsluchow).

Czasami naprawde mozna tutaj znalezc ciekawe analizy. Dziekuje!

Nie zapominajmy ze wchodzimy w kampanie wyborcza do wyborow samorzadowych! Wiec widac ze PIS wyciagnal wnioski i zmienia kompletnie swoje oblicze.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 22:28

Będzie co będzie, ale na tym demokracja polega.


Brawo dla ludzi, bo taka frekwencja to jest wyczyn !


Armin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2007
Posty: 63
Rejestracja: 07 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 17 października 2023, 22:36

Oldfan pisze:
17 października 2023, 22:28
Będzie co będzie, ale na tym demokracja polega.


Brawo dla ludzi, bo taka frekwencja to jest wyczyn !
Żadne brawo, a dlaczego to w tym tłicie jest wszystko opisane:

https://x.com/BartLipczynski/status/171 ... 58189?s=20


ODPOWIEDZ